Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: odplamianie na słońcu zimą - to działa - hip hip, hura.

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    30

    Domyślnie odplamianie na słońcu zimą - to działa - hip hip, hura.

    dziewczyny,

    dziś mnie coś wezwało, żeby wysuszyć pranie na zewnątrz.
    wywieszałam pieluchy w czapce, w ręce zimno.
    nie dawałam wiary w to, że niedoprane plamy znikną.
    no i czary mary. kocham wiosnę, kocham lato a teraz przeproszę się zimą, bo okazuje się, że zimowe słońce też czyni cuda. zdjęłam bielusieńkie pieluszki skacząc z radości, że nie muszę się patrzeć na plamy do wiosny.

    popełniam tego posta dla takich jak ja z dzisiejszego poranka - sfrustrowanych plamami w kryzysie pieluchowym, że ulubione kieszonki, profoldy i formowanki nie przypominają nic higienicznego
    koniec z tym.

    vivat słońce!

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,798

    Domyślnie

    A na stare niespierające się plamy na bodziakach i śpiochach też to zadziała?
    Codziennie patrze na wiszące pranie sąsiadów na podwórku i dziwię się, po co rozwieszają je na dworze przy -10C, gdy w domu ciepło. Teraz już wiem
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  3. #3
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    ja od kilku lat pranie suszę wyłącznie na balkonie, nie ważne jaka pora roku za oknem. Plam na ubraniach nie zauważyłam

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    ja od kilku lat pranie suszę wyłącznie na balkonie, nie ważne jaka pora roku za oknem. Plam na ubraniach nie zauważyłam
    I ono wysycha (np przy takich -10C)? Nie zamarza?
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  5. #5
    Chustofanka Awatar iziska
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    434

    Domyślnie

    Owszem, zamarznie, a pozniej odparuje i na tej zasadzie wyschnie. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie wnosić do mieszkania sztywnego świeżo zamrożonego prania, bo odtaje i będzie mokre i tak w kółko. Wiatr przyspiesza takie suszenie-tak jak w lecie
    Olka 17.07.2014

  6. #6
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    tak pranie schnie na mrozie. Nie schnie tylko wtedy gdy jest wilgotno i pada, no ale wtedy to nic nie schnie.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iziska Zobacz posta
    Owszem, zamarznie, a pozniej odparuje i na tej zasadzie wyschnie. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie wnosić do mieszkania sztywnego świeżo zamrożonego prania, bo odtaje i będzie mokre i tak w kółko. Wiatr przyspiesza takie suszenie-tak jak w lecie
    A jak rozpoznać, że pranie już wyschło? Jak odróżnić zamarznięte mokre pranie od zamarzniętego suchego?
    I czy rzeczy (ubrania, pieluchy) nie niszczą się w ten sposób?
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  8. #8
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,780

    Domyślnie

    O zawsze mnie to dziwilo ze inni susza pranie na balkonie zima. Musze sprobowac dac na taras z jutrzejszym praniem
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    ale uważałabym na PULe. Formowanki i wkłady ok, bo mróz świetnie roztocza wybije, jak zamrażarka ale PUL może takiej temp nie przeżyć.

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    30

    Domyślnie

    słońce było u nas dziś ogromne
    tetrę, prefoldy i kieszonki zdjęłam suche. bambusy dosuszałam już w domu. nic nie zamarzło.

    a mówicie, że mam wywieszać na zewnątrz jak nie świeci? no co Wy? też się martwię u pule w takim układzie. i w sumie łatwiej mi już wywiesić je raz a nie przewieszać zamarznięte do domu. co innego jak słońce mi zaświeci i wybieli. wtedy się mogę narobić

  11. #11
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Plamy z mich wkladów znikały nawet jak nie było słońca na polu (tak, tak, na "polu" ). Nawet nie musialam ich wystawiac na zwenątrz. Wystarczyło, że postawilam suszarkę pod oknem. W domu mam okna dachowe, więc przepuszczają trochę wiecej światła.

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    jak jestem na wsi zawsze wywieszam pranie na zewnątrz, oczywiście o ile nie pada. Wiatr je osusza i pięknie pachnie

  13. #13
    Chustonoszka Awatar PostBlue
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Augustów
    Posty
    102

    Domyślnie

    A myślicie, że podobny efekt da suszenie w domu przy południowym oknie?Teoretycznie przez szyby przenika całe promieniowanie UVA i połowa UVB

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    554

    Domyślnie

    Moje doświadczenie z dzieciństwa udowodniło, że słońce przez okno też dzieła - miałam pokój z południowym oknem i jedną ukochaną bluzę, którą pedantycznie wieszałam zawsze w jeden i ten sam sposób na krześle obok okna. Po jakimś czasie [nie pytajcie jakim, miałam jakieś 6 lat i nie pamiętam] ta strona bluzy, która była wystawiona na słoneczko... kompletnie wyblakła i wyraźnie odcinała się od reszty. Jedynie podejrzewam, że efekt będzie trochę słabszy, wolniejszy.

    W końcu "odplamianie na słońcu" to nic innego jak wyblaknięcie plamy .

  15. #15
    Chustonoszka Awatar PostBlue
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Augustów
    Posty
    102

    Domyślnie

    To będę próbować, bo mi dziecię zafajdało dziewiczą wkładkę bambusową A póki co mieszkam na placu budowy i strach cokolwiek wywiesić na zewnątrz

Podobne wątki

  1. Przesiadka do tkanej - hura :)
    Przez Iwanna.T w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •