Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: ochrona otulaczy przed kupką;)

  1. #21
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    no a u mnie kupka/klesks jest co pieluchę

  2. #22
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    no a u mnie kupka/klesks jest co pieluchę
    Niestety lepszego sposobu nie znam. Jeśli nie chcesz w formowanki inwestować małe (co doskonale rozumiem) to wkład/prefold opatulać jak formowankę tylko. A jak kupka regularnie np. 5 min po karmieniu to może wysadzać? Wiem, nie jest łatwe...

  3. #23
    Chustomanka Awatar Mama.O.
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    POMORZE
    Posty
    704

    Domyślnie

    potwierdzam formowanki puppi bardzo fajne i starczaja na długo. Są po rozpięciu wszystkich nap duuże ale do kup mlecznych to chyba lepiej prefoldy, te z puppi są genialne, mięsiste i świetnie wykończone. Poza tym szybciej schną.
    Ostatnio edytowane przez Mama.O. ; 31-10-2014 o 11:36
    3 horkruksy

  4. #24
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Mam jedną puppi w paseczki. Lubię ją za cienkość i szybkie schnięcie. Można rzeczywiście przy noworodku wkładać do niej mało, a gdy potrzeba więcej. Akurat z naszych wszystkich formowanek układa nam się najsłabiej na pupie, ale najbardziej nurtuje mnie (i może dlatego tylko 1 posiadamy) z czego jest wykonana? Na stronie igle figle jest info: "Pieluszki welurowe PUPPI są w całości wykonane z tkaniny zawierającej aż 70% włókien bambusowych" czyli 30% ma czego?
    Może ktoś wie, bo jednoznacznego składu nie znalazłam :/
    Ostatnio edytowane przez Gaja78 ; 31-10-2014 o 17:23

  5. #25
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    Mam jedną puppi w paseczki. Lubię ją za cienkość i szybkie schnięcie. Można rzeczywiście przy noworodku wkładać do niej mało, a gdy potrzeba więcej. Akurat z naszych wszystkich formowanek układa nam się najsłabiej na pupie, ale najbardziej nurtuje mnie (i może dlatego tylko 1 posiadamy) z czego jest wykonana? Na stronie igle figle jest info: "Pieluszki welurowe PUPPI są w całości wykonane z tkaniny zawierającej aż 70% włókien bambusowych" czyli 30% ma czego?
    Może ktoś wie, bo jednoznacznego składu nie znalazłam :/
    28% bawełna organiczna, 2% poliester

    Co rozumiesz przez to, że układa się najsłabiej? Możesz rozwinąć?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  6. #26
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    O dziękuję za skład Bo jestem na etapie dokupowania kilku formowanek i zależy mi na nat. materiałach od pupy

    Już piszę co miałam na myśli. Na drugich napkach od dołu pieluszka bardzo odstaje przy brzuszku (co by nie miała w środku), a właściwie odkrywa cały wzgórek łonowy. Przeszliśmy zatem na przedostatni rządek (ostatni to już wszystkie napki rozpięte) i przy tym rozmiarze muszę uszka mieć spięte na max do środka. A to oznacza znowu, że drugie napki osadzone na uszkach b.blisko siebie, nie trzymają końcówek góry pieluszki. Czyli druga napka z uszek zapina mi się na 3 w rządku napkę, licząc od środka. Te dwie pozostające w rządku na końcach góry pieluszki tak nam niefajnie wyłażą :/ Jak zapiełabym na ostatnią to się materiał roluje i słabo wygląda. Do tego nie wiem czy w tym J. na brzuszku wygodnie z tak "zebranym" materiałem.

    Nie wiem czy umiem to opisać właściwie. Może zrobię Ci fotkę w weekend, na Jasinkowej pupie i prześlę w pw?

    Po za tym nie mam pieluszce nic do zarzucenia. Po domu puszczam Jasia często bez otulacza w formowankach i tylko w naszej jedynej kolorowej (zielono-żółte paseczki puppi) ta góra pieluszki, a raczej jej końce tak wyłażą.

  7. #27
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gaja78 Zobacz posta
    O dziękuję za skład Bo jestem na etapie dokupowania kilku formowanek i zależy mi na nat. materiałach od pupy

    Już piszę co miałam na myśli. Na drugich napkach od dołu pieluszka bardzo odstaje przy brzuszku (co by nie miała w środku), a właściwie odkrywa cały wzgórek łonowy. Przeszliśmy zatem na przedostatni rządek (ostatni to już wszystkie napki rozpięte) i przy tym rozmiarze muszę uszka mieć spięte na max do środka. A to oznacza znowu, że drugie napki osadzone na uszkach b.blisko siebie, nie trzymają końcówek góry pieluszki. Czyli druga napka z uszek zapina mi się na 3 w rządku napkę, licząc od środka. Te dwie pozostające w rządku na końcach góry pieluszki tak nam niefajnie wyłażą :/ Jak zapiełabym na ostatnią to się materiał roluje i słabo wygląda. Do tego nie wiem czy w tym J. na brzuszku wygodnie z tak "zebranym" materiałem.

    Nie wiem czy umiem to opisać właściwie. Może zrobię Ci fotkę w weekend, na Jasinkowej pupie i prześlę w pw?

    Po za tym nie mam pieluszce nic do zarzucenia. Po domu puszczam Jasia często bez otulacza w formowankach i tylko w naszej jedynej kolorowej (zielono-żółte paseczki puppi) ta góra pieluszki, a raczej jej końce tak wyłażą.
    aaa.. bo Ty nie masz noworodkowej tylko OS? A jaki duży jest Twój synek? Prześlij proszę fotkę, bo nie do końca rozumiem, chętnie zobaczę jak to wygląda, może uda mi się coś poprawić/doradzić.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  8. #28
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Tak mam OS. Janko ma 10,5 miesiąca (jutro dokładnie ), ale już jest chodząco-biegający, więc pieluszka "chodzi" razem z nim. Przekroczył wagowo 11 kg. Może już ma te 11,5 kg.
    Wiesz jak teraz patrzę na tę pieluszkę w ręku, to dodatkowa napka za metką po lewej i po prawej załatwiły by pewnie sprawę. Ale gdy zacznie się poszerzać pieluszkę na brzuszku i zapinać uszka już nie na środku brzuszka tylko na końcach pieluszki to te "dodatkowe" napki, o których myślę pewnie drapałyby dziecko w boczki.
    Wiesz, jak naciągnę wełniane gatulki to różnicy żadnej nie ma
    P.S Jutro bedziemy poza domem, ale cyknę w nd.
    Ostatnio edytowane przez Gaja78 ; 31-10-2014 o 23:47

Podobne wątki

  1. Idzie Jesień- ochrona przed wiatrem i deszczem
    Przez Walkiria w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 00:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •