Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49

Wątek: Czy Wasze dwulatki sa juz odpieluchowane?

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Dianek, a ile trenerek mieliście? Planuje niedługo odpieluchuwanie, nie wiem w ile szt sie uzbroić



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  2. #22
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Dianek, a ile trenerek mieliście? Planuje niedługo odpieluchuwanie, nie wiem w ile szt sie uzbroić
    hm... nie pamiętam dokładnie.. między 10 a 15, ale połowa w domu, połowa w żłobku
    i schodziły, o moje dziecko notorycznie sikało ze śmiechu... i to dosłownie niestety

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pomarańcza Zobacz posta
    Ech, bo do rozpaczy doprowadzają mnie już kupy starszego, zwłaszcza jak zrobi 3 w ciągu dnia. A nocnik ma w głębokim poważaniu, czasem siku zrobi a i to rzadko. Musze go jakość odpieluchować, choć częściowo.
    wiem coś o tym... on już wołał ,a teraz znów wali w pieluszki... zęby jeszcze wyłażą i też czasami trzy na dzień zasmolone pieluchy są... i nie powie że chce, powie jak zrobi, albo czasem sie wypiera nawet wtedy gdy ja już czuję że cos tam jest... a jeszcze kupy młodszego przecież dochodzą.własnie sobie uświadomiłam że kawał cięzkiej roboty mam dziennie

  4. #24

    Domyślnie

    mam 2 trenerki ale nie ma sensu zakładać na dzień dzisiejszy, zaraz przesika

  5. #25
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Moja od lata, kiedy skonczyła 2 rok do dziś (2,5) miała cały repertuar zachowań nocnikowych: 2l. - nocniczek NIE!! 2 i miesiąc- sama usiadła, dobry miesiąc siusiała i nie chciała pieluszki(gorzej z kupką) następnie jej się znudziło (2 i 4 m-c) i nosiła majteczki w klubie malucha, po czym po magicznej godzinie 14 sikała jakby nigdy nocnika na oczy nie widziała, obkupilam się w fajne pieluszki, zgrabne i proszę, zaskoczyła i nie siusia wcale, każda kupka w nocniku. Gdy już nie wiedziałam co robić w trakcie całej tej przygody kupiłam nowy nocniczek, taki fajny z wyjmowanym srodkiem jak chochelka, albo nakładkę na kibelek-też nowość i zainteresowanie wracało tylko ile mozna mieć nocników Wczoraj natomiast narobila do spodenek od piżamki i z mężem gimnastykowalismy się nad toaletą, by z nogawki jej wypadło do kibelka była zajęta zabawą samochodami, brat pozwolił, więc co tam kupa!

  6. #26
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    moje dwulatki były odpieluchowane i do tego wytrzymywały w nocy i w ciągu dnia nie popuszczały
    Ale jestem z nich dumna
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  7. #27
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Moja "niedługo-dwulatka" nie narzeka na wielo. Biega w nich tak samo szybko jak w jedno Trenerek nie planuje kupować, jak będzie cieplej będzie śmigać w gatkach po domu, najwyżej jakąś tetrę wszyje jak okaże się to niezbędne. Siku na nocnik już robi - ale bardziej dla zabawy niż z potrzeby, bo puszczona bez pieluchy nie sygnalizuje, że chce tylko siura gdzie popadnie. Ja się w tym temacie nie spinam, po przejściach ze starszą wiem, że dziecko musi dorosnąć i tyle.

  8. #28
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Mój Mlody co prawda dopiero zaczyna trening nocnikowy (8 miesięcy), ale tak czytam Wasze przygody z odpieluchowywaniem i zastanawiams ię, czy to faktycznie jest kwestia tego, czy dziecko jest gotowe, czy samego sposobu podejścia do sprawy przez rodziców. NIe chce, żebyście zrozumiały mnie źle. Broń Boże nikogo nie chcę krytykować, czy coś podobnego - sama jeszcze nie jestem na tym etapie. Mam natomiast siostrzenicę, która w maju skończy 2 lata i wciąż sika w pieluchę (pampki). Moja mam cały czas powtarza "Co to znaczy, żeby takie duże dziecko jeszcze w pieluchę robiło". Opowiadała, że jak my byliśmy mali, a jest nas 3, to w wieku 1,5 roku zakładała nam pieluchy tylko na noc. No i się zastanawiam, czy to faktycznie kwestia dziecka, czy "strategii" jaką przyjmują rodzice przy nocnikowaniu.

  9. #29
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ismeril84 Zobacz posta
    Mój Mlody co prawda dopiero zaczyna trening nocnikowy (8 miesięcy), ale tak czytam Wasze przygody z odpieluchowywaniem i zastanawiams ię, czy to faktycznie jest kwestia tego, czy dziecko jest gotowe, czy samego sposobu podejścia do sprawy przez rodziców. NIe chce, żebyście zrozumiały mnie źle. Broń Boże nikogo nie chcę krytykować, czy coś podobnego - sama jeszcze nie jestem na tym etapie. Mam natomiast siostrzenicę, która w maju skończy 2 lata i wciąż sika w pieluchę (pampki). Moja mam cały czas powtarza "Co to znaczy, żeby takie duże dziecko jeszcze w pieluchę robiło". Opowiadała, że jak my byliśmy mali, a jest nas 3, to w wieku 1,5 roku zakładała nam pieluchy tylko na noc. No i się zastanawiam, czy to faktycznie kwestia dziecka, czy "strategii" jaką przyjmują rodzice przy nocnikowaniu.
    Pewnie, że podejście rodziców jest ważne, ale nie każde 1,5-roczne dziecko załapie co jest grane, jedne odpieluchowują się szybciej inne później. Nasi rodzice jadący na tetrze bardziej się w tym temacie spinali.
    Mój starszak wysadzany na nocnik od 6 miesiąca, mając 1,5 roku zupełnie nie czaił co jest grane, więc poczekałam, nie spinając się że musi to być teraz.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  10. #30
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    My zacZęliśmy od jakiegoś miesiąca w domu zakładać młodemu majtki 2 lata i 2 m-ce miał wtedy. W kilka dni zaczął wołać na siku i nawet nie popuszcza. Kupka nadal w majty ale to kwestia psychiki, sam dojdzie do tego. Na drzemki i do spania nadal wielo, na wyjścia też, bo za bardzo na kubełek nie chce tylko do nocnika.
    Maluszek 19.11.2012

  11. #31
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    20

    Domyślnie

    Moja córcia nie chciała siadać na nocnik jeszcze miesiąc temu. Tzn. jak ją posadziłam to zrobiła co trzeba, ale nie lubiła tego całego rozbierania do nocnika. Postanowiłam, że jeden dzień będzie chodziła bez niczego na dole, tylko skarpetki (oczywiście w domu) i wtedy z chęcią siadała na nocniczek. Następnego dnia założyłam jej tylko majteczki i też wolała. Potem jeszcze jej na noc zakładałam wielo, ale krótko przed 2 urodzinami, powiedziała, że jest dorosła i że śpi bez pieluszki. Byłam w szoku jak to usłyszałam, ale raz kozie śmierć. Położyłam ją bez. W nocy wstałam i posadziłam na nocnik, taką śpiącą i zrobiła siusiu. Do rana bez spała i w łóżku sucho. Potem to już poszło. Teraz ma 2 latka i 1 mies. I już ładnie woła. Jestem z niej dumna

  12. #32
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anita_now Zobacz posta
    ale krótko przed 2 urodzinami, powiedziała, że jest dorosła i że śpi bez pieluszki.
    no tak, to mój prawie dwulatek musi zacząć najpierw mówić jak go pytam czy robi/zrobił kupę (nawet w trakcie) to mówi, że nie
    Fajnie,że tak Wam ładnie poszło

  13. #33
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    no tak, to mój prawie dwulatek musi zacząć najpierw mówić jak go pytam czy robi/zrobił kupę (nawet w trakcie) to mówi, że nie
    Fajnie,że tak Wam ładnie poszło
    Hehe, u nas to samo. Zawsze jestem pod wrazeniem dzieci mówiących w tym wieku, bo mój starszy zaczął gadać jak miał 2 lata i 4-5 miesięcy, a młodszemu też się jeszcze nie spieszy. O nocniku to nawet nie ma mowy, starszy odpieluchował się, jak miał skończone 3 lata.
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  14. #34
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    no tak, to mój prawie dwulatek musi zacząć najpierw mówić jak go pytam czy robi/zrobił kupę (nawet w trakcie) to mówi, że nie
    Fajnie,że tak Wam ładnie poszło
    U nas o tyle lepiej, że jak zapytam w trakcie to potakuje
    no i na kupę to się zdarza jej jeszcze wołać ale do odpieluchowania to daleeekoo jeszcze (i do mówienia też )


  15. #35
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,766

    Domyślnie

    U nas tez jeszxze lata swietlne do odpieluchowania.
    Czasem da sie posadzic na noxnik, czasem potakuje jak zrobi kupe.
    Najczasciej chowa sie i krzyxzy "Nie!"
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  16. #36
    Chustomanka Awatar Niezapominajka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    850

    Domyślnie

    A mój potwór Florka listopadowa 2012, od tygodnia dopiero w majtkach śmiga i generalnie jest ok, małe popuszczenia się zdarzają,ale jak jest na placu zabaw to zapomina i sika..... Tylko kupy nie chce robić do toalety i chyba będzie z tym kłopot; nocki są suche już od pół roku.... Zobaczymy co dalej

  17. #37
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    my jesteśmy w połowie drogi: odpieluchowanie w dzień przebiegło dość sprawie w wieku 2,2 msc (zajęło 3 dni). ale na drzemki i na noc wciąż pielucha i chyba szybko jej nie zdejmiemy.
    wpadki się czasem zdarzają, głównie gdy młody zapomni się w zabawie a ja zapomnę zapytać, czy chce na nocnik. on nie zawoła (choć zazwyczaj to robi), ja nie zaproponuję i ubranie do zmiany.
    ale gdy pilnuję regularnego siusiania jest bardzo ok. ostatnio nawet zaliczyliśmy całodzienną wycieczkę do zoo, 100% suchą.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  18. #38

    Domyślnie

    U nas to wygląda bardzo podobnie. W dzień bez pieluchy, ale wpadki się zdarzają. Jeszcze teraz co chwilę poczta przynosi nowe, kolorowe wielo dla najmłodszego i Nela koniecznie musi wszystko przymierzyć. A co ciekawe, jak zalozy swoją ulubioną pieluszkę w truskawki to pięknie woła, szkoda jej zasikać Nocki to na 5 suchych jedna mokra, wiec zakładam pieluchy.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  19. #39
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    tez słyszałam o mojej mamy i ciotek takie historie, że jak my byliśmy mali, to roczne dzieci już na nocnik sikały... Jakoś cięzko mi w to wierzyć widząc jak u nas idzie. Nocnik dostaliśmy na 1sze urodziny, ale powoli powoli uczyliśmy się o co chodzi. Teraz, 20 msc, czasem ładnie siku jest po spaniu, albo drzemce, jeśli widze że pielucha nie jest jakoś bardzo mokra, ale raczej "wysiedziane" a nie sygnalizowane.
    Kupe czaaaaaaaaasem sygnalizuje (tylko że wtey własnie mówi "siiii") i uda się na nocnik, ale powoli to idzie.
    W każdym razie lato idzie i mam nadzieję, że się coś w temacie ruszy.

    Aha, na wielo jesteśmy, ale powątpiewam coraz bardziej, czy to cokolwiek przyspieszy, bo raczej małemu całkowicie obojętne jak na razie czy sucho czy mokro, czy kupa.....
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  20. #40
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Roanna Zobacz posta
    tez słyszałam o mojej mamy i ciotek takie historie, że jak my byliśmy mali, to roczne dzieci już na nocnik sikały... Jakoś cięzko mi w to wierzyć widząc jak u nas idzie. Nocnik dostaliśmy na 1sze urodziny, ale powoli powoli uczyliśmy się o co chodzi. Teraz, 20 msc, czasem ładnie siku jest po spaniu, albo drzemce, jeśli widze że pielucha nie jest jakoś bardzo mokra, ale raczej "wysiedziane" a nie sygnalizowane.
    Kupe czaaaaaaaaasem sygnalizuje (tylko że wtey własnie mówi "siiii") i uda się na nocnik, ale powoli to idzie.
    W każdym razie lato idzie i mam nadzieję, że się coś w temacie ruszy.

    Aha, na wielo jesteśmy, ale powątpiewam coraz bardziej, czy to cokolwiek przyspieszy, bo raczej małemu całkowicie obojętne jak na razie czy sucho czy mokro, czy kupa.....
    Otóż to...u nas wielo pod względem "czuję mokro" się nie sprawdziło. Mojemu dziecku też jest wszystko jedno
    Po spaniu zazwyczaj wstaje zły, więc o nocniku nie ma mowy.

Podobne wątki

  1. Moje też odpieluchowane :)
    Przez wrapsodia w dziale Pieluchowanie małych dzieci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 16:36
  2. Wasze Dzieci i Wasze hobby-pasje życiowe?
    Przez gosia1974 w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 18:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •