Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Wątek: jak ogarnąć duże i ciężkie niemowlę?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa - Saska Kępa
    Posty
    180

    Domyślnie jak ogarnąć duże i ciężkie niemowlę?

    Hej.
    Nadal mam niemal zerowe pojęcie w co się pakuję, ale staram się przemóc wewnętrzne przekonanie, że nie dam rady
    Chcę Was zapytać o parę rzeczy. Temat na pewno był wałkowany, ale nie znalazłam takiego, nie wiem czy zakładać nowy wątek. W razie urażenia, proszę o usunięcie.
    Do rzeczy:
    rzuciły mi się w oczy wypowiedzi, że dana chusta jest nośna, fajna, "i 12kg poniesie", daje radę z ciężkimi klockami - etc. Ha. Nie wiem ile waży wg forumowiczek tzw. klocek, więc czy możecie zdradzić jak ciężkie dzieciaki chustowałyście?
    Skoro mój synek mając 3 miesiące ważył równo 9kg, teraz ma 4 msc i raczej nie schudł, to w czym powinnam go dźwigać? Np bawełenki Nati będą OK, czy od razu szukać lnu? Czy też to nie o wytrzymałość chusty, tylko noszącego chodzi?
    To byłaby pierwsza chusta dla totalnego szczypiorka w temacie.

    Druga sprawa - czy są tu rodzice takich sporawych pociech?
    W jakiś wiązaniach z takim ołowianym żołnierzykiem chodziliście?
    Mnie w elastyku momentalnie bolą łydki (wiem, synek jest do elast. za ciężki). Kręgosłup boli od zawsze, więc jego nie pytam
    Z góy dzięki za podpowiedzi

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Dla mnie klocek to tak od 8 kg sie zaczyna takze Twoj sie kwalifikuje
    Nosnosc chusty zalezy od domieszki i od tego czy jest dobrze zawiazana. Ja chyba na Twoim miejscu szukalabym chusty z domieszka albo jakiejs solidnej bawelny (np stare Natki, storchenwiege, lany).
    Moj Grubcio pewnie wazy okolo 10 kg i nosze go codziennie. Wiazanie zalezy od tego co robie na spacery zwykle plecak z koszulka albo drd2s, na szybko po domu plecak prosty albo rebozo, do usypiania kieszonka


  3. #3
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,215

    Domyślnie

    Ja spokojnie polece Ci Inke- 100% bawelny, a I 20kg spokojnie poniesie; najlepiej poszukaj juz uzywanej, dobrze zlamanej na poczatek, to bedzie Ci latwiej dociagnac

    Co do wiazania takiego duzego maluszka jak Twoj, polecam plecak prosty- najbardziej odciazy Twoj kregoslup

  4. #4
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Gerda, o nośności to można długo. Ile noszących tyle opinii... Ja bym na twoim miejscu spróbowała po prostu jakiejkolwiek złamanej chusty wiązanej, bo i tak najpierw musisz dojść do wprawy w dociąganiu (bo wg mnie jakość wiązania ma decydujące znaczenie), żeby potem móc sobie na własnych użytek ocenić czy chusta jest nośna czy nie. I polecam też w tym temacie przeszkolenie (warsztaty, spotkanie z doradcą ew z jakąś chustującą mamą). Ja noszę niecałe 11kg i mi bawełenki Nati odpowiadają.

    jeszcze powiedz skąd jesteś - może w Twojej okolicy są inne noszące i mogłabyś sobie popróbować różnych chust - to potrafi wiele w głowie rozjaśnić


  5. #5
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    gerda, mój młodszy w wieku 3 miesięcy ważył 8,5 kg. Rozumiem Twój ból

    Jak najszybciej na plecy! Plecak prosty mam na myśli.

    Nie, nie musi być len. Lny się trudno dociąga. Moim zdaniem nawet te złamane współpracują gorzej niż dobra bawełna.

    Jeśli chodzi o bawełnę: Gosia i Kornflejka wspomniały o Storchenwiege - podpisuję się cała. Noszę w nich teraz 17,5 oraz 15,5 kg. W Lanach nie nosiłam, więc się nie wypowiem. Ale polskie bawełny dla takich klocuszków, niestety, odradzam. Maks zrobił mi w kółkowej Nati rozejścia w miejscu, gdzie miał pupę. To są chusty o raczej rzadszym splocie.

    Z domieszek proponuję wełnę i konopie.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Noszę w chustach "dla noworodków"- cieniuchnych z jedwabiem ponad 17 kilową pannę. Prawie codziennie, nie sporadycznie.
    Jak dojdziesz do wprawy to poniesiesz we wszystkim, poza tym- duże dziecko jest już zazwyczaj samobieżne, zatem nosisz, gdy nózki się zmecza, albo sie przestraszy, albo ma taki kaprys, że chce do chusty
    U mnie sprawdza się plecak prosty, ale zdarza mi się nosić w kieszonce (po domu na przytulaczki), a jeszcze 2 kilo temu- i w kangurku.

  7. #7
    Chustofanka Awatar beati_becia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Tomaszów Lubelski
    Posty
    474

    Domyślnie

    Ja mam chory kręgosłup, jestem po operacji szyjnego i plecak prosty się u mnie nie sprawdzał bo większość ciężaru na ramiona przypada. Plecak z koszulką będzie lepszy, albo to podlinkowane wiązanie (u mnie się bardzo sprawdzało):
    www.youtube.com/watch?v=jbKdxwkBiRo
    1% dla Michała: http://www.1000dzieci.pl/lista/szukaj/typek
    Michaś - brykacz nad brykacze październik 2010, Hania - nie dotykaj mnieczerwiec 2013 i Dominik Aniołek (*) 12 styczeń 2017

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,013

    Domyślnie

    miałam dwa takie klopsiki w karierze - wytrzymałość noszącego i jego zapał do noszenia w chuście to warunek konieczny

    inka jest genialną chustą - nośną i łatwą w wiązaniu, więc całym sercem polecam
    i tak jak dziewczyny pisały, warto odważyć się nosić na plecach - pierworodnego bałam się nosić w ten sposób (a był napraaaaawdę konkretnym cieżarem) i targałam go głównie z przodu w kieszonce
    z młodą w plecaku komfort był nieporównywalny
    Silence is better than bullshit

  9. #9
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beati_becia Zobacz posta
    Ja mam chory kręgosłup, jestem po operacji szyjnego i plecak prosty się u mnie nie sprawdzał bo większość ciężaru na ramiona przypada. Plecak z koszulką będzie lepszy, albo to podlinkowane wiązanie (u mnie się bardzo sprawdzało):
    www.youtube.com/watch?v=jbKdxwkBiRo
    Ale te wiazania sa dla zdecydowanie starszych Dzieci niz 4-miesieczne niemowle; takiego maluszka na plecach powinno sie wiazac jedynie w plecak prosty

  10. #10
    Chustofanka Awatar beati_becia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Tomaszów Lubelski
    Posty
    474

    Domyślnie

    no tak Hania miała 9 mies. jak ją w tym zalinkowanym nosiłam i ja nie dawałam chusty pod paszki a na całe plecki żeby rączki były schowane, górne poły też dawałam tak by po ramionkach szły.
    1% dla Michała: http://www.1000dzieci.pl/lista/szukaj/typek
    Michaś - brykacz nad brykacze październik 2010, Hania - nie dotykaj mnieczerwiec 2013 i Dominik Aniołek (*) 12 styczeń 2017

  11. #11
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Dla mnie waga klockowa zaczyna się w momencie, kiedy noszenie z przodu powoduje ból miednicy. Czyli u nas to było chyba coś koło 8kg. Takiego klocka zdecydowanie najlepiej wrzucić na plecy, ciężkie dziecko z przodu nie wpływa najlepiej na kręgosłup.

    A co do nośności chusty - ja mam tylko zwykłe bawełny, żadne tam "szmatany" I spokojnie dają radę z moim 12kg człowiekiem.
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa - Saska Kępa
    Posty
    180

    Domyślnie

    Jej dziękuję za tak konkretne i wyczerpujące odpowiedzi!

    Wrzucanie młodego na plecy wydaje się przerażającą procedurą. Czy zdarzyło się, że dziecko wypadło?

    HoliPoli tak, jestem z Warszawy, ale nie znam nikogo chustującego. Spróbuję popytać, dzięki.

    Pat 17,5 oraz 15,5 kg? Wow! Chylę czoła
    Ostatnio edytowane przez gerda ; 16-01-2015 o 04:07

  13. #13
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Gerda, hehe, Twoje za chwilę też będzie tyle ważyć Maks w wieku 11 miesięcy ważył 14,5 i od tamtej pory wyhamowuje, jak widać.

  14. #14
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gerda Zobacz posta
    HoliPoli tak, jestem z Warszawy, ale nie znam nikogo chustującego. Spróbuję popytać, dzięki.
    No to musisz nas poznać. Przyjdź na któreś spotkanie forumowe. Umawiamy się w tym wątku: http://www.chusty.info/forum/showthr...e-pogaduchy-47

    albo np na spotkanie klubu kangura (chyba w środy w kalimbie się spotykają)


  15. #15
    Chustomanka Awatar spoczi
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    624

    Domyślnie

    Wczoraj chodziłam z moją 10kg maleńką przez pól dnia w kieszonce (ztm) no myślałam, ze mi kręgosłup pęknie! Tylko plecak
    pisane z telefonu
    Maja - 12.04.2014
    Jędrek - 14.03.2017

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,766

    Domyślnie

    Dla mnie klocek to powyżej 12 kg i gdzies do tej wagi, no może trochę mniej nosiłam w kieszonce, w elastyku nie nosilam nigdy.
    Gdzies koło 11 czy 12 kg wrzucilam na plecy, wiosną to było, więc mlody mógł miec z 8-9 mies.
    Jak nie masz doświadczenia, to bym się nie pakowała w "nośne" domieszki typu len czy konopie, na to przyjdzie czas. Na razie kup po prostu skośnokrzyżową, bawelnianą, taką z "dobrą prasą" - jakaś natka, albo anka czy inka, może little frog, coś co latwo potem sprzedać.
    Koniecznie się wybierz na jakiś klub kangura - choćby po to, żeby pomacać rózne chusty, spróbować zamotać się choćby w kieszonkę, ale w różne chusty, bo może sie okazać, że jedna zupelnie Ci nie leży, a w innej to i 3 h mogłabyś chodzić.
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Holi Poli dobrze mówi - przyjdź na spotkanie forumowe lub do Kalimby. Ja mogę Ci pożyczyć Inkę na próbę.

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa - Saska Kępa
    Posty
    180

    Domyślnie

    Spoczi - w ztm? Ktoś mógłby ustąpić Ci miejsca
    Ok, czyli póki co będę trenować plecak prosty w wyobraźni

    Te Strochy nie zachwycają mnie swoją urodą. Widziałam dziś ogłoszenie z LaChicka Bonita ( chyba źle to napisałam)... O rany przepiękna!

    Do MaMy na Wilczą chyba dam radę dojechać. Dziękuję za propozycję

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Miejscowość
    Warszawa - Saska Kępa
    Posty
    180

    Domyślnie

    Mat jesteś z Saskiej Kępy! Ja też.
    Z radością pożyczyłabym Inkę. Problem jest tylko taki, że Krzyś zawsze majestatycznie i z uporem godnym lepszej sprawy przeżuwał elastyka. Nie wiem jak mogę skutecznie mu to uniemożliwić, by móc zwrócić Ci potem chustę i móc spojrzeć w oczy

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gerda Zobacz posta
    Mat jesteś z Saskiej Kępy! Ja też.
    Z radością pożyczyłabym Inkę. Problem jest tylko taki, że Krzyś zawsze majestatycznie i z uporem godnym lepszej sprawy przeżuwał elastyka. Nie wiem jak mogę skutecznie mu to uniemożliwić, by móc zwrócić Ci potem chustę i móc spojrzeć w oczy
    Porozmawiaj z nim, zastanówcie się. Może pielucha tetrowa by go zaspokoiła? W każdym razie moja propozycja jest aktualna. Co do urody, to Leośki są ładne, diamentowe...nie mogą się nie podobać

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

Podobne wątki

  1. Co ma paski i poniesie ciężkie dziecko?
    Przez Bonita w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 14:25
  2. Szmatka na ciężkie dziecko
    Przez anika w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 19:30
  3. pouch i ciężkie dziecko
    Przez andziulindzia w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 21:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •