Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: Który LF dla ciężkiego chuścioszka?

  1. #1
    Chustonówka Awatar Lolka79
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    12

    Domyślnie Który LF dla ciężkiego chuścioszka?

    Bawełna, czy domieszki z lnem lub wełną? Chuścioch waży prawie 14kg, do 8 kg nosiłam w Amazonicie , obecnie w nosidle ale wracam do chustowania. Którego Agata wybrać, jest zauważalna różnica między nimi ? Noszę już tylko na plecach.

  2. #2
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    102

    Domyślnie

    Nie pomogę, bo dopiero szukam chusty, ale przy okazji zapytam. Jeśli jesteś jeszcze w posiadaniu i chcesz się pozbyć to ja poszukuję i chętnie kupię amazonit LF 4,6 bawełna. Jakby co daj znać.

  3. #3
    Chustonówka Awatar Lolka79
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    12

    Domyślnie

    Niestety mój amazonit jest narazie na gościnnych występach, i ma dł 4,2

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ok. Dzięki za info

  5. #5
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lolka79 Zobacz posta
    Bawełna, czy domieszki z lnem lub wełną? Chuścioch waży prawie 14kg, do 8 kg nosiłam w Amazonicie , obecnie w nosidle ale wracam do chustowania. Którego Agata wybrać, jest zauważalna różnica między nimi ? Noszę już tylko na plecach.
    ja od niedawna mam fuksjowy Agat, noszę mojego ponad dwuletniego synka w nim, naprawdę fajnie się w nim nosi. syn też ok 14kg

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    ja co prawda nie mam jeszcze 14kg słodkiego ciężaru ale myślę,że wszystkie LF o gramaturze 240 są mega nośne (czyli właśnie agaty,opale fluoryty ii chyba coś tam jeszcze ostatnio doszło). kawał fajnej szmaty. mam teraz porównanie pomiędzy kamiennym opalem czyli 100% bawełna 240g a lnianym opalem również 240g. na razie nośność jest podobna jak dla mnie, choć mówią,że len niesie teoretycznie lepiej. bawełna tej samej gramatury jest jakby bardziej puszysta w stosie wygląda na grubszą. len bardziej przewiewny. len LF jest dość miękki-nie trzeba go łamać tak katorżniczo jak lny, które miałam okazję macać innych producentów. jednakże nie współpracuje tak łatwo jak bawełna. w bawełnianym opalu wiązałam noworodka jako chustonówka wiec daje radę. len mniej się poddaje i trzeba się trochę przyłożyć do wiązania. obydwie chusty są stosunkowo śliskie-więc łatwo się je przeciąga po ubraniu i względem siebie.
    reasumując-niezależnie jaką chustę bawełnianą gramatury 240 wybierzesz będzie nosić oczywiście tak samo-bo tylko kolor się zmienia-chyba,że właśnie zastanawiasz się nad lnem lub wełną. wełny nie macałam ale ponoć jest mięciutka i nośna również

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Z wełnianymi krótkim Tanzanitem mam pozytywne doświadczenia, bardzo wygodny na dłuugie spacery do plecaka, nawet mało precyzyjnie zawiązany odejmuje kg, jedyne "ale" to ze jest tak miękka wełna merynosow, ze aż trochę mam wrażenie ze śliska, radzę brać z lekkim zapasem na długość, żeby solidnie zawiązać

  8. #8
    Chustofanka Awatar Itula
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    259

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asik Zobacz posta
    mam teraz porównanie pomiędzy kamiennym opalem czyli 100% bawełna 240g a lnianym opalem również 240g. na razie nośność jest podobna jak dla mnie, choć mówią,że len niesie teoretycznie lepiej. bawełna tej samej gramatury jest jakby bardziej puszysta w stosie wygląda na grubszą.
    To ciekawe co piszesz. A wstawisz zdjęcie porównawcze tych dwóch opali w stosie?

    Ma ktoś z was jeszcze takie porównanie lnu i bawełny 240g? Opłaca się inwestować w len jeśli chodzi tylko o nośność? Faktycznie trudniej zawiązać len?
    https://www.facebook.com/alilalemamamaluje/?fref=nf
    https://alilaleblog.wordpress.com/


  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Itula Zobacz posta
    To ciekawe co piszesz. A wstawisz zdjęcie porównawcze tych dwóch opali w stosie?

    Ma ktoś z was jeszcze takie porównanie lnu i bawełny 240g? Opłaca się inwestować w len jeśli chodzi tylko o nośność? Faktycznie trudniej zawiązać len?

    ah Itula-niestety nie wstawię bo razem opale były tylko przez kilka godzin, kamienny opal poleciał już dalej a lniany został ze mną
    bardzo chciałam coś lnianego ponosić i bardzo chciałam zachować opala w stosie-stąd mój wybór a dwa opale w stosie to już zbytek
    ja myslę,że odczucia co do chust są bardzo indywidualną cechą. np indio cienizny są uważane przez chustomaniaczki za bardzo nośne. i ja się z tym zgodzę-bo ja lubię chusty czepliwe. być może zweryfikuję jeszcze swoje preferencje z biegiem czasu-a raczej z biegiem kg

  10. #10
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    i co to koniec komentarzy ???? halo gdzie te doświadczone lf mamy???
    3 horkruksy

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Mam welne i len. Welna nosniejsza . Len bardziej sie wpija w ramiona ale za to nie poce sie przy dlugim wiazaniu.

    z telefonu
    Maj 2014 i Marzec 2016

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Ja mam tylko bawełniany opal - to z tych grubszych. Noszę niecałe 9 kg dziecka i jest komfortowo. Noszę tak do godziny, bo z braku kurtki tylko po domu, ale jesienią byliśmy na wakacjach i nosiliśmy po 2-3 godziny i było OK. Tylko, że wtedy dziecko było lżejsze, jakieś 7,5 kg czy coś takiego.
    Marzy mi się jakaś żabka z lnem, ale podobają mi się tylko opale, a jakoś tak bez sensu mieć dwie praktycznie identyczne kolorystycznie chusty różniące się jedynie długością i składem...

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Karolka - moze LF na wiosne/lato wypusci jakies lny.
    Maj 2014 i Marzec 2016

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikalina Zobacz posta
    Karolka - moze LF na wiosne/lato wypusci jakies lny.
    Właśnie na to liczę i tylko zaglądam ciągle na ich stronę. Z drugiej strony jak będzie jakaś promocja typu -30% to pewnie kupię z tego, co jest.

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    Karolka musisz zrobić to co ja tez nie mogłam mieć 2 tych samych chust a w opalu jestem zakochana wymieniłam bawełnę na len miłość nie wygasła...a jak opal pięknie wygląda zapleciony w warkocz

  16. #16
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Ja w lnianym agacie nosiłam tak do 11-12kg i było wygodnie. Jestem pewna, że i więcej poniesie. Nie miałam wełnianego LF, ale ten lniany był dla mnie porównywalny w wełnianym japanem od nati. Jedyna różnica była taka, że len sztywniejszy (chociaż może dlatego że nowy kupiłam i się nie złamał jeszcze), więc mniejsze ogony mi zostawały niż w nati.

  17. #17
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    zważyłam wczoraj mojego starszaka, 15kg dużego chłopca noszonego w plecaku prostym mamy agata bawełnianego. i naprawdę nie czuć tej jego wagi

Podobne wątki

  1. Dla ciężkiego dziecka MT, hybryda czy ergo???
    Przez Szczebiotka w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 12:01
  2. jaka chusta dla ciężkiego dziecka
    Przez Anuś w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-12-2013, 10:56
  3. pasiak didek dla ciężkiego dziecka?
    Przez Mania w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 23:06
  4. Chusta dla ciężkiego dziecka
    Przez kejzi w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-04-2009, 19:24
  5. Który MT?
    Przez Olga w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-02-2008, 21:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •