Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: ECOpi, formowanka

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Sieradz
    Posty
    4

    Question ECOpi, formowanka

    Do tej pory pieluch wielorazowych używamy w dzień, a w nocy jednorazowych. Chciałabym to zmienić. Zastanawiam się nad zakupem formowanek ECOpi. Czy nadają się one na noc? Czy dla prawie ośmiomiesięcznego synka (ok 10 kg) dobry będzie rozmiar regular?
    Czy może jednak lepiej zainwestować w inne formowanki? Jakie?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 16:19

  2. #2
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    U nas one idą w dzień, na nocki tylko w sytuacjach wyjątkowych (jak wszystkie inne formowanki się piorą, schną albo są brudne). Regular to te z zielonym obszyciem? Jeśli tak to będą dobre rozmiarowo.
    Na nocki u nas sie sprawdzają formowanki Kokosi bambusowa miękkość, z dzianinki bawełnianej (te są naj naj ) i puch Pupeko

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Sieradz
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abcd_2007 Zobacz posta
    Regular to te z zielonym obszyciem? Jeśli tak to będą dobre rozmiarowo.
    Regular są czerwone (informacja że od 6 do 18 mca), a zielone premium (od 1,5 roku)

    Czyli jak już to od razu te zielone?

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Sieradz
    Posty
    4

    Domyślnie

    A używałaś może formowanek bambusowych lollipop?

  5. #5
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kayhtek Zobacz posta
    Regular są czerwone (informacja że od 6 do 18 mca), a zielone premium (od 1,5 roku)

    Czyli jak już to od razu te zielone?
    Zielone, czerwone były dobre jak młody miał pół roku

    Cytat Zamieszczone przez Kayhtek Zobacz posta
    A używałaś może formowanek bambusowych lollipop?
    Nie używałam

  6. #6

    Domyślnie

    Z tymi formowankami lepiej uważać, bo rozmiarówka jest beznadziejnie zaniżona, np. moja od 6. tygodnia nosi rozmiar infant, który teoretycznie jest od 4 do 8 miesięcy i właściwie mogłabym jej nie zapinać na najmniejsze napki, podobnie przejechałam się na ichnich prefoldach – są tak małe, że za małe, a teoretycznie powinien być zapas.
    Poza tym pielucha jest fajna – miękka, estetyczna (ale ja lubię takie zgrzebne klimaty), dobrze skrojona, chłonna, wygląda na wygodną. ALE: po 2 praniach zmechaciła się i rozszedł się materiał przy szwach, ogólnie nie powala jakością ani trwałością. Cena moim zdaniem jest skrajnie przesadzona, podejrzewam, że w Pakistanie kupują je za grosze. Biorąc pod uwagę, że są to pieluchy rozmiarowe, przy tej cenie zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować w bambusowe OS. No i w praniu (dosłownie) upadł kluczowy dla mnie argument na rzecz bawełnianej formowanki – czas schnięcia, który miał być krótszy niż w przypadku bambusa. Miał, bo nie jest, tzn. bambusowa formowanka z kieszonką schnie wyraźnie szybciej, a bambusowy wkład do niej (ale tych mam zapas) mniej więcej tyle samo. Ha, czyli wychodzi na to, że mnie cena boli, bo faktycznie, gdyby były o połowę tańsze mogłabym wypchać nimi pół szuflady. Ma ktoś dojście do producenta?





  7. #7
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    A na jak długo wystarczyly wam noworodkowe? Własnie kupiłam 4 sztuki i nie wiem czy jest sens. Może lepiej było zainwestowac w jakieś prefoldy dla noworodka.
    www.szelmostwa-lisa.blogspot.com life style and babywearing
    franc 11
    kocia 15

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Ja bym kupiła noworodkowe formowanki ale z weluru bambusowego, Elaya takie szyje. Są elastyczne, mięciutkie i z kieszonką więc szybko schną. Dla mnie OS to odkrycie, bo miałam już kilka podejść do formowanek i nigdy ich nie polubiłam, a te uwielbiam, a pupa młodego nigdy taka fajna nie była.

  9. #9

    Domyślnie

    O tak, Elayla'owe formowanki są fajne, bo szybko schną i dobrze leżą na pupie. Na moje prawie ośmiotygodniowe jakieś 5,5 kg żywej wagi jeszcze oblecą (i to nawet z zapasem napek), choć już nieco kuse. Noworodkowe formowanki ma też KoKoSi (a bawełniane chyba w cenie ECOpi, choć jakościowo to zupełnie inna półka), jeśli rozmiarowo są podobne do otulaczy to też powinny starczyć na jakieś 2 miesiące. Co do ECOpi się nie wypowiem, bo noworodkowej nie miałam, ale one się bardzo mocno kurczą, a zakresy rozmiarowe są podawane w miesiącach, a nie w kilogramach, co zupełnie nie pozwala oszacować ich przydatności.
    Jeśli chodzi o prefoldy ECOpi – moim zdaniem dla noworodka >3,5 kg dobre będą od razu te z pomarańczowym obszyciem, na moją małą były za małe niemal od razu, a kupiłam je jak miała chyba 5 tygodni. Ale teraz zamiast prefoldów kupiłabym składane wkłady bambusowe – albo PUPPI (od Elayla'i) w wersji mini, albo od sylviontka (KoKoSi) z pomarańczowym obszyciem (zwłaszcza bambusową miękkość) + snapka. Nie przypominam sobie, by taki patent został przesikany, czasem dodawałam jeszcze wkład noworodkowy. A teraz wszystko leci jako szybciejschnący wkład do kieszonki, więc się nie marnuje, a cała reszta noworodkowego ustrojstwa już zalega na dnie szuflady w oczekiwaniu na kolejnego sikacza.





  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    moim zdaniem formowanka ecopi jest bardzo słabo chłonna i o wiele za długo schnie. Nie polecam a szczególnie na noc. Na noc najlepsze są formowanki bambusowe. Uważam, że lepiej kupić prefold dla noworodka, ponieważ jak dziecko podrośnie prefold może posłużyć za dodatkowy wkład chłonny.

  11. #11
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    Dla mnie fajne formowanki, ale fakt, rozmiarówka dość zaniżona, z czerwonym obszyciem u nas od 4 miesiąca. Słabo, że inne rozmiary są kiepsko dostępne. Po wielu razach po praniu są mega sztywne, ale wystarczy je wymiętosić lub przejechać po kancie krzesła i są ok Ja polecam!

Podobne wątki

  1. ECOpi, pieluszki składane, muśliny
    Przez carissima w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-07-2015, 01:27
  2. Nowa {ECOpi} Pieluszka formowana bawełniana, niebielona
    Przez mamaUlki w dziale Recenzje pieluszek
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 13:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •