Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Proszę o pomoc w doborze chusty

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    3

    Domyślnie Proszę o pomoc w doborze chusty

    Witajcie ,

    proszę Was o pomoc w doborze chusty.Byłam zdecydowana na Ellevill ale poczytałam wątek o problemach z dostawami i nie będę od nich zamawiać w takim wypadku, a używanych fajnych nie widzę.
    Chusta ma być dla kilkumiesięcznego bąbla - nie wiem czy tkana bawełniana,bambusowa ?No i rozmiar - myślę że im większy tym lepiej - mąż jest dość okrąglasty, nie wiem jeszcze jak będziemy motać - do tego jeszcze nie doszłam;/
    Ratunku

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Gina
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    Ja zacznę od inne strony. To Twoje początki czy juz nosilaś? Bo na początek to ja polecam bawełnę w paski. Widać czy mota sie prosto czy tez nie...pozniej chuste mozna zmienić.

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Stuprocentowa, zlamana bawelna lepiej Ci sie sprawdzi raczej niz chusta z bambusem. Bawelna jest bardziej uniwersalna. Gina dobrze pisze. Pasiaki na poczatek do nauki motania sa super. A rozmiar najlepiej dobieraj do siebie, a nie do meza ja kupilam pierwsza chuste z mysla o meza. Miala 5,2m i potykalam sie o ogony, a maz nie byl przekonany do motania. Gdy sie przekonal mielismy chuste krotsza, pasujaca dla nas obojga (4,6m)


  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hej,
    dzięki za odpowiedzi
    Nie,nigdy nie nosiłam jeszcze.Noszę rozmiar 44/46 - jaka długość /rozmiar chusty?Czy jakieś firmy polecacie szczególnie?Wiem,że ile ludzi tyle opinii(przeglądałam już to forumNiby kawałek materiału, a oczopląsu mozna dostaćBędę wdzięczna za pomoc

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    A skad jestes? Moze moglabys sie spotkac z chustomama z Twoich stron? Zawsze to lepiej na zywo pomacac i zobaczyc co Ci pasuje. Jesli Twoj maluch ma juz kilka miesiecy to ja bym chyba kupila chuste na plecak. Na poczatek fajne sa chusty uzywane (bo nowe twarde sa). Firm jest tyle ze ciezko cos polecac ja sie uczylam na natibaby i bylam bardzo zadowoloba


  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    dziękuję!
    A chusta na plecak czym się różni od normalnej - długością tylko?

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Gina
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    na plecak to znaczy, że krótsza. Najlepiej jak pisze kornflejka spotkaj się z mamami, które już chustują. Przymierz się do chust różniej długości, albo spotkaj się z doradczynią ona zawsze ma kilka różnych chust. Zobaczysz przymierzysz i kupisz odpowiednią
    Nie wiem skąd jesteś...ale u mnie w Krakowie warsztaty chustowe odbywają się kilka razyw miesiącu a kosztują 50zł więc nie aż taki majątek jak mi się wydawało.

    Różne wiązania wymagają różnej długości chusty, ale kupiona zbyt długa strasznie denerwuje

    mam 167cm i rozm 40
    z chusty dł 3,6m zrobie plecak prosty i kangurka, kangurka na biodrze
    z chusty 4,2 zrobię dodatkowo kieszonkę

    pierwszą chustę kupiłam 4,6 (miała być uniwersalna) i mnie strasznie wnerwiały wiszące, nie wykorzystane poły chusty.

    edit ja mam little frog od nowości i jest miękka, ale zawsze używana lepsza

    starsze/ duże dziecko trudno jest nosić z przodu (na naszym brzuchu) bo wydaje się ciężkie (cięższe niż jak nosisz je na plecach) i najzwyczajniej zasłania widoczność
    ale też nie każdy na początku jest na tyle odważny aby włożyć dziecko na plecy od razu (ja przy pierwszym dziecku nie byłam odważna)

  8. #8
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Ja się powtórzę, że bawełna w paski, ale dodam, że polecam Lenny Lamb - bardzo miła i miękka bawełna. Co do długości to wybrałabym na twoim miejscu 4,6 m. Kieszonkę powinnaś móc z niej zawiązać, a od tego pewnie zaczniesz. Jak przejdziesz na inne wiązania, to zawsze można tą sprzedać a kupić krótsza.

  9. #9

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat, mam nadzieję, że Autorka postu nie będzie miała mi tego za złe, ale jestem w podobnej sytuacji.
    Przy pierwszym dziecku próbowałam z chustą tkaną (pożyczoną), ale córka w ogóle nie chciała być w niej noszona. Chciałabym nosić drugą córkę, ale zastanawiam się teraz, co wybrać, żeby chciała być w niej noszona? Czy elastyczną, czy tamta chusta po prostu była niewygodna, czy źle wiązałam...? Dodam, że chciałabym, żeby koszt był niewielki, żeby w razie czego, jeśli Mała nie będzie chciała przebywać w chuście, nie martwić się, że wydałam na to dużo kasy... Pomożecie?

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. proszę o pomoc w doborze chusty
    Przez Gina w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 11:50
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 18:54
  3. plecaczek - prosze o pomoc w doborze chusty
    Przez anaga w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 23:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •