Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31

Wątek: gdzie najtaniej jednoraówki ekologicznę? czy gdzieś są jeszcze BabyDream OKO?

  1. #21
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,674

    Domyślnie

    W sumie, takie pieluszki i tak są trochę lepsze niż zwykłe, c'nie? Jak widzę, że "ekopieluszka rozkłada się 100 lat", podczas gdy zwykła - 500 lat, to z jednej strony - rzeczywiście, 100 lat to dużo! ale to 5 razy mniej niż 500.

    Ej. Zaczęłam grzebać w temacie i wiecie co? Takie Beaming Baby też mają poliakrylany, choć "niewielką ilość". Poza tym mają pulpę z kukurydzy, rozkładają się w 4 lata. No ale poliakrylany są... I w Wionie też.

    Kikko chyba nie mają poliakrylanów, mają coś innego ("unikalny biopolimer o wyjątkowej chłonności - SAP. SAP jest poddawany bardzo dokładnym badaniom a wyniki testów pokazują, że nie jest toksyczny, modyfikowany genetycznie, ani nie powoduje podrażnień.")
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  2. #22
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,968

    Domyślnie

    Aniu, niby tak, ale ja nie lubie, jak mnie ktoś wkręca
    A jak one stoją cenowo? Bo powinny kosztować 50% tego, co Kikko, żeby było sprawiedliwie

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,884

    Domyślnie

    No i tak kosztują, za paczkę Kikko dałam coś ponad 70zł, plus przesyłka. Kupiłam je do szpitala i to było moim zdaniem najlepsze co mogłam znaleźć dla delikatnej pupci noworodka. Ostała mi się jedna kikko, bo rzep się w niej odkleił i w sumie trzymam ją, bo chciałam ją rozłożyć na czynniki pierwsze i zobaczyć co jest w środku.
    Swoją drogą, to położna, która ubierała Małego nie umiała obsłużyć tej pieluszki i mocno się dziwowała co to za cudo, bez rysunków z przodu
    J.2014 i E.2016

  4. #24
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Ubieram młodemu beaming baby w nocy i pielucha jest pełna rano do granic możliwości, a czasami nawet nie wytrzyma. Przebieram go raz ok 3 rano, ale mój syn wypija hektolitry w nocy i nic nie da rady, nawe pełen żelu absorbującego Pampers. W Beaming baby nigdy nic na skórę nie wyszło, a w Pampersach znalazłam kilka razy żel na skórze i dlatego w nocy zakładam Bb. Są sztywne ale w nocy to nie przeszkadza i drogie niestety. Podobno rozkładają sie w 4 lata, zrobiłam eksperyment i wrzuciłam pieluchę do kompostownika koło domu, wrzuciłam też jednorazową Grovie, bo ta ma się rozłożyć po 4 miesiącach (na noc się nie nadaje, jest za mało chłonna)

  5. #25
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    chyba tylko kikko nie maja superabsorbentu. nie pamiętam beamingbaby. kupiłam wszystkie ekojednorazówki (wiecie,ze sa nawet takie ,kóre mianują się "ekojednorazowe: a jak doczytałam, to były tylko eko dlatego,ze opakowanie jest biodegradowalne? widze bardzo wielka dowolnośc w szafowaniu "ekologia" jenorazówek). no wiec, pisąłam gdzies już na forum o tym chyba...poprzecinałąm te eko dostępne w PL. te z intermarche miały bardzo dużo superabsorbentu. niekóre maja wymieszany ze skrobia kukurydziana i innymi takimi, ale zazwyczaj głownie superabsorbent....zazwyczaj te eko sa sztywniejsze. używamy teraz bambonature, tez maja superabsorbent i tez tylko w ilus procentach biodegradowalne i wykonane z materiałów odnawianych, ale najmilsze sa i najmniej smierdzace. a już na pewno widać róznice jak pieluszka jest zasikana.... NEMO, mam tez kilka pieluszek w kompostowniku

  6. #26
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    w-wa
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    z jednorazówek używałam tylko kikko.
    podałabyś konkretnie link do nich?
    Mały Konstruktor 2009, Kochane Żywe Srebro 2011, Gwiazdka 2014

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,884

    Domyślnie

    Ja kupowałam bezpośrednio u producenta: http://www.xkko.pl/xkkoeco/kompostow...owe/21996.html

    W podobnej cenie są też tu: https://www.mall.pl/pieluchy-kikko/k...i-pleny-s-40ks
    Na mall.pl często robią promocje na darmową dostawę od 100zł, zawsze to coś na czym można oszczędzić.

    W innych polskich sklepach cena za paczkę była 10-15zł wyższa.
    J.2014 i E.2016

  8. #28
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    w-wa
    Posty
    125

    Domyślnie

    Kaisa, myślisz, że jest sens brać kilka opakowań S, biorąc pod uwagę, że w domku wielo?
    chodzi mi o rozmiarówkę przy średniaku miałam Wionę i już nie pamiętam, ale były albo mniejsze niż zwykłe jednorazówki, albo większe
    nie wiem jak teraz, ale wcześniej rodziłam dzieci koło 4 kg
    Mały Konstruktor 2009, Kochane Żywe Srebro 2011, Gwiazdka 2014

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,884

    Domyślnie

    Mój synek jak się urodził ważył 3600, ale był długi, miał 59cm. W szpitalu musiałam mu tę Skę podwijać i w ogóle mi sie ta pieluszka taka wielka wydawała. Służyły nam tak do 6,5kg - rzeczywiście tak jak podaje producent. Ja kupiłam jedną paczkę, z czego połowa poszła w szpitalu, a druga część przez trzy miesiące. Tylko ja używam jednorazówek do lekarza, albo czasem jak do kogoś szliśmy.
    Jakbym kupowała znowu, to bym wzięła 1 paczkę S (nawet jak się dzieć urodzi 4kg, to na pewno za małe nie będą), a resztę już M. No ale to już przy następnym dziecku chyba
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 28-10-2014 o 22:55
    J.2014 i E.2016

  10. #30
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    w-wa
    Posty
    125

    Domyślnie

    dzięki
    Mały Konstruktor 2009, Kochane Żywe Srebro 2011, Gwiazdka 2014

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,884

    Domyślnie

    Znalazłam jeszcze dziś próbki ze szpitala - pampers i dada 1 (2-5kg). Obie te pieluszki są mniej więcej takie same. Kikko S są 1,5cm dłuższe i ok 0,7-1,0cm szersze (w zależności od miejsca, bo odrobinę inaczej są wykrojone).
    J.2014 i E.2016

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 13:50
  2. BumGenius Bambusowa - czy jeszcze gdzieś dostępne w Polsce?
    Przez Koire w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 12:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •