Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49

Wątek: Czy Wasze dwulatki sa juz odpieluchowane?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    30

    Domyślnie Czy Wasze dwulatki sa juz odpieluchowane?

    Podejrzewam, ze raczej nie wszystkie. Moja powoli coś tam zaczyna kumac, ale po doświadczeniach z moimi starszymi chłopakami wiem, ze od całkowitego odpieluchowania jeszcze sporo nas dzieli. Powiedzcie szczerze: naprawdę zakładacie te gigantyczne wielorazowe pieluszydla typu wonderoos dwuletnim, biegajacym dzieciakom? Wielopieluchuje juz ponad rok, ale od miesiąca wielorazowki zakładam tylko w domu, ze spodniami welniakowymi. Wiem ze młodej jest wygodnie. Ale na wszelkie wyjścia musiałam przeprosić sie pampersami. Żadna Pielucha W której moje dziecko jest w stanie poruszać nogami nie nadaje sie na wyjście dłuższe niż 15 min. A teraz do tego jeszcze jest zimno. Powiedzcie co robicie, bo inaczej cały mój stos wyląduje na bazarku.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    ale jak brzmi pytanie?
    zaliczacie przecieki? pieluchy są niewygodne?
    mój prawie dwulatek wciąż w wielo, zamierzam odpieluchować wiosną. dwujeczkę robi na nocnik od ok. roku (zaczęłam wysadzać na nocnik, gdy samodzielnie usiadł). odkąd poszedł do żłobka po wakacjach, coraz częściej woła też siusiu (panie wysadzają po posiłkach). tak więc widzę szanse na sprawne odpieluchowanie, jak będzie w praktyce - zobaczymy.
    chciałabym pożegnać się w wielo na wiosnę, bo młodego czeka zabieg urologiczny i lekarz zasugerował odłożenie go do momentu odpieluchowania (rana po cięciu będzie się lepiej i szybciej goić, jeśli nie będzie obcierana przez pieluchę). ale nie mam parcia: jeśli zauważę, że naprawdę nie jest gotowy - odpuszczę.
    w dzień w żłobku używamy kieszonek z wkładami bambusowymi (4-5 warstwowe puppi + booster z przodu np. noworodkowy puppi) lub mikrofibrowymi (małe me). na noc wełniane gatki + fomowanka, w weekendy wełniany otulacz + prefoldy bambusowa miękkość kokosi.
    są dni, gdy młody zużywa tylko 2 pieluchy wielo, bo sporo ląduje w nocniku. przecieki były podczas wyrzynania się piątek.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    moja 3,5 latka nie jest
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  4. #4
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    moje w okolicy tego wieku były w trakcie odpieluchowania, i w grę wchodziła tylko tetra i wełniak lub otulacz pul, i częste wysadzanie, zmiana pieluchy zaraz po siku - niezależnie od pogody, wyjść.....ale ze starszakiem w tym wieku jeszcze w domu byłam i nie pracowałam (miałam noworodka na stanie) a młodszy w wieku 2 lat już był odpieluchowany jak poszedł do żłobka, może z miesiąc panie mu pieluchę zakładały (jednorazówkę) a potem trenerki

    myślę że wszystko zależy od dziecka i sytuacji, jak idzie to odpieluchowanie, jakie dziecko i rodzic ma podejście, lepiej czasem dla komfortu dziecka i rodzica nałożyć jednorazówkę niż męczyć się w dużych wielo jeśli widzisz że dzieciakowi niewygodnie

  5. #5
    Chusteryczka Awatar lati
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    2,559

    Domyślnie

    Synka wysadzałam odkąd potrafił siedzieć, ale bez spinania się, jak nie chciał to nie. Na nocniku zbyt długo nie był bo ok roku przeszedł na nakładkę nocnik był be. Odpielichował się w sumie sam jak miał22 miesiące. Nie dał sobie ubrać pieluchy i tyle. U nas w domu nic na siłę ani wysadzanie ani zakładanie pieluch.
    F 09.07.2010 i A 19.03.2014

  6. #6
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Mój dwuletni w pieluchach wielo. Czasem da się namówić na nocnik na siku. Kupki boi się robić do nocnika może ze 3x mu się zdarzyło. Nie jest jeszcze gotowy na to. Czasem popołudniu ubieramy majtki i wtedy zdarza się ze pamięta aby zasygnalizować o potrzebie. W dzień chodzi w kieszonkach bumgenius lub milovia nie są wielkie i niewygodne. W nocy formowanka i Flip. Jak dużo pije to zdarza się przesikanie.
    Myślę że na wiosnę będziemy próbować porzucić pieluchy.
    Maluszek 19.11.2012

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    mój prawie 2 letni Kuba, jak widzi nocnik mówi stanowczo "NIE" (wiele nie mówi, ale to wychodzi mu świetnie )coś tam próbujemy ale z mizernym skutkiem. Niewiele pieluch już daje radę.

  8. #8
    Chustomanka Awatar chudzinkaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    581

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lati Zobacz posta
    U nas w domu nic na siłę ani wysadzanie ani zakładanie pieluch.
    To ja bym musiała zrezygnować w ogóle z pieluch po 6 miesiącu życia.

    A tak w temacie, to im większe dziecko, tym mniejsza pielucha się wydaje. Synek ma rok, biega, skacze, robi fikołki, turla się po podłodze, nic mu nie przeszkadza, także chyba 2-latkowi też nie powinno?
    Adaśko 12.2013 i Basieńka 03.2017

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Mój dwulatek nosi pieluchy. Ale ostatnio się rozleniwiłam i wielo używamy tylko w domu, na wyjścia i do żłobka nosi jednorazówki.
    Witek 2012

  10. #10
    Chusteryczka Awatar efcia1981
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    opolskie
    Posty
    2,659

    Domyślnie

    a ja twierdzę że to nie wiek a pora roku odgrywa znaczenie synek miał 2lata i 3 miesiące + lato - jak sie odpieluchował w dzień tak po tygodniu i w nocy.
    Z kolei córcia odkąd miała rok i 7 miesięcy wszystko ląduje w nocniku. Pieluchę tylko na noc zakładam, bo widzę że konieczna...
    Patryk 2011, Paulinka 2012

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    30

    Domyślnie

    Dzięki za Wasze uwagi. W zasadzie sama nie wiem, jakie było pytanie chodzi mi o to, ze sądziłam, ze temat pampersow jest zamknięty i nigdy nie pojawi sie w moim domu. Ale sie pojawił i to na dobre. Niestety moim zdaniem wielorazowki w tym wieku nie dają juz rady. A tak je lubiłam. Na Kieszonke z pieciowarstwowym wkładem, nawet milovia, moja młoda reaguje wrzaskiem. Tak lubiane z kolei przeze mnie, i przez nią, tb nie starczają na długo pewnie rozwiązaniem byłoby odpieluchowane, ale zgadzam sie z Wami, ze tego nie da sie zrobić na sile. Albo dzieciak juz do tego dorósł albo nie.

  12. #12

    Domyślnie

    dwulatek(w listopadzie miał 2)przyjął jakiś taki cykl...raz woła, potem nie woła i nie daje się wysadzić... i tak już 3ci raz... teraz czasem zrobi siusiu do nocnika ale... jak lata z golym tylkiem, innym razem nasika na podlągę czy gdzieś tam... mam serdecznie dość. nie chce sobie dać zalożyć ani wielo ani pampka(2 mi zostaly na stanie hehehe). już ladnie wolal siusiu i "pupa".nie wiem nie ogarniam tego... po domu otulacze +tetra, na wyjścia kieszonka z podwójnym wkladem- żeby założyć muszę sie namordować
    mlodszy (11 mies) ostatnio formowanki sie sprawdzają, czasem go sadzam na nocniczku dla picu by podpuścić strszego- w końcu kiedyś trafię na moment że zrobi za dlugo nie usiedzi bo straszna wiercipięta z niego. na wyjścia raczej tez kieszonki, albo formowanka od pupy sucho i otulacz. tego też cięzko zapakować w cokolwiek bo ruchliwy...

  13. #13
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    "Powiedzcie szczerze: naprawdę zakładacie te gigantyczne wielorazowe pieluszydla typu wonderoos dwuletnim, biegajacym dzieciakom?"
    Jasne,że nie, czas kiedy pupa robi się większa od głowy to czas na odpieluchowanie Mój biega bez po domu,chociaż z odpieluchowaniem ma to mało wspólnego Jednak zupełnie mu już nie wygodnie w kieszonkach,ma 104 cm, 17 kg, i serio to mu bardziej przeszkadza, niż zsikane majtki.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Powiedzcie: trenerki to mają sens, jak dziecko zawsze kupę robi do nocnika i tylko o siuski chodzi, tak?
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  15. #15
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pomarańcza Zobacz posta
    Powiedzcie: trenerki to mają sens, jak dziecko zawsze kupę robi do nocnika i tylko o siuski chodzi, tak?
    IMo trenerki maja sens gdy bob umie załapać, że właśnie siusia i wstrzymać siusianie, analogicznie z kupką.

  16. #16
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pomarańcza Zobacz posta
    Powiedzcie: trenerki to mają sens, jak dziecko zawsze kupę robi do nocnika i tylko o siuski chodzi, tak?

    nie wiem. przy piatym dziecku, na starośc się dowiedziałam,ze istieje coś takiego jak trenerki. a tak dotychczas, jak przychodziła wiosna w okolicach 1,5 -2 lata, zależy jak się który rodził, kupowałam wielopak gaci bawełnianych, zazwyczaj delikwent sam sobie wybierał PIERWSZE MAJTKI< wyprawa była do sklepu po barbie albo batmana na majtkach, było oficjalne kupienie tychże majtek i oficjalne założenie z dokumentacja zdjęciową. I już. Na wyjścia dłuższe pielucha (ja używałam jednorazowych) i na noc w zależności od predyspozycji odpieluchowanego. Nie wiem, jakos tak szybko to szło. Fajne dzieci mam

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Ech, bo do rozpaczy doprowadzają mnie już kupy starszego, zwłaszcza jak zrobi 3 w ciągu dnia. A nocnik ma w głębokim poważaniu, czasem siku zrobi a i to rzadko. Musze go jakość odpieluchować, choć częściowo.
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  18. #18
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pomarańcza Zobacz posta
    Powiedzcie: trenerki to mają sens, jak dziecko zawsze kupę robi do nocnika i tylko o siuski chodzi, tak?
    trenerki mają sens jak dzieć umie zatrzymać (puści trochę, zastrzyma, woła siku i leci do ubikacji/nocnika - chodzi o złapanie tego pierwszego popuszczenia bez strat w spodniach)

    co do kup

    Ben ma prawie 3 lata, kupę robił w pieluchę w nocy, w dzień jest całkowicie odpieluchowany od nie pamiętam kiedy
    kilka dni temu zaczął robić w trakcie kąpieli - na ubikację, mam nadzieję, że się przełamie

    my ogólnie czekamy i lekko zachęcamy, jak kategorycznie odmawia to nie naciskamy
    powoli, powoli i jakoś działa

    aha - my używaliśmy dość długo (i nadal używamy na jakieś długie wycieczki) trenerek jednorazowych - coś takiego: http://www.pottytraining.co.uk/ (pull-ups)
    nie przemaka, chłonie całkiem nieźle, a można je szybko i łatwo zdjąć jak sie chce siku
    no i w razie kupy ma rozpięcia po bokach więc łatwo ogarnąć niż tradycyjne majty
    no ale to jednorazówka

    ogólnie - u nas im większy nacisk był na temat tym większy bunt
    jak odpuściliśmy to lekko zachęcony sam sie za temat zabierał (łącznie z tym że sam poszedł po nocnik, sam się załatwił i sam wylał do ubikacji - trochę było sprzątania, ale jaki dumny )

  19. #19
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pomarańcza Zobacz posta
    Ech, bo do rozpaczy doprowadzają mnie już kupy starszego, zwłaszcza jak zrobi 3 w ciągu dnia. A nocnik ma w głębokim poważaniu, czasem siku zrobi a i to rzadko. Musze go jakość odpieluchować, choć częściowo.
    a, jeszcze jedno
    nasz nocnik też miał długo w poważaniu, nie chciał siadać w ogóle
    więc nauczył się sikać na stojąco, kupiłam mu pisuar który okazał się hitem coś takiego: http://archiwum.allegro.pl/oferta/pi...611609895.html
    ja sciągnęłam do pl z ebaya, wyszło mi około 15 zł

    spróbuj czy dla niego sikanie na stojąco może też będzie dobrą zabawą

  20. #20
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    My w końcu odpieluchowane uff. Nawet mała w nocy siku nie robi choć ma pieluszke profilaktycznie. Trenerek uzywalysmy latem zamiast pieluchy z powodu upałów jedynie bo odpieluchowane wtedy było niemożliwe. Sama złapała ten moment i udaje się. Tylko 2 kałuże zaliczylysmy a w zwykłych majtkach biega od 2 tygodnia stycznia.


Podobne wątki

  1. Moje też odpieluchowane :)
    Przez wrapsodia w dziale Pieluchowanie małych dzieci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 16:36
  2. Wasze Dzieci i Wasze hobby-pasje życiowe?
    Przez gosia1974 w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 18:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •