Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 84

Wątek: Książki do nauki czytania

  1. #41
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    a ja poszukuję takich łatwych czytanek.
    Starszak czyta sam, ale potrzebuje dużo treningu, chciałam z nim w wakacje poćwiczyć Tylko on się zniechęca jak wyrazy są długie i trudne, więc na początek chciałam coś prostego. Czytaliśmy tzn. jeszcze ja czytałam z serii czytam sobie, ale tam są właśnie takie trudne. Jak na razie przeczytał tylko jedną sam, Basia i kask, była właśnie dosyć prosta jak na ten pierwszy poziom
    czegoś takiego szukam
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  2. #42
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Ania a "bajki krasnoludka Bajkodłubka" i "Bajki mamy wrony" ?
    http://bajkizbajki.pl/ksiazki/Bajki-...ka-Bajkodlubka
    http://bajkizbajki.pl/ksiazki/Bajki-mamy-Wrony

    z opisu ze strony wydawnictwa
    Bajki z 23 liter do nauki czytania
    Zbiór 26 tematycznych historyjek – po jednej na każdy tydzień jesieni i zimy. Przeznaczone są do pracy z dziećmi w wieku 6-7 lat, które uczą się samodzielnie czytać, lub z dziećmi starszymi, które mają z czytaniem trudności.
    Autorka, wybitna poetka i znawczyni języka polskiego, posługując się bardzo ograniczonym zestawem liter, stworzyła dla dzieci pierwsze czytanki, jakich dotąd nie było!
    We wszystkich tekstach występują tylko 23 „zwykłe” litery: a, b, c, d, e, f, g, i, j, k l, ł, m, n, o, p, r, s, t, u, w, y, z. Bez ą, ę, ó, h, zmiękczeń i dwuznaków.
    Dodatkowo wyrazy z trudnościami ortograficznymi zastąpiono w tekście obrazkami, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla dzieci.
    Wszystkie czytanki to ciekawe bajki – dowcipne, mądre, a niektóre nawet rymowane!
    W dwutomowym cyklu „Uczymy się czytać” ukazały się także Bajki mamy wrony – czytanki na wiosnę i lato.
    Warto pamiętać, że kiedy czytanie przestaje dziecku sprawiać trudność, kontakt z książką staje się dla niego bardzo pozytywnym doświadczeniem. Obie książki są więc niezastąpionym uzupełnieniem pakietów kształcenia zintegrowanego. Służą utrwaleniu umiejętności czytania, która jest podstawą dalszych sukcesów szkolnych małego ucznia.
    To także znakomity materiał polecany do zajęć reedukacyjnych z dziećmi dyslektycznymi.

  3. #43
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Marysiu, dzięki brzmi zachęcająco
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  4. #44
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    mamy jedno opowiadanie i b. przyjemnie się czytało, także ja polecam.

  5. #45
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Dziewczyny a miała któraś ten elementarz egmontu?

    Młoda przeczytała już 1 i większość 2 poziomu czytam sobie. Czy jest sens kupować ten elementarz?
    A ma któraś porównanie, który elementarz będzie lepszy: egmont czy ten poczytam Ci mamo?
    Muszę zrobić młodej zapas książek na wakacje. Nie wiem czy 3 poziom czytam sobie nie będzie jeszcze za trudny.
    Jakie książki czytają Wasze dzieciaki?
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  6. #46
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Aniu ja elementarza nie mam, ale np moja prawie 8latka czyta Dunię, w kółko, bo są duże litery, bardzo lubi tę serię.

  7. #47
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    chodzi o ten elementarz współczesny? bo ten oglądałam i mi się nie spodobał a myślałam o nim
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  8. #48
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    A napiszesz coś więcej? Czemu Ci się nie spodobał?
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  9. #49
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    przeglądałam na szybko i jakoś tak bardzo dużo wydało mi się tam obrazków
    jak chcesz to jutro mogę podejść do tej księgarni i jeszcze raz spojrzeć trochę bardziej dokładnie.
    Mój syn czyta mało, dopiero zaczynamy z serią 1 -
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  10. #50
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Dziękuje ale nie fatyguj się. Jakby wpadły Ci w ręce jakieś fajne książki na poziomie 1-2 poziomu czytam sobie to daj znać
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  11. #51
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    jeżeli Twója córka już czyta, to ten elementarz się dla Was nie nadaje, tam jest dużo obrazków, przez dużą częśc książki są litery, później sylaby i proste wyrazy, zrobiony coś na ten stary elementarz do dłuższego czytania na końcu 2 albo 3 opowiadania
    to jest raczej dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem od podstaw
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  12. #52
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    My mamy Elementarz Poczytam Ci mamo. Nie ma tu wprowadzania liter, zaczyna się od słów - podpisów na ilustracjach. Potem są proste czytanki - na 6-8 linijek, początkowo bez dwuznaków, zmiękczeń, ą, ę. Czytanki są stopniowo coraz dłuższe (najdłuższe na dwie strony) i wykorzystujące wszystkie litery i dwuznaki. Bohaterowie są cały czas ci sami. Do ćwiczenia czytania nam się sprawdził (bo szkolne czytanki Zosia umiała na pamięć, zanim cała klasa nauczyła się czytać, więc to było bez sensu).
    Czytam sobie też sie sprawdziło, ale na razie nie chce sięgać po trzeci poziom.
    Teraz czyta Dunię
    Julka 2001, Zosia 2007

  13. #53
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Elementarz zamówiłam od razu po odkryciu, na razie czekam aż przyjdzie i napiszę czy naprawdę warto go mieć
    I jak elementarz? Sprawdził wam się?

    A korzystał ktoś z serii "To ja ci mamo poczytam"? Warto?
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  14. #54
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alassea Zobacz posta
    I jak elementarz? Sprawdził wam się?

    A korzystał ktoś z serii "To ja ci mamo poczytam"? Warto?

    powiem tak, do Elementarza bardzo powoli się przekonuje, moja młodsza pooglądała go, dosłownie chwilkę poczytała i zdecydowanie woli uczyć się z mojego starego "Litery". Dla niej za dużo się na pierwszych stronach dzieje, zamiast skupiać się na czytaniu oczy uciekają jej po obrazkach. Ona woli bardziej stonowane ilustracje. Zresztą obie córki ze wszystkich posiadanych książek do nauki czytania właśnie "stary" wybrały. Nie jest najgorszy, ale i do ideału trochę mu brakuje.


    Co do serii to oglądałam ją u koleżanki, jej córce przypadły do gustu i często z nich korzystają; jeśli chodzi o samą metodę to my korzystaliśmy ze standardowych kart, ale forma tych książeczek wydaje się bardziej atrakcyjna dla dzieciaków
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  15. #55
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Dzięki!
    A nie wiesz czy te książeczki wymagają aż tskiej systematyczności jak karty?

    W sumie sama nie wiem co wybrać dla mojego trzylatka, który udaje że czyta zresztą próbując dzielić na sylaby. I mówi że chce się nauczyć czytać.
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  16. #56
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    z tego co wiem to moja koleżanka nie jest systematyczna w korzystaniu z tej serii Zresztą przy trzylatku to osobiście bym postawiła na formę zabawową, ale jeśli dobrze mu idzie sylabizowanie to może w tym kierunku iść a może Cieszyńska?
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  17. #57
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Właśnie o formie zabawowej myślałam, a Cieszyńska mnie trochę graficznie odrzuca szczerze mówiąc
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  18. #58
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Poczytać jeszcze można o Elementarzach tych współczesnych http://zabawkator.pl/2015/08/18/wspo...ziecko-czytac/ i Falskiego http://zabawkator.pl/2015/07/26/elem...ny-w-londynie/
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  19. #59
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    właśnie czytałam ten pierwszy linkowany artykuł, a Falskiego przecież mam w domu
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  20. #60
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    no to po sprawie
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •