Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: dociąganie góry w plecaku prostym + prośba o ocenę

  1. #1
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie dociąganie góry w plecaku prostym + prośba o ocenę

    Powiedzcie mi czy macie jakiś patent aby dobrze dociągnąć górę w plecaku prostym? Wrzucam małą z tobołka i wydaje mi się, że wychodzi ten tobołek "w miarę" - dzieć mocno protestuje i walczy ale jak już mam ją na plecach i rozdzielam poły na ramiona to robią się luzy najbardziej na górze i choć staram się mocno ją dociągnąć i poprawić to ciągle nie wychodzi. Jakiś sposób na dociągięcie góry macie? Może jakieś linki do filmików? (choć obejrzałam już chyba wszystkie

    Edit:
    Zdjęcia nie wyjściowe ale nie o to tu chodzi Pomóżcie dziewczyny, bo już cierpliwość tracę. To jeden z lepszych jakie udało mi się zamotać a i tak widzę że jest fatalnie może dzięki Wam uda mi się poprawić błędy Góra nie dociągnięta, nóżki za mało na żabkę - dobrze mówię? co jeszcze? jak poprawić? Wytykajcie
    http://www.imagic.pl/files/27863/./1.JPG
    http://www.imagic.pl/files/27863/./2.JPG
    http://www.imagic.pl/files/27863/./3.JPG
    Ostatnio edytowane przez Kabanos ; 07-02-2015 o 22:20

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Po calosciowym dociagnieciu dociagnij na koncu jeszcze gore

    z telefonu
    Maj 2014 i Marzec 2016

  3. #3
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    tak właśnie robię i ogólnie na górze najbardziej się skupiam ale jakieś luzy się zawsze znajdą

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    A w którym miejscu dociągasz? U mnie zrobiło się lepiej jak zamiast koło ramienia, dociągałam koło brzucha poły.
    Maj 2014 i Marzec 2016

  5. #5
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    dociągam koło brzucha ale zauważyłam, że nawet jak uda mi się zrobić tobołek, mam już Gugasa na plecach to już kiedy rozdzielam poły robią się luzy.

  6. #6
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    a jak jest prawidłowo - dociągac obie poły razem i razem przeplatać pod nóżkami? (tak robię) Czy może mogłabym spróbować jedną dociągnąć, owinąć, zablokować gdzieś między nogami i potem zrobić to samo z drugą? (może wtedy by lepiej poszło)

  7. #7
    Chustofanka Awatar selidor
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kabanos Zobacz posta
    a jak jest prawidłowo - dociągac obie poły razem i razem przeplatać pod nóżkami? (tak robię) Czy może mogłabym spróbować jedną dociągnąć, owinąć, zablokować gdzieś między nogami i potem zrobić to samo z drugą? (może wtedy by lepiej poszło)
    Najpierw jedną potem drugą. Ja tak robię i jest ok.

  8. #8
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kabanos Zobacz posta
    a jak jest prawidłowo - dociągac obie poły razem i razem przeplatać pod nóżkami? (tak robię) Czy może mogłabym spróbować jedną dociągnąć, owinąć, zablokować gdzieś między nogami i potem zrobić to samo z drugą? (może wtedy by lepiej poszło)
    Ja zawsze dociągałam i obie prowadziłam pod nóżkami, i też miałam luzy przy karku dziecka Wtedy też mocniej odczuwałam ciężar małej na ramionach Spróbuj najpierw jedną potem drugą, ja nie wiem czy pomaga, bo nie próbowała, a teraz to już po ptokach


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Ja robię po kolei, tak jak piszesz, wtedy jest łatwiej utrzymać napięcie.
    Maj 2014 i Marzec 2016

  10. #10
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    Jak za bardzo dociagasz krawędzie w tobolku czy już na plecach stymulujesz mięśnie karku i nóg do wyprostu. A w tobolku jakoś tak wychodzi że te krawędzie się dobrze ciągnie. Więc lepiej to zrobić po wrzuceniu na plecy, każdą połę osobno, i nie za krawędzie ciągnąć tylko zebrać w palcach więcej materiału i za pasmo dociagac. Drugi plus jak masz połę między nogami drugą dopracowujesz za pomocą obu rąk.

  11. #11
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, może tutaj jest klucz do sukcesu aby dociągać najpierw jedną potem drugą połę. Jutro popróbuję A później wrzucę zdjęcia mojego motania pod krytykę

  12. #12
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Wrzuciłam fotki w pierwszym poście. Na razie wiem, że nie jest dobrze dlatego tylko motam i po chwili rozwiązuję i lądujemy w kieszonce Nie chcę małej zaszkodzić. Dopóki więc nie zatwierdzicie poprawności plecaka nie będę noisić

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Daj więcej materiału pod pupę i jak robisz tobołek, to oprzyj stópki dziecka na swioch udach, to podwinie sam miednicę. Jak zbierasz materiał w tym tobołku? W kierunku srodka? Jesli tak, to ciągnij maksymalnie w kierunku szyi, wtedy ni powinnaś miec zbyt wiele do dociągania.
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Ciezko sie dopatrzyc ale wydaje mi sie ze maly nie jest symetrycznie. Sprawdz przed lustrem przodem czy nozki sa na tej samej wysokosci, i zobacz jak wygląda tyl. Czasem ciezko samemu to ocenic, mozesz wykorzystać meza do oceny. Jak opuszczasz tobolek na plecy staraj sie kierowac go na srodek plecow. A przy robieniu tobolka wlasnie zegnij nozki i od razu wloz material jakby pod pupe- tzn zeby byl od kolanka do kolanka i az prawie na brzuchu dziecka.

    z telefonu
    Maj 2014 i Marzec 2016

  15. #15
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Dla mnie to wygląda bardzo ładnie - a że na żadnym zdjęciu nie stoisz prosto plus chyba młodzież majta nóżkami i trudno mi ocenić symetrię, ale dla mnie tutaj jest ok.

    Na materiał zjeżdżający z ramion pomaga dociąganie w górę przed położeniem na ramieniu albo już na sam koniec - kiedy wszystko dociągniesz wyciągnij rękę w górę odrywając materiał z pleców i połóż na ramieniu. możesz już na tym etapie zrobić lekki skręt chusty do wewnątrz, żeby zaczynał się zaraz po zejściu materiału z ramienia, wtedy wszystko powinno się trzymać.

    Góra super, na nóżkach za to luzy - ale znowu, na każdym zdjęciu ciut inaczej, więc to może wynikać z wyginania się do zdjęć Na pewno będzie ci łatwiej poprowadzić pasy po nóżkach i materiale jeżeli podciągniesz kolanka - maluch już nie taki maluch, jeżeli kolanka opadają przy tym rozstawie to spróbuj ustawić je szerzej (bo widać, że trochę blokują się o łopatki w tym układzie).

    Ogólnie - żadnej krzywdy na pewno nie robisz, noś śmiało Dopracowanie plecaka (jak zresztą każdego wiązania) nawet wymaga ponoszenia dłuższego i poczucia na sobie, czy gdzieś coś się nie luzuje i przesuwa, jak któraś krawędź jest za bardzo lub za mało dociągnięta - na pewno to poczujesz i będziesz wiedziała sama na co zwrócić większą uwagę, więc zachęcam do dłuższych testów, a plecak - naprawdę niezła robota
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  16. #16
    Chustonówka Awatar sappho
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    16

    Domyślnie

    OT
    śliczny dzidziuś

  17. #17
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Pomarańcza: Oparłam girki malucha na swoich udach i faktycznie pięknie podwinęła miednicę, super rada Jeśli chodzi o zbieranie materiału jak najwyżej, to wiem o tym ale niestety Gugat pręży się tak bardzo, że skupiam się na tym aby ten materiał w ogóle zebrać no i przez to idzie bardziej w środek niż w górę. Mam nadzieję, że mimo to uda mi się dojść do wprawy

    Mikalina: Ty też mówisz o zbieraniu materiału pod pupę a myślałąm ze z tym akurat nie ma problemu I chyba faktycznie powinnam zwrócić uwagę aby dzieć był prosto zamotany

    Mayka: A z którego zdjęcia wnioskujesz, że niedociągnięte przy pupce? Bo ja ciągle mam wrażenie, że z górą mam problem.

    Sappho: A dziękuję, dziękuję


    A jak sie uda to wrzucę nowe, bardziej przejrzyste zdjęcia

  18. #18
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    Uch, ciężko było, czasu mało a na dodatek izolatka nam się w domu zrobiła, wszyscy chorzy :/ Kichamy, prychamy, gorączkujemy.
    Podrzucam nowe fotki, mam nadzieję lepsze:

    http://www.imagic.pl/files/27863/./1.JPG
    http://www.imagic.pl/files/27863/./2.JPG
    http://www.imagic.pl/files/27863/./3.JPG

  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Jak masz tak zawiązane możesz jeszcze sięgnąć do materiału i podciągnąć trochę materiał pod pasy - pod pupę. Albo zrób to wcześniej . Najłatwiejszy sposób na włożenie materiału pod pupę to trzymanie nogami materiału obu pół, ale tylko ich górnych krawędzi, dolne krawędzie sobie wiszą i wtedy masz je wolne do wciągnięcia pod pupę. Mi wtedy wychodzi fajne siedzisko od kolana do kolana. Postaraj się też żeby zrolowany materiał nie był na nóżkach - może uciskać.
    Maj 2014 i Marzec 2016

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    Ładnie góra dociągnieta
    Przydałoby się faktycznie głębsze siedzisko i by pasy idące po nóżkach szły bardziej po tkaninie siedziska, to asekuruje materiał by nie wypadł spod pupki

Podobne wątki

  1. pytania o spanie w plecaku prostym
    Przez czerwień w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 14:58
  2. Starszak zaypiający w plecaku prostym
    Przez zapominajka w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 23:43
  3. Jak nóżki w plecaku prostym?
    Przez saskia w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 11:56
  4. Zasnęła w plecaku (prostym) - da się odłożyć?
    Przez Karo. w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 20:32
  5. Chusta pod pupą w plecaku prostym
    Przez sheep w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 19:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •