Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: szukam nosidła,może womar eco?

  1. #1

    Domyślnie szukam nosidła,może womar eco?

    Witam czytam was od dawna,obecnie nosze 3 miesiecznego malucha w chuscie elastycznej,ale chce zakupic na wiosne nosidlo.
    mam uzywane womar zaffiro ale po przeczytaniu opini widze ze musze je sprzedac Zastanawiam sie nad womar eco,co o nim sądzicie?
    a i czy są jakies nosidla gdzie mozna nosic dziecko przodem do swiata? oczywiscie bezpiecznie dla kregoslupa maluszka? bo z tego co czytam to w ogole nie powinno sie nosic przodem do swiata, tak?
    myslalam tez o ergobaby ale z tego co czytam jest duzo podrob
    nie bede ukrywac ze cena ma dla mnie znaczenie,mogloby byc to nosidlo uzywane,wazne zeby bylo bezpiecznie dla dziecka
    pozdrawiam

    a i widze ze polecacie nosidla dopiero od momentu kiedy dziecko siedzi,szkoda tylko ze wszedzie pisza ze mozna juz od 3mcy dziecko pakować do nosideł... gdyby nie to forum to bym nosila malego w tym zaffiro i by bylo
    Ostatnio edytowane przez Paulina8989 ; 14-12-2014 o 13:59

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Niestety przodem do swiata nie jest zdrowe dla kregoslupa dziecka, zauwaz, ze dzieciatko ma naturalnie kregoslup ulozony w C i dopiero powoli z rozwojem powstaja kolejne krzywizny, gdy zaczyna podnosic glowke, siadac, raczkowac, gdzies tu byl ciekawie opisany ten schemat w obrazkach. Noszac w nosidle przodem do swiata wyginamy nienaturalnie kregoslup dziecka, inaczej jest gdy trzymamy na rekach, najczesciej nozki ma zgiete w kolanach i plecki zaokraglone.

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Niestety producenci sztywnych nosideł napiszą cokolwiek byleby wypchnąć produkt.. Poluj na okazje, promocje, wyprzedaże i używki. Czasem można tulę za 250 zł znaleźć. Ja mam lunari od niedawna, nowe jest o 100 zł tańsze niż nowa tula a moim zdaniem wygodniejsze. Pathi szyje nosidła całkiem fajne.
    Womar Eco niby piszą, że ergonomiczne jest, ale nie do końca to prawda, bo choć nóżki układają się dobrze, dziecko nie wisi to nadal panel jest sztywny co nie jest dobre dla kręgosłupa.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  4. #4

    Domyślnie

    no szkoda... widze ze tutaj popularna jest tula,niestety cena kosmiczna szukalam uzywanych ale nie znalazlam a jak juz to i tak za 400zl... to nie na moja kieszen niestety,chcialabym tak do 250zl kupic ale jesli nie da rady to moze do wiosny odloze?nie wiem co robic,a wozek targam z drugiego pietra i mam dosyc,na wiosne koniecznie potrzebuje nosidla z prawdziwego zdarzenia!

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Dziecine masz malenka to i czasu sporo na szukanie zdazaja sie okazje, zamiesc w dziale kupie ogloszenie, aktualizuj bo po miesiacu ciszy moderator kasuje, wystarczy napisac hop, nadal szukam, po za tym na all zerkac. A jesli chcesz zejsc z dzieckiem do samochodu lub inny krotki odcinek polecam chuste kolkowa

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    A nie chcesz spróbować chusty tkanej? Jeśli nie, to faktycznie odkładaj do wiosny a w międzyczasie szukaj okazji. Tu jest wątek gdzie dziewczyny wrzucają linki do naprawdę okazyjnych ofert z allegro czy olx, często są tule za 250-320 zł. Ja ostatnio kupiłam lunari za 190 zł na innym forum, serio można a jak Ci się nie spieszy bardzo to już w ogóle luz
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    Czekaj cierpliwie i szukaj okazji. Nie musi byc tula. Może byc ono, manduca, bondolino tylko tula chyba najpopularniejsza i najczęściej na allegro można znaleźć. I tak jak magenta pisała najlepsza byłaby tkana albo jeszcze poczekać do nosidełka.
    I ostatnio któraś z dziewczyn kupila na all nosidło ono za 39zl wiec naprawdę okazję się zdarzają i nie musisz kupować byle czego śledź wątek z okazjami z all i olx

  8. #8

    Domyślnie

    chusty nie chce poza tym chodzi mi nie tylko o wyjscie do sklepu ale i spacery,ciezko mi znosic codziennie wozek i potem wnosic no wlasnie uzywana tulę widzialam za 350zl i to jeszcze cena rosnie takze kiepsko no ale bede szukac dalej...
    dzieki

  9. #9
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    Mozesz spokojnie rozejrzec sie za jakis MT rowniez, np szytym z chusty; choc ja bym poczekala z nosidlem az maluszek zacznie siadac samodzielnie, szczegolnie jesli planujesz regularne noszenie

  10. #10

    Domyślnie

    chcialam kupic ze tak powiem na zaś a w ogole to nosidło womar zaffiro zostalo głoszone "Super produktem 2009 roku" przez magazyn Mam Dziecko... i czlowiek sie sugeruje a potem zonk

  11. #11
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    lepiej kupić podrabiane ergobaby niż te womarowe nosidło
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  12. #12
    Chustoguru Awatar gosia2809
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    8,082

    Domyślnie

    ja mam nosidełko, zamieszczałam chyba nawet ogłoszenie jakiś czas temu, jakbys była zainteresowana daj znać na priv



    Karmiliśmy się 3 lata 3 miesiące i 5 dni

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    Możesz napisać do pani_olo- uszyje Ci nosidło/mt/hybrydę na wymiar i jskie chcesz i dużo taniej. A piękne! Poczytaj sobie w recenzjach o jej nosidłach

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  14. #14
    Chustofanka Awatar Baryczka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Dolina Baryczy
    Posty
    440

    Domyślnie

    Zostaliśmy obdarowani nosidłem womara Eco design ergonomicznym. Znajomym polecił je fizjoterapeuta.
    Na pierwszy rzut oka jest ok- młody ma nóżki odwiedzone, plecki ułożone w ładne C, dupka jest troszkę poniżej kolan- nosiłam go trochę po domu, na brzuchu i było mi wygodnie. On przyzwyczajony chyba do motania, nawet nie jęknął.

    I mam zagwozdkę- nie będę go nosić godzinami, więc czy na krótki wypad do sklepu mogę młodego w tym nosić? Czy nosidło schować głęboko w szafie? Dodam, ze młody od 3tż był noszony w elastyku tuli , teraz ma 7.5mca, ja nadal chcę go motać w chusty, a nosidło chcę kupić ze względu na tatę dzidziola. Jest duży i musiałby mieć większą chustę, poza tym nie ma cierpliwości do wiązania chust.

    Czy tym ergonomicznym womarem zrobimy dziecku krzywdę?
    Ostatnio edytowane przez Baryczka ; 12-01-2015 o 13:38

  15. #15
    Chustomanka Awatar Karolcia82
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Opolskie
    Posty
    521

    Domyślnie

    eehhh.. nie koniecznie tula. Poza tym ja nawet tulę kupiłam za 250zł, da się, uwierz.
    Ale polecam na krótkie spacery podróbkę egro, a ostatnio kupiłam piękne nosiło Nimar, bardzo podobne do tuli za całe 95zł z przesyłem (używane).
    Na allegro widziałam też Marsupi za 160zł. Poza tym MT kupisz już na prawdę tanio. Poczytaj o niosidłach tu na forum, na prawdę znajdziesz tanie i rewelacyjne. Wystarczy poświęcić jakiś czas na szukanie.


    Pomoc dla JULKI - Fundacja Kawałek Nieba http://www.kawalek-nieba.pl/?p=4432
    Doradca Noszenia ClauWi https://www.facebook.com/zwiazanimiloscia/
    HandMade https://www.facebook.com/BizutkiKarolci/

  16. #16
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,226

    Domyślnie

    Baryczko to jest akurat nosidlo ergonomiczne, ale z tego co pamietam z testow (tstowalam ze starszym dzieckiem niz Twoje), to ma ono dosyv duzy panel i dziecie mi sie w nim topilo; ja bym z noszeniem jeszcze chwile poczekala, a poki co uzywala dalej chusty; no chyba ze masz wyjatkowo duze dziecko (a i nie piszesz czy dziecie juz siada);

  17. #17
    Chustofanka Awatar beati_becia
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Tomaszów Lubelski
    Posty
    474

    Domyślnie

    T u są linki do nosideł Pani Olo, ale te to chyba szyte dla starszych dzieci. Trzeba by pytać o wymiary.
    http://allegro.pl/nosidlo-ergonomicz...980143053.html
    http://allegro.pl/ergonomiczne-rybki...980159133.html
    i znalazłam jeszcze manducę tanią
    http://allegro.pl/nosidelko-egronomi...970987600.html
    Ostatnio edytowane przez beati_becia ; 12-01-2015 o 19:41
    1% dla Michała: http://www.1000dzieci.pl/lista/szukaj/typek
    Michaś - brykacz nad brykacze październik 2010, Hania - nie dotykaj mnieczerwiec 2013 i Dominik Aniołek (*) 12 styczeń 2017

  18. #18
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    tu w wątku w #7 http://www.chusty.info/forum/showthr...66#post3035766
    qqrq5 proponowała tulę za 250 pln.... jakby co pisz do niej

  19. #19
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,785

    Domyślnie

    Juz poszlo ale mam jeszcze inny ergonomik za 200zl
    Ostatnio edytowane przez qqrq5 ; 12-01-2015 o 21:14
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  20. #20
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Juz poszlo ale mam jeszcze inny ergonomik za 200zl
    A jaki? że zapytam
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

Podobne wątki

  1. szukam nosidła dla 14 miesięczniaka
    Przez kawiareczka w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 10:31
  2. dobrzy ludzie, pomóżcie, szukam nosidła
    Przez glo w dziale Nosidła / MT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 22:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •