Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: system chusty/nosidełka dla świeżynki z bliźniakami - prośba o rady

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    4

    Domyślnie system chusty/nosidełka dla świeżynki z bliźniakami - prośba o rady

    Hej
    Zaczynam się rozglądać w temacie chust i nosidełek i potrzebuję porad. Na wiosnę przyjdą bliźniaki, które chcielibyśmy czasem ponosić, żeby móc zejść z wybetonowanych ścieżek. Ze względu na to, że będziemy nosić zawsze razem z mężem, to nie będzie bardzo intensywne noszenie - podejrzewam, że w tygodniu na spacerki będę sama zaginać z wózkiem, a noszenie będzie głównie w weekendy.

    pomyślałam o systemie : chusta elastyczna na pierwsze pol roku (wiosna, lato) + jakieś miękkie nosidełko na później, od 6. miesiąca

    Nastawiłam się na wygodne i szybkie wiązanie, ze względu na to ze z bliźniakami może być hardcore, zawsze muszą się wiązać dwie osoby i dobrze, żeby to sprawnie szło. Poza tym dzieciaki będą raczej małe, jak to bliźniaki, a my też jesteśmy drobni więc nie mają po kim dużo rosnąć, więc chusta elastyczna powinna być ok. no i z chustą elastyczną mogę sobie jednego dzieciaczka łatwo wyjąc i zamienić na drugiego , gdybym chciała je na zmianę nosić np po domu

    Tylko, że z kolei czytam tu na forum, że elastyki nie są za dobre jeśli chodzi o zdrowe ułożenie dziecka i na lato mogą być gorące, co trochę mi napędziło wątpliwości...

    Natomiast szkoda mi inwestować w drogie chusty tkane, skoro nie będę używać codziennie a potem chcę się przerzucić na nosidło.......

    Proszę o opinie i sugestie

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o kwestię finansową, to elastyki tracą na wartości, ponieważ bo jakimś czasie się rozciągają, a chusty tkane i po 20 latach będą dobrze pracować i można je sprzedać (a wtedy to w ogóle z profitem, bo to będą już unikaty ). No i mogą się przydać nawet jak już będziecie mieli nosidło. A elastyki będą użyteczne pewnie maksymalnie do 8 miesiąca życia dziecka. Może na początek jeden elastyk i zobaczycie jak Wam to odpowiada ? Nie musicie od razu kupować wszystkiego razy dwa, bo taką chustę zamówicie w ciągu trzech dni maksymalnie przez internet.
    Maj 2014 i Marzec 2016

  3. #3
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    alicja, dla mnie elastyk to trochę zakup bez sensu. Naprawdę lepiej kupić niedrogą tkaną (za 150 zł to już masz w czym przebierać jeśli chodzi o pasiaki bawełniane) i zainwestować w poradę doradcy, który pokaże jak dociągać. Motanie wcale nie jest takie trudne, kilka razy zawiążesz, szczególnie z dobrym profesjonalnym instruktażem i będziesz wiązać z zamkniętymi oczami w 30 sekund
    Jak się nie spodoba to tkaną zawsze możesz sprzedać za podobną cenę co kupiłaś. Elastyka już trudniej.
    Poza tym ja w tkanych pasiakach z powodzeniem noszę moje prawie 1,5 roczne dziecko a nosideł nie lubię, bo mi w nich niewygodnie - generalnie w czym nosić to bardzo indywidualna kwestia pary rodzic-dziecko IMO.

    Co więcej, nosidło najlepiej zacząć używać jak dziecko siedzi samodzielnie a to jest zazwyczaj dużo później niż 6 miesiąc życia. W elastyku nie dasz rady tak dużego dziecka nosić, nawet jeśli będzie drobnej budowy, bo za bardzo materiał będzie się rozciągał i będzie Ci niewygodnie.

    Także ja polecam, po pasiaku - jeden dla Ciebie, drugi dla męża i spotkanie z doradcą albo chociaż z kimś doświadczonym w chustach, żeby pokazał wam na żywo na czym to polega. Jak dzieciaki usiądą i będziecie woleli nosidła to wtedy pasiaki sprzedacie i będziecie mieli trochę kasy na nosidła właśnie


  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    alicja, mysle, ze HoliPoli super Ci doradzila

    ja jeszcze tylko dodam od siebie, ze warto moze byloby zajrzec do watku mam blizniat i podpytac jak u nich wygladala sprawa noszenia? Tu link do watku


  5. #5
    Chusteryczka Awatar Leoni
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    1,591

    Domyślnie

    ja podpisze sie pod tym co napisała HoliPoli, tym bardziej, ze z ciekawości sama kupiłam na początek elastyka lenny lamb a miałam juz pasiaka bawełnianego nati.
    i zdecydowanie bardziej polecam mieciutkiego, złamanego pasiaka- taki wystarczy na cały okres noszenia, im maluszki cięższe tym elastyk będzie niewygodny

    a poza tym pasiaka sprzedałam za tyle ile kupiłam, z elastyka odzyskałam połowe

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie

    Generalnie zgodze sie z dziewczynami jesli chodzi o nosnosc I inwestycje finansowe tzn pasiaczka uzywanego znajdziesz w cenie nowej elastycznej, a to raczej najlepsza opcja bo uzywany elastyk moze byc rozciagniety.
    Jednak ja osobiscie bardzo sobie na poczatek elastyka chwalilam I mimo iz tkane uwielbiam to przy nastepnym maluszku tez na poczatku po elastyczna chuste siegne. Po pierwsze latwosc wkladania I wyciagania bez koniecznoscI odwiazywania sie za kazdym razem, po drugie moje kolkowe dzieciaki bardzo sie rzucaly do tego silne bardzo, corka majac zaledwie kilka dni w takim napadzie przeturlala sie z pleckow na brzuszek. Ja uzywalam elastycznej natki nawet w 30st upaly I mloda sie nie przegrzewala, ale takiego moby bym nie polecala w lecie bo on faktycznie gruby
    Zaznaczam jednak ze na pewno nie mam takiego doswiadczenia co dziewczyny ktore przede mna sie wypowiadaly, poza tym mysle ze nawet przy elastycznej chuscie dobrze jest miec kogos doswiadczonego kto pokaze Wam jak to prawidlowo zrobic.
    Ostatnio edytowane przez Szczebiotka ; 08-10-2014 o 15:06

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    4

    Domyślnie

    dzięki za link do wątku z bliźniakami

    chyba jednak się skuszę na jedną elastyczną chustę, żeby sobie móc na przemian wkładać i wyjmować dzieciaczki chociaż w domu. A mam możliwość pożyczyć na trochę chustę tkaną, to sobie popróbujemy jak się urodzą i zobaczymy co nam się sprawdzi. Ze szkoleniami chustowymi to wszystko fajnie, ale jak czasem zamiast męża wezmę siostrę albo przyjaciółkę na spacer to lepiej mieć coś w miarę łatwego dla kogoś nieprzeszkolonego. Dlatego jednak docelowo nastawiam się na nosidełka - chyba bondolino można najszybciej wprowadzić?

  8. #8
    Chustomanka Awatar Pasiata
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków/ Bochnia
    Posty
    766

    Domyślnie

    A ja bym proponowała zacząć od kółkowej - łatwa i szybka w obsłudze. W dalszej kolejności tkana. Możesz je w skrajnym wypadku zawiązać obie naraz Elastyków nie polecam w ogóle a z nosidełkiem zdecydowanie poczekaj do czasu, kiedy maluchy będą samodzielnie siedzieć - w nosidle pozycja jest inna niż w chuście (mniejsze zgięcie i większe odwiedzenie a co za tym idzie bardziej wyprostowany kręgosłup), poza tym nie ma bocznego wsparcia kręgosłupa. No i na pewno nosidła trzeba najpierw przymierzać, bo muszą być dopasowane szerokości ą i wysokością panela do rozmiarów dziecka. Trudno to wszystko opisać - najlepiej spotkać się z doradcą, który wszystko Wam wyjaśni i pokaże
    Ja mam pod opieka jedne bliźniaki - noszone z powodzeniem przez oboje rodziców w kółkowej i tkanej z przodu (kangur) i stosunkowo szybko na plecach
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® - konsultacje, warsztaty, pogadanki www.pasiata.pl
    Tosia 20.10.2008, Wojcieszek 30.03.2011

  9. #9
    Chusteryczka Awatar marcy
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,927

    Domyślnie

    ja bym polecała kolkowa i tkana. Na szybkie akcje dobrze sprawdza sie kolkowa, w kangurku jak sie uprzesz moze jeden małych spac a drugiego da sie nakarmić spod pachy. Elastyk zajmie ci dłużej niz wsadzenie dziecka do kolkowej, o korzyściach jesli chodzi opozycje dziecka nie wspominając.
    Alex 2008, Adaś 2010, Emma i Tymon 5/01/2014

    Doula/ Certyfikowany Doradca Laktacyjny/Doradca noszenia po kursie ClauWi



Podobne wątki

  1. nasze plecaczkowanie - początki prośba o rady
    Przez peluche w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •