Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46

Wątek: Mikolaj w przedszkolu/zlobku - prosba o pomoc

  1. #21
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,068

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eesti Zobacz posta
    Do tych książek Fingerprint potrzebne są poduszeczki z tuszem (jak do pieczątek). Poza tym mój pięciolatek denerwuje się przy nich, bo nie udaje mu się tak dorysować części, jak jest pokazane w książce. Wg mnie dla trzylatka to średni prezent, bo na pewno będzie potrzebował pomocy rodziców...
    Ale tak ogólnie to super książki, mój starszak je bardzo lubi. Tylko musiałam dokupić kilkanaście kolorów tuszu na aliexpressie, żeby dało się tworzyć fajne prace.

    Baśki moich chłopaków by nie ucieszyły
    Cenne uwagi, dzięki! Mój chłopak za mały, żeby wiedzieć jak z Baśkami.
    Myślę nad tymi fingerprintami - ja i tak wiem, że z moją niemal 5latką będę musiała siedzieć nad tym A podpowiedziałaś mi, że mogę przecież te poduszeczki zamówić w Chinach <3 Jeszcze mam czas do namysłu w każdym razie

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,794

    Domyślnie

    My mamy takie https://pl.aliexpress.com/item/24-Co...311.0.0.TcS7Ww . Baardzo polecam, idealny rozmiar i super kolory
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    muza, mojego syna Basia akurat bardzo by ucieszyła (zaczął czytać ok. 3 rż, teraz ma 4,5).
    elmery u nas nie chwyciły. nudzimisie raczej dla młodszych. może inne ksiązki? Mama Mu, Krowa Matylda, Albert Albertson, Petson i Findus, Żubr Pompik (w przedziale 3-5 będą ok, poza tym pojedyncze części są)?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    u nas w podobnej grupie proponowany był jeszcze Tappi, Florka, Wesoły Ryjek, Kura Adela

    edit: z tytułów co nie padły wyżej na stronie, ja dorzuciałbym jeszcze piaskowego wilka...
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  5. #25
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,068

    Domyślnie

    eesti - dzięki za pomysł! O ile nie do pkola, to sama na pewno zamówię Super cena!

    No i dzięki za tyle pomysłów! Chcę dobrze wybrać, obawiam się jednak czy np. Mama Mu nie jest za bardzo odjechana. Pettson i Findus też mi chodził po głowie. Piaskowy wilk- cudowne, choć nieco ponad budżetem. Najgorsze dla mnie- że mam wybrać coś dla różnych grup wiekowych. A wolałabym, żeby wszyscy dostali albo to samo, albo w identycznej cenie

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    moim obu córkom tappi bardzo się podobał, czyli i dla 3 i dla 5 latki
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    IMO Mama Mu wcale nie jest odjechana. A już np. część o Bożym Narodzeniu to klasyka o przyjaźni, bardzo warto. Nie przypominam sobie na chf wielu postów na "nie" ws. Mamy Mu.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    U mnie Basia lubiana przed dwójkę choć ostatnio rzadziej czytana....
    Jak napisałaś to pomyślałam o Albertach jest ich sporo i można te prostsze kupić młodszym a dla starszych, te w których Albert jest starszy
    Tak dużo książek a sama nie wiem co bym kupiła...

  9. #29
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,068

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    U mnie Basia lubiana przed dwójkę choć ostatnio rzadziej czytana....
    Jak napisałaś to pomyślałam o Albertach jest ich sporo i można te prostsze kupić młodszym a dla starszych, te w których Albert jest starszy
    Tak dużo książek a sama nie wiem co bym kupiła...
    Alberty dobry trop również
    Właśnie - po prostu nie wiem, co wybrać

  10. #30
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    O Melani Melchiorze i Panu przypadku
    Ciekawe co będzie jutro - szczególnie dla dziewczynek aczkolwiek czytałam i czytam synowi bo córka za mała
    Królewna
    Florka
    Ciocia Jadzia
    Pan Kuleczka
    Wesoły ryjek
    Może coś Barbary Gawryluk (np Gwizdka)

  11. #31
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,579

    Domyślnie

    Muza, moja Fela na przykład chętniej Elmera czytała mając 3 lata niż teraz. Może kwestia fazy po prostu?

    Nudzimisie to wg mnie bardzo specyficzna pozycja. Ja bym nie ryzykowała.

    Trudna sprawa. A rzeczywiście wszystkie dzieci muszą dostać to samo? Może jednak wiekowo dawać im książki? U mojej córki w pkolu różnice w wieku są zaznaczane (np. prezentami, które się dostaje na urodziny albo pracami, które można wykonywać) i dla dzieci to nie jest przykre. Przeciwnie, bardzo naturalne.

    Miłe i tanie są książeczki "Poczytaj ze mną" Egmontu: https://aros.pl/szukaj/ba%B6%F1+o+%B...taj+ze+mn%B1/0
    One są w miękkiej oprawie, trochę jak zeszyt. Mamy Baśń i bardzo mi się treściowo podoba. Graficznie też.
    Tu masz całą serię: https://egmont.pl/seria/POCZYTAJ-ZE-MNA,s,625699
    Jakby dzieci dostały różne, ale z tej samej serii to mogłyby się wymieniać albo sobie pożyczać potem
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  12. #32
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,068

    Domyślnie

    Ja się nie upieram, żeby dostały to samo. Tj jeśli dostały ny Alberta, to mogłabym dopasować do wieku. Ale chodzi mi o taką samą cenę sama nie miałabym "ale" co do drobnych różnic cenowych, ale nie wiem co na to inni rodzice

  13. #33
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,579

    Domyślnie

    No tak, rzeczywiście cena wchodzi w grę
    Rzuciło mi się w oczy, że Basie są jakieś nowe, których nie widziałam wcześniej, też jakaś seria o kolegach i koleżankach Basi. Ja tam lubię Basię i uważam, że jest ona bardzo mało kontrowersyjna (wszyscy rodzice powinni być zadowoleni).
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  14. #34
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,193

    Domyślnie

    muzakate, a nie myślałaś o książce w tematyce świątecznej? Teraz lecę do pracy, wieczorem zerknę na półkę u nas i więcej napiszę.
    Nudzimisie wg mnie odpadają, ta do malowania też nie bardzo.. Potem więcej skrobnę
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  15. #35
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    u córki starszej były podane odpowiednio wczesniej książki do wyboru, u córki młodszej było głosowanie i została wybrana jedna
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  16. #36
    Chustoguru Awatar Wrześniowa
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    PL
    Posty
    6,918

    Domyślnie

    A Franklin? On ma fajne serie swiateczne.
    Prezes 2009 Sikorka 2012

  17. #37
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    baśka ma świąteczną też
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  18. #38
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,068

    Domyślnie

    Chyba wybiorę książeczki z jakiejś serii - Basie albo Alberta; w pkolu są rodzeństwa I nie mogę im dać tych samych książek, bo to bez sensu... Nie napisałam tego wcześniej

    Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez muzakate ; 12-09-2017 o 20:57

  19. #39
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,068

    Domyślnie

    Dziewczyny, bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi! Teraz na spokojnie sobie jeszcze raz wszystko czytam. Niestety muszę zdecydować sama Dyrektorka z pkola powiedziała, że sama mam coś wybrać, skoro się podjęłam tego zadania. Trochę się boję, bo córka na "pełen etat" chodzi do pkola od tego roku szkolnego (wcześniej tylko na godziny) i nie znam rodziców, ani ich, hmmm... upodobań, jeśli rozumiecie o co mi chodzi. Także z tym Mikołajem rzuciłam się na głęboką wodę Ale chciałam mieć na to wpływ, bo nie chciałam, aby Córka dostała worek słodyczy, których jej nie będę chciała dać... (tak było w zeszłym roku; ja przygotowałam osobną paczkę ze swoimi smakołykami).
    Chciałabym dzieciom kupić coś oryginalnego, co im się spodoba, a rodzice docenią! No, misję czuję po prostu Nie wiem, czy mi się uda Napiszę Wam, co w końcu wybrałam.

    Offtopowo, to do książki, ustaliliśmy z rodzicami, że mam jednak kupić "coś do jedzenia" (bo paczka bez jedzenia jest rozczarowująca - jak żartem powiedział jeden tata)
    Zatem planuję może biedronkowe lub lidlowe batoniki bakaliowe bez dodatków niepotrzebnych, oraz ewent. czekoladę, taką 74% lub, jak się złamię, to jajo z niespodzianą. Co myślicie? /Pardą za ten ot

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Jasne, nie bądźmy ortodoksami biorąc pod uwagę ew. alergie dzieci (orzechy, czeko i mleko) to moze bezpieczniejszym rozwianiem jest paczka żelków? Od jednej nie umrą



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Podobne wątki

  1. prosba o pomoc w wyborze :)
    Przez periri w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 23:11
  2. prosba o pomoc w wyborze chusty
    Przez paula01 w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 16:49
  3. prosba o pomoc
    Przez NIKA.SZ w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-07-2008, 21:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •