Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37

Wątek: Pomocy, czerwono i przeciekająco

  1. #21
    Chustofanka Awatar luthien
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    164

    Domyślnie

    Ile ma córcia? Może zmiana w diecie?


  2. #22
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinia Zobacz posta
    Dlaczego nie można go stosować u dzieci?
    za wikipedia:
    "Kwas borny stosunkowo łatwo wchłania się z uszkodzonego naskórka lub błony śluzowej, podczas gdy wydalanie z organizmu jest bardzo wolne. Skutkiem tego jest gromadzenie się preparatu w wątrobie oraz układzie nerwowym. Długotrwałe stosowanie kwasu borowego może prowadzić także do uszkodzenia nerek"

  3. #23
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    22,121

    Domyślnie

    Jak pupa się nie goi niezależnie od zmiany pieluch może być nadkażenie grzybicze (drożdżami najczęściej) lub/i bakteryjne. U nas się sprawdziła maść na receptę triderm jak nie działały maści wysuszajace plus elidel - ale moja córka ma atopową skórę wiec więcej było medykamentów. Pieluchy wielorazowe stosowałam krótko na koniec pieluchowania, problem był w diecie bardziej, oparzenia zawsze razem ze zmianami na buzi.

  4. #24
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Ostatnio u nas tez byly powazniejsze problemy ze wzgledu na przedłużającą się biegunkę. Lekarka zapisała maść sterydową Pimafucort, zeszło wszystko po dwóch dniach. Masci co prawda nienależy stosowac długotrwale, bo jest ze sterydem.
    Wczesniej na zaczerwienioną mosznę stosowałam Clotrimazol i pomagało, no ale tym raze było naprawdę zle, Mały nie dał sie na ręce wziąć, bolało go nawet podmywanie samą wodą, nie mógł sobie miejsca znaleść.
    W czasie smarowania maścią przeszłam na pampki, tzn na noc i rano. W ciągu dnia wielo i mąka. Plus wietrzenie.

  5. #25
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez p_asieńka Zobacz posta
    Ostatnio u nas tez byly powazniejsze problemy ze wzgledu na przedłużającą się biegunkę. Lekarka zapisała maść sterydową Pimafucort, zeszło wszystko po dwóch dniach. Masci co prawda nienależy stosowac długotrwale, bo jest ze sterydem.
    Wczesniej na zaczerwienioną mosznę stosowałam Clotrimazol i pomagało, no ale tym raze było naprawdę zle, Mały nie dał sie na ręce wziąć, bolało go nawet podmywanie samą wodą, nie mógł sobie miejsca znaleść.
    W czasie smarowania maścią przeszłam na pampki, tzn na noc i rano. W ciągu dnia wielo i mąka. Plus wietrzenie.
    Kurcze, a nam Pimafucort nie pomógł, tzn po dwóch dniach stosowania było lepiej, a potem wróciło, nie jest gorzej ale też nie lepiej. Prawie dwa tygodnie smarowałam tak jak lekarka zaleciła. Jutro idę z małą do pediatry raz jeszcze.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  6. #26
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Na oddziale neonatologicznym na te ostrzejsze zmiany skórne w okolicy pieluszkowej zaleca się Clotrimazol na zmianę z Tormentiolem właśnie.
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  7. #27
    Chustofanka Awatar kasikader
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    348

    Domyślnie

    To może być mimo wszystko związane z zębami. U mojej mimo, że ząbkuje od bardzo dawna z małymi przerwami, teraz nastał jakiś trudniejszy okres i nawet ssać nie chciała, więc być może i skład moczu zmienia się w różnych fazach ząbkowania. A wtedy znaczyłoby to, że niedługo po prostu zniknie problem. Czego Ci życzę... A dopóki nie znika to chyba tylko objawowo można coś zdziałać. A jeśli dłużej nie znika to do pediatry bym poszła, bo szkoda dziecka i Was

  8. #28
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    U nas nareszcie widać poprawę, po dwóch dniach stosowania Clotrimazolu na zmianę z Tormentalum. Oby się to w końcu wygoiło do końca.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  9. #29
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    A ja zastosowałam dzis na noc duzo masla shea i pampersa aby dał sucho. i przy każdym karmieniu zmieniałam i tez smarowała.
    i wszystko zeszło a z miesiac sie z tym bujamy bo chyba zeby nadal ida. 1 juz jest ale dalej bylo czerwone. Na razie po nocy zeszło i na dzien załozyłam wielo. Zobaczymy co dalej.

  10. #30
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Monika, moze poczekaj jeszcze dzien dwa, zeby sie skora zagoila do konca?

  11. #31
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    No i wietrzcie te dupiny, bo to jest najzdrowsze dla skóry. Ja na Waszym miejscu nie zakładałabym jednorazówek tylko wielo z naturalnym materiałem od pupy, a potem to wielo profilaktycznie można w płynie do naczyń wymoczyć. Bo kiszenie w pampku to niestety sprzyja drożdżycy. Właśnie się na neonatologii naoglądałam czerwonych pup u kilkudniowych noworodków trzymanych bez przerwy w jednorazówkach.
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  12. #32
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krypto Zobacz posta
    No i wietrzcie te dupiny, bo to jest najzdrowsze dla skóry. Ja na Waszym miejscu nie zakładałabym jednorazówek tylko wielo z naturalnym materiałem od pupy, a potem to wielo profilaktycznie można w płynie do naczyń wymoczyć. Bo kiszenie w pampku to niestety sprzyja drożdżycy. Właśnie się na neonatologii naoglądałam czerwonych pup u kilkudniowych noworodków trzymanych bez przerwy w jednorazówkach.
    Przez dwa tygodnie zakładałam tylko wełniaki z bambusowymi składankami, zmieniałam pieluchę co 1-1,5h, często były prawie suche i niestety nie zauważyłam poprawy. Dopiero teraz te maści pomogły, więc od odparzenia i pupy zależy
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  13. #33
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    my też walczymy z odparzeniem, albo taka pora roku, albo zęby idą, bo kupa żrąca była i stąd problem. Drugi dzień w ekojednorazówkach+maść, dzisiaj już trochę lepiej. Jestem tak przyzwyczajona do wielo, że mam dylemat moralny, że dziecko w jedno trzymam. Ale obfocę może stosik, bo jest okazja.

  14. #34
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NEMO Zobacz posta
    my też walczymy z odparzeniem, albo taka pora roku, albo zęby idą, bo kupa żrąca była i stąd problem. Drugi dzień w ekojednorazówkach+maść, dzisiaj już trochę lepiej. Jestem tak przyzwyczajona do wielo, że mam dylemat moralny, że dziecko w jedno trzymam. Ale obfocę może stosik, bo jest okazja.
    no to czekam na fotke

  15. #35

    Domyślnie

    A u nas przerwa w wielo trwa. Pupka zagojona (tormentiol) i zbieram się żeby znów wpaść w pranie. Muszę "zalecić" paniom w żłobku częstszą zmianę pieluch bo przy pampkach zum nam się przypałętał i jakby okropnego kataru było mało to pęcherz musimy leczyć.
    Misiulka (03.2007), Madziulka (06.2013)
    http://emenemsymamusi.blogspot.com/

  16. #36
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emenemsymamusi Zobacz posta
    A u nas przerwa w wielo trwa. Pupka zagojona (tormentiol) i zbieram się żeby znów wpaść w pranie. Muszę "zalecić" paniom w żłobku częstszą zmianę pieluch bo przy pampkach zum nam się przypałętał i jakby okropnego kataru było mało to pęcherz musimy leczyć.
    U Ciebie za rzadko, u mnie za często, z 10 pieluszek w ciągu paru godzin, chyba mi synka co chwilę przebierają O.o
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  17. #37
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Tylko sie cieszyc melodi, mojej potrafily pampka od 8 do 12 nie zmienic

Podobne wątki

  1. Macie jakieś dziwne linki na czerwono?
    Przez nautika w dziale Pomoc techniczna
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 21:23
  2. Elfy czerwono-białe z lnem 24/09/2012
    Przez Roma w dziale Nati
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 18:47
  3. czerwono-pomaranczowa natka w akcji
    Przez Nagar w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 13:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •