Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35

Wątek: Nocne pieluchowe dylematy

  1. #21
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Ja ostatnio nabyłam wkłady jednorazowe do flipa. Takie eco. Zakladam je na noc do formowanki Kokosi (juz bez orginalnego wkładu) i na to otulacz. Wytrzymuje całą noc. Niestety z wielo-wkładów cokolwiek ym nie włożyła to przeciekało. Te eco wkłady kupiłam na promocji za 23 zł, ale teraz mi się konczą i nie wiem co zrobię później. Nie chcę pampków, ale nie chcę mieć również co noc mokrego prześcieradła w łóżeczku Młodego.

  2. #22
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    A nam na noc nic nie pomaga ostatnio jak nie sikal tak teraz na potęgę . Kupiłam nawet pampersy i cholera też też przeciekaja tak eksploatuje .

    Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
    3 horkruksy

  3. #23
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Chyba spróbuje jeszcze raz wielo na noc, ale jak się nie uda, to chyba jednorazówki. Juz i tak nie przesypiam nocy, a jak jueszcze będe musiała Mlodego przebierac, to chyba padnę.

  4. #24
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama.O. Zobacz posta
    A nam na noc nic nie pomaga ostatnio jak nie sikal tak teraz na potęgę . Kupiłam nawet pampersy i cholera też też przeciekaja tak eksploatuje .

    Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
    Cytat Zamieszczone przez ismeril84 Zobacz posta
    Chyba spróbuje jeszcze raz wielo na noc, ale jak się nie uda, to chyba jednorazówki. Juz i tak nie przesypiam nocy, a jak jueszcze będe musiała Mlodego przebierac, to chyba padnę.
    dziewczyny, jeśli się nawet nie uda, to warto za jakiś czas znów spróbować wielo na noc. U nas też był taki etap ze ciągle wszystko przemakało (ząbki, czy inne licho) a potem minęło. Pamiętam, że nie wyrabiałam ze zmianami pościeli w łóżeczku, śpiworków i przemoczonych ubranek.

  5. #25
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    No, mam taki plan, żeby co jakiś czas próbować. Na eko-jednorazowki, czy nawet eko-wkłady do flipa mnie nie stać do codzinnego stosowania, a jakoś źle się czuję zakładając Młodemu pampka.

  6. #26
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    Ja się nie poddam . Kiedyś te mega siury uda się poskromic

    Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
    3 horkruksy

  7. #27
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Założyłam dziś Młodemu wielo na noc i klapa. Przesikane już o 2 w nocy, musiałam przebierać. Chyba na razie kupię kilka jednorazówek i spróbuję znów za jakiś czas.

  8. #28
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ismeril84 Zobacz posta
    Założyłam dziś Młodemu wielo na noc i klapa. Przesikane już o 2 w nocy, musiałam przebierać. Chyba na razie kupię kilka jednorazówek i spróbuję znów za jakiś czas.
    hmmm a moze sprobuj odluscic wklady i kieszonki jesli ich uzywasz. Albo sprawdz czy wklad jest dobrze dopasowany i czy jego wielkosc/grubosc wystarczy na noc.
    Nam podwojny wklad mikrofibrowy w kieszonce nie wystarcza. Zlozony duzy reczniczek bambusowy +wklad czasem da rade. Ale najbezpieczniej formowanke i to tylko bambusowa. Jesli mam wszystkie w praniu to wole juz zalozyc pampka na noc i nie ryzykowac przeciekami (dzis zaryzykowalam i mam wszystko do prania...)

  9. #29
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Dziś w nocy miał być pampek, ale okazało się, że po pół godziny Młody zrobił niespodziankę i musiałam założyć wielo, bo to był ostatni pampek jakiego miałam. Załozyłam formowankę z froty bambusowej z dodatkowym wkładem i warstwa PUl na zewnątrz. WYTRZYMAŁA!

  10. #30
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    O super i teraz ja mam nadzieję dzięki Tobie

    Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2
    3 horkruksy

  11. #31
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    I dziś znów wielo na noc i kolejny sukces. Może dla tego, że Młody mniej je w nocy, więc może i mniej sika? W każdym razie wracamy do wielo w nocy.
    Mama.O trzymam kciuki za Was.

  12. #32
    Chustonówka Awatar rudziutkA
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Karkonosze
    Posty
    6

    Domyślnie

    U nas na noc sprawdzają się świetnie pieluszki AIO Real Easy Hip Hip Baby z możliwością dołożenia w środek dodatkowego wkładu (bambusowy lub taki grubszy mikrofibrowy od Charlie banana) i od 20 do 8 rano daje radę i zero wycieków. Jedyny minus to duuuża pupa ale nie przeszkadza młodemu, ma 9 miesiecy.
    Teraz kupiłam nową AIO pop'n'gro i ona ma odpinany na napy wkład z coolmaxem, dodatkowy mniejszy i do tego jeszcze dobralam booster z bodajże froty i trzyma do rana na mur a bywa, że nawet ostatnia warstwa ta najdalej od pupy nie jest totalnie mokra tylko wilgotna

  13. #33

    Domyślnie

    u nas się sprawdziły formowanki pupeko rozm L(obu synom zakladam)mlodszy mega sika i nim do tego doszlismy ,przerobiliśmy noc w noc przeciek.w pupeko jest sucho od pupy, jest gruba i dlugo schnie, ale bambusowee tez dlugo schną przeciez, do tego zakladam (o dziwo!)otulacz polarowy i naprawdę przy takim zestawie jeszcze nie mieliśmy przecieku. starszy syn mniej sika wiec zakladam mu pupeko tez L bez otulacza, ewentualnie podklad pod pupe, ale tez jescze nie bylo przecieku. z otulaczy pul jedyne co dalo radę z formowankami innymi to otulacze mother-ease , ale ja mam takie stare wysłużone i nie wiem czy pupa w nich 'oddycha' , jednak nigdy odparzen nie bylo po takim zestawie po nocy
    Ostatnio edytowane przez ediczek84 ; 13-02-2015 o 21:14

  14. #34
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    W którymś wątku ostatnio przeczytałam, że dziewczynom sprawdzają się zestawy formowanka+wełniane gatki. Stwierdzilam, że kupie używane na próbę. Wiecie co? To chyba najlepszy zestaw jaki do tej pory mieliśmy. a wcześniej wełniaki nam się nie sprawdzały. Dochodzę do wniosku, że w czasie całego okresu pieluchowego to, co niesprawdzalo się jeszcze kilka miesięcy temu może się sprawdzić teraz.

  15. #35
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Mam formowanki ecodidi i ich najdroższe bambusowe wkłady składane(na wierzch otulacz wełniany tej samej firmy , ale sie zaopatrzyłam!). Wytrzymują całą noc z polarkiem mam sucho jeśli jest przebrana zaraz przed snem ale nie zaraz po kąpieli. Mała nam pije mnóstwo wody z wanienki i jest problem z sikaniem zaraz przed snem ale później ładnie trzyma jak się zawinie na dwa razy z przodu. Polecam taki układ choć dziecko ma napchane między nóżkami.
    Ostatnio edytowane przez Wifee ; 30-03-2015 o 10:26

Podobne wątki

  1. Polskie i zagraniczne firmy pieluchowe + lista sklepów
    Przez spinek w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 14:13
  2. Zakupy pieluchowe w USA
    Przez masiw w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 13:09
  3. Filmiki pieluchowe
    Przez La Loba w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2008, 11:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •