Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Nozki noworodka a plecak i inne pytania

  1. #1
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie Nozki noworodka a plecak i inne pytania

    Zostalam przez los obdarzona kolejnym dzieckiem z gatunku "tylko mnie nie odkladaj", a jesc trzeba. I gotowac. I zabawic trojke staszyzny.
    W zwiazku z tym chcialam dzis zaplecakowac, ale malutka te nozki ciagle ma podwiniete pod siebie, i szczerze mowiac, nie wiem co z tym fantem zrobic. Mala ma stopki mocno dociagniete do lydki (przez sen tak robi, pewnie jej sie w brzuchu utrwalilo). Jak obudzona, to sie zaczyna rozluzniac, ale ona glownie spi jeszcze.

    Stad moje pytanie: da sie to to jakos zaplecakowac?

    Poki co kolkowej glownie nosze, albo w elastyku (bo zwykle trzeba szybko wyjmowac i wkladac), i po prostu jak mala te nozki chce do srodka, to jej na sile nie wyciagam, ale wolalabym jednak przy malej z przodu nozem nie wywijac.

    P.S. Probowalam sie z searchem dogadac i poszukac, ale nie znalazlam w ciagu tych kilku kilkuminutowych doskokow, na ktore mi Sumiczka z Amelka pozwolily.
    Ostatnio edytowane przez soh ; 08-03-2015 o 00:10
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  2. #2
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Soh, ja sie na wiązaniu plecaka nie znam, żeby Ci pomóc, ale darzę Cię tak dużą wirtualną sympatią, że pogratuluję Ci z całego serca, napiszę że uwielbiam czytac Twoje japońskie posty i podbiję w ten sposób temat, może ktoś Ci pomoże
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  3. #3
    Chustofanka Awatar iziska
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    434

    Domyślnie

    Ma youtube jest trochę filmików motania z nóżkami w środku plecaki też. Fakt, że doszłam do nich po jakimś czasie klikania w różne back carry newborn,ale są. Z tel trudno mi teraz wyszukać i podrzucić linki
    Olka 17.07.2014

  4. #4
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za odpowiedz.

    Jak zamotac sie da, to doszlam wczoraj, zamotalam, i po 5min zdjelam, bo sie balam, ze krzywde zrobie. Bo to by bylo min na 1-1,5h, jak juz. Jak z przodu wiaze to jednak jakas kontrole nad tym, jak ona sobie te nozki uklada to mam.

    W koncu Majka mala trzymala na kolanach jak gotowalam, podobnie jak i przedwczoraj. Szkoda tylko, ze ona ze szkoly dopiero o 16:30 wraca.
    Jesli Sumire pozwoli, to posiedze dzis na youtubie. Mala ciezko przechodzi powiekszenie sie rodziny.
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  5. #5
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    Ja tylko napiszę - że miło Cie widzieć Soh
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  6. #6
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    A ja napisze, ze mala prostuje nozki od wczoraj (choc woli w srodku dalej, ale juz nie az tak kurczowo), wiec cwiczymy plecaczek (az strach dociagac, taka malutka, wrzucam z tobolka, wiec przynajmniej malo tego dociagania).

    Poza tym nosze w kieszonce (wiecej swobody dla rak niz w kangurku), oraz w modyfikowanym CHCC (nie przekladam chusty miedzy nozkami, robie 2x rebozo, poza tym bez zmian, no i nie na biodrze a z przodu, brzuszek do brzuszka, nosilam tak i Sumire, rozklada pieknie sie na plecach).
    Odkad odstawilam kolkowa ramie praktycznie nie boli.
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  7. #7
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Ja tylko pogratuluje tutaj kolejnej córy, lubię cię czytać bardzo! Fajnie że plecakowanie staje się łatwiejsze... Ach, jak tęsknie za noworodkiem na plecach
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  8. #8
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    Ja tylko pogratuluje tutaj kolejnej córy, lubię cię czytać bardzo! Fajnie że plecakowanie staje się łatwiejsze... Ach, jak tęsknie za noworodkiem na plecach
    jest na to kilka sposobów...
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  9. #9
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Mala juz nozki wyciaga, choc woli w srodku jak moze.
    A dzis pierwszy raz zasnela w plecaku
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  10. #10
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Pytania znow mam. Bo jednak dla mnie troche nowosci wyszlo. W sumie niby chustuje juz sporo lat, ale pierwszy raz tak dlugo noworodka. Wszystkie pozostale dziec byly rodzone w lecie i bylo za goraco na jakies intensywniejsze noszenie. A teraz w domu chaos, Sumire szaleje, Kalina i Majka dochodza do siebie po chorobie, wiec Amelka praktycznie mieszka w chuscie wiekszosc dnia i wychodzi tylko na zmiany pieluchy i rozprostowanie kosci (a jak sie robi spiaca po 10-15min maks to znow hop do srodka i spi poki sie nie obudzi). Mala juz nozki wyciaga i nowy problem sie zrobil, sie podpinam coby tloku nie robic:

    1. W kieszonce nie lubi jak jej te poly przeprowadzam miedzy mna a jej nozkami.
    Nozek wystaje niewiele, jak sie latwo domyslic, pol lydki i stopa obecnie ledwie, wiec tez i przeprowazic trudno, bo to male jeszcze. Dotad tych nozek bylo tak malo (maks kilka cm, mniej niz grubosc poly zebranej), ze robilam krzyz pod pupa i poly szly pod stopkami juz, na moim brzuchu obwiazane tylko. Ale od kilku dni juz w sumie byloby gdzie te poly pomiedzy nami przeprowadzic, tyle, ze mala nie lubi, jak probuje to protestuje, ucieka nogami jak moze, etc. Moze byc ze jej niewygodnie, bo nozka mala a pola z tych sredniogrubych (mam 3 dlugie chusty, srednio-cienka, srednia i gruba, wiec wyboru nie za bardzo) i za bardzo jej sie ta nozka odgina od pozycji wygodnej.
    Jakies patenty na to?

    problematyczne nozki:

    imagen

    2. Starszaka nie raz usypialam w wiazaniu z przodu a potem przekladalam na plecy i wiazalam na plecach, przekladalam przesuwajac po biodrze razem z chusta. Da sie tak z maluszkiem miesiecznym?
    Bo dotad na plecy to tylko z tobolka male takie wrzucalam, a w tym przypadku sie nie da, bo zdjecie ze mnie w celu zrobienia tobolka konczy sie obudzeniem i zadaniem cyca, co jakby konczy sprawe plecaka...

    Nosze glownie w kieszonce, plecaku, ewentualnie na biodrze, ale to malo, bo mnie potem ramiona bola (miesnie, japonskie katakori mam od zmeczenia i stresu). Potrzebuje ruchu rak, zaraz bede pranie skladac, wieszac, wstawiac kolejne, potem sniadanie dla starszakow, potem pozmywac, ogarnac kuchnie, etc. W kangurku jednak poly mi przeszkadzaja za bardzo.


    P.S. Uaktualnie zaraz temat calego watku.
    Ostatnio edytowane przez soh ; 08-03-2015 o 00:25 Powód: dodalam zdjecie
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  11. #11
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    22,006

    Domyślnie

    Ad 1 ja rozporostowywałam połę: po dociągnięciu jedną połę między nogi. Drugą - jedną ręką trzymalam napięcie, drugą jechałam po górnej krawędzi ją tylko wkładając pod nóżkę, reszta rozłożona poniżej jak ręcznik na biodrach. Z tyłu poła albo między nogi albo za ubranie i to samo z drugą
    Nie mam dobrej fotki żeby to pokazać ale jak chcesz jutro zrobię

  12. #12
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Poprosze zdjecie, nie widze tego jakos. Nie tracisz napiecia na calosci jak rozkladasz pole?

    Obecnie jedna pola (wewnetrzna w skrzyzowaniu podpupkowym) sama weszla pomiedzy nozke a mnie. Zewnetrzna nie bardzo.
    Jak malej dotykam nozki to podciaga je pod siebie do gory jeszcze bardziej. I sie wybudza od razu. Mloda w chuscie stabilna i dupkowpadka tez jest, ale poly zakrywaja wiec nie widac.

    Nozki gole, bo zawsze gole, w Japonii nie ma spioszkow ze stopkami. Nogi sa gole caly rok poki dziecko samo nie zachce skarpetek lub nie musi nosic kapci w przedszkolu/szkole (bo nogi w kapciach na boso sie poca i jest fuj, jak sie zdejmie kapcie to i skarpetki leca w kat, u nas przedszkole na boso, zlobek tez, szkola w kapciach, ale Majka i tak w domu na bosaka woli). Japonczycy mowia, ze dzieci ucza sie regulowac temp ciala przez stopy, glowe i raczki, wiec tych sie raczej nie okrywa, chyba, ze wielki mroz, co u nas w tropikach zdarza sie 2-3 dni w roku maks (jak mowia "wielki" maja na mysli -1, bo taki tu klimat ).

    Edit: udalo mi sie uspic w siodelku z pentelka przy piersi, potem rozwiazac, przesunac po biodrze spiocha na plecy i tam zaplecaczyc, ale bez lustra sie tego podejmowac poki co nie bede.
    Ostatnio edytowane przez soh ; 08-03-2015 o 02:55
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  13. #13
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    22,006

    Domyślnie

    Soh wklejam fotki. Naprężenia nie gubię ale sama wiesz na pewno że są momenty że trzeba trzymać dwie poły ns raz jedną ręką (np w momencie krzyżowania z przodu)

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Gina
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    ja ze swojej strony polecę kangura zamiast kieszonki. Wiązanie IMO ciut lepsze przy maluszku i chusta idzie po nóżkach.

    co do plecaka do może ciut cieńszą chustę spróbuj(?)
    Ostatnio edytowane przez Gina ; 08-03-2015 o 14:04

  15. #15
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gina Zobacz posta
    ja ze swojej strony polecę kangura zamiast kieszonki. Wiązanie IMO ciut lepsze przy maluszku i chusta idzie po nóżkach.

    co do plecaka do może ciut cieńszą chustę spróbuj(?)
    co do kangura, bo pisałaś, Soh, że Ci przeszkadza na ramionach - możesz te motylki z ramion odwinąć do góry (taką jakby harmonijkę złożyć i na górę ramienia położyć) - wtedy masz wolne ręce zupełnie choć to IMO trochę rozwala wiązanie tzn nie jest już tak wygodne bo się potrafi wpijać w ramiona (ale ja to ćwiczyłam na roczniaku, przy takim maluchu to pewnie nic się wpijać nie będzie bo ciężar malutki)


  16. #16
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    do plecaka mam ciensza, perito mi sie samo dociaga, po prostu idealne do plecakowania

    dzis bedziemy w swietlicy, zakangurze i zobacze, na razie mala i tak jada co 20-30min, wiec czasem to az zachodu szkoda. Kieszonke sobie obnize najzwyzej i potem dociagne, w kangurze nie umiem karmic tak, zeby potem od poczatku nie zaczynac. mala to teraz 4,7kg jakos, wiec jeszcze leciuta.

    Zulam - ja chyba opis zle zrozumialam. pozwol jeszcze raz: robisz krzysz, trzymasz obie jedna reka, a druga pod pupa malucha rozplaszczasz pole na sobie i wprowadzasz miedzy was, zaczynajac od krawedzi?
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    to ja podpowiem kieszonkę z tzw twistem-przy małych dzieciach wskazane ze względuna nóżki:
    http://www.wrapyouinlove.com/tutorial-fwcc-twist/
    ja o tym nie wiedziałam wcześniej i też sie meczylam z prostowaniem materialu

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Gina
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    co do kangura, bo pisałaś, Soh, że Ci przeszkadza na ramionach - możesz te motylki z ramion odwinąć do góry (taką jakby harmonijkę złożyć i na górę ramienia położyć) - wtedy masz wolne ręce zupełnie choć to IMO trochę rozwala wiązanie tzn nie jest już tak wygodne bo się potrafi wpijać w ramiona (ale ja to ćwiczyłam na roczniaku, przy takim maluchu to pewnie nic się wpijać nie będzie bo ciężar malutki)
    Fakt nie doczytałam (lub nie zapamietalam) tego jednego zdania ze soh przeszkadza kangur na ramionach . Przepraszam.

  19. #19
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Na razie zamiast wywijanie ramion czy karmienie w kangurze (nie umiem, w kieszonce latwiej jakos) cwicze przerzucanie na plecy, bo to jakos szybciej. Szczegolnie, ze dotad mala sie przy tym nie budzila, wiec mozna spokojnie plecak podociagac.

    W ogole mi sie porobilo, Sumire zaczyna mowic w koncu, wskazuje na Amelke i mowi "bejbi boj lap" (l z kreska), pewnie ma na mysli "baby, boy, wrap", bo co innego? kilka razy juz bylo A Amelka sie uspokaja w chuscie od razu, na rekach niekoneicznie, choc u taty ok.
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  20. #20
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    22,006

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez soh Zobacz posta
    do plecaka mam ciensza, perito mi sie samo dociaga, po prostu idealne do plecakowania

    dzis bedziemy w swietlicy, zakangurze i zobacze, na razie mala i tak jada co 20-30min, wiec czasem to az zachodu szkoda. Kieszonke sobie obnize najzwyzej i potem dociagne, w kangurze nie umiem karmic tak, zeby potem od poczatku nie zaczynac. mala to teraz 4,7kg jakos, wiec jeszcze leciuta.

    Zulam - ja chyba opis zle zrozumialam. pozwol jeszcze raz: robisz krzysz, trzymasz obie jedna reka, a druga pod pupa malucha rozplaszczasz pole na sobie i wprowadzasz miedzy was, zaczynajac od krawedzi?
    Tak

Podobne wątki

  1. plecak dla 4 m-ce?
    Przez wisteria w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-10-2013, 21:54
  2. A cóż to za plecak?
    Przez andzia330 w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 06:07
  3. Który plecak?
    Przez olazola w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 23:20
  4. Co to za plecak?
    Przez IwontaG w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 22:30
  5. plecak :)
    Przez w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 22:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •