Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Bambus bambusowi nierówny ..

  1. #1
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie Bambus bambusowi nierówny ..

    Dziewczyny, porady potrzebuję Czy w bambusie Nati będzie się nosiło tak samo jak w LL. Czy splot ma znaczenie? Czy rzeczywiście bambus przy cięższym (powiedzmy 9 kg +) dziecku nie daje rady i lepiej sobie odpuścić domieszki, a jeżeli już to co wybrać? Czytałam różne wypowiedzi na forum, wiem, że temat się przewijał, ale ja proszę prosto i na temat . Poniesie czy nie poniesie? I czy bambus bambusowi równy czy nierówny? Istnieje nośny bambus? Z góry dzięki za opinie i wymianę doświadczeń !!




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  2. #2
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Nikt nic? Hop hop




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  3. #3
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Miałam bambus natkowy, a Młody ważył ok 5 kg? Chyba tak. I było całkiem spoko, ale czy poniesie większe dziecię nie wiem. Tak samo porównania z ll nie mam
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  4. #4
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Madzia_180 Zobacz posta
    Miałam bambus natkowy, a Młody ważył ok 5 kg? Chyba tak. I było całkiem spoko, ale czy poniesie większe dziecię nie wiem. Tak samo porównania z ll nie mam
    Dzięki za odzew, bo mi się, aż smutno samej w tym wątku zrobiło .




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Mam bambus oszy i nosny jest

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Bambus jest albo bambusem albo wiskozą bambusową i na tym polega główna różnica. Ja lubię bardzo bambus Oschy, nosiłam 8-9 kg, bo potem moje dziecię odmówiło współpracy. Do tego momentu było super hiper. Z Nati bardzo lubiłam mieszankę wiskozy bambusowej i konopii, na pewno Spiderweb dew takie było. Miało łatwość dociągania bambusa i siłę konopii, jednocześnie było śliskie i takie chwytliwe, nie wiem jak to opisać, ale cudny miks.

  7. #7
    Chustomanka Awatar Madzia_180
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Brzeg
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Julka dziewuszki by pewnie odpisaly, ale jak nie mają merytorycznej odpowiedzi to zapewne zasmiecac Ci wątku nie chcą

    Ale widzę, że już jakiś odzew jest
    Szymonek 07/11/2009 i Filipek 31/03/2014

  8. #8
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Wzdycham do różnych chust Oschy, ale to inna liga . Chodzi mi o wiskozę. Zaciekawiło mnie to połączenie z konopiami, rzeczywiście musi być dobra mieszanka.
    Ostatnio edytowane przez Julka ; 16-09-2014 o 22:49




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  9. #9
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Jedyny bambus w którym nosiłam, to Oscha i nosi pieknie- obecnie prawie 17 kilową pannę
    Natomiast mam torbę na mate do jogi z chusty LennyLamb z bambusem i jest rzeczywiście lekko śliska i zupełnie inna w dotyku (nie wiem jaka by była po wielu praniach i "łamaniu", bo to nie do tego słuzy ).
    Zatem- tak- bambus bambusowi nie równy, a poza tym trzeba jeszcze wziąc pod uwagę procentowy skład i grubośc chusty
    no i umiejetności wiążącego- bo to wg mnie najwazniejsze

  10. #10
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    Jedyny bambus w którym nosiłam, to Oscha i nosi pieknie- obecnie prawie 17 kilową pannę
    Natomiast mam torbę na mate do jogi z chusty LennyLamb z bambusem i jest rzeczywiście lekko śliska i zupełnie inna w dotyku (nie wiem jaka by była po wielu praniach i "łamaniu", bo to nie do tego słuzy ).
    Zatem- tak- bambus bambusowi nie równy, a poza tym trzeba jeszcze wziąc pod uwagę procentowy skład i grubośc chusty
    no i umiejetności wiążącego- bo to wg mnie najwazniejsze
    Prawda, to chyba w dużej mierze właśnie na tych umiejętnościach może polegać ...




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  11. #11
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Ja nie mam porównania bo z bambusa mieliśmy i mamy tylko LL. Obecnie to nasza ulubiona chusta (chyba z racji rewelacyjności na lato), ale noszę 11 kg i czuje ciężar tak po 3 godzinach (więc chyba jest ok?). Śliska nie jest, ale na pewno bardziej milsza i delikatniejsza niż LL sama bawełna. Trzeba ją dobrze dociągnąć bo później podczas noszenia z nikąd pojawia się niedociągnięty materiał . Ale nie ucieka tak strasznie podczas wiązania jak mnie tu na forum straszyli .

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    nie miałam LL ani oschy, miałam za to kilka bambusów i no cottonów nati - dla mnie spokojnie dawały radę powyżej 10kg, chociaż fakt, że trzeba je wtedy trochę dociągnąć w trakcie noszenia, bo pupa coraz mocniej wpada. Jedyny bambus nati, o którym słyszałam, że nosi słabo i jest tylko dla maluszków, to diament (jeśli dobrze pamiętam, gładki, w 1 kolorze).
    2 + 7 (2005-2018)

  13. #13
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    A jak w takim razie pierzecie te bambusy? Może ten aspekt ma znaczenie? Np. bardziej śliski się robi przy używaniu płynu do płukania lub prania? Nota bene wogóle przy praniu chust zaczęłam doceniać orzechy piorące.
    Ostatnio edytowane przez Julka ; 16-09-2014 o 18:23




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  14. #14
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Ja piorę w płynie do prania (Perwol do ubrań sportowych ).

  15. #15
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja nosiłam bambus LL, i do cięzszych dzieci nie polecam A nati nie próbowałam. Może ma ktoś w Twoim mieście, i pożyczy na parę dni?
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  16. #16
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Ja nosiłam bambus LL, i do cięzszych dzieci nie polecam A nati nie próbowałam. Może ma ktoś w Twoim mieście, i pożyczy na parę dni?
    LL mam, tylko cały czas się zastanawiam czy on co raz mniej nośny, czy ja co raz mniej dokładna. Od kiedy zmieniłam sposób prania, mam wrażenie, że jest mniej śliski i lepiej mi się dociąga. A może się pocieszam, bo bardzo bardzo go lubię . Dlatego tak wypytuję, z nadzieją, że ktoś mi podpowie co robię nie tak.
    Pokusiłam się dzisiaj na potestowanie również bambusika diament nati (przed przeczytaniem postu Karuska). Na razie się suszy. Zamotałam raz na próbę i wydał mi się zwarty i nośny. Zobaczymy po praniu.
    Opinii od Was dalej w wątku wyczekuję.




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  17. #17
    Chusteryczka Awatar ewula
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,761

    Domyślnie

    Miałam perłę polkę Nati z bambusen i do 7 kg było spoko, później musiałam co chwilę poprawiać kieszonkę, bo dupka za bardzo wpadała, a poły pod kolanka się ześlizgiwały. Za to maluszka dociągało się bardzo fajnie.
    Adaś - 22.IV.2012 i Ania - 08.III.2014

  18. #18
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Karusek mi przypomniała, że przecież miałam jeszcze no-cottona Nati (len+bambus) i rzeczywiście- nosił świetnie Niunię wówczas kilkunastokilową.

  19. #19
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    No powiem Wam, że ten diamet Nati ponosił dzisiaj 2 h i żadnych luzów nie zanotowałam. Ciężko też jakoś bardzo nie było. Fakt, młodzieniec większość czasu spał, więc nie kręcił się na mej piersi. Ale ciężar przecież ten sam. Nie chcę zapeszać, ale może da radę z mym rosnącym dzieciem .




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  20. #20
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    67

    Domyślnie

    czytam sobie właśnie ten wątek i stwierdzam, że chyba wszystko zależy od indywidualnych preferencji. i od dziecka. na temat jakiej chusty czytam, to przeważnie zdania tak podzielone, że już nie wiem czy warto czy nie. a potem przeważnie wygląda to tak, że jak dobrze się dociągnie, to dobrze niesie, a jak kiepsko, to wszystko boli i tak. ale dzięki za ten wątek!!

Podobne wątki

  1. Wełna=wełnie, bambus=bambusowi?
    Przez Wika w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 21:03
  2. bambus bambusowi nierówny?
    Przez ania_przyszłamama w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 11:51
  3. Bambus Nati
    Przez april w dziale Nati
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 22:42
  4. Bambus czy konopie na noc?
    Przez milorzab w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 20:52
  5. Pul pulowi nierówny
    Przez minimka83 w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 22:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •