Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45

Wątek: jak często zmieniacie pieluchę?

  1. #21
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    207

    Domyślnie Re: jak często zmieniacie pieluchę?

    Masz rację to nie ma sensu Nakupiłam formowanek i kieszonek a zmieniam co sik
    Tylko co ja poradzę, jak wiem że mokro to nie umiem dziecku sików przy tyłku zostawić

    Może nie będę sprawdzać czy mokro czy nie, tylko będę czekać przepisowe 2h


  2. #22
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie Re: jak często zmieniacie pieluchę?

    atoja nie chciałam nikogo urazić chodzi mi tylko o to, że rozpisujemy się tu o chłonności pieluch... no i chyba po to zostały te wszystkie patenty wymyślone (chłonne włókna i wkładki sucha pielucha), żeby można było bez wyrzutów sumienia troszkę dłużej dziecko w tej pieluszce potrzymać. żeby nie było niejasności ja podziwiam mamy zmieniające po każdym siku bo jednak to jest wyzwanie jakieś - patrz wątek czy twoje dziecko spokojnie leży podczas zmiany pieluchy

  3. #23
    Chustofanka Awatar esther
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    379

    Domyślnie Re: jak często zmieniacie pieluchę?

    Ja też nie zmieniam raczej częściej niż co 2 godziny, czasem co 3, a jak na spacerze jesteśmy 4 godziny to też nie dzieje się tragedia.
    Przy polarku ma sucho, a właśnie po to, jak pisze magnolia kupiłam chłopnne pieluchy. Szymek nie lubi rozbierania i zmiany pieluchy więc nie chce mi się go męczyć.
    Na noc też od 20 do 6 jedna pielucha. Czasem rano jesr lekko wilgotny polarek, no chyba, że przeciek, to wiadomo.
    Doula
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    www.chusty-gliwice.pl

  4. #24
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    207

    Domyślnie Re: jak często zmieniacie pieluchę?

    Cytat Zamieszczone przez magnolia
    atoja nie chciałam nikogo urazić chodzi mi tylko o to, że rozpisujemy się tu o chłonności pieluch... no i chyba po to zostały te wszystkie patenty wymyślone (chłonne włókna i wkładki sucha pielucha), żeby można było bez wyrzutów sumienia troszkę dłużej dziecko w tej pieluszce potrzymać. żeby nie było niejasności ja podziwiam mamy zmieniające po każdym siku bo jednak to jest wyzwanie jakieś - patrz wątek czy twoje dziecko spokojnie leży podczas zmiany pieluchy
    Ależ ja nie jestem urażona . Pisałam poważnie. To niezbyt mądre tak co chwilę pieluchy zmieniać.
    Chyba mojej tetra by wystarczyła. Po sikaniu zaraz dostaje nową pieluchę. No i po co mi te bambuski itp
    chyba muszę zmienić system bo za dużo zainwestowałam


  5. #25
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    44

    Domyślnie Re: jak często zmieniacie pieluchę?

    No ja zmieniam jak pielucha już jest dobrze zmoczona. No chyba, że dziecko marudzi, i mam podejrzenie, że może mu to mokro przeszkadzac, to wtedy zmieniam nawet po jednym siknięciu.

  6. #26
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    141

    Domyślnie

    odgrzebuje
    zmieniam co siknięcie i nie wiem czy nie jestem przewrażliwiona dobrze że mam dużo różnego rodzaju wielo,jak założę pampka(bardzo rzadko jak gdzieś idziemy czy z innego powodu,chociaż na wyjścia ostatnio też wielo,to pampka tez po 1 siku zmieniam)no ale nie wyobrazam sobie tak dziecka w sikach trzymać,a dziś mała sika mi dosłownie co pół godz,połowa mojego stosiku suszy się po praniu a połowa czeka na pranie,nie wiem co ja jutro malutkiej założę....i zaczynam się martwić czy czasem jakiegoś zapalenia pęcherza nie ma,bo normalnie nie sika co pół godz

  7. #27
    Chustomanka Awatar dita
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1,333

    Domyślnie

    ja też zmieniam po każdym siknięciu i nie jest to dla mnie przewrażliwieniem, a raczej normalną sprawą. Nie wyobrażam sobie dziecka trzymać w sikach.

  8. #28
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Ja zmieniam mniej więcej co 2godz, do południa częściej, bo Stasiul rano częściej/więcej sika (ostatnio w pół godz przeskikał długi wkład konopny z boosteren od Elayli). Sprawdzam, jak mi się wydaje, że jest mokro i jeśli jest, to zmieniam. Nie czekam, aż cały wkład będzie mokry. Ale jak nie czuję, że mokry, to czekam. Po to mam chłonne wkłady, żeby z tej chłonności korzystać. Młodemu mokra pielucha nie przeszkadza (ale mokre ubranko już tak), a i tak ma zwykle kieszonki z mikropolarem. W nocy nie przebieram, chyba, że jest przeciek. Od 20 do 7.
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  9. #29
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Zmieniam średnio co 2h, czasem częściej, czasem rzadziej. W dużym skrócie zależy to od tego, czy akurat gdzieś wychodzimy, czy mały idzie na drzemkę (wtedy zawsze daję świeżą pieluszkę). Nocnej pieluchy nie liczę, bo ona pobija wszelkie rekordy Za to za dnia zdarza się, że zmieniam suchą pieluchę. Przy czym to, że jest sucha, zauważam dopiero w momencie wyjmowania wkładu z kieszonki, jak mały ma nową pieluszkę na pupie - ponowne użycie wydaje mi się w takiej sytuacji dziwne
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    zmieniam co ok. 3h. w upały ciut rzadziej, bo dzieć mniej siusia.

    karolciaczika, ktoś kiedyś słusznie na forum zauważył, że dzieci dzielą się na te, które siusiają często i w małych ilościach oraz te, które siusiają rzadziej, ale sik mają konkretny (mój z tych drugich). inna rzecz, że im młodsze dziecko tym częściej siusia (ale niewielkimi dawkami) - z wiekiem może więc wszystko ewoluować.
    IMO nie ma potrzeby zmieniać pieluchy co jeden sik, jeśli dziecko się nie odparza. ale oczywiście wszystko jest kwestią subiektywnego odczucia rodzica...



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #31
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Co godzinę wysadzamy się na nocnik i wtedy też zmieniamy pieluchę, jak jest zamoczona. Czasami szybciej przebiorę, jak mały ma materiał "mokro od pupy". A przed erą nocnika co 1,5 - 2h. Mam dziecko często, ale w małych ilościach sikające.
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  12. #32
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    nie wiem czy "przepisowo" czy nie, ale faktycznie co półtorej/co dwie godziny wypada, nie po każdym siku, bo bym zwariowała, a i on pewnie tez. Choc w upaly, to znow czesciej, co mi sie wydaje, ze sie moze szybciej odparzyc przy tych 30 stopniach, ktore bywaly czesto....
    Ale w nocy, czy tez nad ranem, jednak tez zmieniam... nie mam serca tak do 20ej dziesięciu godzin go trzymać... choćby nie wiem jak pieluszka byla chlonna, to to jednak bakterie sa!

  13. #33
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Ja na noc używam pampka i nie przebieram młodej w nocy (na 100% później nie było by spania, bo ona ma lekki sen, a po rozbudzeniu szarżuje). W ciągu dnia po każdym siku, bo młoda jednak się trochę odparza, a i na siuśce czasami się krostki pojawiają (może alergia na proszek w połączeniu z moczem ). Rano sika często (co godzinę zmieniam). Po południu i 3 godziny w jednej pieluszce potrafi przechodzić, bo akurat nic się nie zdarzyło pieluch mam dużo, a i jakaś tetra się znajdzie jak już wszystkiego zbraknie


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  14. #34
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    141

    Domyślnie

    ja dziś też na tetrze jadęobserwuje mała czy czasem zapalenia pecherza mi nie złapała bo zazwyczaj az tak czesto nie zmieniam.byłam ostatnio u kolezanki ona na pampkach i jak zdejmowała to można było zabić tym pampkiem masakrai nie przetłumaczy jej się,jak jej mała sie urodziła dałam jej wielo na prezent,oczywiście nigdy nie użyławziełam od niej,wystawie na bazarku,i kupie coś tej małej z zabawek,na siłe na wielo sie nie namówi. wziełam do niej pampki i swojej w ciagu 4 godz u niej z 6 pamków zmieniłam,to patrzyła na mnie jak na wariatke i powiedziała ze ona ma to na półtora dnia a nie na 4godz.ciesze się że jestem na wielo bo mi jedna paczka pampersów za 50zł szła by na dzień,więc wolę niuni nawet za te 50zł ładną kieszonkę kupić

  15. #35
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    ja kiedyś co ok pół godz,bo uczyłam nocnika i Lala miała super efekty, A teraz jak każda zmiana pieluchy to walka to zdecydowanie rzadziej. Małej mokra pielucha w ogóle nie przeszkadza więc nie chcę jej męczyć. Przecieków nie mamy więc na razie jest jak jest
    Moje dwa szczęścia

  16. #36
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolciaczika Zobacz posta
    i jak zdejmowała to można było zabić tym pampkiem masakra
    ...jeju... ja przez pó łroku pampków uzywałam... i jak sobie przypomne, że nie raz po nocy ściągałam z tej małej dupci chyba z pięć kilo.. to aż dreszcze mam i do dziś wyrzuty sumienia, ze tak go katowałam... ale nieświadoma byłam jakaś, nei wiem, i wyszłam z załozenia że jak w reklamie mówia 12 h, to 12 h! ale masakra

  17. #37
    Chustomanka Awatar mudiwa
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,067

    Domyślnie

    Ja wielo zmieniam co około 3 godziny - używam itti bitti tutto, od pupy Masimba ma zawsze sucho. Oczywiscie jak jest kupa, albo jak widze, ze jednak ma juz dość mokro, to zmieniam częściej, w miarę potrzeb.
    Na noc czesto zakłada bambooty basics z dwoma wkładami bambusowymi i spokojnie starcza. Problemów ze skóra nie ma, chyba, ze kupa chwilkę w pielusze poleży (zdarza sie bardzo rzadko - jak na przykład mi zrobi kupę w samochodzie i ja nie uslysze, wiec orientuje sie dopiero jak dojedziemy na miejsce).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Masimba - 03/14 Mia - 12/10

  18. #38
    Chustofanka Awatar kammillka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Czarna Białostocka
    Posty
    225

    Domyślnie

    pieluszkę zmieniam średnio co 2 godz., za każdym razem jak małą kładę na drzemkę albo wychodzimy z domu, przez 4 miesiące używałam wkładek "sucha pupa" ale jak przyszły upały to z nich zrezygnowałam, mokro od pupy Oldze nie przeszkadza więc na razie do nich nie wracam,
    nie czekam aż wkład będzie cały mokry i za każdym razem jak rozepnę napy w pieluszce to zmieniam nawet jak tylko siknięte
    Alicja X.2011 Olga XI.2013

  19. #39

    Domyślnie

    My zmieniamy co 2-3 godziny, ale używamy tylko otulaczy z wkładami, a nie kieszonek. Kieszonki szybko nam przesiąkały.

  20. #40
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    12

    Domyślnie

    Zmieniamy co 3 godziny w dzień a na noc używamy wkładu składanego na noc Bobolidera i on wytrzymuje całą noc w kieszonce

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •