Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 84

Wątek: Książki do nauki czytania

  1. #61
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Poczytać jeszcze można o Elementarzach tych współczesnych http://zabawkator.pl/2015/08/18/wspo...ziecko-czytac/ i Falskiego http://zabawkator.pl/2015/07/26/elem...ny-w-londynie/
    bardzo fajne porównanie dzięki za linki

    ja korzystam trochę z opowiadań "czytam sobie" i z Falskiego na szczęście mam już własny egzemplarz
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  2. #62
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Skusiłam się w końcu na Cieszyńską. No i przyznam że jestem pozytywnie zaskoczona odbiorem przez moje dziecko Nie wiem czy nauczy się czytać ale mamy fajną zabawę i zaczyna rozpoznawać samogłoski, a dopiero zaczęliśmy 1 zeszyt
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  3. #63
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    seria "Przygody Małych Marzycieli" bardzo fajnie sprawdza sie w nauce czytania oraz serie "Już czytam" i "Czytam już"
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  4. #64
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    680

    Domyślnie

    My mamy cieszyńską, ale gdzieś mi się zagubił pierwszy zeszyt... A młody ma ostatnio fascynację literami, muszę poszukać.

  5. #65
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    244

    Domyślnie

    Podbije wątek, Syn przezywa etap sensytywny na czytanie, dzis w toalecie probowal czytac etykiete plynu do plukania na fali zakupilam cieszynska, ale tam sa tylko drukowane duze litery.
    Gdzies czytalam ze male dzieci lepiej lapia litery pisane/male i potem nie maja problemu z drukowanymi.
    Macie jakies zdanie na ten temat, ktos juz to przerabial, ale co wtedy do nauki metoda sylabowa?

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  6. #66
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    my jesteśmy na drugim zeszycie Cieszyńskiej i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Dzieciaki fajnie na książeczki rezygnują


  7. #67
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Może mi ktoś zalinkowac cieszyńska? Młody fajnie juz ogarnia temat po angielsku i chcemy z polskim ruszyć. Tylko nie wiem od czego zacząć

  8. #68
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    Może mi ktoś zalinkowac cieszyńska? Młody fajnie juz ogarnia temat po angielsku i chcemy z polskim ruszyć. Tylko nie wiem od czego zacząć
    http://www.cieszynska.pl/index.php
    http://www.we.pl/logopedia/kocham-czytac.html
    Niko 2012, Zo 2017

  9. #69
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Dziękuję ci bardzo

  10. #70
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Ja się skusiłam na elementarz B. Ostrowickiej Poczytam Ci mamo i córka zadowolona bardzo.







  11. #71
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    244

    Domyślnie

    Mamru fajny ten elementarz, dzieki za zdjecia a jest tam jakis wstep, samogloski na poczatku, takie proste wyrazy czy to dla juz umiejacych czytac dzieci do szlifowania? Moj niespelna 3latek na razie samogloski poznaje, ten elementarz za trudny chyba... Cieszynska spoko, ale chcialabym cos z malymi literami..

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  12. #72
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    No dobra to ja mam pytanie odnośnie czytania, ale z trochę innej strony. w domu mniej lub bardziej ćwiczymy Cieszyńską. W przedszkolu natomiast (zerówka) pani wymaga, żeby dzieci wysłuchiwały lietrki ze slowa które ona literuje. Młody tego nie ogarnia. Nie jest w stanie z literek złożyc słowa, z tego co czytałam to tak jest, że na poczatku sa sylaby a dopiero potem poszczególne litery. Jak to ugryźć, tz czy ćwiczyć w domu Cieszyńską (ku temu się skłaniam), ale co zrobić z zupełnie innym sposobem nauki w przedszkolu. Czy takie dwa sposoby nie zrobią Młodemu zamieszania?


  13. #73
    Chusteryczka Awatar kiamara
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,954

    Domyślnie

    Kilerek, u nas było identycznie. W domu L. czytała sylabami, analizy i syntezy głoskowej w p-kolu zupełnie nie łapała. Jakoś jej to szczególnie nie przeszkadzało, widziałam, że sylaby idą jej b. dobrze, więc się tym nie przejmowałam. Jeszcze w szkolnej zerówce miała problem z głoskowaniem, ale za to już czytała. Teraz (1 klasa) czyta naprawdę dobrze, załapała też analizę i syntezę głoskową. nie ma żadnego problemu. Wg mnie w domu skupcie się na sylabach, nie ma co mieszać.

  14. #74
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Kiamara ą pracowaliscie na serii Cieszyńskiej czy jakiejś innej

  15. #75
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kilerek_81 Zobacz posta
    No dobra to ja mam pytanie odnośnie czytania, ale z trochę innej strony. w domu mniej lub bardziej ćwiczymy Cieszyńską. W przedszkolu natomiast (zerówka) pani wymaga, żeby dzieci wysłuchiwały lietrki ze slowa które ona literuje. Młody tego nie ogarnia. Nie jest w stanie z literek złożyc słowa, z tego co czytałam to tak jest, że na poczatku sa sylaby a dopiero potem poszczególne litery. Jak to ugryźć, tz czy ćwiczyć w domu Cieszyńską (ku temu się skłaniam), ale co zrobić z zupełnie innym sposobem nauki w przedszkolu. Czy takie dwa sposoby nie zrobią Młodemu zamieszania?

    Moja przyjaciółka miała tak ze swoim synem i z tego co ona mi powiedziała są dzieci które nie ogarniają głoskowania.
    Chodziła ze starszym (ma dwóch synków dlatego piszę że ze starszym) na metodę krakowską. Pani z metody krakowskiej powiedziała jej, że syn musi nauczyć się czytać nim pójdzie do pierwszej klasy bo nie ogarnie inaczej.
    Na szczęście w pierwszej klasie Pani nie wymagała od niego głoskowania i tego etapu nie musiał przechodzić.
    Może porozmawiaj z Panią na ten temat albo zasięgnij opinii kogoś od metody krakowskiej

  16. #76
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    jejku ile ta seria Cieszyńskiej ma zeszytów? Toż to prawie jak "Moda na sukces"... weszłam na stronę księgarni i widzę zeszyt nr 42...
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  17. #77
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marjen Zobacz posta
    jejku ile ta seria Cieszyńskiej ma zeszytów? Toż to prawie jak "Moda na sukces"... weszłam na stronę księgarni i widzę zeszyt nr 42...
    A niema zestawu ?
    Kiedyś był taki zestaw do kupienia. Dobry na początek

  18. #78
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marjen Zobacz posta
    jejku ile ta seria Cieszyńskiej ma zeszytów? Toż to prawie jak "Moda na sukces"... weszłam na stronę księgarni i widzę zeszyt nr 42...
    marjen - tam sa jakby dwie czesci - jedna do nauki czytania, potem druga z opowiadanaimi do czytania. ta druga imo spokojnie mozna sobie darowac. nie umiem Ci tylko napisac ile czesci ma pierwsza seria w tej chwili, bo nasze ksiazki u ludzi (to chyba to - wychodzi, ze 18).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #79
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    marjen - tam sa jakby dwie czesci - jedna do nauki czytania, potem druga z opowiadanaimi do czytania. ta druga imo spokojnie mozna sobie darowac. nie umiem Ci tylko napisac ile czesci ma pierwsza seria w tej chwili, bo nasze ksiazki u ludzi (to chyba to - wychodzi, ze 18).
    no ze sprzedaży wynika że 18
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  20. #80
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,250

    Domyślnie

    Tak Cieszyńskiej jest albo 18 zeszytów dla maluszków Kocham czytac albo Książka i ćwiczenia Kocham szkołe (juz z małymi literami) do pierwszej klasy ale i tu i tu rysunki takie sobie, moim córkom sie nie podobają.
    Jest jeszcze nowa seria Uczennicy Pani profesor Cieszyńskiej(mojej młodszej planuje na poczatek kupić,a że kociara to napewno jej sie spodoba) http://aros.pl/autor/Katarzyna+Czy%BFycka/0 i Cieszyńskiej z płytami jeszcze dodatkowo do nauki poprawnej wymowy i dla dzieci z problemami ze słuchem(np.przetwarzanie słuchowe zaburzone lub słuch fonologiczny ) http://aros.pl/autor/Katarzyna+Czy%BFycka/0
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •