Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Wątek: ochrona otulaczy przed kupką;)

  1. #1
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie ochrona otulaczy przed kupką;)

    Mam noworodka i wielopieluchowanie idzie mi kiepsko Nie wiem co czrobić by chronić otlacze przed zabrudzeniem (zwłaszcza wełnę). Kupki mamy co pieluszkę a często tak duże że zawartośćzostaje na otulaczu.
    Co wkładacie do środka? Co polecacie?
    - tetra 40x80 nie sprawdza się bo zaraz przesikana, w formowanki (dużą ilość) nie chcę inwestować.

  2. #2
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    Mam noworodka i wielopieluchowanie idzie mi kiepsko Nie wiem co czrobić by chronić otlacze przed zabrudzeniem (zwłaszcza wełnę). Kupki mamy co pieluszkę a często tak duże że zawartośćzostaje na otulaczu.
    Co wkładacie do środka? Co polecacie?
    - tetra 40x80 nie sprawdza się bo zaraz przesikana, w formowanki (dużą ilość) nie chcę inwestować.
    To może tetra złożona w samolot + mały noworodkowy wkład bambusowy? tetra zabezpieczy brzegi a bambus doda chłonności

    zamierzasz używać tylko otulaczy, czy będziesz kupować kieszonki OS?

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    W którymś z wątków o papierkach dziewczyny pisały o papierkach, ktore łapią mleczne kupki. Poszukaj.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #4
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    U mnie papierki ni chciała łapac mlecznych kupek. Były zbyt płynne i wszystko przesiąkało.
    Poleciłabym prefoldy z nich tak nie wycieka. Jedna pani na allegro ma wiekszą ilośc uzywek po 4 zł. Jak sobie zepniesz snapi to nie bedzie wypływać na otulacz.
    www.szelmostwa-lisa.blogspot.com life style and babywearing
    franc 11
    kocia 15

  5. #5
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suskha Zobacz posta
    U mnie papierki ni chciała łapac mlecznych kupek. Były zbyt płynne i wszystko przesiąkało.
    Poleciłabym prefoldy z nich tak nie wycieka. Jedna pani na allegro ma wiekszą ilośc uzywek po 4 zł. Jak sobie zepniesz snapi to nie bedzie wypływać na otulacz.
    prefoldy albo składane wkłady


  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaheira Zobacz posta
    To może tetra złożona w samolot + mały noworodkowy wkład bambusowy? tetra zabezpieczy brzegi a bambus doda chłonności

    zamierzasz używać tylko otulaczy, czy będziesz kupować kieszonki OS?
    kupuje też kieszonki

  7. #7
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    W którymś z wątków o papierkach dziewczyny pisały o papierkach, ktore łapią mleczne kupki. Poszukaj.
    papierki nie daja rady;(

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Ja miałam taki sam dylemat zanim zaczęłam używać wielo. A teraz jak mi wypływa kupa to spłukuję strumieniem wody tak jak z wkładów i wieszam otulacz do wysuszenia. Piorę wtedy co około 2 dni bo co dzień to mi się nie chce no chyba że kilka kup zrobi (ale my EC więc kupa max raz dziennie w pieluchę a tak to zazwyczaj do nocnika), ale jak jest suchy żeby nie sfilcować (ale na zasadzie że wlewam trochę wody do umywalki troszkę płynu do wełny, pouduszam płuczę i wieszam.
    Z papierkami wyczytałam, że mlecznej i tak nie złapią i na początku używałam wkładek sucha pielucha ale odparzały Gabrysię więc dałam spokój. Spłukanie świeżej kupy zajmuje mi chwilkę.

  9. #9
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    obawiam się, że taki jest wątpliwy urok połączenia otulaczy z wkładami i mlecznymi kupami. Problemu raczej nie przeskoczysz, można próbować jakoś zminimalizować ryzyko wycieku. U nas na początku w miarę dobrze dawała radę tetra w samolot+dodatkowy wkład z przodu (dla chłopaka). Wychodziło tanio i w miarę skutecznie. Otulacze i tak były często zabrudzone, ale czasami tetra w samolot dała radę ochronić otulacz.
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  10. #10
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urkye Zobacz posta
    obawiam się, że taki jest wątpliwy urok połączenia otulaczy z wkładami i mlecznymi kupami. Problemu raczej nie przeskoczysz, można próbować jakoś zminimalizować ryzyko wycieku. U nas na początku w miarę dobrze dawała radę tetra w samolot+dodatkowy wkład z przodu (dla chłopaka). Wychodziło tanio i w miarę skutecznie. Otulacze i tak były często zabrudzone, ale czasami tetra w samolot dała radę ochronić otulacz.
    wiem, ale kilkanascie przebrań na dobę i pranie co 2gi dzień - mam sporo otulaczy ale nie tyla by za każdym razem był nowy/czysty i z tego właśnie wynika problem. Niestety prać ręcznie nie mam jak bo by z łazienki nie wychodziła

  11. #11
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    kupuje też kieszonki
    ja na początku miałam kilka noworodkowych pieluszek, ale od około 2 miesiąca zaczęłam używać OS

    Otulaczy dopiero od kilku dni używam i też czasem jest tak, że po jednym założeniu jest do prania, dlatego kieszonki na razie są podstawą mojego wielopieluchowania.

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    U nas spokojnie dawała radę tetra, tylko, że nie w samolot a w latawiec (nie wiem czy to to samo czy nie). Przy noworodku kupa na otulaczu zdarzyła się może z dziesięć razy. Znacznie częściej mieliśmy ten problem później w 4-6 miesiącu.


  13. #13
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    niestety, taki urok połączenia noworodek+wkłady+otulacze...
    U nas też się w miarę sprawdzało składanie tetry (ale większej 70x80) - chłonność dla nas była zupełnie wystarczająca.

    Formowanki jednak najlepiej się sprawdzają jeśli chodzi o czystość otulacza. Ja przy następnym mam zamiar sobie takie jakieś proste prefoldo-formowanki uszyć (też dlatego, że mąż stwierdził, że składanie tej tetry to jakiś koszmar) - taniej wychodzi niż kupować no ale do tego potrzeba czasu a tego brakuje Ci pewnie teraz.


  14. #14
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    niestety, taki urok połączenia noworodek+wkłady+otulacze...
    U nas też się w miarę sprawdzało składanie tetry (ale większej 70x80) - chłonność dla nas była zupełnie wystarczająca.

    Formowanki jednak najlepiej się sprawdzają jeśli chodzi o czystość otulacza. Ja przy następnym mam zamiar sobie takie jakieś proste prefoldo-formowanki uszyć (też dlatego, że mąż stwierdził, że składanie tej tetry to jakiś koszmar) - taniej wychodzi niż kupować no ale do tego potrzeba czasu a tego brakuje Ci pewnie teraz.
    tak czasu brak
    mam kilka formowanek i prefoldów ale to kropla w morzu. Żałuje że nie potrafię szyć... i kombinuje bo mamy prawie m-c i szkoda mi inwestować w malusie formowanki i inne rzeczy. Bo i tak już majątek wydałam

  15. #15
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    no tak, ciężko przewidzieć jak będzie dziecko szybko rosło, bo to bardzo zależy - moja do pół roku spokojnie się w formowankę Skę mieściła ale to nigdy nie wiadomo.

    A może te prefoldy czy inne składane wkłady spróbuj? Zawsze to dobry potem wkład do kieszonek.


  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    spróbuj formowankę Puppi noworodkową na napy, jest uszyta z weluru bambusowego to bardzo elastyczny materiał, myślę, że na długo wystarczy. Ja używam tej formowanki OS dla syna 20 miesięcznego i w pasie mamy dużo zapasu, myślę że to przez elastyczność materiału.

  17. #17
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    spróbuj formowankę Puppi noworodkową na napy, jest uszyta z weluru bambusowego to bardzo elastyczny materiał, myślę, że na długo wystarczy. Ja używam tej formowanki OS dla syna 20 miesięcznego i w pasie mamy dużo zapasu, myślę że to przez elastyczność materiału.
    20-miesięcznego to chyba OS macie, bo z opisu wynikło jakby noworodkową
    Ostatnio edytowane przez Elayla ; 31-10-2014 o 08:44

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    20-miesięcznego to chyba OS macie, bo z opisu wynikło jakby noworodkową
    Napisałam przecież OS

  19. #19
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    Napisałam przecież OS
    Rzeczywiście. Za wczesna godzina dla mnie, niedowidzam chwilami

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  20. #20
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Do 3 mż zapinaliśmy prefold bawełniany na snappi i na to otulacz mini coveralls (mieliśmy 2 szt.). Niespodziewaną mleczną kupkę np. po zupie kalafiorowej jak zjadłam, taki zestaw łapał bez problemu. Generalnie "jajecznica" była max. 2x dziennie i o stałej porze, dlatego wysadzaliśmy synka do miseczki (EC).

    Jeśli nic nie da rady to może przeczekać pierwsze 3 m na jednorazówkach eko

Podobne wątki

  1. Idzie Jesień- ochrona przed wiatrem i deszczem
    Przez Walkiria w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 00:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •