Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Wiązanie bez rozkroku

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie Wiązanie bez rozkroku

    Hej,

    Ponieważ mam zakaz noszenia Bąbla w rozkroku zastanawiam się - czy jest jakieś wiązanie z nóżkami razem? Może na plecach jakby mocno podciągnąć to by był jakby klęczący? Spotkałyście się z czymś takim? Czy tylko własna inwencja twórcza mi zostaje, jakbym się zbytnio stęskniła za noszeniem?

    Na wszelki wypadek: chustę mam jedynie 4,6m bawełna skośno-krzyżowa, dziecię ok 12kg.

  2. #2
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    22,109

    Domyślnie

    Kołyska w 2x.
    A czemu zakaz?

  3. #3
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,350

    Domyślnie

    Jaki kąt macie dozwolony? Wcześniaki można od 2,5 kg można w kangurku,tam nie ma rozkroku,ale kangur z 12 kg hmm
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Zakaz bo Bąblowi się nogi rozjeżdżają w czworakach i fizjoterapeutka uznała, że trzeba je zbierać zawsze i wszędzie, może przywyknie i zacznie bardziej pilnować także na podłodze tego, a chociaż nie będzie się przyzwyczajał do rozkroku. Nie jestem do końca przekonana do tej teorii, ale się stosuję na razie i noszę tylko "ręcznie" z nogami razem. A przydałoby się czasem ręce mieć wolne
    Myślałam o czymś na plecach z wysokim podwinięciem, taki klęk żeby wyszedł, ale to chyba by musiało być dziecko, które bardziej by współpracowało niż mój egzemplarz No i nie jestem pewna czy taki całkiem klęk by się udało wykonać, bądź czy byłby fizjologicznie dobry - w kwestii chust akurat o rady nie mam co pytać fizjo, jest "na nie" ogólnie zdaje się

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inwyt Zobacz posta
    Zakaz bo Bąblowi się nogi rozjeżdżają w czworakach i fizjoterapeutka uznała, że trzeba je zbierać zawsze i wszędzie, może przywyknie i zacznie bardziej pilnować także na podłodze tego, a chociaż nie będzie się przyzwyczajał do rozkroku. Nie jestem do końca przekonana do tej teorii, ale się stosuję na razie i noszę tylko "ręcznie" z nogami razem. A przydałoby się czasem ręce mieć wolne
    Myślałam o czymś na plecach z wysokim podwinięciem, taki klęk żeby wyszedł, ale to chyba by musiało być dziecko, które bardziej by współpracowało niż mój egzemplarz No i nie jestem pewna czy taki całkiem klęk by się udało wykonać, bądź czy byłby fizjologicznie dobry - w kwestii chust akurat o rady nie mam co pytać fizjo, jest "na nie" ogólnie zdaje się
    A może skonsultuj się jeszcze z innych fizjo? Takim, który nie koniecznie będzie od razu na "nie" jeśli chodzi o chusty?


  6. #6
    Chustomanka Awatar bere
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    832

    Domyślnie

    Pierwszy raz slyszę.. zgadzam się z Kornflejką- idź do innego fizjo nie bazuj na jednej opinii.
    Pomimo, ze sama jestem fizjoterapeutką- nacięłam się. Jest mnóstwo pseudo-specjalistów próbujących za wszelką cenę wyciagnac kasę od zatroskanego rodzica. Moja niewiedza na tematy dzieciowe została wykorzystana i o... buliłam, mimo ze efektów nie było... chusty też miałam zakazane. Potem zmieniłam terapeutę, który momentalnie ogarnął mojego berbecia i przyklasnął chustonoszeniu...
    Kajucha. 16.01.2014
    Aśka. 25.12.2015

  7. #7

    Domyślnie

    A my też mieliśmy podobny etap. I moim zdaniem to sensowne uzasadnienie.
    Dziecko, które ma zbierać nóżki do raczkowania nie powinno (przynajmniej przez dłuższy czas w ciągu dnia) być motane w pozycji żabki.

    Generalnie ja fizjoterapię traktuję bardzo holistycznie (a wiele już przeszliśmy) i widzę jak ćwiczenia u niemowlęcia niesamowicie stymulują mózg. I tutaj podobnie, jeśli chcemy stymulować czynności związanie z łączeniem impulsów między dwoma półkulami mózgu to powinnyśmy umożliwiać obu rączkom łączne manipulowanie - i znowu chustonoszenie które rozdziela dłonie nie będzie wskazanie w takim przypadku przez dużą ilość czasu.
    Jeżeli dziecko wymaga fizjoterapii to warto znaleźć specjalistę, któremu możemy zaufać, bo tylko zaangażowanie na maxa przyniesie maksymalne efekty.

    Ja ufam naszej fizjoterapeutce bezgranicznie i wspólnie decydowałyśmy na każdej wizycie na jakie pozycje zwracać uwagę w danym momencie. Bez żadnych ograniczeń (full time) nosimy sie dopiero od kiedy Mała zaczęła porządnie raczkować a było to dopiero 8,5 mies życia. Do 10,5 miesiąca nie siadała - i nie była sadzana, nawet do karmienia i w wózku jeździła płasko.
    Ale dzięki temu dziecko, które urodziło się ze źle rokująca wadą mózgu dziś na prawie roczek niewiele odbiega rozwojowo od rówieśników.
    A noszenie nadrabiamy sobie trochę teraz bo obie uwielbiamy

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Kurcze, a u nas wydawało się po urodzeniu że jest ok, a teraz 11,5mca i przemieszczanie za pomocą rodziców tylko Nie sadzaliśmy, w wózku jeździł na brzuchu, do rad fizjo się stosujemy, a ciągle lipa Ale zmieniamy teraz jednak fizjoterapeutkę (dzięki za namiary Bere! ), ta do której aktualnie chodzimy nie tłumaczy co, jak i dlaczego, więc ciężko mieć do niej zaufanie, że wie co robi.
    Biedronko gratulacje dla Was za postępy i oby dalej szło wszystko do przodu Dzięki też za wpis, bo mi fizjo nie chciała wytłumaczyć co ma dać to zbieranie nóżek i rączek, dopiero jak napisałaś to widzę, że nie ma okazji wtedy łącznie obu stron ćwiczyć, zawsze na jedną się zwraca, a potem faktycznie przez to może mieć problem żeby ogarnąć naprzemienne ruchy i koordynację pełzania i czworakowania, gdzie strony muszą się zgrać.

  9. #9
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,513

    Domyślnie

    Ciekawe co piszecie; moi co prawda szybkie bille z poruszaniem sie, ale tak porzadnie nosic ich zaczynalam jakos w okolicach roku, a starszego to pozniej, bo jakos poczatkowo sie zrazilam.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  10. #10
    Chustomanka Awatar bere
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    832

    Domyślnie

    Inwyt - udało sie?? Czekam na wieści! Buziaki!!
    Kajucha. 16.01.2014
    Aśka. 25.12.2015

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Udało, napisałam Ci pw, bo aż śmiesznie wyszło

Podobne wątki

  1. Wiązanie MT
    Przez villemko w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 23:11
  2. Wiązanie na ciumanie
    Przez inwyt w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 12:56
  3. Wiązanie MT
    Przez Gusia_ w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 10:01
  4. Wiązanie do poprawek
    Przez letka w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 22:24
  5. Wiązanie dla nowordka
    Przez bonsai w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-11-2007, 20:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •