Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: Nosidło na bardzo krótkie "spacery"

  1. #1
    Chustonoszka Awatar dagnes
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    już prawie Opole:)
    Posty
    58

    Domyślnie Nosidło na bardzo krótkie "spacery"

    Doszkoliłam się na forum, że ergo dla niemowlaka jest niewskazane. Muszę jednak coś mieć na bardzo krótkie wypady do sklepu, lekarza, max 30 min. Mąż wyjechał i wszędzie z maluchem chodzę, nawet wyrzucić śmieci pod blok, a mieszkam na 2 piętrze bez windy i znoszenie malucha z wózkiem kilka razy dziennie to masakra....Czy w takim wypadku mogłabym go czasami włożyć do ergo? Maluch ma 2,5 miesiąca, waży 6.300 i ma ok. 64 cm. Główkę już trzyma. Myślałam nad Bondolino, Manducą albo Tulą z wkładką (chociaż już o wkładce poczytałam i trochę się zniechęciłam). Nie chcę być wyrodna matką, ale szukam rozwiązania które uwolni mnie choć czasem od wózka. A wiązanie chusty wydaje mi się trochę praco i czasochłonne. Będę wdzięczna za pomoc.
    W. 12.07.2014

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Może kółkowa chusta? Wierz mi, że lepiej takiego maluszka do nosidła na razie nie wkładać


  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Dla takich małych to bondolino lub marsupi. No i jak kornflejka pisze kółkowa tez jest dobrym wyjsciem .
    Maj 2014 i Marzec 2016

  4. #4
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    na pół godziny to już bym wiązaną wzięła, ale wynieść śmieci itp - kółkowa.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  5. #5
    Chustonoszka Awatar dagnes
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    już prawie Opole:)
    Posty
    58

    Domyślnie

    Jadę do bratowej, która ma chustę wiązaną. Może spróbuję, chociaż teraz myślę też o Marsupi, jedyny problem to który rozmiar. L jest od 170, ja mam 169, mój mąż, który może czasem nosiłby młodego w nosidle ma 2 metry, więc dla niego pewnie XL.Może być ciężko to pogodzić.
    W. 12.07.2014

  6. #6
    Chustonoszka Awatar srebrna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    141

    Domyślnie

    kółkowa zdecydowanie

    Sent from my RM-885_eu_poland_273 using Tapatalk

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dagnes Zobacz posta
    może czasem nosiłby .
    Tryb przypuszczający i to "może czasem" ? Kupuj pod siebie a w razie czego, gdyby sie okazało, że jednak chce nosic to wtedy będziesz myśleć i się martwić.

    Ale wracając do meritum - dla 2,5 miesięczniaka nosidlo to kiepski pomysł.
    edit. Tu masz wyjaśnione dlaczego


  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Do sklepu to wiązankę możesz zamotać a tyle co wyjść do samochodu czy wywalić smieci to kółkową.
    Ja uzywam kółkowe bo mieszkam na 4 piętrze a Helki już od dawna nie noszę z fotelikiem z auta tylko właśnie w kółka wrzucam.
    Kółkowa z ramieniem prostym założona z tzw. odwróconą krawędzią jest najlepsza dla malucha.
    Marsupi i bondolino testowałam przy Kubiku jak był mały i u nas się nie sprawdziło. Tula i manduca dla siadających zdecydowanie. Wkładki dla maluszków pominę milczeniem
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  9. #9
    Chustonoszka Awatar dagnes
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    już prawie Opole:)
    Posty
    58

    Domyślnie

    To w takim razie zaczynam szukać postów "którą kółkową wybrać", bo z podejmowaniem szyboko decyzji jest u mnie kiepsko, a wybór używanych spory.
    W. 12.07.2014

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    1. Skośnokrzyżowa oryginalna lub szyta z długiej wiązanki przez jakąś forumkę.
    2. Ramię proste.
    3. Kółka "L"
    4. Najlepiej bawełnianą.

    Fajne są Ltle Frog i przyjazne cenowo, storchenwiege super ale sporo droższe.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  11. #11
    Chustonoszka Awatar dagnes
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    już prawie Opole:)
    Posty
    58

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie! Teraz wybór będzie duuużo łatwiejszy.
    W. 12.07.2014

  12. #12
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    1. Skośnokrzyżowa oryginalna lub szyta z długiej wiązanki przez jakąś forumkę.
    2. Ramię proste.
    3. Kółka "L"
    4. Najlepiej bawełnianą.

    Fajne są Ltle Frog i przyjazne cenowo, storchenwiege super ale sporo droższe.
    potwierdzam to co zostało napisane o kółkach i ramieniu.......ja przez ramię zakładkowe i kółka w rozmiarze M się zniechęciłam do kółkowych

  13. #13
    Chustonoszka Awatar dagnes
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    już prawie Opole:)
    Posty
    58

    Domyślnie

    Pożyczyłam w końcu elastyczną LL od koleżanki i dziś byłam na pierwszym dłuzszym spacerze.(Nie mogłam się zdecydować jaką chustę kupić i pożyczenie rozwiązało problem).Może za szybko jej nie wiążę, ale daje radę. Mały zadowolony, tylko po 1,5h zaczęły mnie plecy boleć trochę. To normalne, czy może chusta była źle zawiązana? A może nie powinnam 7 kg dziecka w elastycznej nosić?
    W. 12.07.2014

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    1. Skośnokrzyżowa oryginalna lub szyta z długiej wiązanki przez jakąś forumkę.
    2. Ramię proste.
    3. Kółka "L"
    4. Najlepiej bawełnianą.

    Fajne są Ltle Frog i przyjazne cenowo, storchenwiege super ale sporo droższe.
    A kółka L to jaką mają średnicę?
    J.2014 i E.2016

  15. #15
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    7 kg w elastyku jest graniczne. no ja wiem że producenci pisza do 13 kg ale nie mam pojęcia jakie plecy to wytrzymają. ja nosiłam do 6 kg Tomka, i to raczej na krótko - i już czułam ramiona. elastyk sprężynuje i im bardziej jest elastyczna tym szybciej zaczyna doskwierać niewygodą. ale jak na razie nic innego nie masz to lepsza taka niż nosidło. wiąż ja ścisło nie zostawiaj miejsca na dziecko - jak sie pochylasz dziecko musi byc mocno "doklejone" do ciebie, wtedy cięzar będzie odczuwany troszkę mniej. i rozglądaj się za czymś innym Tomek dopiero teraz ma właściwą pozycję w bondolino. jeszcze 2 miesiące temu miał nóżki zbyt szeroko.
    też na krótkie wyjścia polecam kółkową. ja mam girasola i też jest super miła, miękka dobrze trzyma. zawsze jeździ pod wózkiem, wnoszę w niej syna na 4 pietro.
    używałam też na zakupy pod blokiem i wszelkie wyjścia do 30 min.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  16. #16
    Chustonoszka Awatar dagnes
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    już prawie Opole:)
    Posty
    58

    Domyślnie

    Czyli kwestai ciężaru dziecka przy chuscie elastycznej to moja wygoda? Dziecku nic nie bedzie jak je jeszcze trochę ponoszę? Zakup chusty bedzie trwał wieki pewnie. U mnie Manduca czeka aż młody usiądzie. Bo rozmiarowo pasuje, synciu długi jest strasznie
    W. 12.07.2014

  17. #17
    Chustonoszka Awatar dagnes
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    już prawie Opole:)
    Posty
    58

    Domyślnie

    A może ktoś poleciłby coś z chustostraganu? W rozsądnej cenie
    W. 12.07.2014

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    A czego szukasz, elastyka ? Bo jak ma 7 kg to już się nie opłaca w nim nosić, bo po prostu za chwilkę będzie za mało nośna.
    Maj 2014 i Marzec 2016

  19. #19
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dagnes Zobacz posta
    Czyli kwestai ciężaru dziecka przy chuscie elastycznej to moja wygoda? Dziecku nic nie bedzie jak je jeszcze trochę ponoszę? Zakup chusty bedzie trwał wieki pewnie. U mnie Manduca czeka aż młody usiądzie. Bo rozmiarowo pasuje, synciu długi jest strasznie
    nie do końca. im cięższe dziecko tym gorzej podtrzymywane, elatyk sprężynuje, ciężkie dziecko osiada i po kilku minutach jest za nisko , czasem krzywo, trudniej utrzymać prawidłową pozycję.
    w nosidle to tez kwestia całej pozycji nie tylko długości panela. nóżki mają mieć prawidłową żabkę. za duże odwiedzenie jest szkodliwe. plecki muszą być lekko zaokrąglone tak jak w chuście. im młodsze dziecko tym dokładniej musimy go wiązać, bo wszelkie nieprawidłowości mogą rodzić problemy.
    w kółkowej tez trzeba dbać o prawidłową pozycję a w szczególności o symetrię.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  20. #20
    Chustonoszka Awatar dagnes
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    już prawie Opole:)
    Posty
    58

    Domyślnie

    No właśnie nie elastyka, bo elastyka mam. Szukam czegoś na zastępstwo, czego wiazanie nie bedzie sprawiało mi trudności.
    W. 12.07.2014

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 23:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •