Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Wątek: Wolicie kieszonki z przeszyciami czy bez- dlaczego?

  1. #1
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie Wolicie kieszonki z przeszyciami czy bez- dlaczego?

    Mam takie i takie, bo nie zwracałam na to uwagi kupując. Zastanawiam się które dla jakich dzieci są lepsze, zależy to od wieku, budowy dziecka? Zauważyłam że kieszonki bez przeszyć często mi moczą ubranko przy nóżkach - jak już doczytałam w różnych miejscach forum powinnam zwracać uwagę na polarek, żeby nie wystawał. Ale wydaje mi sie to niewykonalne przy mobilnym 6miesięczniaku. Więc kieszonki bez przeszyc są nie dla nas, czy trzeba inaczej z nimi postępować?
    Podzielcie się doświadczeniem

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie Wolicie kieszonki z przeszyciami czy bez- dlaczego?

    Trzeba inaczej z nimi postępować tj.chować polarek. Wtedy nie ma przecieków. Ja zdecydowanie wole pieluszki bez przeszyc: sa węższe i zgrabniejsze, uważam ze z fizjologicznego puntu widzenia sa lepsze dla niemowląt i małych dzieci.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Barbareks
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    2,314

    Domyślnie

    to ja jakaś dziwna jestem, ale wyjaśnijcie mi proszę najlepiej zdjęciami te przeszycia bo nie rozumiem..

  4. #4
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Barbareks Zobacz posta
    to ja jakaś dziwna jestem, ale wyjaśnijcie mi proszę najlepiej zdjęciami te przeszycia bo nie rozumiem..
    Pierwsza jest z przeszyciami przy nóżkach:

    A ta od strony wewnętrznej i w rybki bez pzreszyć...

  5. #5
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Trzeba inaczej z nimi postępować tj.chować polarek. Wtedy nie ma przecieków. Ja zdecydowanie wole pieluszki bez przeszyc: sa węższe i zgrabniejsze, uważam ze z fizjologicznego puntu widzenia sa lepsze dla niemowląt i małych dzieci.
    Gdzieś doczytałam, ze ze względu na naukę poruszania się chodzenia jest lepsza bez przeszyć, ale nadal nie rozumiem. Bo w sumie daje się wkład w środek wiec między nóżkami i tak on jest. Są pieluszki węższe i szersze w kroku, wtedy też i wkład będzie węższy, a co mają z tym wspólnego przeszycia lub ich brak?

  6. #6
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Z przeszyciami:


    I bez:




    A tu porównanie:





    Ja tam wole bez przeszyć, są delikatniejsze, gumki sie nie odciskaja w nozkach

  7. #7
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Kustafa naprawdę da się tak chować polarek? I on nie wylezie?

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Kasiader, sama sobie juz cześciowo ci odpowiedziałas : te bez przeszyć są węższe w kroku, ergo - mają węższy wkład, dziecku łatwiej uczyć sie poruszać.
    Da sie tak zakładać, zeby polarek nie wystawał. To nawet dosc łatwe. Na YouTube jest filmik autorstwa Babyetty, w którym pokazuje ona, jak to robic. Wystarczy przejechać palcem po gumkach po zapięciu pieluszki, polarek sam schowa sie do środka.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    141

    Domyślnie

    ja też wolę bez przeszyć,przecieków nigd nie miałam,prawie wszystkie kieszonki z przeszyciami powymieniałam na bez przeszyć,i tak większość kieszonek naszego stosika bez przeszyć to babyetty i teraz kokosi bez przeszyc zamówiłam,a z przeszyciami to milovie i kokosi,moja mała nie ma jakiś pulchnych nóżek a gumki się jej odciskają,z przeszyciami to milovie chyba nam sie tylko nie odciskają,bez przeszyć tez uważam za zgrabniejsze,a ze moja mała lada chwila będzie raczkować to też mi się wydaja lepsze te bez przeszyć,z chowaniem polarku nie mam problemu,ten filmik babyetty jest bardzo fajny

  10. #10
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Zdecydowanie wolę te bez przeszyć, są po prostu zgrabniejsze i imho nie ograniczają tak ruchów, jak te z przeszyciami. Schowanie polarka nie jest trudne, wystarczy przejechać palcem po gumce i zrobione Tak jak pisze kustafa, na yt jest filmik babyetty, imho warto obejrzeć.
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Karolciaczika mogłabyś oprócz przecinków użyć czasem kropki, bo Twoja wypowiedź w takiej formie to bełkot.
    Ja też wolę bez przeszyć, bo zgrabniejsze. A przecieki zdarzają się Kubie i w takich i w takich, jak ząbkuje to nie ma mocnych na jego mega sik.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  12. #12
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    Dzięki za ten sposób. Myk palcem i po problemie. A ja czasem trzy zmiany ubrań dziennie zaliczałam i kombinowałam szerszy i węższy wkład tylko ;D. Wypróbuję. Bo już się szykowałam do sprzedaży kieszonek bez przeszyć... Dziękuje za wszystkie wypowiedzi

  13. #13
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Jedyną jaką mieliśmy z przeszyciami to była OS ChB i pozbyliśmy się jej bardzo szybko (notoryczne przecieki). Teraz jedyne kieszonki jakie posiadamy to rozm. 2 - Thirsties i ACh, i nie zamienię ich na żadne inne

    edit: no, ale Thirsties mają podwójne gumki, jak blueberry i ACh falbanki, czyli to nie takie klasyczne "bez przeszyć". Już posiadamy więcej kieszonek i powiem szczerze, że tak jak w ww. i w przeszyciowych np. Milovia, Bumgenius, Grovia pupka mała i zgrabna jak marzenie i zero wycieków, układania, upychania polarku. Absolutnie nie utrudniają chodzenia, biegania (mój zaczął na 2 nogach w wieku 9,5 mca chodzić). Zakładasz na pupkę, naciągasz gatulki i tyle
    Ostatnio edytowane przez Gaja78 ; 11-01-2015 o 13:33
    Toopy & Binoo

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Ja wolę z przeszyciami. Mój młody nie ma czasu na przewijanie, więc ułożenie polarka w nóżkach jest niemożliwe. Przecieki nie zależą od tego czy pieluszki mają przeszycia czy nie (pod warunkiem właściwego ułożenia polarku oczywiście), tylko od wielu innych rzeczy, czy polar nie jest zatłuszczony, czy wkłady są wystarczająco chłonne (dopasowane do wieku i możliwości sikacza ). Wydaje mi się jednak, że jeśli kieszonki bez przeszyć są węższe w kroku od tych z przeszyciami, to automatycznie wkłady też muszą być węższe, czyli mniej chłonne. Zwykle bardziej niezawodne są kieszonki z przeszyciami, bo mają szersze wkłady, czyli większą powierzchnię chłonną. Takie moje obserwacje. Ja pozbyłam się kieszonek bez przeszyć

  15. #15
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Możesz mieć w tym dużo racji Nemo ChB używaliśmy z mikrofibrowymi, które były w komplecie. Choć J miał 3-4 mce to zawsze to ciekło...i ten długi włos na polarze...brrr można było wyżymać. W rozmiarówkowych mam teraz tylko wkłady konopne i bambusowe, a polarek (cienki, przystrzyżony) jedynie lekko wilgotny po dużym siku. A u nas pupka konkretna - powyżej 11 kg przy 10,5 mca
    Toopy & Binoo

  16. #16
    Chustofanka Awatar elinn
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    podwarszawska prowincja
    Posty
    386

    Domyślnie

    Nam sprawdzają się tylko z przeszyciami.
    Koleżanka używa bez i mimo, że są węższe, jakoś nigdy nie zauważyłam różnicy w poruszaniu się naszych dzieci...
    Chuścioszek czerwiec 2013 Chuścioszka - kwiecień 2015 i mały Ktoś - lipiec 2017

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za ten wątek. Myślałam, że jak dzieć zacznie chodzić to te bez przeszyć się nie sprawdzą i będę musiała sprzedać a sporo ich mam i lubię.
    Super, że się sprawdzają cały czas-mam nadzieję, że i u mnie będą

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Monika84 Zobacz posta
    Bardzo dziękuję za ten wątek. Myślałam, że jak dzieć zacznie chodzić to te bez przeszyć się nie sprawdzą i będę musiała sprzedać a sporo ich mam i lubię.
    Super, że się sprawdzają cały czas-mam nadzieję, że i u mnie będą
    Monika84, ale dlaczego miałyby sie nie sprawdzać w okresie chodzenia?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  19. #19
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    mam wrażenie że temat był już 115 razy. ja wolałam bez przeszyć, lepiej się układały, chyba wygodniejsze dla dziecka. Żeb nie ciekły- wkład bambu nie mikrofibra, zakładanie to imo sprawa drugorzędna. No i max 2h na pupie.


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    wolę z przeszyciami, nic się mojej małej nie odciskało, a udka miała pulchne

Podobne wątki

  1. Kieszonki z przeszyciami
    Przez Przytulia w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 13:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •