Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48

Wątek: SoFi, kieszonka

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    a ja się chinek boję...pytał ich ktoś o atesty, ale nie jakieś wymyślone, tylko dla niemowląt. Farby są badane? zawierają ołów? jak to zwykle z chińszczyzną bywa, dzieciom to w końcu zakładamy...

  2. #22
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Z ciekawości poszukałam na allegro. Cena mocno odstaje od jakości - ale to tylko wrażenia wizualne. Mnie martwi ta duża pupa na zdj. dzieci w tych pieluszkach, że tyle materiału na kuperku się marszczy. Tak nie powinno być. No i te naszywki....rzecz gustu rzecz jasna...ale moim zdaniem strasznie kiczowaty design ..przepraszam.
    Toopy & Binoo

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farfallina_07 Zobacz posta
    Na Moje oko pieluchy z Chin.Na miejscu doszywaja tylko naszywki.
    wtrącę się tutaj gdyż jakiś czas temu się przyglądałam tej aukcji, weszłam na stronkę sklepu i otwarcie mówią "made in china "
    <Nasze pieluszki produkowane są przez małą, zaprzyjaźnioną szwalnię w Chinach. Niech Państwa nie zmyli miejsce produkcji - znajdujemy się na drugim biegunie od taniej, masowej chińszczyzny. Jesteśmy przekonani, że nasze pieluszki są najwyższej jakości, dlatego bez wahania zakładamy je naszej Zosi>

    https://sofishop.pl/pl/i/Dlaczego-pieluszki-SoFi/21

    nie wiem ale z ceną to poniosło... mam kilka chinek i tyle bym nie dała... no i te naszywki

  4. #24
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    Z ciekawości poszukałam na allegro. Cena mocno odstaje od jakości - ale to tylko wrażenia wizualne. Mnie martwi ta duża pupa na zdj. dzieci w tych pieluszkach, że tyle materiału na kuperku się marszczy. Tak nie powinno być. No i te naszywki....rzecz gustu rzecz jasna...ale moim zdaniem strasznie kiczowaty design ..przepraszam.
    a mnie się nie podoba, że się promują poprzez marketing szeptany

  5. #25
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaheira Zobacz posta
    a mnie się nie podoba, że się promują poprzez marketing szeptany
    No tak to trochę wygląda
    Toopy & Binoo

  6. #26
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    NEMO masz rację, co z atestami?

    Czy któraś z Was wie, czy to jest firma czy szyją sobie od tak? Ojcze Tadeuszu dostałeś paragon po zakupie? Chodzi mi o to, że jeśli to nie firma, to ciężko byłoby takie atesty wyegzekwować.
    Trochę się powiesiłyśmy na tym "producencie", a tak po prawdzie to większość teraz szyje w Chinach. Na to nie poradzimy. NIe wiem, czy Grovia (moje ulubiona) też w Chinach nie szyje a jakość mają super.

  7. #27
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ismeril84 Zobacz posta
    NEMO masz rację, co z atestami?

    Czy któraś z Was wie, czy to jest firma czy szyją sobie od tak? Ojcze Tadeuszu dostałeś paragon po zakupie? Chodzi mi o to, że jeśli to nie firma, to ciężko byłoby takie atesty wyegzekwować.
    Trochę się powiesiłyśmy na tym "producencie", a tak po prawdzie to większość teraz szyje w Chinach. Na to nie poradzimy. NIe wiem, czy Grovia (moje ulubiona) też w Chinach nie szyje a jakość mają super.
    dokładnie, Grovia jest chińska i charlie banana też

    mi się zupełnie nie podobają te pieluszki... te napisy jak na rejestracjach samochodowych :/ no ale co kto woli

  8. #28
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    raczej brałabym pod uwagę, ze "chińskie" , czyli zakupiono kontener na alibabie i doszyto wszywki. Na zdjęciach wyglądają idewntiko jak alvy z przeszyciami o ile mi się nazwy nie pomyliły, bo torche tych chinek miałam w rękach. ale oczywiście nie wiem, spekujuje, jednakowoz ze strony so-fi "zaprzyjażniona mała chińska manufaktura" wzbudza moją fascynację....

  9. #29
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinga89 Zobacz posta
    mi się zupełnie nie podobają te pieluszki... te napisy jak na rejestracjach samochodowych :/ no ale co kto woli


    ...."w kupie raźniej"... no comment

    Szczerze? Wolałabym kupić za tyle co ta pielucha używaną Grovię. Albo dorzucić parę PLN i w promo kupić rodzimą Babyettę lub Ecodidi nową (używane są za 35-40 zł)....to również mała zaprzyjaźniona manufaktura...Para rąk jedne i drugie szyje....dorosłych rąk, nie dziecięcych....
    Toopy & Binoo

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    (…) kupić rodzimą Babyettę lub Ecodidi nową (używane są za 35-40 zł)....to również mała zaprzyjaźniona manufaktura...Para rąk jedne i drugie szyje....dorosłych rąk, nie dziecięcych....
    Gaja, dałabym ci reputa, gdyby tu były



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #31

    Domyślnie

    to ja dałam tego posta o "zaprzyjaźnionej chińskiej manufakturze" mialam uzupełnić ten wpis ale nie zdążyłam..nie dość że wszystko chińskie gdzie się człowiek nie obejrzy to jeszcze pieluchy które i tak są szyte przez małe chińskie rączk i sprzedawane za 5 dych /szt. I miałam napisać że informacja zawarta w tym "..." bardzo gryzie się z moimi wyobrażeniami i do mnie nie trafia. Gaja słuszna Twoja uwaga!a po stronie szperałam bo mnie zastanowiła tak wysoka cena za nieznaną markę

  12. #32
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Ale chińskie pieluszki chińskim pieluszkom nierówne. Np. Assunta jest chińska, tyle że to jest fundacja pomocy dzieciom i ze sprzedaży pieluch oni utrzymują domy dziecka, płacą za rehabilitacje chorych podopiecznych, itp.

  13. #33

    Domyślnie

    Ależ tu się bujna dyskusja wywiązała
    Gwoli wytłumaczenia:
    Niestety nie zapłacono mi tę recenzję (a szkoda ). Ot, sam wiecznie tu u Was o coś pytałem, więc raz chciałem się przydać i napisać coś od siebie.
    Co do jakości tych pieluch to upieram się, że są naprawdę w porządku, a zaczynaliśmy od chińskich "nołnejmów" i Boboliderów. Systematycznie z Małżonką poszerzamy asortyment pieluch (również o te rodzimej produkcji) więc powoli nabieramy doświadczenia. Nie mniej jednak swoje zdanie o Sofi podtrzymuję
    A naszywki nam się po prostu, po ludzku podobają, coś się na Allegro wyróżniało i tym mnie za serce ujęli.

    PS
    Paragon dostałem, a nawet sprawdziłem ich w CEIDG - istnieją
    Pozdrawiam Tadek

  14. #34
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    ale się OT zrobił. ojciec Tadeusz, fajnie,ze sprawdziłes. sa wśród nas fanki pieluszek no-name. chinek czy nie-chinek jeśli chodzi o mała zaptzyjazniona manyfakture- wzbudza to moja nieufność. co zas się tyczy małych chińskich raczek- nie mamy pewności,czy kupując np.wymieniana tu grovie nie szyła ich ta sama mała zaprzyjazniona manufaktura.... tow kwestii swiata made in china...

  15. #35
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Z chińszczyzną nie wygramy. Jedyne co możemy zrobić to kupować produkty ze znanego źródła, np. made in Poland.
    Mnie też te naszywki się nie podobają, ale może następna kolekcja będzie ładniejsza. Może tez za jakis czas będzie więcje recenzji na temat tych pieluszek i firma stanie się bardziej wiarygodna.

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    dziwi mnie, że nie szukali "polskiej małej zaprzyjaźnionej manufaktury", tylko gdzieś daleko w Chinach, jak można się na taką odległość zaprzyjaźnić ?

  17. #37
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Wszystkim nie dogodzisz. Tzn. z jednej strony wszystkie mamy i tatusiowie chcieliby, żeby cena pieluszek była bardziej przystępna, z drugiej strony, żeby produkty były jak najlepszej jakości. Tkaniny, z których robione są pieluszki są drogie, więc tu nie da się zaoszczędzieć. Więc na czym? Na robociźnie. Jeśli nie szyje się samemu, jak nasze forumowe koleżanki, to trzeba to komuś zlecić. Wiadomo, praca małych rączek w Chinach tańsza niż praca krawcowych w Polsce. Wiem, bo moja teściówka jest krawcową i wiem ile bierze . Taka Milovia na przekład, która szyje w Polsce ma średnio o 10 zł wyższe ceny niż produkty koleżanek szyjących, a jakość właściwie jest taka sama. Tak samo dobra.

  18. #38
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ismeril84 Zobacz posta
    Wszystkim nie dogodzisz. Tzn. z jednej strony wszystkie mamy i tatusiowie chcieliby, żeby cena pieluszek była bardziej przystępna, z drugiej strony, żeby produkty były jak najlepszej jakości. Tkaniny, z których robione są pieluszki są drogie, więc tu nie da się zaoszczędzieć. Więc na czym? Na robociźnie. Jeśli nie szyje się samemu, jak nasze forumowe koleżanki, to trzeba to komuś zlecić. Wiadomo, praca małych rączek w Chinach tańsza niż praca krawcowych w Polsce. Wiem, bo moja teściówka jest krawcową i wiem ile bierze . Taka Milovia na przekład, która szyje w Polsce ma średnio o 10 zł wyższe ceny niż produkty koleżanek szyjących, a jakość właściwie jest taka sama. Tak samo dobra.
    pewnie, że nie...zresztą Kokosi i Nappime mają już poziom cen jak Milovia.

  19. #39
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    skorzystam z wywołanej dyskusji i zapytam o pieluszki ecodidi. Już jakiś czas temu zastanawiałam się, gdzie one są szyte? na stronie nie znalazłam żadnej informacji. Może ktoś jest wtajemniczony?

  20. #40
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klucha Zobacz posta
    skorzystam z wywołanej dyskusji i zapytam o pieluszki ecodidi. Już jakiś czas temu zastanawiałam się, gdzie one są szyte? na stronie nie znalazłam żadnej informacji. Może ktoś jest wtajemniczony?
    to są polskie pieluszki
    bardzo fajne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •