Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53

Wątek: odgina się w chuście-2X NA STR 3-PRŚBA O RECENZJE!

  1. #21
    Chusteryczka Awatar lalika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,679

    Domyślnie Re: odgina się w chuście

    Tak, zalozylam mu, zreszta teraz sobie przypominam, ze u mnie tez byl mocno naciagniety, tylko go zsunelam do zdjec (Aldo mial jednak raczej ponad miesiac, a nie ponad 2 miesiace, ach te zaniki pamieci ).
    Wtedy mielismy taki okres, ze wszystkie zdjecia Aldo byly, jak spal, a ja chcialam miec tez jakies fajne zdjecie z dzieckiem w chucie, zeby bylo widac tez buzie, wiec zsuwalam panel przed zdjeciem
    EDIT:
    A toscie sobie w miedzyczasie popisaly
    W chuscie elastycznej masz jakby kieszonke i 2X w jednym, a kolejnosc warstw jest odwrotna, niz w wiazanej. Ja bym porownala rodzaj wiazania i skutecznosc tak: chusta elastyczna jest jak folia spozywcza, a wiazana - jak worek foliowy. Elastyczna mozesz bardziej "plastycznie" owinac dziecko, nie tracac nosnosci - ale przy malej wadze dziecka. Jezeli nawet pociagniesz troche nierowno, to material ma zapas sprezystosci, zeby ciezar wyrownac, a drugiej strony tez latwiej sie nauczyc, o co chodzi w wiazaniu w ogole.
    Ja ostatnio naciagalam te gorna krawedz w kieszonce ( w Ance storcza - tej z mojego avataru) - podczas spaceru i po prostu wywijalam sobie nadmiar materialu na ramiona - wygladalo mniej wiecej, jak w kangurku.

  2. #22
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,802

    Domyślnie Re: odgina się w chuście

    lalika ja nie ekspert ale jak naciągniesz w elastyku poziomy panel wyżej pod karczek to on też będzie stabilizował, no i w ogóle w elastyku na dziecku 3 warstwy dla optymalnego otulenia i trzymania... także ten poziomy panel zawsze powinien być na dziecku naciągnięty (też myślałam, że po kawce M będzie... )

    a OT - czemu ty się na opolskim wątku spotkaniowym nie ujawniłaś? toż my warsztaty sobie niniejszym ukręciłyśmy...

    lola Ty masz klasyczną kieszonkę tkaną, faktycznie różnią się od siebie tym że w tkanych panel jest "od wewnątrz" i to głównie on trzyma dziecko a poły boczne można ale nie trzeba naciągać ma malucha...

    edit-literówka...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #23
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,802

    Domyślnie Re: odgina się w chuście

    edit bo dubel...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #24
    Chusteryczka Awatar lalika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,679

    Domyślnie Re: odgina się w chuście

    Jakim wątku????

  5. #25
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,802

    Domyślnie Re: odgina się w chuście

    Cytat Zamieszczone przez lalika
    Jakim wątku????
    tym o:

    viewtopic.php?f=5&t=16799

    w dziale chusty/warsztaty i spotkania...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #26
    Chustonoszka Awatar lola
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    86

    Domyślnie Re: odgina się w chuście

    ponawiam pytanko
    Dziewczynki-ma któras pozyczyć elastika?ew mogę wymienić na mego Leo..
    kurna,nie wiem,czy TU pytać ,czy gdzie indziej..bo Adminki wymyśliłay rzecz dla mnie mało mądrą-150 postów-elitarny Bazar będzie dostępny..ja mam malutko postów,więc zakupów nie zrobię

    Lalika mi troche rozjaśniłaś..bo tak mi sie wydawała,że Aldo chyba młodszy w tej chuście z foty -a to jego prawdziwe imię?bo piennnkne -i fajna masz róznice wieku dzieciaków-widzę na linijce a ja się martwiłam,że u nas spoora,a tu proszę-miód na me serce

    i jeszcze chustowo-
    nie noszę Lolka od tygodnia prawie(wczoraj musiałam awaryjnie na krótko)-miał szczepienie w ub tygodniu-dostał w oba uda..więc tak jakos żal mi go było kręcić szmatą..żeby nie urazić..oj czapraczki i podusie szyć mi przyjdzie..żeby zbroją itp..
    Synalek marcowy
    Córeczka lipcowa

  7. #27
    Chusteryczka Awatar Zelda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,756

    Domyślnie Re: odgina się w chuście

    Cytat Zamieszczone przez lola
    ponawiam pytanko
    Dziewczynki-ma któras pozyczyć elastika?ew mogę wymienić na mego Leo..
    kurna,nie wiem,czy TU pytać ,czy gdzie indziej..bo Adminki wymyśliłay rzecz dla mnie mało mądrą-150 postów-elitarny Bazar będzie dostępny..ja mam malutko postów,więc zakupów nie zrobię
    chyba przesadzasz? chuste mozesz kupic - CHUSTObazar dostepny dla wszystkich bez limitow!!!
    Kubuś (7.7.2005) i Ninusia (13.7.2007)
    Nubik - nosidła ergonomiczne, MT
    moj blog

    POŁOŻNA))))) i DOULA - wsparcie dla przyszłych rodziców
    MASAŻ SHANTALA oraz Doradca Laktacyjny CNoL - Lublin i okolice, zapraszam
    DORADZTWO CHUSTOWE - Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule®
    gosia_nubik


  8. #28
    Chustonoszka Awatar lola
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    86

    Domyślnie Re: odgina się w chuście

    Cytat Zamieszczone przez gosia_foks
    Cytat Zamieszczone przez lola
    ponawiam pytanko
    Dziewczynki-ma któras pozyczyć elastika?ew mogę wymienić na mego Leo..
    kurna,nie wiem,czy TU pytać ,czy gdzie indziej..bo Adminki wymyśliłay rzecz dla mnie mało mądrą-150 postów-elitarny Bazar będzie dostępny..ja mam malutko postów,więc zakupów nie zrobię
    chyba przesadzasz? chuste mozesz kupic - CHUSTObazar dostepny dla wszystkich bez limitow!!!
    z czym przesadzam ?
    -z elitarnym Bazarem?nie lubię być dzielona na Cichutkich i Wybrańców
    Chustostragan mam dostepny fakt,ale wydawało mi się,że wszystko będzie Dla150Postowych -a tu niespodzianka

    Wielkie jest Serce Adminek
    Synalek marcowy
    Córeczka lipcowa

  9. #29
    Chusteryczka Awatar Zelda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,756

    Domyślnie Re: odgina się w chuście

    hmm do niedawna bazarku w ogole nie bylo i dalo sie zyc
    od ciuchow jest allegro i inne temu podobne 'Twory'
    Kubuś (7.7.2005) i Ninusia (13.7.2007)
    Nubik - nosidła ergonomiczne, MT
    moj blog

    POŁOŻNA))))) i DOULA - wsparcie dla przyszłych rodziców
    MASAŻ SHANTALA oraz Doradca Laktacyjny CNoL - Lublin i okolice, zapraszam
    DORADZTWO CHUSTOWE - Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule®
    gosia_nubik


  10. #30
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,802

    Domyślnie Re: odgina się w chuście

    Cytat Zamieszczone przez lola
    ponawiam pytanko
    Dziewczynki-ma któras pozyczyć elastika?ew mogę wymienić na mego Leo..
    ja ci pożyczę jak chcesz, chętnie z czasową wymianą
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  11. #31
    Chustonoszka Awatar lola
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    86

    Domyślnie Re: odgina się w chuście/2x-PROSZĘ O RECENZJE!

    i jak?


    dla mnie wygodniejsze! i w wiązaniu i w"chodzeniu",natomiast nie bardzo wiem jak to zrobić,by ten przesuwalny znalazł sie na środku..nie jakos bocznie jak u mnie na fotkach,teraz akurat wyszedł minimalnie w bok od nózki dziecka..ale nastęonym razem wolałabym by Lol nie miał go np pod stopą..bo wtedy cała ta kończyna będzie zrotowana i staw biodrowy tez




    a i czy w domu trzeba obierać getry/skarpety?mam zmarżluszka..a jednoczesnie boję sie przegrzać..tem pokojowa u nas to tak 21st/22st
    i jeszcze-czy żeby wyjąc dzieciaczka z chusty-jak wyżej 2X-muszę ją rozwiązać?
    Synalek marcowy
    Córeczka lipcowa

  12. #32
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    427

    Domyślnie Re: odgina się w chuście-2X NA STR 3-PRŚBA O RECENZJE!

    Ja nosiłam głównie w 2x , bo Misiek średnio na jeża trawił kieszonkę. Wiązałam węzeł normalny, nie przesuwny, zawsze na środku. Kilka razy próbowałam z przesuwnym,ale mi nie trafił do przekonania. Z 2x możesz śmiało dziecko wyjąć górą, czyli wystarczy rozsunąć poły chusty na boki i wyjąć bobasa. I łatwo można go tam znowu wszadzić, wystarczy poluzować węzęł. Kiedy go dobrze ułożysz, rozwiąż węzeł całkowicie, poruszaj się na boki, żeby dobrze dociągnąć materiał i normalnie zwiąż. Nie martw się dziecko ci w tym czasie nie wypadnie i węzeł przesuwny nie jest konieczny.

  13. #33
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie Re: odgina się w chuście-2X NA STR 3-PRŚBA O RECENZJE!

    Ja tez nie używałam przesuwnego węzła. W mojej pierwszej instrukcji jaka widziałam, też jest polecany przesuwny, ale ja w przesuwnym nigdy nie mogłam się dostatecznie dobrze dociągnać. Więc teraz robię dokładnie co sil, biorę ogony do rąk, podskakuję, pokręcę biodrami, podociągam i wiążę normalnie


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  14. #34
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie Re: odgina się w chuście-2X NA STR 3-PRŚBA O RECENZJE!

    jesli po właozeniu dziecka do 2x rozwiązesz wezel i dociagniesz juz na was obojgu, kazda krawedz i oba pasy w calosci to potem spokojnie mozesz wiazac nowrmalny wezel po srodku, przesuwany do iczego Ci nie bedzie potrzebny.
    pozdrawiam nick-ową prawie blizniaczkę
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  15. #35
    Chusteryczka Awatar lalika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,679

    Domyślnie Re: odgina się w chuście-2X NA STR 3-PRŚBA O RECENZJE!

    Karczek za słabo podtrzymywany moim zdaniem (tzn za nisko pod karczkiem się poły krzyżują), głowa nie jest podtrzymana - zobacz, że Ty sama podtrzymujesz ręką. I jeszcze materiał trochę się fałduje, czyli też nie naciągnięty dobrze. Naciągnąć trza na gładko tam, gdzie plecki, a resztę zwinąć po bokach, jak za dużo materiału wychodzi, bo dziecko małe jeszcze. A pozycja pupki i nóżek bardzo dobra. Idzie ku lepszemu

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Poznań/Wronki
    Posty
    793

    Domyślnie Re: odgina się w chuście-2X NA STR 3-PRŚBA O RECENZJE!

    Moim zdaniem do tej temperatury w domu nie musisz już ubierać getrów. Ale jeśli po dłuższym czasie twój zmarzluszek będzie miał bardzo lodowate stopy to spróbuj skarpetki. I sprawdzaj na karku czy nie jest spocony.
    Weronika (2008) Wojciech (2010) Witold (2013)

  17. #37
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie Re: odgina się w chuście-2X NA STR 3-PRŚBA O RECENZJE!

    bardziej rozloz na plecach poly chusty - zeby te "V" przy karczku bylo bardziej i mialo oakzje podtrzymac glowke.
    i tak jak Lola_22 napisla - dociagnij po wlozeniu i zawiaz zwykly wezel na srodku, jesli na boku Ci przeszkadza.
    (http://klubkangura.com.pl/dociaganie-2x)

    a jak w tym wiazaniu z odginaniem?
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  18. #38
    Chustonoszka Awatar lola
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    86

    Domyślnie Re: odgina się w chuście-2X NA STR 3-PRŚBA O RECENZJE!

    Właśnie ja mam z ta główką ciągły problem-widze teraz ,że w każdym wiązaniu-tak mi się wydaje,że jesli rozłożę V na boki-to mały nie będzie miał okazji do obejrzenia świata,ale spróbuję.No i jak rozłoże V to pomimo wszystko kregosłup C będzie pracował ku tyłowi-bo coprawda ja TO co robi Lolek w chustach nazwałam "odginaniem" ale to takim prawdziwym odginaniem nie jest-on odpycha się rekami ode mnie i próbuje się rozglądać,mam wyrzuty sumienia -bo "walczę" z ta jego ciekawością zapobiegając temu"odchylaniu" i żeby był wilk syty i owca cała-trzymam główkę w KAŻDYM wiązaniu-co np dla mnie jest mało komfortowe-jedna ręka ciągle zajęta -dopóki nie zaśnie.
    No i tak sobie myślę,że dla teakiego"ciekawskiego" to sa 2 wyjścia-
    -albo przeczekać i trzymać mu główkę dopkóki sam nie będzie stabilnie jej trzymam
    -albo rzeczywiście rozłozyć V bardziejbędzie wklejony we mnie..z tym,że wtedy na pewno mu sie to nie spodoba...
    Synalek marcowy
    Córeczka lipcowa

  19. #39
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,802

    Domyślnie Re: odgina się w chuście-2X NA STR 3-PRŚBA O RECENZJE!

    w 2x ma faktycznie pole widzenia troszkę ograniczone - możesz sobie pomóc związując poły np tasiemką, ale w kieszonce powinien wszystko widzieć... a może on się odgina bo chce Ciebie oglądać? ja przy wiązaniu stoję przy lustrze to młody się przegląda i jest zadowolony...
    a może go co drapie? jakiś guzik przy bluzce itp?
    a może po prostu jest ciekawski... najwyżej mocniej dociągniesz jak się już wygodnie umości i bardziej przytuli

    ach no i jak dziewczyny pisały materiał gładko na pleckach, nadmiar ma być po bokach i to X maksymalnie wysoko, a kolorek chusty
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  20. #40
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie Re: odgina się w chuście-2X NA STR 3-PRŚBA O RECENZJE!

    dla takiego ciekawskiego człowieka wyjściem tez moze być noszenie na biodrze ( np siodełko z pętelką z długiej wiązanej, czy nabiodrze w krótkiej lub kółkowej) -wtedy raczej się nie będzie odginał do tyłu a i więcej zobaczy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •