Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Zmiana rozmiaru chusty dla starszego dziecka?

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie Zmiana rozmiaru chusty dla starszego dziecka?

    Cześć,

    Czy zmienialiście rozmiar chusty w miarę jak Wasze dzieci rosły?

    Pytam, ponieważ właśnie jakaś krótka mi się moja wydała, po dłuższej przerwie w noszeniu. Mam 4,6m bawełnianą, chciałam się nauczyć jakiegoś wiązania na plecach z najkrótszej możliwej chusty, jakieś 2,x m, zakupić takową i mieć do zabierania ze sobą na awaryjne ponoszenie zamiast nosidła, tak krótką nie powinnam raczej chodnika zamiatać wiążąc gdzieś "w trasie". A tymczasem dziś motam swoją 4,6m, a tu ledwo na końcówkach się udało zawiązać. Nie wiem teraz czy wyszłam z wprawy, czy może nie powinnam jednak rozważać w ogóle chusty 2,x m, chyba że jako szalik

    Dodam że ja jeśli już to schudłam, dziecko nie urosło jakoś bardzo dużo, wagowo mogło wręcz spaść przy większej ilości ruchu, rozmiaru ubranek nie zmienialiśmy od czasu noszenia ostatniego, ale z "biernego leżaczka" przeszło do siedzącego i czworakującego szkraba, zupełnie inaczej się trzyma. Mam się rozglądać za dłuższą chustą? Wiązanie końcówek średnie jest, nie łapie całej poły i nie trzyma dobrze, ale może to był przypadkowy efekt jakiś?

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    A może chusta się zbiegła po praniu?

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Sprobuj jeszcze raz to sie dowiesz . Wlasnie bezpośrednio po praniu chusta tez jest twardsza i krotsza, potem sie wyciaga w noszeniu.

    z telefonu
    Maj 2014 i Marzec 2016

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,894

    Domyślnie

    tak, z czasem brakło mi chusty która wcześniej mi starczała. Na ten temat gdzieś tu założyłam jakiś czas temu wątek.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Nie prałam jej Jest tak przyjemnie miękka że w brudasku noszę
    Ale za mała się zrobiła chyba Może dziś znowu spróbuję, ale to probant musi być chętny. I moje plecy muszą dać radę, bo czuję je po wczorajszym noszeniu, po takiej przerwie. jednak na ręce bierze się na chwilę, a nie na 1,5h na drzemkę

  6. #6
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    jak zmieniałam rozmiar to na mniejszy co najwyżej. poza tym zależy co na tych plecach wiązałaś, niektóre wiązania są chustożerne


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    A co wiazesz? Bo mi na plecak z koszulka schodzi wiecej niz na kieszonke.

    z telefonu
    Maj 2014 i Marzec 2016

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Hej,

    Na plecach wiżą takie coś, nie wiem jak się nazywa: http://www.wrapyouinlove.com/tutoria...cc-sweetheart/
    Ale sprawdzałam w starym dobrym 2x i wczoraj musiałam wręcz wiązać pod pupą z przodu, kiedy normalnie wiązałam z tyłu. Jak nic za krótka się zrobiła, nie wiem o co chodzi. Bąbel nie zmienił rozmiaru ostatnio, zmienił wprawdzie stan skupienia, bo z bezwładka bez napięcia przeszedł do normalnego prawie już stanu, ale wydaje się na oko bardziej kompaktowy przez to a nie większy. Ha, chyba będę miała pretekst żeby wymienić chustę

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    To nie wiem! Chcę tylko powiedzieć że cieszę się że możesz Bąblowi dać tą wspaniałą bliskość po tych wszystkich przejściach . Super
    Maj 2014 i Marzec 2016

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że teraz znowu się potulamy w chuście i już nie będzie problemów dalszych, a przynajmniej nikt na noszenie ich nie będzie zwalał. Po ostatniej drzemce w chuście Bąbel zasuwał lepiej niż po zwykłej leżącej Byle tylko moje plecy dały radę, bo porwałam się na dłuższe, drzemkowe noszenie i teraz plecy mi ciągle dokuczają. Tfutfu, niech przestaną, bo chcę w końcu móc ponosić Bąbla!

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    To może lepiej na drzemkę z przodu i sobie zasiąść wygodnie w fotelu?
    Maj 2014 i Marzec 2016

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    inwyt- polecam, tak jak pisze Mikalina, usypiasz w kieszonce a potem zasiadasz na kanapie. Obok stawiam picie, jedzenie, wszelkie piloty, laptopa. Oglądam albo film, albo tv albo przeczesuje forum. uwielbiam jak Leoś śpi po 2,5 godziny b wtedy mam takie czas dla siebie i mega relaks mimo że z dzieckiem przy sobie.

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    A trzymasz malca całą drzemkę na plecach dlatego że mały się nie daje odłożyć czy żeby poczuć bliskość? Bo ja odkładam na drzemki, wtedy też mogę spokojnie se zrobić kawę i porobić coś bez dziecka, np. się wykąpać. Ale jak jest z przodu to mi nie przeszkadza w odpoczywaniu, kawę też da się zrobić i spokojnie sobie zasiąść jak już gotowa .
    Maj 2014 i Marzec 2016

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Kurcze, zastanawiam się czy to właśnie nie drzemka z przodu w 2x mi zaszkodziła. Dziś lepiej się zrobiło a plecami, więc złapałam Bąbla na plecy na 10min na szybkie odkurzanie, bo piaskownicę całą nawiozłam wózkiem ze spaceru. Plecy nadal ok, chociaż pod koniec trochę czułam w jednym miejscu. Chyba jakbym chciała drzemki robić z Bąblem z przodu, to kanapę muszę przystosować, bo jest szeroka bardzo, ostatnio właśnie nie mogłam nijak wygodnie usiąść. Bo uśpić i wyjąć z chusty nawet nie próbuję, Bąbel ma sen lekki i wystarczy że przestanę się bujać, a się potrafi obudzić, odkładanie go wybudza w 99%.

Podobne wątki

  1. minimum pieluszkowe dla noworodka i starszego dziecka
    Przez joasia w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 23:53
  2. Zmiana chusty i rozmiaru
    Przez fasolka w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 13:42
  3. O&A nosidlo ergonomiczne dla starszego dziecka
    Przez Linda w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-04-2009, 22:08
  4. kieszonka dla starszego dziecka
    Przez ithilhin w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 01:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •