Strona 56 z 57 PierwszyPierwszy ... 64648495051525354555657 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,101 do 1,120 z 1129

Wątek: watek poszukiwawczo zyczeniowy

  1. #1101

    Domyślnie

    Nie. U mnie tak było, więc jestem wyczulona. Ma wspaniałych znajomych poza szkołą, ewidentnie w drugą stronę.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  2. #1102
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Moje dzieci też bardzo polubiły Dr Dollitle, z starszych Pan termometr zachorował. Pan Maluśkiewicz, Moja Mama Czarodziejka, Przygoda z małpką, Karolcia.
    Ale Misia Uszatka czytanego nie zdzierżyli.

    U starszego w klasie za to chłopcy bardziej lubią czytać niż dziewczynki. Zdziwiło mnie to.

    Ja też byłam typem bibliotecznym spędzałam przerwy na czytaniu w szkolnej bibliotece... do czasu kiedy przeczytałam tam w zasadzie wszystko co było dostępne, poza komiksami.
    I u mnie było to spowodowane brakiem towarzystwa na tyle interesującego by rezygnować z czytania.
    Ostatnio edytowane przez murmle ; 15-11-2019 o 22:35
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  3. #1103
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    U nas na chustach też są licytacje i czasami są wysokie kwoty.
    Licytacje to co innego bo to idzie na dobry cel jak dla mnie przy tego tupu akcjach to nie fant jest ważny tylko cel. A jak się licytuje. Trzeba być na FB?
    trzeba być na fb żeby licytować

  4. #1104
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    To może taki typ. Znam kilka takich osób Niektóre nawet pokończyły jakieś znośne szkoły

  5. #1105
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Dodam jeszcze Jacek i Agatka oraz Małpeczki z naszej półeczki. Książka którą uwielbiam (kiedyś była w wprzedażowym, nie moja, bo swoją nadal mam)Przygody zabawek. Widziałam niedawno, że jeszcze dostępna.
    Tak samo Baśnie na dobry nastrój. No cudowne są.

  6. #1106
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    Bardzo lubię ilustracje książkowe z lat 50-70 i często szukam na allegro książek dziecięcych dla ilustracji właśnie. Bardzo mnie dziwią ceny wydań z lat 80tych, astronomiczne, biorąc pod uwagę bardzo złą jakość druku. Ceny książek wydanych współcześnie też - bo przy tej ilości do wyboru, każdą "perłę" można zastąpić inną perłą.
    Ze starych polskich książek - bardzo lubiany jest u nas jeden z tomów Poczytaj mi mamo - ten m. in. z bajką o grzecznym rycerzu, Wędrówka pędzla i ołówka, O malarzu rudym jak cegła, Gałgankowy skarb, Przygody kropli wody i muchy na globusie, seria Razem ze słonkiem (wybrane czytanki). Na pewno lubimy bajki audio z lat 60tych i 70tych. Za to kompletnie nie chwycił Miś Uszatek (ani książka, ani bajka) - strasznie mnie to dziwi, bo te akurat wszyscy jako dzieci bardzo lubiliśmy, nie?

    Moje dzieci lubią bajki i baśnie, więc jeszcze "torturują" babcię karząc jej godzinami czytać stare wydania tychże

    * każąc, sorry
    Ostatnio edytowane przez Marko ; 16-11-2019 o 18:19

  7. #1107
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Marko Poczytaj mi mamo też jest u mnie lubiane.
    Te książki które wymieniłaś po Poczytaj mi mamo były wznowienia i są dostępne(lub były nie wiem jak teraz jest). Jest to seria Muzeum książki dziecięcej.
    Jakiś czas temu kupiłam książkę Awantura o kapcie. Jest mega fajna. Wznowienie (reprint) oczywiście.
    Z tymi "perłami" cudownie to ujęłaś.
    Baśni jest ogromny wybór w dzisiejszych czasach. Śpiewająca Lipka i Bajarka opowiada to faktycznie czyta babcia jak przyjedzie.
    U mnie Miś Uszatek lubiany ale nie każdy.

    Wiecie odnośnie wysokich cen to zdziwiłam się ostatnio jak zobaczyłam cenę tego https://allegro.pl/oferta/litery-nau...scy-8657447286

  8. #1108
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    To od dawna jest w cenie
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  9. #1109
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Dziewczyny pomóżcie

    szukam dla pięciolatka książek o żołnierzach wojnie i wojsku.

    z jednej strony obrazkowych w sensie by czołgi samoloty i mundury były

    z drugiej fabularnych tu mi do głowy przyszły dwie pozycje Dziadek i niedźwiadek oraz Wojtek żołnierz bez munduru, nadałaby się któraś z nich? I która?
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  10. #1110
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Hmm, może nie do końca tego szukasz, ale obrazkowo pierwsze do głowy przychodzą mi naklejkowe z Usborne, np. taka https://www.amazon.de/gp/product/140...KR8XB7XF&psc=1

    Są o I wojnie też, o rycerzach. Grube dosyć, sporo wiedzy można z nich wyciągnąć.

  11. #1111
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Dziewczyny pomóżcie

    szukam dla pięciolatka książek o żołnierzach wojnie i wojsku.

    z jednej strony obrazkowych w sensie by czołgi samoloty i mundury były

    z drugiej fabularnych tu mi do głowy przyszły dwie pozycje Dziadek i niedźwiadek oraz Wojtek żołnierz bez munduru, nadałaby się któraś z nich? I która?

    Ja czytałam Dziadka i niedźwiadka synowi jak miał 5-6 lat, bardzo mu się podobała

  12. #1112
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Zapomniałam dodać że na środę...
    Wtedy ma urodziny
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  13. #1113
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Zapomniałam dodać że na środę...
    Wtedy ma urodziny
    Może coś takiego?
    Nie ma za dużego wyboru w książkach dla dzieci ...
    https://bonito.pl/k-90429821-wojsko-bezpieczenstwo

  14. #1114
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    zamówiłam wszystko co w bonito pi razy drzwi pasowało i będę patrzeć
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  15. #1115
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Murmle polecam ten komiks.
    http://www.sklepniepodleglosci.pl/pr...ego-zolnierza/
    Jest tam też bardzo dobra książka o Ince tylko nie pamiętam ile mój miał jak mu czytaliśmy
    Wojtka o którym było pisane polecam jedneg i drugiego.
    Rycerze lasu tylko to chyba jednak dla trochę starszych, nie pamiętam kiedy zaczęliśmy czytać synowi. Teraz czyta sam i jakoś zatraca mi się to kiedy zaczął.
    Wojtek Cwaniak - to jest książka o harcerstwie ale bardzo dużo w niej historii. Nawet moja córka była nią zainteresowana jak czytaliśmy synowi jakiś czas temu.
    Dobre książki dla dzieci piszą też Szarkowie. Joanna Szarek, Jarosław Szarek
    Jest jeszcze to ale musisz zobaczyć czy dla pięciolatka. Jest on zdecydowanie dla dzieci ale czy takich małych to nie jestem pewna https://bonito.pl/k-90694538-srebrni...h-niepodleglej
    Oczywiście seria Czytam sobie. Na 100 lecie niepodległości wydana seria z kotylionem
    To https://bonito.pl/k-1301414-czytam-s...olski-poziom-2
    https://bonito.pl/k-90403929-fajna-ferajna to musisz sprawdzić ale bardzo fajne
    Baśnie i legendy polskie chyba Lilany Bardijewskie z wydawnictwa Jedność też miały ciekawe wątki historyczne.
    W sklepie Muzeum Powstania Warszawskiego jest bardzo dużo dobrych książek i gier planszowych (wiem, że nie o gry pytasz ale Bitwa pod Grunwaldem jest bardzo z żołnierzami
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 17-11-2019 o 09:23

  16. #1116
    Chustoholiczka Awatar Alien
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4,013

    Domyślnie

    Ciągnąc trochę OT ja nie cierpiałam Misia Uszatka, oglądałam bo wielkiego wyboru to nie było. Tak samo nie lubiłam Kubusia Puchatka. Me dzieci mają tak samo. Kubuś Puchatek je nudzi.
    K. VIII 2011 i P. VIII 2014

  17. #1117
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Murmle jeszcze była lub jest seria wydawnictwa Astra.
    Mam Bitwa pod Oliwą oraz Bitwa pod Racławicami czytane już bardzo dawno. Teraz nie mogę tego zlokalizować u siebie na półkach, ale też jest ok.

  18. #1118
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Dziewczyny pomóżcie

    szukam dla pięciolatka książek o żołnierzach wojnie i wojsku.

    z jednej strony obrazkowych w sensie by czołgi samoloty i mundury były

    z drugiej fabularnych tu mi do głowy przyszły dwie pozycje Dziadek i niedźwiadek oraz Wojtek żołnierz bez munduru, nadałaby się któraś z nich? I która?
    dziadek i niedzwiadek super, tak jak wszystkie Łukasza Wierzbickiego. mój pięciolatek uwielbia. jeśli album to ten jest rewelacyjny https://vesper.pl/albumy/35-czolgi-i...-9788361524748

  19. #1119
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Kupię bardzo serie ze zdjęcia oraz odgłosy przyrody. Najbardziej chodzi o oceany w przypadku jednej i drugiej serii, ale inne też spoko chętnie też tomy 1, 5,6, 8,9 encyklopedii Larousse z czasopisma Rodzice.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez schiselle ; 05-01-2020 o 17:40
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  20. #1120
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    A ja wciąż szukam " Podróż Teo" tylki w bdb stanie bo to na prezent. Moze ktos gdzies widział .? Albo mozecue polecuc jakis antykwariat internetowy? Poza Allegro i olx nie wiem gdzie szukać.

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. watek pochwalny
    Przez eloiz w dziale Chustowanie - nasz styl życia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 12:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •