Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: HELP

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    9

    Domyślnie HELP

    Dziewczyny, nie chcę, aby mały skończył w Dadzie albo Pampersie( Ma 3 miesiące, jest normalnym dzieciaczkiem. Pieluchuję go wielorazowo prawie od początku. Używam otulaczy z wkładami z polaru i babmbusa, kieszonek, AIO, prawie wszystkie nowe, głównie KOKOsi, MIlovia i BumGeniusy. Piorę w Jelpie i BioD na intensywnym programie. I tak: mały ciągle odparzony, wszystko czerwone, nawet udka jakby od gumek w otulaczach, od czasu do czasu czerowone grudki, jakby uczulenie na bambus albo sam mocz! Wiecznie przesikane i przekupane, pomimo że są dobrze dopasowane, polarek schowany, zmiana pieluchy po 2 godzinach (całych pieluch), zrobiłam nawet stripping w ludwiku z moczeniem nocnym i praniu bez proszku i podwójnym płukaniu. Jak przerzucę na bok do cyca, od razu kałuża na boku. Wkładam po 2 wkłady, różnych materiałów. Najpierw nie smarowałam pupy, żeby nie zatłuścić pieluch, potem musiałam zasuwać olejek migdałowy i maśc robioną na odparzenia, więc pieluchy od razu tłuste. Nie ząbkuje, nie choruje. A w jednorazowych poprawa prawie od ręki.... I nie muszę go przebierać po 3 razy w nocy i pościeli nocnej....Po przerwie w jednorazach i zaleczeniu pupy, jak wróciłam do wielo, problem sie odnowił. Brak poparcia wielo ze strony rodziny. Help.....

  2. #2
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,264

    Domyślnie

    Ja bym dziecka nie męczyła mój sie budzi w Wielo. Odpuściłam mu na jakiś czas.
    Co macie od pupy? Córka nr 2 noe tolerowala sztuczności czyli puli polarkow mikrofibry...moze to?
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  3. #3
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    środek do prania? moja nie toleruje mokra a ponieważ kupiłam większość z coolmaksem to dodaję wkładkę z mikropolaru inaczej czeroooonnnnoooo w nocy jednorazówki - nie mam sił na ciągłe przebieranie. W dzień staram się po każdym siku...
    jak leci bokiem to może źle założona pielucha, zbyt mało chłonny wkład
    no i wyluzuj nic się nie stanie jak na jakiś czas odpuścisz

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Mój syn do 4 m-ca nie tolerował polara, szły same bambusy, a że wściekał się po każdym siknięciu - przebierałam go non stop odłóż sobie na chwilę wielo, trochę odpocznijcie, a potem wróć z powrotem daj temp. prania 60 stopni, może daj mniej proszku i Nappy Fresha, dorzuć dodatkowe płukanie. U mojego syna 2 latka, od razu są krostki jak źle wypłucze się Nappy Fresh.

  5. #5
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    jeśli finanse nie są problemem to na czas zaleczania mogą być tez jednorazowe wkładki do pieluch wielo. ja je używałam przy Maćku na podróże (pociągiem), bo wtedy musiałam ograniczyć bagaż i ilościowo i wagowo do minimum. ja wkładałam bezpośrednio do otulacza ale można i na wkład albo do formowanki żeby zwiększyć chłonność.
    albo eco-jednkorazówki.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  6. #6
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    a co ma od pupy? starszy nie mogl miec mokro od pupy, bo od razu czerwony. mlodszy nie moze polarku odpupy..

  7. #7
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    skoro i tak często go przebierasz może spróbuj po prostu tetry do otulacza składanej w dzień, w nocy zostań przy jednorazówkach na razie, może tak jak dziewczyny piszą nie toleruje polaru

  8. #8
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    i wszystko w temacie napisane nic innego do glowy, sensownego, na początek mi nie przychodzi.

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za wsparcie. 3dniowa przerwa we wstrętnej dadzie zrobiła dobrze zarówno mi jak i małej pupce (plus sudocrem na zmianę z kartoflanką). Smarujemy na codzień olejkiem migdałowym na zmianę z maścią robioną chłodzącą (sama woda destil, euceryna i vaselina). Proszku daję niedużo, bionappy też mało - ok łyżeczkę, piorę w 60 st. Już zaczęłam znowu - pierwsza wielo na spacerku))

  10. #10
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    wazelina i euceryna zatłuszczają pieluszki. może papierki jednorazowe dawaj? albo mikropolarkowe (jesli to nie uczulenie na polar).
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  11. #11
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Mój Młody przez pierszy miesiąc też miał czerwono, niezależnie od tego, co mu zakładałam. Później skóra się przyzwyczaiła. Jak musiałam pupę posmarować, to dawałam papierek, żeby nie zatłuścić. No i dłuuuugo wietrzyłam, np. podczas drzemki zdejmowałam pieluszkę i podkładałam tetrę pod tyłek i na kawałku PULu, żeby mi materacyka nie zmoczyło.
    Jeśli chodzi o przeciekanie, to może masz za małe wkłady, tzn. źle dopasowane do otulacza/pieluszki. Już jakaś mama wcześniej zgłaszała taki problem i jak zaczęła zakładać szeresze wkłady, problem zniknął.

  12. #12
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,264

    Domyślnie

    A po co smarujecie na co dzien? To moze byc takie bledne kolo. Odparzenia to smarujemy. Jak smarujemy to odparzenia. Duzo swiezego powietrza. Ja dzis probuje wrocic do wielo bo mam aktualnie wstretne dady w dwoch rozmiarach. Nie wyrabiam z praniem i ogarnianiem 3/4 chorych.
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witajcie, dziękuję za odpowiedzi. Obecnie kryzys już przeszedł i dalej wielorazowe pieluszki stosujemy. Co pomogło?
    1. Poczytałam Wasze forum dokładnie o kryzysach, widzę, że to się zdarza. Najbardziej mnie przekonały słowa o ślepej miłości do pieluszek (faktycznie, ja je tak lubię, że ciężko mi z nich zrezygnować), oraz historia o sprzedawaniu i powtórnym odkupowaniu pieluch
    2. Kilka dni w jednorazówkach dla odpoczynku
    3. Wyleczona pupa (nie wiem, czy dada pomogła, czy nowy kremik recepturowy z cynkiem, wit. A i linomagiem)
    4. Od czasu do czasu jednorazówa na noc dla odpoczynku
    5. Papierki Close Parent - łapią nawet mleczne kupy, a przynajmniej ich stałe elementy!
    6. Mniejsze przecieki - mały urósł i waży 6 kg
    7. PULowe maty do przewijania Pupusa, na których kładę małego do mojego łóżka do spania i już nie muszę zmieniać prześcieradła mojego co chwilę. I wietrzymy się na nich też z 1-2 razy dziennie
    Dziękuję! Pozdrawiam

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    102

    Domyślnie

    Super oby tak dalej. Wszelkie kryzysy z wielo najlepiej przestudiować z forum.

  15. #15
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Gratulacje i oby tak dalej

  16. #16
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Super, że się udało

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •