Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: jak dbać o kieszonki ?

  1. #1
    Chustomanka Awatar Tymonka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    613

    Domyślnie jak dbać o kieszonki ?

    Używamy tylko kieszonek , od 4 miesięcy piorę je prawie co dziennie w temp.40-60 z dodatkiem nappy fresh , ale ostatnio zdarzają się przecieki wiem ,że powinnam je odtłuścić , ale im więcej czytam tym bardziej nie wiem jak , no i co z kieszonkami , jakie zabiegi je porządnie oczyszczą ,a nie zniszczą ?


  2. #2
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Moje kieszonki leżą właśnie w wanience w mocno ciepłej wodzie z dodatkiem dużej ilości płynu do mycia naczyń. Wypłukałam je wcześniej w pralce razem z wkladami. Potarłam je trochę przy wrzucaniu do wody z płynem. Wkłady się piorą na 90st z kwaskiem cytrynowym. Jak wyjmę wkłady, do pralki wrzucę kieszonki, nastawienie płukanie, a potem wypiorę na 60st z wirowaniem 800obrotów/min. Tak robie mniej więcej co Jeszcze nic się kieszonkom nie stało i zawsze się odtłuszczają.
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  3. #3
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Ja zalewam kieszonki (uprzednio wyprane jak zawsze) raz na jakiś czas roztworem kwasku cytrynowego (ciepłym, ale nie powyżej 60 stopni). Zamykam wiaderko i zostawiam na noc. Po nocy do pralki na 60 stopni z odrobiną kwasku jeszcze, a potem dwa prania w 20 stopniach, żeby się wszystko wypłukało. Te prania robię z wkładami, któe wcześniej wyprałam w 90 stopniach w kwasku.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  4. #4
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marynarka Zobacz posta
    Ja zalewam kieszonki (uprzednio wyprane jak zawsze) raz na jakiś czas roztworem kwasku cytrynowego (ciepłym, ale nie powyżej 60 stopni). Zamykam wiaderko i zostawiam na noc. Po nocy do pralki na 60 stopni z odrobiną kwasku jeszcze, a potem dwa prania w 20 stopniach, żeby się wszystko wypłukało. Te prania robię z wkładami, któe wcześniej wyprałam w 90 stopniach w kwasku.
    i nic się nie dzieje z PUL-em? bo czytałam, że kieszonek nie można kwaskować

  5. #5
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Nic mi się z Pulem nie dzieje, ale robię z małą ilością kwasku, no i u mnie zdarzyło się to dwa razy na razie, bo zawsze płuczę 3 razy po praniu i mi pieluchy nie zalatują i nie przeciekają
    Aaaa.... przypomniałam sobie, że ostatnio zrobiłam tak: z nappy freshem kieszonki, wkłady z kwaskiem, a potem po wypłukaniu razem na 60 stopni bez niczego i 2 razy po 20. Szczerze chyba kieszonki po nappy freshu były czystsze i ładniej pachnące niż po kwasku. Ja wsypywałam 3 łyżki nappy fresha na wiaderko kieszonek, wodę gorącą i na noc zostawiałam.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  6. #6
    Chustomanka Awatar Tymonka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    613

    Domyślnie

    Czyli co kieszonki w wodzie z nappy fresh na noc , a wkłady z kwaskiem ? Później wkłady wyprać w 90 st bez dodatków , a kieszonki w 60 st ? Dobrze zrozumiałam ?


  7. #7
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Ja nie moczę wkładów na noc osobno, tylko wsypuję kwasek do pralki (od razu odkamienia ) w dwie przegródki, bo robię z praniem wstępnym na 90. I jak one już się trochę pobełatają z tym kwaskiem, to wyłączam pralkę i zostawiam wkłady w pralce na noc. W tym czasie wkładam kieszonki do wiadra, zalewam roztworem nappy fresha, zamykam i odstawiam na noc. Rano włączam pralkę z wkładam, żeby się dalej prało. Jak się wypierze (z dodatkowymi płukaniami), to dorzucam kieszonki i piorę na 60 stopni. A potem 2 razy na 20. Mam nadzieję, że teraz trochę przejrzyściej
    A tak ogólnie, to zawsze ustawiam w normalnym praniu płukanie antyalergiczne (czyli 3 dodatkowe płukania) i raz na jakiś czas piorę w 60 stopniach. No i taki stripping robię raz na 5 miesięcy i spokojnie wystarcza


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  8. #8

    Domyślnie

    Odtłuszczałam do tej pory raz, wrzuciłam je do gorącej wody (ale nie wrzątku, z 75 stopni mniej więcej) z płynem do naczyń i zostawiłam na noc, w międzyczasie dolałam wrzątku jak wystygło i płynu. Pomogło. Co jakiś czas piorę kilkakrotnie na 60 stopni bez proszku. Na co dzień tez piorę w 60 stopniach, podwójne pranie i podwójne płukanie. Wkłady piorę razem, czasem natomiast same wkłady wrzucam na 90 stopni (okazjonalnie także na kilka takich cykli bez proszku). Czasem namaczam na noc wkłady we wrzątku z kwaskiem, ale do puli kwasku nie daję, jeśli już to sodę oczyszczoną (jak sobie przypomnę to dorzucam też sodę do prania). Piorę w normalnym proszku, aktualnie chyba arielu.

  9. #9
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    A jak kieszonki zalatują, to co najlepiej zrobić?
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez diu Zobacz posta
    A jak kieszonki zalatują, to co najlepiej zrobić?
    ale kieszonki czy wkłady bardziej trącą?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #11
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Ja bym w nappy freshu wymoczyła. Kieszonki w 60 stopniach, a wkłady w 90 w kwasku, ale w nappy fresh też by było dobrze. Ja swoje ostatnio tak zrobiłam, bo młoda ząbkowała i wkłady waliły, że hoho... Mój przepis się sprawdził


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marynarka Zobacz posta
    Ja bym w nappy freshu wymoczyła. Kieszonki w 60 stopniach, a wkłady w 90 w kwasku, ale w nappy fresh też by było dobrze. Ja swoje ostatnio tak zrobiłam, bo młoda ząbkowała i wkłady waliły, że hoho... Mój przepis się sprawdził
    i dodatkowo polecam puścić wkłady w pralce (bez detergentu) na tyle cykli (60 st), aż w ostatnim płukaniu nie będzie ani odrobiny piany



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  13. #13
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Ja to już nie wiem, co bardziej śmierdzi... Więc wystrippuję jedno i drugie. Ile tego kwasku dawać? Mam 3 kilo. Że wkłady to wiem, ale czy kieszonki można kwaskiem potraktować?
    I doradźcie jeszcze z sodą, dziewczynki - chciałabym wybielić wkłady. Ile tej sody się daje i do czego - do prania czy do płukania?
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    kieszonek nie radzę traktować kwaskiem. wszystko, co ma PUL do michy - zalać gorącą wodą i dodać kilka łyżek nappy fresh lub mio fresh.
    kwasku do strippingu wsypuję do dozownika tyle, ile zazwyczaj daję proszku do normalnego prania. ale wiem, że niektórzy dają mniej i też jest efekt.
    z sodą nie pomoge, bo nie używam



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  15. #15

    Domyślnie

    Jak śmierdzą to:
    - pule do miski z gorącą wodą, ale nie wrzątkiem i pół szklanki sody, zostawić na nos, najlepiej przykryć żeby wolno stygło
    - wkłady do miski z wrzątkiem i szklanką kwasku cytrynowego, zostawić na noc jak wyżej

    rano wkłady do pralki na 90 stopni, bez proszku. Potem do wkładów dorzucić kieszonki i na 60 stopni, bez proszku, najlepiej na 2-3 podwójne cykle z dodatkowym płukaniem na te 60 stopni.

  16. #16
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Strasznie kombinujecie dziewczyny, ale oczywiście każdy robi to jak mu pasuje. A ja ładuję wszystko do jednej michy z 3 łużkami napifresza i mocno ciepłą wodą, zostawiam na noc. Później wrzucam do pralki i piorę z namaczaniem prawie 3 godziny z odrobiną proszku, 60 stopni, 5 płukań. Nic mi nie śmierdzi a kieszonki nie są zniszczone. Takie pranie robię raz na dwa tygodnie bo mniej więcej po tym czasie wkłady zaczynają mi wonieć. No a odtłuszczanie standardowo: mocno ciepła woda ze sporą ilością płynu do naczyń (na oko ) i na przynajmniej 8 godzin.

  17. #17
    Chustomanka Awatar Tymonka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    613

    Domyślnie

    Ja w końcu zrobiłam tak : wkłady namoczyłam w kwasku przez noc , kieszonki w nappy fresh , rano wkłady puściłam na 90 st bez dodatków , później dożuciłam kieszonki ,puściłam wszystko na 60 st z dodatkowym płukaniem , póxniej jeszcze jedno pranie 30 minutowe i dwa płukania . Efekt super , nic nie śmierdzi i nie przecieka , a było już kiepsko . No i chyba wiem dla czego nagle wszystko zaczęło przeciekać , mój mąż w dobrej wiezrze pieluchy po kupie zapierał mydłem :/


  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    To masz bardzo dobrego męża mój najchętniej zakopałby pieluchę z kupą w ogródku

  19. #19
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    To masz bardzo dobrego męża mój najchętniej zakopałby pieluchę z kupą w ogródku
    Dobre, dobre . Mój w ogóle nawet do młodego nie podchodzi jak wie, że ma kupę w gaciach

  20. #20
    Chustomanka Awatar Emma
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    585

    Domyślnie

    Ważne, że chciał dobrze ja mojego poinstruowałam zanim jeszcze zabrał się za przebranie pieluchy
    Żona, mama, doula

    Synek maj 2012r. Córcia wrzesień 2014r

Podobne wątki

  1. wkładki BG-jak o nie dbać?
    Przez magnolia17 w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •