Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: wątek narzekający ----- ceny książek

  1. #1
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie wątek narzekający ----- ceny książek

    nie wiem co moderacja na to, ale zakładam wątek

    wkurzam się na ceny książek, czy tylko mi się wydaje, że one strasznie drogie są

    kupiłam wczoraj Gąskę Zuzie, nie powiem, ładna ładnie wydana itp. ale tam raptem jest 36 stron a cena z okładki 30 zł
    Jak dla mnie zdecydowanie za dużo. Oczywiście kupiłam w promocji . Ale ja już nie potrafię kupić książki bez promocji, zaraz sprawdzam stronę arosa albo ostatnio nieprzeczytane bo mają jeszcze taniej. Oni optrafią o ponad 30 % obniżyć cenę.
    Jakieś dziwne to
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    niestety, niestety
    mam niedaleko siebie bardzo dobrze zaopatrzoną ksiegarnię, z przemiłą panią, co to wyrozumiale podchodzi do buszującego wśród regałów dwuletniego czytelnika. czasem do niej wstepuję z myslą o konkretnej książce lub obejrzeniu nowości. ale niestety, nawet jeśli coś wpadnie mi w oko, to cena na okładce studzi zapał. kończy się tak jak zwykle: kupuję tylko w arosie. jest mi przykro, ale niestety dokładam cegiełkę do upadku księgarni stacjonarnych.
    nie wiem, czy ceny książek są zbyt wysokie, czy moje zarobki za małe



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    W piątek byłam w smyku zaopatrzona w kartę podarunkową wystawioną na mojego młodszego syna. Pierwsze kroki skierowałam do działu literackiego - swoją drogą, akurat tam bardzo skromnego. Znalazłam wychwalaną na blogach "Księgę dźwięków" - i równie wychwalaną serię książeczek "Oczami maluszka". Wytłumaczcie mi, bo pojąć nie mogę, skąd te ceny za tekturowe książeczki - 36zł za tekturową książeczkę wielkości zeszytu z niestarannymi ilustracjami i jedną linijką tekstu na stronę i 23 zł za każdą z niewielkich tekturowych książeczek ze schematycznymi dwu- lub trzykolorowymi ilustracjami? Ze złota ta tektura czy co?
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  4. #4
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,249

    Domyślnie

    a księga dzwięku rozwala sie po około 2 tygodniach, a obraki jak dla mnie sa paskudne i żałuję bardzo ze ją kupiłam. TAk bym miała w arosie kilka fajnych ksiązeczek z seri obrazki dla malucha,a tak w podkusiły mnie pozytywne opinie z netu.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    rozwala się, fakt. wykonanie do kitu.
    ale od niej zaczeła się u nas miłość do książek, która trwa do dziś. po nią sięgam, gdy szukam prezentu na pierwsze urodziny dziecka znajomych/kuzynów.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  6. #6
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,249

    Domyślnie

    wiesz jak bym dostała ja w prezencie to niech bedzie ale ja sama ja kupiłam i naprawde mogłam za ta cene kupić jakies mamoko lub czereśniowa, która moja córa jednak woli.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Ola D.
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Krosno <3
    Posty
    5,412

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PchlePsotki Zobacz posta
    a księga dzwięku rozwala sie po około 2 tygodniach, a obraki jak dla mnie sa paskudne i żałuję bardzo ze ją kupiłam. TAk bym miała w arosie kilka fajnych ksiązeczek z seri obrazki dla malucha,a tak w podkusiły mnie pozytywne opinie z netu.
    Ja jej nie kupiłam. Skąpiradło jestem;p

    A "Obrazków dla maluchów" mamy mnóstwo, uwielbiam te modelinowe cuda. Sama uwielbiam lepić i tak sobie cicho wzdycham, że jeszcze z pół wieku poćwiczę i zaczną mi takie wychodzić
    Mama dwóch Aniołków (+12. 2010 i +11.2018), Andrzejka (03.2012), Julka (04.2014), Martusi (09.2015), Karolka (10.2019) i Helenki (03. 2021)
    :

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam z forum książkowego gazety, dziewczyny reklamowały tę książkę jako bubel techniczny i chyba nawet dostawały zwrot. Zaraz poszukam tego wątku.
    O, jest, ale forumka nie napisała, czym skończyła się reklamacja:
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,16375...tml?v=2&wv.x=2
    Ostatnio edytowane przez modrooczka ; 22-12-2014 o 00:30
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  9. #9
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,249

    Domyślnie

    Ja uwielbiam wszystkie te książeczki. Te modelinowe dla maluszka( młodsza dosatwała jakoś przed rokiem o kotkach,a później an roczek) po strszej ma te większe takie prostokątne,a teraz starsza ma świat w obrazkach i encyklopedię obrazkową.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  10. #10
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,249

    Domyślnie

    modrooczko ale moja już w stprzepach i raczej nie mam rachunku już, pamiętam tylko ze w merlinie kupowałam.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Ja dziś przy sprzątaniu chciałam wyrzucić, ale mi dzieci nie pozwoliły bo lubią te książkę.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  12. #12
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Na książkach zarabiają głównie hurtownicy i wydawcy, a nie księgarnie. Koszt wydrukowania jednej książki to ok 3-9zł, a reszta to marże, duża wydawcy - to zrozumiałe, bo to on ryzykuje wypuszczając tytuł na rynek i ponosząc koszty tego, a drugi duży narzut to marża hurtownika. Ostatnio brałam udział przy wydaniu książeczek dla dzieci, takich historyjek z naklejkami. Śledziłam potem z zaciekawieniem ich losy w księgarniach. Cena zaproponowana przez wydawcę, to 12,9 zł, w Arosie można ją kupić za 9 zł, a w księgarni inbook za 7.76, to tylko pokazuje wysokośc narzutu względem kosztu wydania. Bo skoro hurtownia jest w stanie dogadac sie z wydawcą, żeby tak spuścił z ceny, żeby hurtownik zarobił, sprzedając produkt w cenie o 40% niższej niż ta zaproponowana przez wydawcę, to daje to do myślenia.
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  13. #13
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,249

    Domyślnie

    tam kogut wygląda jakby przeszedł ptasią grypę .
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  14. #14
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    a dl anie obrazki dla maluchów są nie do zniesienia wizualnie
    a ceny książek rzeczywiście rozwalają, nieczęsto kupuję coś stacjonarne


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    mnie też denerwują ceny książek, zwłaszcza że kupujemy hurtowo wręcz więc tanie księgarnie nas ratują;
    ale jeśli bardzo zależy mi na jakiejś książce lub nagli mnie czas kupuje w regularnych cenach; za unikaty potrafię sporo zapłacić
    empik mnie cenowo momentami przeraża, choć przedsprzedażowo nawet nieźle wypadają


    bardzo bym chciała by wrócił czas, kiedy w empiku była promocja z payback gdzie tonę książek kupowałam po 1 GROSZU!

  16. #16
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    a dl anie obrazki dla maluchów są nie do zniesienia wizualnie
    Dobrze że to napisałaś, już myslałam że jestem jedyna Mielismy jedne, dostane, szybko pusciłam dalej.

    A ceny książek... No drogie, fakt. Zwykle kupuje w Bonito, stacjonarnie rzadko, ale to bardziej ze wzgledu na to, że to co kupuję niekoniecznie jest w wielu stacjonarnych księgarniach dostępne. Ale zdarza się, czasami.
    Z drugiej strony, kazda książka jest czytana mnóóóstwo razy, więc cena rozkłada się na liczne czytania
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  17. #17
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez livada Zobacz posta
    Dobrze że to napisałaś, już myslałam że jestem jedyna Mielismy jedne, dostane, szybko pusciłam dalej.
    nasze szczesliwie poszly do polskiej biblioteki, nie trawie kompletnie.

    a ceny znosze srednio delikatnie mowiac, do nas dochodzi jeszcze wysylka niestety. aros nie wysyla za granice, bonito tez nie - zostaje mi gildia - nie za tania, ale przesylka najtansza z mozliwych.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #18
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żuk Zobacz posta
    a dl anie obrazki dla maluchów są nie do zniesienia wizualnie
    Dla mnie niektóre też... ostatnio dostaliśmy od Babci Biblię dla dzieci, no i to co się rzuca w oczy, to że Pan Bóg stworzył jednorożce, na arce Noego zmieściły się głównie hipopotamy, a Maryja miała... niezłe bufory... przecierałam oczy ze zdumienia.

    W zasadzie wszystko kupujemy przez net, nawet nie wiem jakie są ceny w zwykłych księgarniach. Przez net ceny są w większości do zaakceptowania.
    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Ja kupuje tylko w arosie lub innych tanich ksiegarniach. Jak jestem w Polsce z dziecmi nie mam jak za bardzo buszowac po stacjonarnych ksiegarniach. Wiec licze na Internet i internetowe opinie...choc tez pare razy sie nabralam i kupilam ksiazke z dobrymi recenzjami, choc dla mnie to kompletna porazka, np. 10 razy 10 Tulleta

    I ostatnio kilka razy sie zastanowie, zanim kupie ksiazke, bo mimo, ze Aros ma takie fajne przeceny to i tak mysle ze 20-30zl za ksiazeczke to duzo. Ksiazke, ktora przeczytamy w jeden wieczor (i albo sie nie spodoba, albo bedziemy ja walkowac przez tydzien -dwa non stop a potem i tak pojdzie w odstawke). Niestety nie mamy polskiej biblio i jestesmy skazani na net i kupowanie.
    Ostatnio edytowane przez ola23 ; 24-12-2014 o 13:10
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

Podobne wątki

  1. mam dosyc kup~wątek narzekający
    Przez Wiewiórka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 21:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •