Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35

Wątek: Nocne pieluchowe dylematy

  1. #1
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie Nocne pieluchowe dylematy

    Zazwyczaj na noc mamy zestaw formowanka bambusowa i wełna.
    Niedawno walczyliśmy z odparzeniem i na noc z wyrzutami sumienia używaliśmy pampersów z sudocremem. Jak tylko wyszliśmy na prostą i wróciliśmy do bambusa mam nowy problem... pupa po nocy w mokrym bambusie jest zimna... I tak sobie myślę, że to musi być bardzo nieprzyjemne leżeć w zimnej mokrej pieluszce od pasa prawie do kolan...
    Nic nie zmieni włożenie wkładki sucha pupa bo jednak całe bioderka pozostaną pod wpływem mokrego zimna.
    Używamy teraz kieszonek z mikropolarkiem na noc, ale one nie wystarczają na całą noc. Moja córka siusia nad ranem i to w ilosci ogromnej. Próbowałam więc zmieniać jej pieluchę ok 5 rano, ale wtedy wybudza się i mam dwie godziny niechcianej aktywności....
    Nie wiem czy za bardzo się przejmuję, czy wręcz za mało... zmieniać tą pieluchę nad ranem czy nie, używać bambusa, kieszonek czy pampersa na noc? Co o tym myślicie?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    A myślałaś o cieplejszej piżamie? Bo akurat moj syn po nocy, jak go rozbieram na nocnik, jest cały cieplutki, pupka pod welniaczkien i formowanką tez. Nie sadze, zeby to była wina pieluszki



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    Pieluchowalismy 2 lata , niebawem będziemy znow się bawic w wielopieluchowanie ale powiem ci ze po probach nocnego pieluchowania wielo , odpuscilam , bez sensu trzymać tyle godzin w mokrej i zimnej pieluszce , nie miałam sumienia , tak ze na noc były jednorazowe Dady i na wyjścia a w dzień i po domu wielo ...i wszyscy byli szczęśliwi a mu wyspani ....tu na forum spotkałam się z niejedna forma takiego pieluchowania i czytałam ze nie jedna mama taki schemat stosowala ....czasem warto troszkę odpuscic
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,878

    Domyślnie

    A ile ma Twoja córeczka? Ja swoją przebierałam w nocy mniej więcej do roku, potem spała przez całą noc w tej samej formowance, też z wełną na wierzchu. Rano byla zasikana totalnie, ale szczerze mówiąc nigdy nie mialam wrażenia, że jej to w jakikolwiek sposób przeszkadza. Tzn. żadnej zimnej pupy nie zauważyłam. Formowanki miałam mieszane, ale w większości bawełniane.
    A czy ona się budzi od tej zimnej pupy? Jakoś daje znać, że jest jej niekomfortowo?

  5. #5
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    A myślałaś o cieplejszej piżamie? Bo akurat moj syn po nocy, jak go rozbieram na nocnik, jest cały cieplutki, pupka pod welniaczkien i formowanką tez. Nie sadze, zeby to była wina pieluszki
    Zazwyczaj dobieram jej śpiworki zależnie od temperatury w domu. A pod mokrą formowanką skóra jest ciepła?

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Tak, u nas skóra jest ciepła pomimo mokrej formowanki. Nie jakaś przegrzana, ma po prostu temp reszty ciała.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  7. #7
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    A ile ma Twoja córeczka? Ja swoją przebierałam w nocy mniej więcej do roku, potem spała przez całą noc w tej samej formowance, też z wełną na wierzchu. Rano byla zasikana totalnie, ale szczerze mówiąc nigdy nie mialam wrażenia, że jej to w jakikolwiek sposób przeszkadza. Tzn. żadnej zimnej pupy nie zauważyłam. Formowanki miałam mieszane, ale w większości bawełniane.
    A czy ona się budzi od tej zimnej pupy? Jakoś daje znać, że jest jej niekomfortowo?
    Mała ma teraz prawie 10 mcy. Faktycznie nie zgłasza problemu. Tylko teraz nastał czas przeziębień i o tym więcej myślę. No i myślę, że to nieprzyjemne w takim mokrym tłumoczku spać....

  8. #8
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    W nocy mamy temp ok 21-22stopnie, a mała jest w pajacu bawełnianym i śpiworku ocieplanym. Czasem przykrywam kocykiem jeśli czuję że jest chłodno. Śpi sama w łóżeczku. Nie wiem, może marźnie...

  9. #9
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasikader Zobacz posta
    Zazwyczaj na noc mamy zestaw formowanka bambusowa i wełna.
    Niedawno walczyliśmy z odparzeniem i na noc z wyrzutami sumienia używaliśmy pampersów z sudocremem. Jak tylko wyszliśmy na prostą i wróciliśmy do bambusa mam nowy problem... pupa po nocy w mokrym bambusie jest zimna... I tak sobie myślę, że to musi być bardzo nieprzyjemne leżeć w zimnej mokrej pieluszce od pasa prawie do kolan...
    Nic nie zmieni włożenie wkładki sucha pupa bo jednak całe bioderka pozostaną pod wpływem mokrego zimna.
    Używamy teraz kieszonek z mikropolarkiem na noc, ale one nie wystarczają na całą noc. Moja córka siusia nad ranem i to w ilosci ogromnej. Próbowałam więc zmieniać jej pieluchę ok 5 rano, ale wtedy wybudza się i mam dwie godziny niechcianej aktywności....
    Nie wiem czy za bardzo się przejmuję, czy wręcz za mało... zmieniać tą pieluchę nad ranem czy nie, używać bambusa, kieszonek czy pampersa na noc? Co o tym myślicie?
    Zrób sobie sama wkładki sucha pupa, takie duże w kształcie wnętrza formowanki wtedy boki też będą chronione. Moja mała jak ma całą noc formowankę bambusową na pupie to rano też pupa zimna, nie wygląda żeby jej to przeszkadzało, ale mi trochę tak, bo sama bym spać tak nie chciała. Wkładam właśnie takie wkładki i jest lepiej, Pieluchę zmieniam jej tylko raz jak kładę się spać ale nie zawsze, bo przewijanie też ją wybudza.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    są też formowanki, które mają od pupy mikropolarek na całej wewn. stronie (jak kieszonki), np. babyetta, ecodidi. w środku mają kieszonke i można włożyć dowolnie chłonny wkład.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #11
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    są też formowanki, które mają od pupy mikropolarek na całej wewn. stronie (jak kieszonki), np. babyetta, ecodidi. w środku mają kieszonke i można włożyć dowolnie chłonny wkład.
    Tak, ale zawsze jest to za mało chłonny wkład A pupa jest ogromna i mała mi sie przetacza jak baryłeczka na boczki ona sama szczuplutka..

  12. #12
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agis Zobacz posta
    Zrób sobie sama wkładki sucha pupa, takie duże w kształcie wnętrza formowanki wtedy boki też będą chronione. Moja mała jak ma całą noc formowankę bambusową na pupie to rano też pupa zimna, nie wygląda żeby jej to przeszkadzało, ale mi trochę tak, bo sama bym spać tak nie chciała. Wkładam właśnie takie wkładki i jest lepiej, Pieluchę zmieniam jej tylko raz jak kładę się spać ale nie zawsze, bo przewijanie też ją wybudza.
    A wiesz, że masz rację Nie wpadłam na to... Przecież mogę zrobić większą żeby jej na bioderkach się zakładała na siebie... Dzięki Agis

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasikader Zobacz posta
    A wiesz, że masz rację Nie wpadłam na to... Przecież mogę zrobić większą żeby jej na bioderkach się zakładała na siebie... Dzięki Agis
    albo takie majtusie z mikropolarka (mikropolar od pupy) ja takie miałam dla Kuby właśnie dlatego, że sucha wkładka nie zakrywała całego ciała

  14. #14
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    My jak starszy zaczal zabkowac to nie dali rady go wielorazowo pieluchowac, bo zawsze mial czubek siusiaka czerwony i go piekl, wiec odrazu dada na noc i tak zostalo. A z mlodszym odrazu na noc dada :/ wole sie wyspac

  15. #15
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,341

    Domyślnie

    aż dziś sprawdziłam - pupka po nocce w formowance i wełnie cieplutka, ale Mała śpi ze mną pod kołdrą ciepłą, moze dlatego.
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  16. #16
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agulinka Zobacz posta
    aż dziś sprawdziłam - pupka po nocce w formowance i wełnie cieplutka, ale Mała śpi ze mną pod kołdrą ciepłą, moze dlatego.
    u nas nie tylko pupa ciepła ale i cała formowanka jest cieplutka

  17. #17
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rodzynka007 Zobacz posta
    My jak starszy zaczal zabkowac to nie dali rady go wielorazowo pieluchowac, bo zawsze mial czubek siusiaka czerwony i go piekl, wiec odrazu dada na noc i tak zostalo. A z mlodszym odrazu na noc dada :/ wole sie wyspac
    He he Ty się i tak nie wysypiasz, bo cycujesz

    A ja na noc pampka. Młoda tyle sika, że i tak raz jej zmieniam w nocy, a pielucha zawsze pełna. Jak jej nie zmienię, bo np. się nie budzi, a ja nie wybudzam, to rano jest przeciek (pampki pampersowe). Ja nie wiem co bym musiała zakładać, żeby jej wytrzymało


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  18. #18
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    No włąśnie z pampkiem wydaje mi się że jest dziecku wygodniej, bo dopuki nie zapełni pieluchy ma jej mało. A nawet jak zapełni to sie zel dopasowuje do wolnych przestrzeni... Pomijam oczywiscie kwestie zdrowotne.... ot dylemacik kolejny

  19. #19
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Też miałam takie dylematy ale w końcu trafiłam na odpowiednie dla nas formowanki. Mnie jeszcze strasznie martwiło, że się jajka w pulu gotują a wełnie bałam się zaufać. No ale zaufałam i się nie zawiodłam. Wielo na noc to już teraz raczej u nas epizodycznie jak coś na pupie wyjdzie. Odkąd mały nauczył się wołać siku to mi się w wielo wybudzał jak robił/zrobił a w pampie tylko przez sen słyszę jak czasem mówi, że robi siku ale śpi dalej. Przewijanie nie wchodzi w rachubę bo się obudzi a wysadzić z betów nie zdążę, jeszcze za krótko trzyma to siku. Zatem pampers wygrywa bo jednak szybciej tą wilgoć odciąga i wiąże.
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  20. #20
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    U nas niestety na noc pampers odpada. Próbowaliśmy zielone i białe opak (fioletowe pampki), ale po kilku mcach na wielo synek co siknie do jednorazówki to się wybudza, nad ranem to już tak popłakuje i szarpie mi cycka, że nie dociągamy do 7 rano. Pampek jest strasznie mokry od pupy. W wielo zdarzy się mu wybudzic również, ale śpi o niebo lepiej na wielo. Tylko bamboozle nam nie nasiąkają po brzegi ani nie są mokre na bioderkach. Do tego na tyle pojemne i rozciągliwe, że przy ząbkowaniu można tam jeszcze coś dołożyć. Ostatnio odkryłam, że kocyk z ikea daje naprawdę!!! niesamowite uczucie suchości. Wytnij sobie z zapasem kształt formowanki + jeszcze jedna warstwa pod to tylko na środek z kocyka - mój sikacz nad sikaczami wstaje rano 7-8 i siada, chodzi, biega, bawi się Wszystko to z pieluchą mokrusieńką po całej nocy i wełnianymi gatkami na to.
    Toopy & Binoo

Podobne wątki

  1. Polskie i zagraniczne firmy pieluchowe + lista sklepów
    Przez spinek w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 14:13
  2. Zakupy pieluchowe w USA
    Przez masiw w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 13:09
  3. Filmiki pieluchowe
    Przez La Loba w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2008, 11:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •