Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: Ubieranie kurtki do noszenia na plecach

  1. #1
    Chustofanka Awatar Anduina
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    321

    Domyślnie Ubieranie kurtki do noszenia na plecach

    Dzisiaj po raz pierwszy zakładałam kurtkę do noszenia Lenny Lamb na dziecko zawiązane na plecach. (takie coś ) I napociłam się przy tym. A i jeszcze czapeczka mi spadła w trakcie tych prób. I musiałam prosić sąsiadkę o pomoc

    Nie wie czy są jakieś specjalne sposoby, żeby się samemu, bez pomocy, ubrać w taką kurtkę? Może ktoś coś podpowiedzieć? Bo w wyszukiwarce nie udało mi się nic znaleźć.
    Klusek - 30.08.2011, Micha - 09.01.2014
    http://naszekluski.pl/

  2. #2
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Przywiąż sobie sznurowadło do suwaka, będzie łatwiej zasunąć tylny zamek. Najpierw zapnij z przodu a dopiero później z tyłu.
    Mama Jakuba - styczeń 2011 , Alicji - luty 2014
    i grudniowej 2016 Oliwki

  3. #3
    Chustofanka Awatar Anduina
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    321

    Domyślnie

    O tym nie pomyślałam. Próbowałam zapięty tył na Michę zarzucić. Ale Micha ma duszę wojownika chyba, bo ostro walczył
    Klusek - 30.08.2011, Micha - 09.01.2014
    http://naszekluski.pl/

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Sporo tutoriali jest na yt np ten: http://youtu.be/9tKYHE6Kk-g


  5. #5
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    gdzies byl watek - na zakladalam 'za zorro' - zarzutem na plecy i nie uwierzysz, ale rece sie wydluzaja albo cos - po pewnym czasie z czapka sie problem przestaje miec a zanim sie wydluza - oprzyj sie lekko o sciane dzieckiem i delikatnie podnies delikwenta do gory - wtedy czapke mozna spokojnie zalozyc.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #6
    Chustofanka Awatar Anduina
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    321

    Domyślnie

    natala, ale tak że masz już założone oba rękawy i zarzucasz wtedy tył, czy jeden rękaw, potem na tył, a potem na drugi rękaw?
    Klusek - 30.08.2011, Micha - 09.01.2014
    http://naszekluski.pl/

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    my nosidłowi, więc mamy łatwiej... mam małą z przodu, ubieram ją - najpierw kurtka, potem szalik, czapka, gotową przesuwam na tył i w zwisjące rękawy ręce wkładam, szybko, sprawnie... i to był głównie powód dla którego zdradziłam chusty...
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  8. #8
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anduina Zobacz posta
    natala, ale tak że masz już założone oba rękawy i zarzucasz wtedy tył, czy jeden rękaw, potem na tył, a potem na drugi rękaw?
    najpierw zarzucalam, potem dopiero rekawy - jak zorro, to zorro to ma byc taki rzut jak zorro peleryna robil - nad Twoja glowa troche - trafiasz 'otworem na dziecko' na jego glowe (zapewniam, po kilku rzutach robi sie to bez problemu, choc poczatki bywaja rozne ), a jak juz dziecko ma glowe gdzie ma miec, a nie zaplatana gdzies pod spodem, to zakladasz rekawy. uff, namotalam troche - ale moze sie to da zrozumiec??

    ja mam taka, z ktorej otwor dzieckowy zmniejsza sie sznureczkami, ktore sa z przodu, wiec nic z tylu nie musialam zapinac, zarzucalam, zaciagalam sznurki ile trzeba bylo i tyle. jak przyszlo zalozyc kaptur na mlodych (tez, ktory byl w kurtce)to mialam problem, przyznaje, az tak mi sie rece nie wydluzyly, zeby kaptur spokojnie zawiazac
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #9
    Chustofanka Awatar Anduina
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    321

    Domyślnie

    sag8, z przodu to i my bez problemu. Tylko na plecach mamy problem.
    natala, chyba wiem o czym mówisz, jutro spróbuję, bo dziś mi już zasnął Micha. Dzisiaj podjęłam kolejną próbę, ale chyba było jeszcze gorzej niż za pierwszym razem. Bo się okazało, że mi się tam z tyłu na Michasiu taki daszek robi, i to mu przeszkaszało. Mam nadzieję, że z praktyką przyjdzie mi to robić sprawniej
    Klusek - 30.08.2011, Micha - 09.01.2014
    http://naszekluski.pl/

  10. #10
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    Wypróbowałam dziś metodę na zorro Udało się.
    Ja mam taki sposób na zakładanie polaru - https://www.youtube.com/watch?v=aPKG...ature=youtu.be

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anduina Zobacz posta
    sag8, z przodu to i my bez problemu. Tylko na plecach mamy problem.
    ja z przodu ubieram i ubraną przesuwam na tył, ale jak pisałam, my nosidłowe...
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  12. #12
    Chustofanka Awatar Anduina
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    321

    Domyślnie

    Idrilla, dzięki, przetestuję tak. Ale mam wrażenie, że ta pani na filmiku ma strasznie długie ręce
    sag8, to przepraszam, źle zrozumiałam, no ale o nosidłach to znowu ja pojęcia nie mam
    Klusek - 30.08.2011, Micha - 09.01.2014
    http://naszekluski.pl/

  13. #13
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    Na filmiku to ja, nie mam strasznie długich rąk Przynajmniej tak mi się wydaje, no i jestem niska. 160 w kapeluszu

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anduina Zobacz posta
    Dzisiaj po raz pierwszy zakładałam kurtkę do noszenia Lenny Lamb na dziecko zawiązane na plecach. (takie coś ) I napociłam się przy tym. A i jeszcze czapeczka mi spadła w trakcie tych prób. I musiałam prosić sąsiadkę o pomoc

    Nie wie czy są jakieś specjalne sposoby, żeby się samemu, bez pomocy, ubrać w taką kurtkę? Może ktoś coś podpowiedzieć? Bo w wyszukiwarce nie udało mi się nic znaleźć.
    Ja też mam kurtke Lennylamb i powiem szczerze mialam wiele samodzielnych prób- jedyne metody które zakończyły sie naprawdę dobrym założeniem, nie uduszniem dziecka, bez zmęczenia juz przed spacerem- to "na męża" - czyli pomagał mi mąż i " na sąsiadkę"-czyli zapukałam obok i ktoś mi pomógł

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    a ja z Twiga nie mam problemu
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  16. #16
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,627

    Domyślnie

    Ja w zeszłym roku kombinowałam z Liliputi. Rozpinałam jedną napkę przy buzi dziecka, wkładałam rękawy (kurtka całą jeszcze z przodu), zarzucałam górą przez głowę - otwór na dziecko był na tyle duży, że dało się trafić, a potem trzeba było ręce wykręcić do tyłu i zapiąć tę napkę. Jedynie ten ostatni element był trudny, jak miałam kogo poprosić o pomoc, to prosiłam - ale sama też dawałam radę.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  17. #17
    Chustofanka Awatar akana
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    406

    Domyślnie

    Ja zakładam metodą pokazaną przez Idrillę i jest to dla mnie jedyny sposób żeby bez rozpinania panela samodzielnie ubrać kurtkę. Jedynie drażni mnie jak ubieram softshell na polar, bo bardzo o siebie haczą w rękawach.
    Wcześniej odpinałam część zamka z panela, ubierałam na zorro i starałam się dopiąć panel, ale zawsze Hubert miał już co najmniej jedną rękę na zewnątrz i nie potrafiłam jej schować.
    M /2005/, B /2010/ i H /2013/

    www.collane.pl

  18. #18
    Chustofanka Awatar Anduina
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Muminmamma Zobacz posta
    Ja też mam kurtke Lennylamb i powiem szczerze mialam wiele samodzielnych prób- jedyne metody które zakończyły sie naprawdę dobrym założeniem, nie uduszniem dziecka, bez zmęczenia juz przed spacerem- to "na męża" - czyli pomagał mi mąż i " na sąsiadkę"-czyli zapukałam obok i ktoś mi pomógł
    Ooo to te metody znam. Tylko u nas z sąsiadami w ciągu dnia problem. Bo pod nami i obok wszyscy pracują i mieszkania puste. Chyba muszę lepiej zaprzyjaźnić się ze studentami na górze
    Klusek - 30.08.2011, Micha - 09.01.2014
    http://naszekluski.pl/

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Udało mi się dziś założyć Twigę, choć trochę się namęczyłam. A potem nie umiałam jej znas zdjąć ...
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  20. #20

    Domyślnie

    Ja robię tak: zakładam lewy rękaw, zarzucam takim szerokim rzutem kurtkę na plecy, zakładam prawy rękaw. Dziecko zazwyczaj ląduje z głową zakrytą, ale otwór na głowę jest poniżej głowy, więc podciągam za swój kołnierz kurtkę do góry i trafiam głowa dziecka w otwór. Trwa to moment, więc młody nie zdąży się nawet wkurzyć. A polar przez głowę wkładany najpierw zakładam sobie na szyję, potem naciągam tył na dziecko a potem resztę polaru na siebie, wkładając w tym czasie ręce w rękawy.

Podobne wątki

  1. Najładniejsze kurtki do noszenia
    Przez Lotna w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 375
    Ostatni post / autor: 30-08-2017, 19:05
  2. czeskie kurtki do noszenia dzieci
    Przez bohemka w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 21:39
  3. kurtki z opcją noszenia na plecach od Pentelki - już są na all
    Przez malgos w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 20:01
  4. Zakładanie polaru/kurtki dla dwojga a zamotane dziecię na plecach
    Przez mirosia w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 01:05
  5. instrukcja zakładania kurtki- dziecko na plecach
    Przez Anna Nogajska w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-11-2007, 22:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •