Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: Książki o przedszkolu/żłobku

  1. #1
    Chustomanka Awatar goszkaaaaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,467

    Domyślnie Książki o przedszkolu/żłobku

    Rozgladam sie za fajna,madra ,ladnie wydana ksiazka o ,,pojsciu do przedszkola" albo zlobka.
    co polecacie?
    Probowalam ,ale nie znalazlam takowych watkow( jezeli sa,to bede wdzieczna za podeslanie linkow

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    W sumie ten temat jest w wielu książkowych seriach dla najmłodszych, mój nie miał z pójściem do przedszkola żadnych problemów ani lęków więc się nie zgłębiałam, ale na pewno dobrze zapamiętała nam się "Misia Marysia i wesoły dzień w przedszkolu".
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    o pkolu jest sporo, np ."Będę przedszkolakiem", seria z Franklinem, "Tupcio Chrupcio Przedszkolak na medal", "Tupcio Chrupcio nie chce iść do przedszkola", "Kamyczek. Przedszkole"; moje kochały "Misiulek w przedszkolu", " To nic strasznego. Przedszkole", "Zuzia idzie do przedszkola", "Przedszkoludki 100 radości i 2 smutki", "Kacperiada" , "Wesołe przedszkole", "Tosia idzie do pkola", "Basioa i pkole", "Miś Bodo w pkolu", "Marysia i wesoły dzień w pkolu", "Przedszkolaki w ulicy morelowej", seria obraqzkowa "W pkolu", "Witajcie w przedszkolu", "Kubuś idzie do pkola", "Będę pkolakiem", "Pora do pkola", "Żyrafa Aldona idzie do pkola", "Bolek i Lolek w pkolu", "Opowiadania dla pkolaków"

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    jeszcze tylko dopiszę, że najlepiej szukać w wątkach tematycznych http://www.chusty.info/forum/showthr...ny-chomik-146!

  5. #5
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Jest taka seria "to nic strasznego" (wyd. book house) i tam jest książka "przedszkole". Tej akurat nie mamy, bo kupowałam w składzie taniej książki i nie wszystkie części były. Te ktore mamy Nela bardzo lubi, są ładnie narysowane, teksty moze nie powalają ale nie są też złe.


  6. #6
    Chustomanka Awatar goszkaaaaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    o pkolu jest sporo, np ."Będę przedszkolakiem", seria z Franklinem, "Tupcio Chrupcio Przedszkolak na medal", "Tupcio Chrupcio nie chce iść do przedszkola", "Kamyczek. Przedszkole"; moje kochały "Misiulek w przedszkolu", " To nic strasznego. Przedszkole", "Zuzia idzie do przedszkola", "Przedszkoludki 100 radości i 2 smutki", "Kacperiada" , "Wesołe przedszkole", "Tosia idzie do pkola", "Basioa i pkole", "Miś Bodo w pkolu", "Marysia i wesoły dzień w pkolu", "Przedszkolaki w ulicy morelowej", seria obraqzkowa "W pkolu", "Witajcie w przedszkolu", "Kubuś idzie do pkola", "Będę pkolakiem", "Pora do pkola", "Żyrafa Aldona idzie do pkola", "Bolek i Lolek w pkolu", "Opowiadania dla pkolaków"
    o kurcze,ale tego duzo!!!
    I jest ,,zuzia idzie do przedszkola",moze to

    na arosia widzialam ,,w przedszkolu" wyd.czarna owca, bardzo w stylu ulicy czeresniowej,ktora zuzka calkiem lubi,wiec moze i to

    dzieki dziewczyny!!!

  7. #7
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    Dla mojej córki autorytetami były Świnka Peppa i Angelina Ballerina, w obu przypadkach są książeczki i filmiki, które pokazują odprowadzanie do przedszkola, szkoły. Dziecko zostaje, rodzic odbiera. U nas te bohaterki najbardziej przemawiały.
    Pola 2011

  8. #8
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    groszka - ja bym bardziej na Basie stawiala chyba niz na Zuzie. albo na obie Zuzia jest o tym, jak ta idze pierwszy raz do przedszkola - bo wlasnie skonczyla 3 lata. i niby sie ocoiupine boi, ale idzie, bawi sie i jest fajnie - jak Zuzie w ogole dla mnie to takie troche za hurrra optymistyczne jest, zwlaszcza, ze trzylatka Zuzia zachowuje sie raczej jak szesciolatka Zuzia. ale ogolnie nie jest to takie zle.

    Basia nie jest o pierwszym dniu, jest o tym, ze bywa fajnie ale i nie, ze czasem zamiast isc na wymarzona wycieczke do parku trzeba malowac, bo leje, a dzieci sie smieja, ze dres wyglada jak pidzama i w ogole bywa do chrzanu... Basie lubie bardzo - raz, ze jest taka nasza, z problemami i nic sie nei dzieje jak za pociagnieciem czarodziejskiej rozdzki (a moze to machniecie powinno byc? )

    Kubus idzie do przedszkola jest pisany w inspiracji idea porozumienia bez przemocy i jest swietny - pokazuje, ze mozna sie bac i smucic, choc rownoczesnie zabawki sie moga podobac i pani jest fajna. fajna jest naprawde - nie mowi, ze chlopaki nie placza, tylko pomaga zrozumiec co sie dzieje - lubie Kubusia warto poszukac, bywa na allegro w rozsadnych cenach...

    obrazkowe Przedszkole bylo krytykowane gdzies w tasiemcowym watku za przeladowanie obrazkami, w rekach nie mialam, wiec tylko powtarzam. wiecej ksiazek http://www.chusty.info/forum/showthread.php/90858-ksiazki-tematycznie-watek-dyskusyjny-chomik-146!?p=2792800&viewfull=1#post2792800

    (musze watek przedszkolny uzupelnic chocby o Kubusia, ktory to niedawno do nas dotarl, obiecuje w wolnej chwili sie tym zajac...)
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #9
    Chustomanka Awatar goszkaaaaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Dzieki!!!

    przegladalam sobie w internecie jak wyglada ,,w przedszkolu" i faktycznie dosc pstrokato tam..
    chyba wybiore sie do pobliskich biblio i obczaje co maja zanim bede kupowac.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    Z serii o Kajtusiu też jest. Mój starszak bardzo lubi te książeczki. Teraz młodszy coraz częściej dołącza, jak się czyta.
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  11. #11
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    to dorzucam jeszcze o króliku "Ja nie chcę do przedszkola" S.Blake. Chociaż tam większą część stanowi odrzucanie racjonalnych argumentów rodziców stałym jednym powtarzanym zdaniem,ale na ostatniej stronie jest pokazane co fajnego jednak w przedszkolu można robić i oczywiście kończy się tak, że z tego przedszkola jednak nie chce wyjść. U nas może do żłobka lektura jej nie przekonuje, ale humor podłapała.
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  12. #12
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    Tylko nie Tupcio chrupcio, błagam. Miałam w domu kilka książek z serii (z biblioteki) i właściwie nie wiem czemu pożyczałam kolejne hehe ale Tupcio jest straszny po prostu.
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,768

    Domyślnie

    O przedszkolu bylo tez w serii obraki dla maluchow, ale to nic gornolotnego moim zdaniem - mielismy, troche poczytalismy, ale pozniej meczyla mnie ta ksiazka. Basie bym chetnie poczytala, musze poszukac w bibliotece
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  14. #14
    Chustofanka Awatar kluska
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    375

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, jestem na etapie poszukiwania książek
    przygotowujących do przedszkola. Basię już mamy, ale seria to nic strasznego mnie ciekawi.
    A czy widzialyscie że to pomaga?

  15. #15
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Kicia Kocia o przedszkolu też jest. Więc dla miłośników Kici Koci polecam bardzo aczkolwiek nie sprawdzałam jak działa na przedszkolaka idącego do przedszkola.
    Nam najbardziej pomogła stara książka która nawetnie wiem już skąd mamy.
    Jestem już przedszkolakiem Eva Janikovszky.
    Pomogła zresztą nie tylko nam ale i 3 dzieci moich koleżanek.
    Fajnaj est też ksiązka Lulaki Pan czekoladka i przedszkole. Zmieniałam imię kiedy czytałam synkowi.

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Potwierdzam, Lulaki fajne

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  17. #17
    Chustofanka Awatar kluska
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    375

    Domyślnie

    Dziewczyny a nie mialybyscie czegoś z tej serii do sprzedania?
    Szczególnie zależy mi na Kubuś idzie do przedszkola ale rozważe wszystkie☺

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •