Strona 44 z 50 PierwszyPierwszy ... 34363738394041424344454647484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 993

Wątek: dlaczego mam tak duzo w koszyku i co z niego wyrzucic? :D

  1. #861
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Córa już pół roku temu bardzo lubiła czytać Florkę, tej części jeszcze nam brakuje
    ona przez brata słucha już dużo "poważniejsze" książki od Florki jak np. 8+2 i inne bez obrazków. Teraz Felka i Tolę czytamy

  2. #862
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    U nas też córka lubi słuchać co czytam bratu ale moje dzieci jednak lubią inne pozycje.
    Dodatkowo każde z nich lubi samotne czytanki z mamą i inna literaturę. ,

  3. #863

    Domyślnie

    1. Harry Potter i więzień Azkabanu 59,00 zł
    2. Jaś i Janeczka 1 29,90 zł
    3. Tymek i mistrz część 1 44,90 zł
    4. Idziemy na niedźwiedzia 29,90 zł
    5. Calvin i Hobbes Tom 2 Coś się ślini pod łóżkiem
    6. Basia uczy i bawi W krainie pociągów 14,99 zł
    7. Baśniobór 29,90 zł
    8. Opowieści z Narnii. Tom I i II 99,00 zł
    9. W domu, w dziczy, na ulicy 39,90 zł
    10. Kajko i Kokosz Szkoła latania 19,99 zł

    W koszyku znalazło się niestety za wiele. Muszę podzielić na raty. Coś wyrzucić? Może z czymś jeszcze za wcześnie?
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  4. #864
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Ja bym wywaliła albo Potter albo Narnię. To jednak sporo czytania, więc jedno można na razie odpuścić.
    Basia uczy i bawi - macie inne te z zadaniami? Nam jakoś nie podpasowały.

  5. #865
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    1. Harry Potter i więzień Azkabanu 59,00 zł
    2. Jaś i Janeczka 1 29,90 zł
    3. Tymek i mistrz część 1 44,90 zł
    4. Idziemy na niedźwiedzia 29,90 zł
    5. Calvin i Hobbes Tom 2 Coś się ślini pod łóżkiem
    6. Basia uczy i bawi W krainie pociągów 14,99 zł
    7. Baśniobór 29,90 zł
    8. Opowieści z Narnii. Tom I i II 99,00 zł
    9. W domu, w dziczy, na ulicy 39,90 zł
    10. Kajko i Kokosz Szkoła latania 19,99 zł

    W koszyku znalazło się niestety za wiele. Muszę podzielić na raty. Coś wyrzucić? Może z czymś jeszcze za wcześnie?
    Wypowiem się tylko o kilku pozycjach, tych co znam i czytałam

    Jaś i Janeczka 1 - u nas została super przyjęta książka i już czekamy na 2 część
    Idziemy na niedźwiedzia - czytana wiele razy jak moje dzieci były ciut mniejsze u Ciebie powinna się jeszcze podobać
    W domu, w dziczy, na ulicy - u nas leży, kilka razy wyciągałam i z nimi oglądałam - sami nie wracali....
    Myślę, że pozycje 1 i 8 spokojnie mogą poczekać, nie ma co czytać na wyrost jeszcze będzie na to czas

  6. #866

    Domyślnie

    A czy możecie mi polecić jakieś inne książki aktywizujące dla 5 latki? Co sądzicie o serii z Egmontu "czytam i główkuję"? Fredek, Król Gromoryk i Szczurki?
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  7. #867
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Potter - osobiście uważam, że to dla dziecka 10+. Nawet ostatnio z koleżankami na ten temat rozmawiałyśmy i jednoznacznie tak stwierdziłyśmy.
    Jaś i Janeczka - bardzo polecam. Znam poprzednie tłumaczenie i u nas ciągle lubiane przez 7 latka. Córka na razie ma ją gdzieś.
    Tymek i mistrz bardzo podoba się mojemu synowi. To długa pozycja. Są trzy części.
    Idziemy na niedźwiedzia u nas mega lubiana. Mam trzy wydania. Dwa po polsku jedno po angielsku. Dodatkowo na yt wersja śpiewana przez autora czaderska. Moje dzieci nawet bawią sie w Idziemy na niedźwiedzia. Bardzo polecam.
    Calvin i Hobes - mamy z biblio jeszcze nie czytane.
    Basia u nas bardzo lubiana i to pod każdą postacią. Dlatego polecam.
    Baśniobór to czyta 11,5 letni syn mojej koleżanki. Mnie nie do końca się podoba.
    Opowieści z Narnii to lektura dla 4klasy szkoły podstawowej.
    W domu w dziczy na ulicy - zerowe zainteresowanie.
    Kajko i komosz u nas musi jeszcze poczekać. Syn 7 lat uwielbia Lucky Luka.

    Ostatnio zaczytujemy sie Reksiem i szczeniakiem. Jest to cieńki zbiór niepublikowanych dotąd opowiadań. Nam wszystkim się podoba.
    Ja i moja siostra Klara oraza kolejne książki.
    Seria Magiczny domek na drzewie wyd mamannia. Bardzo fajna seria. Małe, tanie książeczki z ciekawą treścią.

  8. #868

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź.
    Harry Potter od części trzeciej zgadzam się, że zdecydowanie dla młodzieży. Mogłam wcześniej zaznaczyć, że to pozycja bardziej z myślą o sobie Przeczytałam Tymkowi pierwszą część i mu się podobała, ale dalej już zbyt straszna. Zauważyłam jednak, że odpowiada mu się fantastyka, stąd pomysł na Baśniobór. Miałam nadzieję, że będzie bardziej odpowiedni dla wieku, podobnie jak Narnia. Mówicie, że jednak nie.

    Magiczny domek idę oglądać Klarę też lubimy.

    I pooglądałam. Wygląda zacnie. Widzę, że w zapowiedziach na marzec nowa szata graficzna. Tymek już wybrał Magiczny domek i mumie Bardzo dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez ania mania ; 24-02-2018 o 10:16
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  9. #869
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    A czy możecie mi polecić jakieś inne książki aktywizujące dla 5 latki? Co sądzicie o serii z Egmontu "czytam i główkuję"? Fredek, Król Gromoryk i Szczurki?
    A córka już czyta? Zależy Ci na rysowaniu, pisaniu czy zagadkach matematycznych?

    spadłamznieba a seria Magiczny Domek od ilu lat?

  10. #870

    Domyślnie

    Nela składa literki ale to jeszcze trudno nazwać czytaniem. Lubi Łamigłówki mądrej główki i zabawy z lisem Fisem z Kapitana Nauki.

    A " Antresolka Profesorka Nerwosolka" dla prawie 8 latka?
    Ostatnio edytowane przez ania mania ; 24-02-2018 o 12:28
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  11. #871
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    A córka już czyta? Zależy Ci na rysowaniu, pisaniu czy zagadkach matematycznych?

    spadłamznieba a seria Magiczny Domek od ilu lat?
    z tego co pamiętam rekomendowane 6-9. Ale myślę, że spodoba się nawetn5 latkowi. Nie pamiętam od kiedy czytane u nas. Dla 5 latka Tropiciele faktów mogą być jeszcze za wcześnie, ale wy czytacie dużo i różnorodnie to może być też odpowiednie.

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Nela składa literki ale to jeszcze trudno nazwać czytaniem. Lubi Łamigłówki mądrej główki i zabawy z lisem Fisem z Kapitana Nauki.

    A " Antresolka Profesorka Nerwosolka" dla prawie 8 latka?
    Nie znam Antresolka, nie pamiętam abyśmy kiedykolwiek czytali, aczkolwiek tytuł znajomy.
    AAnie myślałaś o serii o Cukierku?
    Książki super wydane, treść zabawna, pierwsza część to lektura, cena przystępna. No może ostatnia część niestetyncena poszła w góręg ale zapewne dlatego, że inne wydawnictwo.

  12. #872
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Nela składa literki ale to jeszcze trudno nazwać czytaniem. Lubi Łamigłówki mądrej główki i zabawy z lisem Fisem z Kapitana Nauki.

    A " Antresolka Profesorka Nerwosolka" dla prawie 8 latka?
    Myślę i myślę i w sumie chyba nic nie podpowiem, my dużo gazetek z różnymi zadaniami robimy. Mam na myśli takie związane z bajkami, dużo w Składnicy księgarskiej kiedyś ich było za kilka złoty np. z Lego, Stacyjkowo itp.

  13. #873

    Domyślnie

    Myślałam o ponowieniu prenumeraty Świerszczyka ( tam trochę łamigłówek) i chyba tak zrobię. Nikt nie ma Fredka z Egmontu?
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  14. #874
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Myślałam o ponowieniu prenumeraty Świerszczyka ( tam trochę łamigłówek) i chyba tak zrobię. Nikt nie ma Fredka z Egmontu?
    ja mam, jutro odgrzebie i cos napisze, dobrze?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #875

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ja mam, jutro odgrzebie i cos napisze, dobrze?
    Super dzięki
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  16. #876
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Myślałam o ponowieniu prenumeraty Świerszczyka ( tam trochę łamigłówek) i chyba tak zrobię. Nikt nie ma Fredka z Egmontu?
    Mój synsgo przeczytałpjużpkilka razy,. Podoba się. A co konkretnie byśbchciała wiedzieć.
    Zdjęcia mogę wysłać sms bo tutaj jestem tylko chwilowo. Chodzi oczywiście o Fredka. ☺️ Jakby co pisz na priv

  17. #877
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    A czy możecie mi polecić jakieś inne książki aktywizujące dla 5 latki? Co sądzicie o serii z Egmontu "czytam i główkuję"? Fredek, Król Gromoryk i Szczurki?
    przepraszam, mialam gosci do dzis, moze sie jeszcze przyda.

    wg wydawnictwa Gromoryk jest 4+, Fredek 5+ a szczurki 7+. u nas Fredek nie chwycil (podobnie jak i Gromoryk), bo dla W byl za latwy jak kupilam - aler trzeba wziac poprawke, ze on po pierwsze jest matematyczny i cyferkowy maniak, a po drugie dzieci w Anglii ida do szkoly wczesniej. musze z nim Szczurki poczytac, bo dokupilam, moze to go bardziej zaciekawi.

    wg mnie Fredek sie spokojnie dla pieciolatkow nadaje, tam jest sporo zaan typu polacz w pary, policz, labirynty, prawa-lewa, najwyzszy, najnizszy etc.i przy okazji cos mozna poczytac fajnego
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Potter - osobiście uważam, że to dla dziecka 10+. Nawet ostatnio z koleżankami na ten temat rozmawiałyśmy i jednoznacznie tak stwierdziłyśmy.
    Jaś i Janeczka - bardzo polecam. Znam poprzednie tłumaczenie i u nas ciągle lubiane przez 7 latka. Córka na razie ma ją gdzieś.
    Tymek i mistrz bardzo podoba się mojemu synowi. To długa pozycja. Są trzy części.
    Idziemy na niedźwiedzia u nas mega lubiana. Mam trzy wydania. Dwa po polsku jedno po angielsku. Dodatkowo na yt wersja śpiewana przez autora czaderska. Moje dzieci nawet bawią sie w Idziemy na niedźwiedzia. Bardzo polecam.
    Calvin i Hobes - mamy z biblio jeszcze nie czytane.
    Basia u nas bardzo lubiana i to pod każdą postacią. Dlatego polecam.
    Baśniobór to czyta 11,5 letni syn mojej koleżanki. Mnie nie do końca się podoba.
    Opowieści z Narnii to lektura dla 4klasy szkoły podstawowej.
    W domu w dziczy na ulicy - zerowe zainteresowanie.
    Kajko i komosz u nas musi jeszcze poczekać. Syn 7 lat uwielbia Lucky Luka.

    Ostatnio zaczytujemy sie Reksiem i szczeniakiem. Jest to cieńki zbiór niepublikowanych dotąd opowiadań. Nam wszystkim się podoba.
    Ja i moja siostra Klara oraza kolejne książki.
    Seria Magiczny domek na drzewie wyd mamannia. Bardzo fajna seria. Małe, tanie książeczki z ciekawą treścią.
    Spadłamznieba, jak już przczytacie Calvina i Hobbsa to daj znać. Ciekawa jestem Twojej opinii.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  19. #879
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    natala nie wiem jak wygląda program edukacji w UK ale jak dla mnie Fredek wpisuje się w program polskiej edukacji idealnie. Mimo tego, że na książce jest miarka i zaznaczone 5+ to idealnie się wpisuje w program zerówkowy jak i pierwszej klasy. We Fredku jest dużo podobnych aktywności jak w ćwiczeniach zzzerówki czy pierwszej klasy mojego syna. Także b. dobrze wpisuje się w polską podstawę programową. U mojego syna w klasie kilkoro dzieci korzystało z Fredka aby utrwalić różne rzeczy.
    Także osobiście polecam dla dzieci z pierwszej klasy.

    Okazało się, że i Szczurki mamy i tam jest trochę matematyki. Natomiast są ułamki typu 1/2, 1/4, nie jest to trudne ale mojemu synowi jeszcze nie podsuwam. Niech utrwali to co ma teraz w szkole.

  20. #880
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    W UK sie do szkoly idzie wczesniej, W ma lat 7, jest teraz w 3 klasie i czesc ulamkow juz ma za soba. Jako 5-latek byl w klasie pierwszej i na pewno byl poziomowo wyzej. Dla niego Szczurki pewnie wtedy bylyby juz lepsze (biorac poprawke na jego matematycznego swira).

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Podobne wątki

  1. Mam w koszyku jeszce przez 10 minut..
    Przez Pondo w dziale Oscha
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •