Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: Rozciągnięta chusta elastyczna?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie Rozciągnięta chusta elastyczna?

    Przyglądałam się ostatnio mojej chuście elastycznej i mam wątpliwości czy wszystko z nią OK. Wydaje mi się, że brzegi są na całej długości jakby rozciągnięte. Wygląda to tak, że po rozłożeniu na płasko środek leży równo na podłodze, a brzegi jakby falują. Nie wiem, czy to zrozumiale opisuję... STARAM SIĘ

    Przy wiązaniu efekt jest taki, że środek jest napięty, a te brzegi luźne. Po wypraniu nie jest lepiej. No i nie wiem, czy to normalny efekt używania czy może chusta jest jakaś wadliwa?

    Dodam, że mam chustę elastyczną LennyLamb lapis lazuli rozmiar M. Kupiłam nową, pierwszy gatunek, nosiłam tylko jedno dziecko przez ok. 4 miesiące (do 7 kg), nie codziennie tylko tak raz na kilka dni, kilka razy prałam zgodnie z wytycznymi na metce, suszyłam na balkonie.

    Bardzo proszę o radę, bo nie wiem, czy zgłaszać reklamację czy po prostu przestać panikować.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    zaznaczam bo znajoma ma taki sam problem z elastykiem innej firmy........poradziłam jej żeby reklamowała ale może niesłusznie....poczytam co dziewczyny napiszą

  3. #3
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Ja kiedyś kupiłam używanego elastyka nati i faktycznie jak go bardzo ściśle wiązałam, to i tak przy karku dziecka zawsze był niedociągnięty i odstawał. Właśnie taki rozciągnięty kawałek. No ale mój był używany i może od tego był rozciągnięty. Jak dużo nie nosiłaś i prałaś zgodnie z zaleceniami to ja bym go zareklamowała...


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marynarka Zobacz posta
    Ja kiedyś kupiłam używanego elastyka nati i faktycznie jak go bardzo ściśle wiązałam, to i tak przy karku dziecka zawsze był niedociągnięty i odstawał. Właśnie taki rozciągnięty kawałek. No ale mój był używany i może od tego był rozciągnięty. Jak dużo nie nosiłaś i prałaś zgodnie z zaleceniami to ja bym go zareklamowała...
    No właśnie tak to wygląda - wiązanie ogólnie ścisłe i wszystko niby dolega, a przy szyi jakoś cały czas luźno. Z tego, co piszecie to wynika, że z tą konkretną chustą jest coś nie tak, a nie że każda elastyczna się tak zachowuje... Więc może faktycznie zareklamować.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolka Zobacz posta
    No właśnie tak to wygląda - wiązanie ogólnie ścisłe i wszystko niby dolega, a przy szyi jakoś cały czas luźno. Z tego, co piszecie to wynika, że z tą konkretną chustą jest coś nie tak, a nie że każda elastyczna się tak zachowuje... Więc może faktycznie zareklamować.
    a mogłabyś wrzucić fotkę jak to wygląda jak jest zamotana?

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Jak znajdę chwilę i uda mi się wrzucić fotkę na forum to dodam.

  7. #7
    Chustonówka Awatar anmawe
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    17

    Domyślnie

    To ja też z miłą chęcią się dowiem. Sama chustuję w chuście elastycznej mojego szkraba od jakichś 2-3 tygodni i mam podobnie. Zawsze mam luz przy karku, choć staram się zawiązać chustę bardzo ścisło. No a chusta jest u mnie od nowości. Następnym razem przy motaniu zwrócę na to większą uwagę, bo może mam ten sam problem.

  8. #8
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    przy długim używaniu to chyba normalne. w końcu to elastan i przy długim używaniu nitki pękają. w mojej tez tak się zrobiło. żeby było ścisło przy karku musiałam zawijać brzeg.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    ja widziałam to na żywo również, to znak,że chusta się wyrobiła, co niestety oznacza też-że straciła na nośności. tak z elastykami bywa. wg niektórych doradców chustowych-nie powinno się już w takich motać. (żem przekazuję com słyszała-choć nie ukrywam,że mi nigdy się elastyki nie podobały)

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Kurcze, tak czytam i się załamuję, że zmarnowałam kasę. Wydałam ok. 150 zł na chustę elastyczną LennyLamb, a nie 60 zł na jakąś Pętelkę, bo liczyłam, że będę z niej korzystać przy kolejnych dzieciach, że to nie będzie zakup na 3-4 miesiące... Jeszcze na stronie producent pisze:

    "Zastanawiasz się nad jakością wykonania naszych produktów ?

    Uchodzą za świetnie odszyte i bardzo wytrzymałe.
    Na pewno posłużą Ci przez długie lata."

    A w instrukcji o chuście elastycznej:
    "Dzięki wysokiej jakości produktu mogą
    długo służyć całej rodzinie."

    A tu się okazuje, że kilkanaście razy zamotałam i chusta do niczego A może ktoś reklamował chustę elastyczną ze względu na takie uszkodzenie? Jeśli tak, to jaka była odpowiedź producenta?

    Zdjęcia nie udało mi się załączyć - pojawił się komunikat, że przekracza limit forum, chociaż jest malutkie - 50 kb.

  11. #11
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolka Zobacz posta
    Kurcze, tak czytam i się załamuję, że zmarnowałam kasę. Wydałam ok. 150 zł na chustę elastyczną LennyLamb, a nie 60 zł na jakąś Pętelkę, bo liczyłam, że będę z niej korzystać przy kolejnych dzieciach, że to nie będzie zakup na 3-4 miesiące... Jeszcze na stronie producent pisze:

    "Zastanawiasz się nad jakością wykonania naszych produktów ?

    Uchodzą za świetnie odszyte i bardzo wytrzymałe.
    Na pewno posłużą Ci przez długie lata."

    A w instrukcji o chuście elastycznej:
    "Dzięki wysokiej jakości produktu mogą
    długo służyć całej rodzinie."

    A tu się okazuje, że kilkanaście razy zamotałam i chusta do niczego A może ktoś reklamował chustę elastyczną ze względu na takie uszkodzenie? Jeśli tak, to jaka była odpowiedź producenta?

    Zdjęcia nie udało mi się załączyć - pojawił się komunikat, że przekracza limit forum, chociaż jest malutkie - 50 kb.
    Ja bym zareklamowała. Najwyżej odrzucą reklamację i tyle. Skoro motałaś kilka razy, to nie powinna się rozciągnąć, no bo bez przesady, że chusta elastyczna wypuszczana jest na zamotanie 5 do 10 razy, a potem do śmieci.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    No chyba będę musiała zareklamować, chociaż zasadniczo do reklamacji podchodzę jak do jeża.
    A może ktoś z doradców by się wypowiedział?
    Bo może ten typ chusty już tak ma? I czy to wpływa na bezpieczeństwo?
    Ostatnio edytowane przez Karolka ; 18-09-2014 o 18:34

  13. #13
    Chustopróchno Awatar Andzia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Walia/ UK
    Posty
    10,996

    Domyślnie

    Napisz do producenta. Zapytaj.
    Nic to nie kosztuje.
    Miałam elastyka dawno temu i używałam przez jakieś 4 miesiące, później inny bobas był w niej noszony i niezauwazyłam jakichs zmian.



  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odzew.

    Napisałam do producenta.
    Odpisali, że chusty elastyczne mają to do siebie, że po kilku praniach brzegi dzianiny elastycznej mogą się falować i taka chusta jest bezpieczna, pod warunkiem, że się ją poprawnie zawiąże. Do reklamacji nie ma podstaw.

    Skoro jest bezpieczna, to chowam do szafy dla następnego dziecka. Ale chciałam pożyczyć innej mamie i chyba nie pożyczę. Boje się, że się całkiem zużyje.
    I trochę jestem rozczarowana, bo producent ani w opisie na stronie ani w instrukcji nic nie napisał, że te brzegi się mogą falować...

  15. #15
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    dlatego nie poleca się elastyków...........tylko najlepiej kupić od razu tkaną jakąś mięciutką

  16. #16
    Chustonówka Awatar anmawe
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ja zaczęłam od elastyka, ale zupełnie mi nie podszedł. Choćbym się starała bardzo mocno ją naciągnąć i tak zostawał mi prawie zawsze luz przy karku malucha. Dlatego przerzuciłam się na tkaną i jest o niebo lepiej.

  17. #17
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Elastyki to ponoć jednorazówki. Ale po nie zbyt intensywnym noszeniu powinna jeszcze drugie wynosić.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

Podobne wątki

  1. Pomocy - chusta elastyczna
    Przez Naniby w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 07:35
  2. Jendrulino - chusta elastyczna
    Przez Mayka1981 w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 19:50
  3. chusta elastyczna
    Przez luccy1 w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 13:53
  4. chusta elastyczna
    Przez BejbiDżaga w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 23:18
  5. chusta elastyczna - co robiĂŞ nie tak?
    Przez dominika79 w dziale Chustowiązanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-07-2008, 14:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •