Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Wątek: Bez Nappy Fresh - da się?

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie Bez Nappy Fresh - da się?

    Przy Jadzi prałam pieluchy ortodoksyjnie w proszkach dziecięcych z dodatkiem NF. Pod koniec naszego pieluchowania ojciec koleżanki, chemik, spojrzał na skład NF i powiedział, że to w zasadzie soda oczyszczona, tyle, że w paru różnych odsłonach. W Lovelę i inne takie też przestałam wierzyć jakiś czas temu, zamierzam szarpnąć się na Bio D na pierwsze kilka miechów, a potem olać i stopniowo wprowadzać normalny proszek. Prać zawsze w 60 st z sodą oczyszczoną, raz na jakiś czas stripping od 90 st. poczynając i kwasek.

    Myślicie, że się da? Czy ktoś prał bez NF i przeżył?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Paulina J.
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa/Nowa Praga
    Posty
    3,192

    Domyślnie

    chętnie poczytam

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Był gdzies podobny wątek... Nie zalinkuje bo pisze z tel., ale cześć dziewczyn zrezygnowała ze środków oskarżających przy założeniu, ze pierze sie zawsze w min. 60 st.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Przy Zosi tak robilam,zwykly proszek na 60st,nawet bez sody,kwaskowanie w razie smrodku,da sie
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  5. #5
    Chustofanka Awatar emelbe
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Słupsk
    Posty
    479

    Domyślnie

    Nappy Fresh dorzucam do prania ciuchów malucha, bo piorę je w 40 stopniach, więc i otulacze wtedy dokładam. Jak przeczytałam, że NF działa w niskich temperaturach, to dałam sobie spokój z nim przy pieluchach, bo te zawsze piorę przynajmniej na 60 stopni.

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Pod koniec pieluchowania synka prałam bez nf na 60 stopni - płukanie przed praniem i co drugie po praniu, co jakiś czas był cykl na 40 a to co można na 90 - połowa dawki proszku nie dzieciowego i było ok (tylko pieluchy zostawiłam same te gdzie pull można prać w 60)
    Teraz od początku piorę bez nf zawsze z płukaniem przed i po w proszku dzieciowym (lovella dzidziuś - połowa dawki) ubranka tak samo a co można co jakiś czas na 90. Nie jest to jednak eco i oszczednościowe zakładam że zdrowe...

  7. #7
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Czyli co? Mówicie, że da się odkażać pieluchy proszek+soda oczyszczona i na 60 stopni? Myślicie, że faktycznie zdaje to egzamin. Tzn. zarazków i tak nie widać, więc skąd wiecie, że faktycznie pieluchy zostały odkażone? Pytam, bo na NP faktycznie można wydac fortunę, ale jak chcemik mówi, że to soda w kilku odłonach to trochę przepłacam :/

  8. #8
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    No wlaśnie pytanie, o co chodzi z tym odkażaniem - oprócz marketingu, oczywiście. Soda ma właściwości bakteriobójcze - tak ogólnie. NF niby też, ale tak naprawdę producent nie wyjaśnia, jak to dokładnie działa...

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Jak zaczynałam z pieluchami wielo to prałam na 40 st i dawałam tylko olejek herbaciany (połowa dawki proszku)... parę miesięcy minęło zanim trafiłam na to forum i poczytałam co nieco faktem jest, że Młoda żyje i nie chorowała wtedy i nawet odparzeń nie miała. Z pieluchami prałam też ubranka i nic nikomu nie było.
    a teraz to wiecznie coś nam wyskakuje na tyłku :/ tyle, że teraz choruje i ciągle jakieś syropy/antybiotyki bierze i ciężko stwierdzić od czego te odparzenia...
    teraz piorę zawsze na 60 st i bambino mio sypię

  10. #10
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    a co z zapaszkiem? nie było go wcale czy jakos sobie z nim radziłas?

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ismeril84 Zobacz posta
    a co z zapaszkiem? nie było go wcale czy jakos sobie z nim radziłas?
    na zapaszek najlepszy jest stripping

  12. #12
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    He he to ja wiem, że na zapaszek stripping najlepszy, ale ja zwykle przed strippingiem moczę na noc w miofreszu. Zastanawiam się jak Kate04 radziła sobie z zapaszkiem kiedy do prania używała jedynie olejku i to jeszcze w 40 stopniach.

  13. #13
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Da się! Ja tak właśnie piorę - 60 stopni i co jakiś czas stripping w 90, bez NF.

    i odkąd tak zaczęłam, po kilku miesiącach prania w 40+NF to przestały tak szybko śmierdzieć, więc stripping mogę rzadziej robić.
    ale fakt, że dziecko mam raczej z pancerną pupą


  14. #14
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja piorę bez nappy fresha, wszystko z pieluszkami i wkładami jest ok Robię stripping raz na miesiąc-dwa. Piorę w 60 stopniach, wkłady w 95.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  15. #15
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć, bo wydaję fortunę na ten środek odkażający, bo aż 38 zł. Teraz zakupiłam sodę oczyszczona i kwasek w ilości po 1kg i zacznę pieluchy prać same (do tej pory prałam z ubrankami) na wyższej temperaturze.

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Ismeril, 38 zł?? Za moich pieluszkowych czasów, czyli tak z 2 lata temu, to było ok. 15-18 za małą paczkę!

  17. #17
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Ismeril, 38 zł?? Za moich pieluszkowych czasów, czyli tak z 2 lata temu, to było ok. 15-18 za małą paczkę!
    Może mega paczka? Bo ja też cenę znam w okolicach 17zl a ostatnio kupowałam może z rok temu


  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    a samą sodą oczyszczoną odkażę, zamiast NF ?

  19. #19
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Opakowanie ma 0,7 kg. Wystarcza mi na jakieś...2 miesiące. Ja ostatnio kupuję w Smyku. Na Allegro jest co prawda za 28 zł ale koszt wysyłki to 10 zł, więc na jedno wychodzi.

  20. #20
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Ismeril to my chyba o czym innym mówimy. Bo ja o tym:

    http://pieluszkarnia.pl/product-pol-...a-pieluch.html

Podobne wątki

  1. Zastępstwo za Nappy Fresh?
    Przez Lucy van Pelt w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 11:00
  2. Bio Nappy Fresh
    Przez annya w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 14:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •