Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Wątek: Jak dbać o wkłady bambusowe

  1. #1
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie Jak dbać o wkłady bambusowe

    Dziewczyny też macie problem z twardniejącymi wkładami z froty bambusowej? Moje pierwsze wkłady kupione 5 miesięcy temu są mega chłonne ale też straciły bezpowrotnie swoją miękkość pomimo, że stosowałam się do rad producenta i po każdym praniu mocno strzepywałam. Niestety niewiele to dało. Ostatnio kupiłam kilka nowych wkładów i wiecie co robię? Po praniu, zanim powieszę na suszarce walę nimi o framugę , żeby nastroszyć włoski. O dziwo działa . Do tej pory wkłady są niemal tak miękkie jak po pierwszym praniu.

    A Wy jakie macie sposoby na zachowanie miękkości wkładów z frotki bambusowej? Jeśli coś mniej drastycznego to chętnie skorzystam.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    A jakiej firmy masz?
    Bo mialam testowe Puppi i byly mięciusie. Reszta niestety też mi twardnieje

  3. #3
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Mam Ecodidi. Wydaje mi się, że to dobra firma. A te Twoje wkłady Puppi to długo masz? Ja swoich używam bardzo intensywnie od tych kilku miesięcy.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie Jak dbać o wkłady bambusowe

    Pierwotną miękkość trudno utrzymać, zawsze bambus troche stwardnieje mimo strzepywania i kwaskowania. Mi to nie przeszkadza. Stripping czy kwaskowania robię, aby wkłady doczyścić, nie zmiękczyć.

    Edit: wkłady Puppi mniej twardnieją bo mają w składzie elastan (chyba jako jedyne)



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  5. #5
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    A widzisz, to nawet nie wiedziałam, że Puppi mają domieszkę elastanu.
    W sumie to mnie też nie przeszkadza, że wkłady mi twardnieją ale tak sobie pomyślałam, że skoro piszą, że wkłady bambusowe dłuuuuugo pozostają miekkie nawet po wielu praniach, to ja coś źle robię .

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    W porównaniu z konopiami pozostają miękkie



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  7. #7
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Moje są juz tak twarde, że jak je ściągam z suszarki to zachowują kształt jaki na niej przybrały. Nie wyobrażam sobie, żeby coś było jeszcze twardsze

  8. #8
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    konpie po praniu, jeszcze jak twarda woda- same stoją


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  9. #9

    Domyślnie

    O tak konopie to mogą chleb ukoić jak woda twarda. A tak na serio to wkład ponad 20cm złapany za sam dół stoi na sztorc
    U nas na twardości pomaga siadanie (jak mąż siada na kanapie tyłek plaszczyć przed tv to mu podkladam) później strzepnę i zazwyczaj wystarcza.

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    w ilu st prać wkłady konopne? tak na codzień
    przy stripingu/kwaskowaniu to na ile można maksymalnie?

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Wczesniej prałam na 40 st, teraz piore na 60 st. Nie kurczą sie bardziej niz te kilka %, ktore straciły z początkowej długości.
    Strippinguje raz na jakis czas na 90 st.
    Nic złego sie z nimi nie dzieje. Sztywnieją, ale to norma przy twardej wodzie.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  12. #12
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    generalnie wszystkie wkłady bez dodatku elastanu u mnie w twardej wodzie twardniały, najgorzej jednak bawełna, robiła się okrutnie szorstka. Konopi nie miałam, zwykle na zmiękczenie pocierałam wkładami o brzeg szafki i miękły

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    bambus czy bawełna wszystkie po wysuszeniu były sztywne. Pomaga "tarmoszenie" przed założeniem. Jedyne do zostawało mięciutkie, to mikrofibra. Może suszenie w suszarce bębnowej pomaga, nie mam, ale może ktoś ma doświadczenie?

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klucha Zobacz posta
    bambus czy bawełna wszystkie po wysuszeniu były sztywne. Pomaga "tarmoszenie" przed założeniem. Jedyne do zostawało mięciutkie, to mikrofibra. Może suszenie w suszarce bębnowej pomaga, nie mam, ale może ktoś ma doświadczenie?
    ja suszę wkłady w suszarce bębnowej, są mięciutkie. Piorę od pewnego czasu w kulach i zauważyłam, że też zmiękczają pranie, może to pomoże?

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Nemo, a kule nie zatluszczają ci wkładów?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Nemo, a kule nie zatluszczają ci wkładów?
    nie, bo nie mają w sobie mydła, to nie jest detergent. Na razie testuję na ile dopierają pranie, ale piorę nimi ok 1 miesiąca i pozytywnie jestem zaskoczona. Pieluchy piorę 2 kule + Nappy Fresh i wdycham ) po wyjęciu z pralki zapach, nie czuć amoniaku, są czyste, tylko nie pachną. Ale, że suszarka i tak wyrzuci z prania cały "świeży" zapach więc różnicy nie widzę między płynem do prania a kulami. Dorzucam do suszarki wilgotną chusteczkę wielo z kilkoma kroplami olejku lawendowego i efekt jest super.

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Oj, to chyba mi sie cos z orzechami pomyliło...



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  18. #18
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    <NEMO> a kule jakiej firmy masz? Ja nigdy nawet nie próbowałam. Chcę teraz Młodego pieluchować bez wkładek z polaru, żeby odczuwał mokro, ale te wkłady sa tak szorskie, że odbijaja mu się na tyłku. Fajnie by było mieć coś miękkszego, więc może te kule pomogą.

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ismeril84 Zobacz posta
    <NEMO> a kule jakiej firmy masz? Ja nigdy nawet nie próbowałam. Chcę teraz Młodego pieluchować bez wkładek z polaru, żeby odczuwał mokro, ale te wkłady sa tak szorskie, że odbijaja mu się na tyłku. Fajnie by było mieć coś miękkszego, więc może te kule pomogą.
    Mam ecozone (kupiłam w ekomaluchu), a jakbyś dała wkłady z bambusa ale z dzianiny a nie z froty bambusowej? dzianina jest mięciutka.

  20. #20
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    Mam ecozone (kupiłam w ekomaluchu), a jakbyś dała wkłady z bambusa ale z dzianiny a nie z froty bambusowej? dzianina jest mięciutka.
    Mam dwa wkłady z tej dzianiny i na pewno są dużo delikatniejsze od froty, ale frotowych mam chyba ze 30, więc nie chcę kupować kolejnych. Dzieki za cynk o kulkach.

Podobne wątki

  1. **KoKoSi** wkłady bambusowe
    Przez sylviontko w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 17:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •