Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jaka chusta dla maluszka? Zgłupiałam od nadmiaru bdźców :) Miluli??

  1. #1
    Chustonówka Awatar Silvana
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    12

    Domyślnie Jaka chusta dla maluszka? Zgłupiałam od nadmiaru bdźców :) Miluli??

    Witam,

    Jestem w 7 m pierwszej ciąży (nic nie wiem!!) i planuję nosić maluszka od początku w chuście. Wydawało mi się to proste i łatwe, a przede wszystkim naturalne...

    Popatrzyłam sobie na oferty, spodobały mi się Aimelle, Womar Zaffiro i takie podobne wynalazki (nie chciałabym na początek wydawać 400 pln nie wiedząc jaka chusta finalnie będzie dla nas ok...)

    Zaczęłam czytać dalej i okazuje się, że te są delikatnie mówiąc kiepskie... Czytam dalej i od nadmiaru opinii, bodźców i rodzajów włosy mi się jeżą na głowie

    Bardzo spodobała mi się chusta Miluli Baltic (http://nosimisie.pl/40-chusta-tkana-baltic.html), ale nie widzę żadnych opinii ani złych ani dobrych...
    Podpowiedzcie proszę czy to dobry wybór?
    Czy lepiej kupić używaną lepszej firmy (kiepsko z "moimi" kolorami, ale w sumie nie to jest najważniejsze..)

    Myślałam też o elastycznej na początek, ale zdania są podzielone i w sumie sama już nie wiem...

    Bardzo proszę o pomoc, a najlepiej o konkretne podpowiedzi, bo opinie typu - "dla każdego co innego jest dobre" nic mi nie dają

    Z góry dzięki!!

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Jeszcze kilka miesięcy temu pisałam którejś z chistonówek, że elastyczna na początek jest ok. W sumie nadal tak uważam, ale jeśli chcesz i tak kupić tkaną to po co Ci elastyczna? lepiej się uczyć od razu nosić w tkanej. Co do Twojego pytania. Zdecydowanie lepiej od razu kupić uźywaną chustę tkaną dobrej firmy. Tej której wspominasz nie znam zupełnie więc się nie wypowiem, ale jeśli zamieścisz ogłoszenie tu na forum na straganie, że szukasz nie drogiej chusty to myślę, że znajdziesz coś naprawdę fajnego cenowo.


  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    742

    Domyślnie

    W cenie linkowanej przez Ciebie chusty można kupić nową Natibaby lub Little Frog bawełnianą.O tej chuście też nie słyszałam.
    Juleczka 17.02.2013, Antoś 04.06.2017

  4. #4
    Chustonówka Awatar Silvana
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    12

    Domyślnie

    Pytam, bo mam możliwość odkupić nową Miluli za 100 pln i w sumie mi się podoba, ale miałam nadzieję, że ktoś kto miał ją w ręku podpowie...

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    ha! ja też dziś znalazłam taką chustę. poszperałam i o to co znalazłam
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ghlight=miluli
    http://chusty.info/forum/showthread....ghlight=Miluli

    Dziewczyny piszą, że bardzo fajna. Też się zastanawiam bo moja nie może już wyleżeć w gondoli - leżąc na brzuchu (bo na plecach nic nie widzi), klęka i podnosi się na rękach za brzegi gondoli a w spacerówce (jeszcze nie siedzi) i na pół leżąco chyba mało nie widzi i się wścieka... zastanawiałam się nad zakupem chusty, ale to moja pierwsza i nie wiem jak bym miała ją nosić... kupiłam sobie wczoraj nową kurtkę zwyczajną i chyba się nie sprawdzi noszenie, że ja w swojej kurtce a ona swojej czy tam kombinezonie... i nie wiem ci robić.... eh.. pospieszyłam się...

  6. #6
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,241

    Domyślnie

    Silvana te chusty sa jak najbardziej OK I cena 100zl tez jest dobra; dla mnie jest porownywalna do bawelnianych natek czy litlle frog

  7. #7
    Chustonoszka Awatar Elodia
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    123

    Domyślnie

    Miluli to moja pierwsza chusta i jest jak najbardziej ok dla maluszka. Od razu miękka i łatwo się ją dociąga Jak byś chciała wariant adriatic 5,2 mogę sprzedać za 180 zł a dodatkowo mogę dodać oslonke pentelki na chłodne dni
    www.facebook.com/klubrodzicanaturalnie
    www.facebook.com/naturalnienosimy

  8. #8
    Chustonówka Awatar Silvana
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Zamówiłam tą Miluli- zobaczymy co przyjdzie
    Będę musiała rozejrzeć się za jakimś spotkaniem lub warsztatami, bo chustę miałam w ręku raz tylko.
    Ale w Warszawie to chyba nie problem...

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Przyszła już? jaka jest? Nada się dla starszego niemowlaka?

  10. #10
    Chustonówka Awatar Silvana
    Dołączył
    Nov 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    12

    Domyślnie

    No więc... przyszła...
    Kolor piękny, materiał milutki, gładki i bardzo przyjemny w dotyku, ale nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć...

    Miałam w ręku tylko jedną, długo używaną wcześniej niemiecką chustę i w porównaniu do tamtej Miluli jest sztywniejsza, ale nawet nie wiem z czym tamta była, bo wydaje mi się, że z jakimś miękkim dodatkiem.
    Jeszcze nie prałam - jeśli po praniu zmięknie (jak dziewczyny pisały) to będzie super mięciutka i taka.. gładka.

    Zawiązaliśmy na misiu kilka razy i oboje jesteśmy zadowoleni, ale taka opinia od zielonej osoby nie wiem czy na coś się zda
    Będziemy wiązać chuściaczka dopiero za ok. 3 mce i wtedy pójdziemy pewnie na jakieś spotkanie to może jakaś doświadczona chustomama oceni jakość tej chusty...
    Ogólnie moje wrażenia na plus

Podobne wątki

  1. Jaka tetra dla maluszka? (niebielona, eco...?)
    Przez elinn w dziale Pieluchowanie niemowląt
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 17-01-2017, 20:40
  2. Miluli
    Przez mi. w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-11-2014, 22:38
  3. Jaka chusta dla wielkiego maluszka?
    Przez zagatka w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 20:56
  4. Pierwsza chusta dla maluszka
    Przez 28SADA w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 01:32
  5. jaka chusta dla maluszka
    Przez aga.j w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 09:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •