Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Problemy z dociągnięciem chusty

  1. #1
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie Problemy z dociągnięciem chusty

    Mam taki problem:
    dla syna kupiłam nową chustę Lenny Lamb, więc była jeszcze niezłamana, a ja nie miałam takiej wiedzy jak teraz i wiem, że nosiłam go źle dociągniętego, całe szczęście głównie po domu i na krótko.
    Teraz naoglądałam sie wielu filmików jak wiązać prawidłowo, poczytałam tu na forum, a i tak mi nie idzie...
    Córkę noszę po domu i znów mam problem z dociąganiem, głównie przy szyi. Córcia ma dopiero 2 miesiące, więc tylko w kieszonce ją noszę. Czasem naciągam ją tak mocno, że aż nie mogę oddychać, a i tak po chwili jest luz... Przez to boję się na dwór ubierać chustę, bo stale trzeba ją dociągać na nowo...
    Czy ten problem z dociąganiem to może być od tego, że chusta nie jest jeszcze do końca złamana? Bo wydaje mi się,że jest dużo bardziej miękka niż na początku, ale nie mam porównania :/
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

  2. #2
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    22,002

    Domyślnie

    Wydaje mi się że robisz gdzieś błąd techniczny, jak jest luz po chwili. Luz na krawędzi czy po całości? Wiążesz z pieluchą przy szyi?
    Wklej zdjęcia może?

  3. #3
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Chwytasz pobokoko 5 cm.szerokosci chusty i dociagasz po skosie.
    Jak dasz rade to wstaw zdjecie
    Byc moze jest tak ze chusta jeszcze nie jest do konca zlamana.
    Pielucha pod karczkiem.to.raczej kiepski.pomysl, psuje naciagniecie calej chusty.
    Jezeli.masz chwile to.zobacz inne watki o kieszonkach tam jest duzo cuekawych porad.

    A. listopad 2012




  4. #4
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie

    Kurcze, wczoraj wieczorem wyprałam chustę, próbowałam robić kangurka i aż z tego wszystkiego córcia zwymiotowała
    Jak wyschnie to porobię fotki, ocenicie co jest źle, bo tak to faktycznie pewno ciężko mi coś doradzić.
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

  5. #5
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Emma, zwróć uwagę czy nie ciągniesz materiału po skosie.

    Chodzi o to, że jak weźmiesz skośnokrzyżową w ręce to nie rozciąga się ani tak jak idzie wątek ani jak idzie osnowa a jedynie po skosie. (weź sobie złap tak z 10 cm dwoma palcami i sprawdź w którą stronę pracuje)
    I jak dociągasz to musisz ciągnąć właśnie nie po skosie a tak jak idzie ten wątek czy tam osnowa. Bo jak ciągniesz po skosie to tylko wydaje Ci się, że dociągasz a tak naprawdę to tylko rozciągasz materiał, który zaraz wróci do poprzedniego stanu i wyjdą luzy.


  6. #6
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie

    HoliPoli - strasznie to skomplikowane, no ale próbowałam, ćwiczyłam i jak na moją ocenę jest coraz lepiej Oceńcie Waszym okiem co jeszcze poprawić!

    https://plus.google.com/photos/10554...Mzy4rC01ca8lgE
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

  7. #7
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    to jest skomplikowane do opisania, na żywo bardzo prosto to pokazać

    wygląda całkiem nieźle - tylko na tym środkowym zdjęciu to nie wiem czy jest córcia krzywo ułożona czy tylko krzywo chusta i paski powodują, że krzywo wygląda - idealnie by było jakby szły równolegle do podłogi


  8. #8
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Emma, jest moim zdaniem calkiem niezle, a cwiczenie czyni mistrza! bedzie coraz lepiej. Zwroc uwage zeby chusta byla wsunieta pod pupe dziecka, czyli by znajdowala sie miedzy Wami, bo chyba u Was conieco sie wysuwa. Dla mnie dobrym wyznacznikiem czy chusta jest dobrze dociagnieta jest to czy ta jej czesc co biegnie po Twoich zebrach jest napieta. U Ciebie troche widac luzy, ale to ciachciach i popoprawiasz


  9. #9
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie

    Dzięki ziewczyny! Aż jestem z siebie dumna
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

Podobne wątki

  1. problem z dociągnięciem kieszonki, oraz 2X
    Przez spoczi w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 15:04
  2. problem z dociągnięciem
    Przez qqrq5 w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 14:52
  3. mam problem z dociągnięciem przy glówce
    Przez misunderstanding w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 14:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •