Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Wątek: Otulacz Milovia a Flip

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Praga Południe (Kamionek)
    Posty
    183

    Domyślnie Otulacz Milovia a Flip

    Oba widzę są popularne i zachwalane. Jak się mają do siebie? Jakość, szerokość, inne cechy...?

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    mam obydwa otulacze, rzadko ubieram ale zauważyłam:
    1. Otulacz Milovii ma bardziej elastyczny PUL i łatwiej obejmuje formowanki od Flipa. Flip jest sztywniejszy.
    2. Otulacz Milovii ma cieńszy PUL od PULA we Flipie i przy mocno przemoczonej formowance przepuszcza powierzchnią, Flip z racji tego że "pancerny" nie puszcza wilgoci powierzchnią pieluszki tylko czasami przy gumkach (jeśli napakuję za dużo)
    Natomiast z wkładami na dzień wolę Flipa. Poza tym podwójne zapięcia we Flipie lepiej trzymają się na moim wiercipięcie i dają większą regulację.

  3. #3
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Zgadzam się z NEMO. Od siebie jeszcze dorzucę, że Milovia, ze względu na elastyczniejszy pul ładniej układa się na mniejszych dzieciach. NIe rozpycha tak nóżek.

  4. #4

    Domyślnie

    dla mnie mala wade Milovii jest to, ze w dwoch moich otulaczach gumki wydaja sie jakby luzniejsze przy nozkach, co utrudnia zakladanie grubszych wkladow. Reszta super

  5. #5

    Domyślnie

    A ja mam na odwrót – na noc na formowankę Flipa, a na dzień do wkładów Milovię. Flip jest bardzo szeroki w kroku i przez to dla mnie dość nieforemny, bardzo rzadko, ale jednak czasem puszcza wilgoć przy nóżkach. Zakładka z tyłu jest luźna i nie przeszkadza przy formowance, ale też nie podtrzymuje dobrze wkładu. Milovia to dla mnie otulacz nie do zdarcia, nie zawiodła mnie nigdy. PUL jest miękki i przyjemny, fajniejszy od tego we Flipie. Ale denerwują mnie grube polarowe zakładki, które przeszkadzają, jeśli zakłada się otulacz na formowankę, ciężko wymywa się spod nich kupkę i do tego brzydko się mechacą. Ale coś za coś – świetnie podtrzymują wkład i do dziennego stosowania są bardzo wygodne. Gdyby były coolmaksowe to byłoby dużo praktyczniej. Mnie jednak mało co przekonuje, bo po uszy jestem zakochana w cieniutkich i bezzakładkowych wełniakach





  6. #6
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Do nas dopiero Flipiki idą, dzięki uprzejmości Nemo ale jak dotykałam go w sklepie przed urodzeniem synka, nie przekonały mnie pulowe zakladki dotykające ciałka i wydawał się taki duuuży Kupiłam blueberry mini coverals. Potem ok. 4 mca dokupiłam Blueberry OS i wierna mu pozostanę do końca. Ale teraz przy biegającym synku chcę Flipa w końcu spróbować bo bumgenius v4 dla nas idealne.
    Milovia OS ma u mnie plus za printy (wzorki) i cienki pul. Na tym chyba koniec.
    Minusy:
    - Na dziecku 12,5 kg stosowany z wkładami nie układał się tak ładnie jak kieszonka Milovii.
    - nie pokrywa wszystkich formowanek (np. takich dziennych, które przywiozłam z Kanady ...hmmm)
    - Pul milutko cienki + b. mocne zatrzaski powodują, że często miałam uczucie, że wyrwę zatrzaski z tego cienkiego pula.
    - Zakładki polarowe to porażka....jak podejdą Ci sikiem z przodu szczególnie przy chłopcu, nie wytrzesz mokrą chusteczką, aby użyć ponownie...otulacz do prania (tzn. ja nie użyję ponownie) czyli na raz jak kieszonka :/
    Toopy & Binoo

  7. #7
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Ja mam oba, i zgadzam się w większości z tym, co pisały dziewczyny.Flip jest większy, szerszy, ma szersze zakładki (zakładki z PULu - świetna sprawa, bo nie nasiąkają wilgocią, dzieciątku milej), gruby sztywny pul. Milovia - mała, zgrabna, cienki PUL. Milovia raz mi przeciekła przy nóżkach, Flip nigdy. w Milovii jest straszny, gruby polar który no właśnie nasiąka jak mój synek robi siusiu i mu to przeszkadza :/ i troszkę podrażnia (np. jak dłużej nosi zamoczoną wkładkę - kiedy śpi). Nasz ortopeda na pewno pochwalałby bardziej flipa za to, że chcąc nie chcąc szeroko rozstawia nóżki dziecka . Otulacz w Milovii ma krótkie zatrzaski.. martwię się, że może nam nie wystarczyć na całe pieluchowanie.. się zobaczy. Mój Flip jest na rzepy i z tyłu na pleckach - od wewnętrznej strony) są naszyte fragmenty rzepu do przypięcia podczas prania.. i nie zauważyłam, żeby to przeszkadzało synkowi, ale niektóre dzieci może to podrażniać.. Chyba to odpruję po prostu. Flip - niezawodny, nie do przelania. Milovia - śliczne wzorki.

  8. #8
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Ja uwielbiam moje Flipy (fotka). Na pewno nie maja "grubego, sztywnego pulu" Uzywam ich z tetra bambusowa, wiec nie sa szerokie w kroku, wciaz ladnie sie ukladaja na pupince 23 mce. Wydaje mi sie, ze moga inaczej ukladac sie z wkladem flip, bo sila rzeczy on miedzy nogami tak sie nie dopasuje.
    Nawet otulacz Blueberry, ktory uwielbialam juz sprzedalam, a Flipy jeszcze zostaly z nami

    Gosia, mam akurat u siebie jeszcze jeden otulacz Milovii OS. Aktualne jest Twoje pytanie? Zrobic Ci porownawcze zdjecia?


    Toopy & Binoo

  9. #9
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Gaja śliczne masz te otulacze !! W moim przypadku Flip ma naprawde dużo grubszy i sztywniejszy pul niż np. Kokosi. Jest też dużo większy niż inne moje pieluszki. Ortopeda cieszy się, że taki szeroki w kroku. Może tak mi się trafiło?

  10. #10
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    atsumi bo akurat kokosi ma wyjątkowo delikatny pul
    Gajko! gdzie kupiłaś te flipy? przepiękne są!

  11. #11
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Gaja, ale nam tortury zadałaś tymi Flipami!

  12. #12
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinga89 Zobacz posta
    Gajko! gdzie kupiłaś te flipy? przepiękne są!
    2 sprowadzone z USA przez Nemo, odkupione praktycznie nowe, bo Ona i jej Synek nieotulaczowi. Louisa sprowadzilam z Kanady
    Toopy & Binoo

  13. #13
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    2 sprowadzone z USA przez Nemo, odkupione praktycznie nowe, bo Ona i jej Synek nieotulaczowi. Louisa sprowadzilam z Kanady
    gdybyś chciała się któregoś pozbyć to pamiętaj o mnie

  14. #14
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    A moze zamowic Flip Love? http://www.littleneetchers.com/Bum-G...OVE_p_252.html
    Musialabym wziac 3-4 szt zeby sie oplacoalo sprowadzic tzn. na kazda sztuke rozlozyc czesc kosztow przesylu. Ale oczaje jeszcze czy z Kanady nie bedzie ktos akurat jechal
    Toopy & Binoo

  15. #15
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    A moze zamowic Flip Love? http://www.littleneetchers.com/Bum-G...OVE_p_252.html
    Musialabym wziac 3-4 szt zeby sie oplacoalo sprowadzic tzn. na kazda sztuke rozlozyc czesc kosztow przesylu. Ale oczaje jeszcze czy z Kanady nie bedzie ktos akurat jechal

    Ja bym chciała Piękny
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  16. #16
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Jaki piękny otulacz!! Kurczę.. obiecałam mężowi, że już koniec pieluch :/ w tym roku..

  17. #17
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    ja też bym wzięła - bo tamtego nie mogę przeboleć
    edit: a jak sa inne wzory to bym dwa nabyła

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    OT - gdyby wyszło zbiorowe zamówienie z tej stronki to ja chętna na jakiegoś rumparooza, bo te otulacze u mnie sprawdzają się najlepiej
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  19. #19
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Z tej raczej nie wyjdzie, nie chce sie bawic w kwestie cla na pieluchy z usa. Wrzucilam pogladowo, bo nie moglam sciagnac fotki
    Raczej zamawialabym z Kanady, ale musze to jeszcze przemyslec, bo my ostanio kieszonkowi jakos bardziej
    Toopy & Binoo

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    Z tej raczej nie wyjdzie, nie chce sie bawic w kwestie cla na pieluchy z usa. Wrzucilam pogladowo, bo nie moglam sciagnac fotki
    Raczej zamawialabym z Kanady, ale musze to jeszcze przemyslec, bo my ostanio kieszonkowi jakos bardziej
    Gajko, jak zamawiasz z USA do wartości 150$ i na osobę prywatną to nie ma cła

Podobne wątki

  1. Flip, wkłady jednorazowe
    Przez Judyta w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 16:08
  2. Flip czy Blueberry
    Przez wesoła_mrówka w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 11:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •