Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Noszenie na plecach

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie Noszenie na plecach

    Hej,

    Ja z pytaniem o noszenie na plecach. Ostatnio przesiadamy się powoli na nosidło, odważyłam się zarzucić na plecy i wynikły mi dwa pytania:

    - jak mają być rączki? Bąbel zarzuca mi ręce na ramiona przy wkładaniu, więc wychodzą ponad panelem, ale to dla pewnie siedzących dzieci raczej opcja? No i mam wrażenie że wisi na paszkach nieco wtedy :/ Ale w dół chyba też nie za dobrze?

    - jak wysoko można wrzucić malucha? I jak to zrobić??? Na razie wrzucam tak (wsuwam pod pachą), że zza ramienia raczej nie wygląda, ale to odpada jako opcja spacerowa, bo na dwór używam za dużego polarka mężowego a nie specjalnej kurtki i to się raczej nie zmieni, musiałby łepek wystawać na ramiona moje. A i widoki wtedy by jakieś Bąbel miał, noszony po domu nawet, a nie moje plecy same. Ale nosidło już prawie pod biustem zapinam, chociaż Młody niby pokaźny, to jakoś na plecach mi ginie (w przeciwieństwie do frontu, gdzie ciągle brodą w paszczę obrywa...). No i wkładanie słabe - pochylać się mocno? Bąbel za mały żeby go słownie nakłonić do współpracy (9,5mca), na razie panicznie się łapie raczej, a ja wyżej się boję go pchać taka pochylona. I rąk brakuje

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Jak chcesz wyżej wrzucić, to nie spod pachy, tylko na samolot spróbuj (wiesz jak?). Jak się mocno pochylisz, to efekt może być taki, że się dziecko z całych sił zacznie od ciebie odpychać i prostować rączki - jak na podłodze.
    Ale tak, czy siak w nosidle dziecko zawsze siedziało mi niżej, niż w chuście. Chyba taka specyfika

    Jeśli umie siadać, to może mieć rączki nad panelem, może mieć też z boku (mój synek mnie często tak obejmował). Zesztą nosidło nie unieruchamia tak,jakchusta i dziecko jak zechce, to nawet schowane w wcześniej rączki na wierzch sobie wyciągnie.
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  3. #3
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    u mnie też na plecach dziecię bywało zawsze niżej w nosidle niż w chuście, z nad ramienia to mi dopiero dwulatek zaczął wglądać. Aczkolwiek jak nisko było zależało od tego jakie nosidło bo w jednych ciut wyżej w innych niżej.


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  4. #4
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    u mnei tak samo w nosidlach zawsze byl nizej niz w chuscie. Mlodszego od miesiaca nosze na plecach i lubi jak go zawiaze wyzej tak zeby jego oczka wygladaly zza mojego ramienia gdyz wtedy wszystko widzi

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Hmm... odważyłam się w chuście wrzucić na plecy (nadal spod pchy, Młody nie bardzo lubi nagłe zmiany pozycji, a i ja bym się bała zarzucać taki ciężarek, bo żaden ze mnie atleta). I też nisko coś :/ A poprawiałam ze 3 razy. Ale czuję wenę do dalszych prób, bo znalazłam to: https://www.youtube.com/watch?v=mMGk...Zxsf19vC8yu9jw Może tak się uda dostosować wysokość. Chociaż teraz pewnie próby w chuście mnie wciągną

  6. #6
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Mi wychodzi wyżej niż w chuście,ale wiąże z pozyci siedzącej (synek siedzi na krześle,ja kucam i wiążę).

  7. #7
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Mi wychodzi wyżej niż w chuście,ale wiąże z pozyci siedzącej (synek siedzi na krześle,ja kucam i wiążę).
    że MT masz na myśli?


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

Podobne wątki

  1. Noszenie na plecach - skąd wiecie, co dziecię robi?
    Przez nekko w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 10:09
  2. Noszenie w ciąży ?
    Przez Magducha_22 w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 13:46
  3. Noszenie uzależnia
    Przez forgetit w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-04-2009, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •