Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Tula toddler czy standard

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie Tula toddler czy standard

    Hej,
    wlasnie przyleciala do mnie Tula standard zig zag ladna ale nie wiem czy nie powinnam sprobowac Toddlera.
    Od jakiego wzrostu lepszy bedzie Toddler? Teraz w ergo standard Tula ze 3 cm pleckow sa nad nosidlem.

    Mala ma 16 miesiecy, 8,5 kg... nosi ubranka 86-90.
    Niby Toddler jest od 11 kg a ona pewnie bedzie miala tyle jak skonczy 3 lata ale nie jest niska...

    poradzcie prosze doswiadczone Mamy Tulące...

  2. #2
    Chustomanka Awatar Karolcia82
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Opolskie
    Posty
    521

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie powinno się posługiwać kg ale wzrostem właśnie. Ubranka 90, czy tam 92, to już proponowałabym toddlera właśnie.


    Pomoc dla JULKI - Fundacja Kawałek Nieba http://www.kawalek-nieba.pl/?p=4432
    Doradca Noszenia ClauWi https://www.facebook.com/zwiazanimiloscia/
    HandMade https://www.facebook.com/BizutkiKarolci/

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie Tula toddler czy standard

    Muminmammo, toddler ma nie tylko wyższy/szerszy panel ale jest tez ogólnie obszerniejszy. Jesli twoja córka jest wysoka i szczupła moze sie "topić" w toddlerze. Zapewne bedzie na nią dobry po założeniu zimowego kombinezonu lub kurtki (czyli opcja "na spacer"), ale w opcji "po domu" pewnie bedzie za luźny.
    Niestety jest taki etap w rozwoju malucha, ze Tula standard robi sie przymaława, ale Tula toddler jest jeszcze za duza.
    Najlepiej, gdybys mogła przymierzyć toddlera i porównać. Skąd jesteś? Moze w twoim mieście jest forumka z tym nosidłem?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Z Wwy, Ursynów. Problem tylko w tym ze chcialam w sobote wyjechac na krotki urlop i chcialam sie ta Tula uszczesliwic wlasnie na spacerach... Toddlery widze ze sa w ogole mniej popularne, chcialam na szybko cos kupic, ale sklepy internetowa maja czas dostawy kilka dni minimum

  5. #5
    Chustomanka Awatar katarinqa
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    okolice Trójmiasta
    Posty
    760

    Domyślnie

    Mój ma 22 miesiące, rozmiar ubrań podobnie jak u was. Mam tule standard i myślałam że czas już na toddlera więc kupiłam. Moje dziecko w nim tonie i myślę że jeszcze minimum pół roku w standardzie pochodzi jak nie dłużej
    Kuba 01.03.2013

  6. #6
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    Moja ma tyle samo....prawie 2 latka (szczuplakiem nie jest) i do todlera dopiero teraz dorosła.....w kurtce pewnie byłby już całkiem dobry ..... tymczasem mamy Kibi i polecam....super da się dopasować do każdej figury dziecka....bo ma milion regulacji Na pewno je zostawię dla kolejnego dziecka (choćby jako przejściówkę na okres między tulowym standardem i todlerem) bo mimo wszystko tulę kocham miłością wielką.

    edit: jeszcze boba ma chyba nieco szerszy panel niż tula standard o ile dobrze pamiętam.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    toddlera miałam przez chwilę i był dobry na moich synów - 4 i 6 lat

    imo to nosidło jest na 3lata+ no chyba że mocno naubierany w zimowe kombinezony 2 latek, jest duża różnica między standardem i toddlerem

    ale za to nosi świetnie duże klocki

    a nie myślałaś o nubigo? imo świetne nosidła

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    w nosidlach "bardzom niedoswiadczona" przy chustach wiedza o nich sporo mnie kosztowala wiec pomyslalam ze jest cos uniwersalnego, Tula... ale widze ze w nosidelkach tez mozna zrobic duze zakupy zeby wyprobowac roznych...

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    muminmamma zmierz ile wzrostu ma córka, a nie jakie ubranka nosi rozmiar rozmiarowi nierówny. Jeremi od skończenia roku śmiga w toddlerze, choć nawet teraz std nadal pasuje(ma 22m) ale wygląda w nim komicznie. Toddler jest szeroki, i też poszerzany z dołu do góry, także, jeśli córa jest drobna, to może Ci całe ramiona panel zakryć
    Najlepiej to wrzuć fotę w akcji, łatwiej będzie Ci pomóc

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Muminmamma Zobacz posta
    Z Wwy, Ursynów. Problem tylko w tym ze chcialam w sobote wyjechac na krotki urlop i chcialam sie ta Tula uszczesliwic wlasnie na spacerach... Toddlery widze ze sa w ogole mniej popularne, chcialam na szybko cos kupic, ale sklepy internetowa maja czas dostawy kilka dni minimum
    mieszkam niedaleko, możesz wpaść i przymierzyć mojego toddlera nie pożyczę, bo używamy a to jedyne nasze nosidło (chust już nie mamy). jeśli jesteś chętna, pisz pw.
    w warszawie są też wypożyczalnie nosideł (poszukaj w necie).



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Dziekuje Kustafa za możliwość obejrzenia Toddlera ! Podsumowując na szczupła i względnie nie malutka dziewczynkę (może komuś przyda się ten wątek) ani standard Tulą ani Toddler nie pasował (jeden za mały, do drugiego dorośnie jak już wyrobi prawo jazdy Zgodnie z sugestia Kustafy spróbowałam Manduca i pasuje

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Muminmamma Zobacz posta
    Dziekuje Kustafa za możliwość obejrzenia Toddlera ! Podsumowując na szczupła i względnie nie malutka dziewczynkę (może komuś przyda się ten wątek) ani standard Tulą ani Toddler nie pasował (jeden za mały, do drugiego dorośnie jak już wyrobi prawo jazdy Zgodnie z sugestia Kustafy spróbowałam Manduca i pasuje
    cała przyjemność po mojej stronie, cieszę się że manduca wam pasuje



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  13. #13
    Chustofanka Awatar olula
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    463

    Domyślnie

    kurka wątek dla mnie
    mam drobna prawie już dwulatkę (obecnie 22 miesiące) i .... miałam tule standard, ale przed zblizajacymi się wakacjami pragnę znowu nosidla
    wiem, ze będę trochę w gorach trochę w terenach gdzie nozki i wózki odpadają.
    Kochałam te moja tule i sprawdzam tule toddler, ale mnie trochę nastraszylyscie, ze mi się w nim coirka utopi, tym bardziej, ze wazy 9 kilo, a ubranka ma tak na 86/92.
    To co ja mam kupić - dodam, ze nie chce nic wiązanego, bo lubie właśnie system tuli. Maź się nie będzie wiazal żadnym i wąsami z MT jak znam zycie
    Zosia (kwiecień 2006 r.), Oleńka (kwiecień 2013 r.)

  14. #14
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olula Zobacz posta
    kurka wątek dla mnie
    mam drobna prawie już dwulatkę (obecnie 22 miesiące) i .... miałam tule standard, ale przed zblizajacymi się wakacjami pragnę znowu nosidla
    wiem, ze będę trochę w gorach trochę w terenach gdzie nozki i wózki odpadają.
    Kochałam te moja tule i sprawdzam tule toddler, ale mnie trochę nastraszylyscie, ze mi się w nim coirka utopi, tym bardziej, ze wazy 9 kilo, a ubranka ma tak na 86/92.
    To co ja mam kupić - dodam, ze nie chce nic wiązanego, bo lubie właśnie system tuli. Maź się nie będzie wiazal żadnym i wąsami z MT jak znam zycie
    moze cos szytego pod wymiar?
    Moje dwa szczęścia

  15. #15
    Chustofanka Awatar olula
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    463

    Domyślnie

    Właśnie o tym pomyślałam. Tylko chce ergo czyli klarowne nosidlo, nie MT, bo mąż twierdzi, że wiązanie to nie jego bajka. Myślę o doux doux. Nie wiem czy aktualnie są szyte tylko ?
    Zosia (kwiecień 2006 r.), Oleńka (kwiecień 2013 r.)

  16. #16
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    olula, z małym poślizgiem odpisałam
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  17. #17
    Chustofanka Awatar olula
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    463

    Domyślnie

    mamo - ech, a ja juz w posiadaniu Tuli toddlera

    ale jest fajne. Po mieszkaniu Mała była zadowolona, gdy wsadziliśmy ją aczkolwiek wg mnie ciut szeroki jest ten panel na nia jeszcze i ma zapas. Moze do lata akurat bedzie wszystko dobre, bo cora podrośnie.
    Zosia (kwiecień 2006 r.), Oleńka (kwiecień 2013 r.)

  18. #18
    Chusteryczka Awatar franciszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    53° 07' N 23° 10' E
    Posty
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olula Zobacz posta
    mamo - ech, a ja juz w posiadaniu Tuli toddlera

    ale jest fajne. Po mieszkaniu Mała była zadowolona, gdy wsadziliśmy ją aczkolwiek wg mnie ciut szeroki jest ten panel na nia jeszcze i ma zapas. Moze do lata akurat bedzie wszystko dobre, bo cora podrośnie.
    Kochana, dziewczyny polecały patent ze ściągnięciem panela taśmą, aby go ciut zwężyć Nie jet to rozwiązanie idealne, ale jeśli tylko ciut za duży teraz... to czekając do dorośnięcia... zawsze można go wykorzystać

    M. X.08 [*] M. X.12

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Dziewczyny dzis zmierzylam nosidełko standard ale dziecię chciało sie bawic i nie mogłam dobrze popatrzeć. Generalnie wyjmuje ręce. Pozyczajaca powiedziała że na plecach moze wypaść i ze lepszy toodler będzie. Ale mi się wydaje ze sie utopi.
    Moze wypaść?
    12 msc, 10,5 kg. Ubrania 74-80.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Za wczesnie na toddlera IMO. Toddler od rozm. 92 (około)



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •