Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84

Wątek: Książki do nauki czytania

  1. #21
    Chusteryczka Awatar macierzanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,436

    Domyślnie

    Polecam cykl książek Czytam sobie. Teksty najlepszych polskich pisarzy. Książki wydawane są w seriach wg stopnia trudności - żółta, zielona i czerwona. Do zdobycia w każdej bibliotece



  2. #22
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macierzanka Zobacz posta
    Polecam cykl książek Czytam sobie. Teksty najlepszych polskich pisarzy. Książki wydawane są w seriach wg stopnia trudności - żółta, zielona i czerwona. Do zdobycia w każdej bibliotece
    gdzies nawet maja swoj watek jak znajde do dokleje.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    My mamy ksiazeczki czytam sobie i zagladamy czasem. Ale ale co sie okazuje - moj synek zaczyna laczyc 2-3 litery w wyrazy. Np. ta przeliteruje ''ty'', ''a'' czyli ''ta''. Tych sylab Cieszynskiej jakos nie zalapal, a literowaniem zainteresowala go babcia jak u nas byla w odwiedzinach. Chodzi i mowi ''p-a czyli pa'', albo ''kot zaczyna sie na ''ky'' Niby teraz sie odchodzi od takiej nauki czytania, ale co jak tak mu sie podoba?
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  4. #24
    Chustofanka Awatar jaga1984
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    między Łodzią a Piotrkowem :)
    Posty
    378

    Domyślnie

    Nie wiem czy bylo ale polecam Elementarz do czytania sylabowego dwukolorowe sylaby ...moj syn na tym Latwo się nauczył
    Mama Olka ur.20.07.2007

    Mama Hani 20.09.2014

  5. #25
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ja się troszkę spodziewam po tej zapowiedzi

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    wychodzi 8 kwietnia

    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  6. #26
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    My mamy ksiazeczki czytam sobie i zagladamy czasem. Ale ale co sie okazuje - moj synek zaczyna laczyc 2-3 litery w wyrazy. Np. ta przeliteruje ''ty'', ''a'' czyli ''ta''. Tych sylab Cieszynskiej jakos nie zalapal, a literowaniem zainteresowala go babcia jak u nas byla w odwiedzinach. Chodzi i mowi ''p-a czyli pa'', albo ''kot zaczyna sie na ''ky'' Niby teraz sie odchodzi od takiej nauki czytania, ale co jak tak mu sie podoba?
    ola - jak juz musi literowac, to 'ta' jest ' - t-a nie ty-a - potem moze miec problemy z czytaniem - bo jeszcze ty-a mozna jakos ogarnac ale jy-a-jy-ky-o (jajko) juz mniej. takie przynajmniej czytalam opinie madrzejszych ode mnie. w naszej angielskiej szkole panie wlasnie bardzo zwracaly uwage, zeby tych koncowek do liter dzieci nie dodawaly (i rodzice pracujac z dziecmi tez).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #27
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Ciekawa jestem tego elementarza. Moja czyta teraz 1 poziom serii czytam sobie i jest akurat dla niej ok. Długość ksiazki i poziom trudności taki akurat na pierwsze samodzielne czytanie książki w całości.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar martalicja
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    UK
    Posty
    4,312

    Domyślnie

    tak, koniecznie uważać, by spółgłosek nie sklejać z y. T- ty, P- py. Niby to niemożliwe wg Cieszyńskiej, ale przy odrobinie plucia p, t, itd można wypowiedzieć wydalając z siebie głoskę z większą ilością powietrza (moje dzieci robią to bezbłędnie hihi) ale bez końcówki y
    Przykłady jak to wymówić możecie obejrzeć np. w serii geraldine the giraffe na youtube

    Ciekawy elementarz!
    My też czytamy "czytam sobie"
    B 2004. D 2008. M 2010. J 2012
    moje fotografie https://www.facebook.com/Martasframes/
    Miejsce w sieci https://martasframes.com/

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Elementarz zamówiłam od razu po odkryciu, na razie czekam aż przyjdzie i napiszę czy naprawdę warto go mieć
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  10. #30
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    To jest wątek, którego szukałam. Jutro podejdę do empiku pooglądać zeszyty Cieszyńskiej - mają online to może i na miejscu się znajdzie. Czy te zeszyty są też do pisania po nich? Zastanawiam się, czy dla młodszej się później nadadzą.

  11. #31
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    o, ja w wątku ogólnym pytałam, a tu przecież temat jest
    jaga, który konkretnie polecasz elementarz? synowi bardzo spodobał się pomysł z dwukolorowymi sylabami, muszę koniecznie coś zakupić.
    dankin, czekam na Twoją recenzję

  12. #32
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onka Zobacz posta
    To jest wątek, którego szukałam. Jutro podejdę do empiku pooglądać zeszyty Cieszyńskiej - mają online to może i na miejscu się znajdzie. Czy te zeszyty są też do pisania po nich? Zastanawiam się, czy dla młodszej się później nadadzą.
    nie sa, tam sie tylko czyta.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #33
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    aha, natala, dzięki za tamtą odpowiedź. W Cieszyńską już raczej nie będę się wciągać bo Michał dobrze łapie metodę sylabową, chciałam go tylko zachęcić do sięgania po książkę samemu. a nie ciągle "mamo czytaj"
    na razie wszystko co znalazłam, to graficzne straszydła

  14. #34
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Wrocilismy do eksploatacji Cieszynskiej, ale mlody nie ogarnia tego sylabowo, tylko czyta te sylaby laczac literki. Ja w sumie tez uczylam sie tak czytac, skladajac literki. Ciekawe, co bedzie dalej... bo od wrzesnia zaczyna pre-school (taka jakby zerowke) a tam literek sie juz ucza i czytania krotkich wyrazow po angielsku. Natala, jak u Was bylo z nauka czytania w dwoch jezykach?
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  15. #35
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Wrocilismy do eksploatacji Cieszynskiej, ale mlody nie ogarnia tego sylabowo, tylko czyta te sylaby laczac literki. Ja w sumie tez uczylam sie tak czytac, skladajac literki. Ciekawe, co bedzie dalej... bo od wrzesnia zaczyna pre-school (taka jakby zerowke) a tam literek sie juz ucza i czytania krotkich wyrazow po angielsku. Natala, jak u Was bylo z nauka czytania w dwoch jezykach?
    F najpierw po angielsku, po polsku nauczyl sie sam. dlugo sie nie przyznawal, skubany - ale kiedys babcia miala na sobie jaks stara koszulke z napisem 'kandydat do parlamentu europejskiego' i mlody zapytal "babciu, a co to znaczy parlamentu?" probowalam wczesniej Cieszynska (zanim zaczal pzredszkole i szkole), ale po samogloskach mu checi przeszly, wiec stwierdzilam, ze na sile nie bede.
    W po angielsku czyta sporo - dlugie wyrazy jeszcze nie, ale krotsze w wiekszosci czyta sam. wczoraj wzial z polki Pomelo i przeciwienstwa i tak ponad 60% byl w stanie przeczytac - troche mu polskie znaki nie wychodza jeszcze (np 'ch' czyta po angielsku jak 'cz'), ale widze, ze coraz wiecej lapie. a z nim po polsku nie probowalam nigdy nic czytac (w sensie nauki czytania, rzecz jasna) sam skubany lapie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    F najpierw po angielsku, po polsku nauczyl sie sam. dlugo sie nie przyznawal, skubany - ale kiedys babcia miala na sobie jaks stara koszulke z napisem 'kandydat do parlamentu europejskiego' i mlody zapytal "babciu, a co to znaczy parlamentu?" probowalam wczesniej Cieszynska (zanim zaczal pzredszkole i szkole), ale po samogloskach mu checi przeszly, wiec stwierdzilam, ze na sile nie bede.
    W po angielsku czyta sporo - dlugie wyrazy jeszcze nie, ale krotsze w wiekszosci czyta sam. wczoraj wzial z polki Pomelo i przeciwienstwa i tak ponad 60% byl w stanie przeczytac - troche mu polskie znaki nie wychodza jeszcze (np 'ch' czyta po angielsku jak 'cz'), ale widze, ze coraz wiecej lapie. a z nim po polsku nie probowalam nigdy nic czytac (w sensie nauki czytania, rzecz jasna) sam skubany lapie.


    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  17. #37
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Na razie Zapowiedź ale Wyd.Egmont i seria Czytam sobie więc może się fajnie sprawdzi?

    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  18. #38
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    dankin, jak Elementarz Ostrowickiej? Do nas dotarł wczoraj i sporo już przeczytane. Nawet wieczorem była "niespodziewana zmiana miejsc" i Zosia czytała mnie, a nie ja jej.
    Julka 2001, Zosia 2007

  19. #39
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    do nas przyszła Cieszyńska - starsi radośnie odczytywali samogłoski córka wprawnie, młodszy trochę z pomocą, siedzieli i tylko głośne A E U itd było słychać. Fajnie. Zobaczymy jak będzie dalej, na razie było sporo frajdy (choć ilustracje są koszmarne, wcześniej mieliśmy książeczkę dla maluchów przygotowaną przez logopedów "Odgłosy zwierząt" się to nazywało, było świetne, tylko - czy wszystkie książki logopedyczne muszą być tak koszmarne?)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniakom Zobacz posta
    dankin, jak Elementarz Ostrowickiej? Do nas dotarł wczoraj i sporo już przeczytane. Nawet wieczorem była "niespodziewana zmiana miejsc" i Zosia czytała mnie, a nie ja jej.
    ja jestem nim rozczarowana, jakoś więcej się po nim spodziewałam. Jak na razie te "stare" elementarze dla nas są najlepsze
    Czekam jeszcze na ten z serii "Czytam sobie"
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •