Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: kangurowanie noworodka

  1. #1
    siobhan1
    Guest

    Domyślnie kangurowanie noworodka

    Do tej pory nosiłam dzieci od 4 m-ca. Teraz mam miesięcznego bobasa nie mam wątpliwości. Czy nóżki powinny być zawinięte pod brzuszek, bo na moje biodra ich nie odwiodę. Poradźcie, bo nie chcę młodej krzywdy zrobić.

  2. #2
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    1

    Domyślnie

    Też mnie interesuje noszenie noworodka

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Aby zapewnić niemowlakowi tą pozycję, ukłądając go w pionie, należy sprawdzić czy kolanka są powyżej jego pośladków - co powoduje odchylenie miednicy do tyłu i podkreślenie krzywizny pleców w literkę C. W efekcie główka niemowlaka może swobodnie oprzeć się na piersi noszącego. W ten sposób możemy nosić dziecko w chuście od narodzin.
    Jeszcze słówko o ułożeniu nóg dziecka w chuście. Znajdują się one w tak zwanej pozycji żabki: czyli nogi są podgięte powyżej pośladków i rozchylone na mniej więcej 30 stopni (u noworodka) do 60 stopni (u kilkumiesięcznego dziecka) od jego linii środkowej. Pozycja ma działanie profilaktyczne i wspomagające leczenie dysplazji.
    Cytat stąd : http://ekodzieciak.pl/Rozwoj-psychom...iecka,001.html

    Tak naprawdę dziecko w chuście a noworodek zwłaszcza układa się w sposób naturalny, tak jak przytulony do naszej klatki piersiowej albo bardziej -jak ułożony na brzuszku na podłożu.

    Przy noszeniu w pionie np w kangurku czy kieszonce mamy rączki symetrycznie, łokcie przy ciele, zgięte, dłonie na górze po obu stronach buzi. Czasami te rączki są wręcz pod klatką piersiową i pod buzią i tak też jest ok.

    Nóżki podkurczone praktycznie pod brzuszek, kolanka lądują prawie na wysokości pępka, od kolanek nóżki prawie pionowo w dół lekko odwiedzone w bioderkach - dotykają ciała rodzica "przodem" i wewnętrzną stroną nóżek.

    Główka opiera się na klatce piersiowej - przodem lub bokiem (policzkiem lub noskiem) a całe ciało malucha przylega do naszego. Uwaga na wysokość wązania - ma być wygodnie i z wykorzystaniem naturalnych krzywizn ciała - czyli główka nie przeszkadza, jest na wysokości tzw swobodnego całusa w czółko. Mamy zwracają uwagę na piersi - kolanka powinny się pod nimi swobodnie mieścić, niczego nie uciskać i nie "wbijać się".

    Opis nigdy nie odda obrazu dziecka ale przy zdrowym maluszku nie ma co cudować, dziecko układa się praktycznie samo, zaufajcie mu i sobie
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 26-01-2016 o 09:43
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    Podbijam wątek!

    Wszędzie odradzane jest noszenie noworodka w kieszonce. Niestety, tyko to umiem zawiązać. Od którego tygodnia kieszonka jest już "bezpiecznym" wiązaniem? Nie mogę nigdzie takiej informacji znaleźć.

  5. #5
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Możesz wiązać tylko dbaj o niezbyt duże odwiedzenie nóżek


  6. #6
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mirabelka Zobacz posta
    Podbijam wątek!

    Wszędzie odradzane jest noszenie noworodka w kieszonce. Niestety, tyko to umiem zawiązać. Od którego tygodnia kieszonka jest już "bezpiecznym" wiązaniem? Nie mogę nigdzie takiej informacji znaleźć.
    Odradzane, to za dużo powiedziane. Lepiej nosić noworodka w kieszonce (prawidłowo zawiązanej), niż wcale. A może masz chustę kółkową? Fajnie się sprawdza u noworodka (na środku, nie na boku).
    No i zachęcam do kangurka - nie taki diabeł straszny To jak z prowadzeniem samochodu - na początku wydaje nam się, że nie damy rady na wszystko zwracać uwagi, a po jakimś czasie okazuje się, że jedziemy i sprawia nam to frajdę. Trening czyni mistrza
    Powodzenia!

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    Dzieki! odwazylam sie i zawiazalam w kieszonke, ale zmobilizowalyscie mnie do nauki kangura Niestety kolkowej nie mam...

    Mala ma 4 tygodnie (juz nie taki noworodek ) i co mnie martwi, to fakt, ze trzyma sztywno glowke, nie chce jej polozyc i odopycha sie lapkami ze wszystkich sil... Zle dociagnieta chusta przy szyjce?

    PS. Przepraszam za brak polskich znakow

  8. #8
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Być może za mocno dociagasz górę, a szczególnie samą krawędź - ucisk na kark może powodować taką reakcję. Albo mała ma podwyższone napięcie mięśniowe.
    Zobacz filmiki z kangurkiem na wrap you in love na yt


  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    oo, super są te filmiki! Dziękuję! Wszystko ładnie widać.

    A ja chyba już wiem, co nie tak z moim wiązaniem. Mała jest chyba trochę za wysoko i przez to góra jest źle dociągnięta. Będę próbować dalej!

    Edit. Znalazlam super okazję- kółkową Leo Storchen. Co myślicie? Dobra, dla takiego maluszka i na później?
    Ostatnio edytowane przez Mirabelka ; 07-11-2018 o 15:56

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Leo Storchenwiege to świetna chusta, a jeśli złamana, to rewelacja! Ale nawet jeśli nowa, to szybciutko zmięknie.
    Jak wiążesz kieszonkę, to pilnuj, żeby górna krawędź miała kształt uśmiechniętej buźki, nie smutnej
    I powiem z doświadczenia - z każdym wiązaniem będzie lepiej i lepiej, zobaczysz.

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    dziękuję za poradę!

    Jeszcze znalazłam BB sling babylonii. Która Waszym zdaniem lepsza? Leo czy BB sling?

  12. #12
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mirabelka Zobacz posta
    dziękuję za poradę!

    Jeszcze znalazłam BB sling babylonii. Która Waszym zdaniem lepsza? Leo czy BB sling?
    Leo

    Sent from my K6000 Plus using Tapatalk

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    46

    Domyślnie

    Widzę, że Leo jest pupilem wielu forumek

    A my jutro będziemy ćwiczyć kangurka, choć i kieszonka nam chyba coraz lepiej wychodzi. Dziś zamotałam córę niżej i główka bardzo ładnie się ułożyła.
    Ostatnio edytowane przez Mirabelka ; 14-11-2018 o 13:13

Podobne wątki

  1. Zara dla noworodka
    Przez picikola w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 10:33
  2. co dla noworodka
    Przez BejbiDżaga w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 23:52
  3. kangurowanie w "Chirurgach"
    Przez lamassu w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 22:52
  4. MT dla noworodka??
    Przez Ajka w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-07-2008, 00:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •