Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Lniany opal - dużo zaciągnięć wątku

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    3

    Domyślnie Lniany opal - dużo zaciągnięć wątku

    Wczoraj przyszła moja pierwsza lniana chusta - opal Little Frog. Jest prześliczna, ale trochę się zdziwiłam ilością zaciągniętych nitek wątku. Czytałam wcześniej, że lniane chusty mają nierówności, ale czy to normalne, żeby ponad 20 nitek było zaciągniętych? Nie są to duże wady, jakieś 2 mm może każda, w sumie już nawet w większości naprawiłam, ale ja bym tę chustę zakwalifikowała na drugi gatunek, a zamawiałam pierwszy

    Jak Wasze chusty LF?

    // Chciałam dodać zdjęcie, ale wyświetla mi się wiadomość, że wyczerpuje limit forum tj 93 MB. Moje zdjęcie ma 70 KB (?)//

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    ojej, al mnie nastraszyłaś psuja bo mój lniany opal do mnie leci właśnie.
    2 gatunek, który widziałam rzeczywiście jest w żabach taki sobie-są zaciągnięcia, oczka itp ale w pierwszym gatunku nie powinno tak być.
    w lnach to raczej są babole typu zgrubiała nitka.
    w bawełnie zauważyłam delikatne skazy ale dopiero przy sprzedaży chusty-kiedy to musiałam ją przeanalizować zatem nic co rzuca się w oczy i nic co wpływa na funkcjonalność

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Psuja, a nie myślałaś o tym, żeby reklamować?

    Spróbuj wstawić zdjęcie za pomocą fotosika albo picasy - tu masz instrukcję jak to zrobić:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...kach-)-FOTOSIK
    http://www.chusty.info/forum/showthr...zkami-)-PICASA
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    3

    Domyślnie



    Myślałam przez chwilę, żeby reklamować, ale za bardzo ją chciałam, żeby wypuścić z rąk Pomyślałam, że sobie naprawię. Spędziłam na tym co prawda dobrą godzinę, ale nie powiem, że nie było to przyjemne

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    Chusta prana, czy nieprana? Pytam ze względu na to, że jest prawdopodobieństwo, że w czasie prania zaciągnięcia (niewielkie) moją zniknąć. A wtedy by Ci zaoszczędziło trochę czasu.
    Ale jeśli chcesz reklamować, to nie pierz, nie noś i nie naprawiaj.

    Tak jak asik pisze - len ma to do siebie, że ma grubienia, nitka nie ma jednakowej średnicy; ale zaciągnięcia, to zaciągnięcia.
    Napisz do marzy (właścicielki LF) - może coś poradzi.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    napisz do LF, wiem że nie ma problemu ze zwrotami i reklamacjami.
    oczywiście jeśli jej nie prałaś jeszcze. jak uprałaś to nie wiem...
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  7. #7
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie

    mój agat tak troche ma, kropeczki, jak pomysle ze to paproszek i próboje zdjac to sie robi mini zaciagnięcie.

  8. #8
    Chustofanka Awatar akana
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    406

    Domyślnie

    Ja ostatnio kupiłam dla mojego brata lnianego agata czekoladowego i też ma moment z dużym nagromadzeniem takich baboli. Niby I gatunek. Chusta wyprana, zauważyłam przy prasowaniu. Mam w domu kółkowego lnianego opala i owszem, ma pojedyncze babolki, ale jest ich duuużo mniej. Jakiś gorszy moment mają?
    M /2005/, B /2010/ i H /2013/

    www.collane.pl

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    Mój opal lniany właśnie dotarł moja nowa miłość, siedzę i wącham nieuprany przypomniało mi się dzieciństwo gdy lubiłam chodzić do cepelii a tam był zapach lnu i drewna
    ale do rzeczy: są lniane babolki: zgrubienia nitki,jak Jana pisze:kropeczki i wyciągnięte nie niteczki a lniane włoski tak jak w lnianej nici i absolutnie mi to nie przeszkadza. Chusta jest zupełnie inna niż bawełna, fajna gramatura jak na len i jest taka fajnie surowa, sztywniejsza. Kolory nieco intensywniejsze niż w kamiennym opalu bawełnianym. Błyszczy się bardziej ale ciekawe jak będzie po praniu.

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    U mnie to było jednak dużo powyciąganych niteczek, takich pętelek wystających. Wszytsko już naprawione. Nie było bardzo trudno, bo każde zaciągnięcie było niewilekie, tylko wyglądało to średnio, bo jasna nitka na ciemnym tle bardzo się wyróżniała.
    Muszę przyznać, że poza tym chusta jest naprawdę fajna. Świetnie niesie mojego grubaska

  11. #11
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    kurcze i co i co często to się w tych lnianych zdarza?
    3 horkruksy

Podobne wątki

  1. Lniany MT by Vega
    Przez Pat w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •