Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Ec problemy

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    16

    Domyślnie Ec problemy

    Witam.
    Jakiś miesiąc temu zaczęłam wprowadzać Ec w życie (teraz) 2 miesięcznej córki. Szybko nauczyłam się sygnałów i przez 2 tygodnie wszystkie kupki i siusiu lądowały w nocniczku (nocą i czasem na spacerze było w pieluche). Potem było szczepienie katar odpuściłam trochę na dwa dni, ale wysadzałam przy zmianie pieluszki. no a potem to sie już wszystko zmieniło. Córa nie daje sygnałów to raz, ale przez ten czas co szło nam dobrze intuicyjnie wiedziałam, że chce jej się siku także teraz też wysadzałam intuicyjnie i tu moje zdziwienie, że Młoda wysadzana nic nie robi. odłożę, zawinę w tetrę i od razu jest siku...i tak przez większość wysadzeń. Myślałam że może nocnik nie pasuje to przeszłyśmy do łazienki - to samo. trwa to już dwa tygodnia i nie powiem jest to frustrujące bo siku złapie raz na kilka dni to jest dobrze a kupy to nie pamiętam kiedy udało mi się złapać, bo zaczęła robić takie, że nic nie słychać. Czasem zakomunikuje, że juz zrobiła czy to siku czy kupke a czasem tak se w tym siedzi. W nocy nie wysadzam bo śpi całą noc a rano pielucha już jest mokra, nie wiem może powinnam, ale wtedy to będzie ze mnie sfrustrowany zombi proszę doradźcie coś bo już brak mi sił

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Moim zdaniem taki etap. Raz na wozie raz pod wozem
    Ja w dzien na siku wogole nie widze sygnalow, na kupe roznie ale w nocy jest bosko do 3 jak je to podczas jedzenia podstawiam nocnik, a po 3 budzi sie z krzykiem i po wysadzeniu sika i tak kilka razy potrafi.
    Musisz probowac dalej choc wiem ze niepowodzenia zniechecaja.

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Córa na początku budziła się w nocy o 3 to siku szlo do nocnika a teraz śpi do 5-7 i już jest po pierwszym siusiu.... Teraz udało mi się złapać jedno kurcze myślałam, że może skok rozwojowy czy coś ale 2 tygodnie dzięki za odpowiedź

  4. #4

    Domyślnie

    Próbuj dalej i się nie zniechęcaj. Mój syn jak był malutki w nocy był wysadzany i siusiał, teraz nawet nie próbowałabym sadzać go na nocnik, bo tylko wrzaskiem i protestem by się skończyło, więc w nocy niestety siusia w pieluchę, ale - zdarzają się noce, kiedy zupełnie nic w pieluchę nie robi i siusia rano.
    A może spróbuj troszkę dłużej potrzymać nad umywalką czy gdzie tam wysadzasz, może za krótko dla niej? A wydajesz przy tym odgłosy, "sisi" czy coś podobnego, żeby kojarzyła, że o to chodzi? A może faktycznie taki etap i jeszcze uda Wam się częściej wyłapywać

  5. #5
    Chustomanka Awatar Agatek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,021

    Domyślnie

    Gratulacje spektakularnego początku...no po takim wstepie to nie dziwie sie ze szkoda Ci ze sie zmieniło...U nas proby od 5 msc dopiero i jak pisze Monika84 raz na wozie raz pod wozem. Rozne sa etapy, rozne samopoczucie dziecka itp.
    Nic na siłę i bez zbytniej spinki, bo działa to odwrotnie.
    Po Twoim wpisie wydaje mi sie ze ambicjonalnie te sprawe EC zaczelas traktowac? nie jest troche tak?

    Cytat Zamieszczone przez (=OloOlo=) Zobacz posta
    W nocy nie wysadzam bo śpi całą noc a rano pielucha już jest mokra, nie wiem może powinnam, ale wtedy to będzie ze mnie sfrustrowany zombi proszę doradźcie coś bo już brak mi sił
    łał no i zazdroszcze przesypianej całej nocki! To naprawde cos.
    :sierpień 2013, i !marzec 2015

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny dluzsze przytrzymanie konczy sie albo wrzaskiem albo 'siedzeniem' i dumaniem :/ potem ja odkladam za chwile znow probujemy i nic zaloze pieluche i juz siusiu jest heh czasem mi sie wydaje ze ona mi na zlosc robi wydaje do tego odglos taki sam od poczatku...czy podchodze ambicjonalnie? Na poczatku przy niepowodzeniach tak, teraz juz bardziej nie wiem o co tu tak naprawde chodzi bo bylo to takie przyjemne Mloda sie cieszyla jak zrobila siusiu do nocnika a teraz zwrot o 180st i nic a nic nie chce ruszyc. Daje nam czas w takim razie bede dalej wysadzac i zmienie troche nocna 'taktyke', bo jak byla pobudka w nocy na siku to potem to szlo tak caly dzien a potem jak zaczela przesypiac noce to sie pogmatwalo i wstajemy tez pozno to moze nie potrafi 'zaskoczyc' zobacze. Z dwojga zlego to i tak lepsze niz gdyby miala 3h siedziec w pampersie a tak to razu jest zmiana pieluszki
    Ostatnio edytowane przez (=OloOlo=) ; 29-09-2014 o 13:49

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Chyba to ze sie pozalilam pozytywnie wplynelo na mije relacje z corcia 80% siusiu zlapane i pare kupek takze wracamy na dobre tory

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez (=OloOlo=) Zobacz posta
    Chyba to ze sie pozalilam pozytywnie wplynelo na mije relacje z corcia 80% siusiu zlapane i pare kupek takze wracamy na dobre tory
    Super a wogole to jakie sygnaly Ci daje? Bo moja albo wcale albo jestem slepa i glucha

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Nie, nie daje juz niestety takich wyraznych ale intuicyjnie proponuje jej nocnik np co 20min bo duuuzo sika i robi siusiu do nocnika a czasem ma tak ze zaplacze w taki inny sposob to wtedy ja tez wysadzam i robi siusiu. Bo sygnalem u niej jest podciagniecie nozek wyprost i juz robi takze musze byc przed tym sygnalem

  10. #10
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    U nas też mieliśmy fazę buntu około 6 miesiąca życia (synek wysadzany od 1 mż). Martwiło mnie to o tyle, że zaczeliśmy wprowadzać pokarmy stałe i kupka zaczeła stawać się mniej mleczna, ale przy wysadzaniu był bunt i prawie płacz. Przestaliśmy wysadzać w sumie na ok. 2 mce. Było mi żal, bo praktycznie od urodzenia współpraca przebiegała tak sprawnie z dwóch stron, że aż serce rosło. Teraz 9,5 mca znowu się wysadzamy, intuicyjnie na siusiu, a kupka x1 dziennie już dawno nie wylądowała w wielorazówce

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Gaja gratuluje czyli pozostaje przy tfu tfu kolejnym buncie wrzucic na luz i sie nie martwic a bedzie dobrze nie sadzilam ze one tak dlugo trwaja.
    A tak poza tym jak sobie radzicie w godzinach wczesnoporannych tzn 4-7 bo u nas juz wtedy siku jest zrobione i mimo ze wysadze ok 3 to i tak potem siku w pieluszce. Nie wiem czy wszystkie dzieciaczki tyle siuraja? Moja czasem potrafi co 5min przewaznie po jedzeniu. Ogolnie na dzien to jest ok 25siusiu :/

  12. #12
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Nie zauważyłam Twojego pyt. dlatego odpisuje tak późno. Janko śpi do godz. 6-6.30, bo wtedy zaczyna się szykowanie męża z synkiem do szkoły/pracy. My nie wysadzamy w nocy. Był czas kiedy pieluszka od momentu zaśnięcia na sen nocny (19-20) była suchutka do 4-5 nad ranem. Ale to było jak miał 3-5 mcy... teraz mamy ciut ponad 10,5 mca i idą nam zęby Przewijam na śpiocha jak się kładę ok. północy i nad ranem pieluchą to można zabić Jak mam kryzys, okres lub po prostu gorszy dzień po cycaniu non-stop w nocy to zakładamy na noc jednorazówkę, bo ja nie mogę w nocy zajmować się przewijaniem/wysadzaniem, tylko muszę się wyspać
    U nas najwięcej siku z rana...bo cycania dużo w nocy...potem pokarmy stałe i na przemian cyc, więc potem mniej. Raczej nie ma sikania na raty. Ale jak biegnie boso z gołą dupinką po wysadzeniu i pieluchy założyć nie chce to czasem jeszcze coś tam popuści, bo podłoga to jednak chłodna o tej porze roku.
    Toopy & Binoo

Podobne wątki

  1. problemy z siusiakiem
    Przez pepekswiata w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 19:14
  2. kangurek-problemy
    Przez Nata w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •