Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Czasopisma dla młodszych dzieci.

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie Czasopisma dla młodszych dzieci.

    Czy są na rynku jakieś fajne, ciekawe, wartościowe czasopisma/miesięczniki dla młodszych dzieci? Takich powiedzmy 3+?
    W kioskach widzę tylko wszelakie bajkowo-telewizyjne.
    Kupujecie dzieciom czasopisma?

    Kiedyś był "Miś", pamiętam jak niecierpliwie czekałam na każdy kolejny numer. Ale już go nie wydają

    Świerszczyk kiedyś też był super, ale wydaje mi się, że to raczej dla trochę starszych. A może nie?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  2. #2
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    kupilam kiedys Swierszczyk wlasnie - bo pamietalam z dziecinstwa - i mi wyszlo, ze duzo za wczesnie - to bylo jakis rok temu moze? od tej pory w rekach nie mialam, wiec nie wiem jak wyglada zawartosc.

    na Misia tez czekalam, do dzis pamietam wkladke w srodku do wycinania. i takie historyjki, w ktorych czesc slow byla narysowana

    moi moga wybrac jedno bajkowe w miesiacu - W na ogol wybiera Peppe a F - Boba Budowniczego. tyle tylko, ze w angielskich nie ma reklam - tylko jakies programowe BBC. za to sa zagadki, zadania do liczenia/pisania/naklejania; zawsze przynajmniej dwie rzeczy dluzsze do przeczytania - jedna bardziej obrazkowa, druga dluzsza - to w Bobie. w Peppie roznie - ona jest imo skierowana dla mlodszych dzieci raczej niz Bob - za to w zawsze jest wycinanka tekturowa (cos jak w Misiu bywalo) - wiec da sie przezyc. choc jakbym miala powiedziec, ze uwielbiam, to bym sklamala ale z braku laku dobre i to...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Świerszczyk czytam z moją pierwszoklasistką (7 lat) - ale i dla niej niektóre rzeczy są za trudne (zagadki matematyczne, niektóre rebusy), więc czytamy wybiórczo.
    Dla dzieciaków 8-10 letnich fajny jest "Kumpel".
    Odkąd Miś zszedł ze sceny (bodajże w 2006) - nie spotkałam gazety dla młodszych dzieci "nie telewizyjnej". Choć nie, widziałam kiedyś jakąś katolicką,ale ja nie gustuję za bardzo, więc nie pamiętam tytułu.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Eh...tak czułam, że niewiele będzie...
    Świerszczyk oglądałam w necie, dla mojego Miszki to na bank za wcześnie.

    W polskim wydaniu Peppy nie ma żadnych wycinanek. Przynajmniej nie było w żadnym z numerów, które kupiłam. Ale nie kupujemy regularnie. To nie do końca jest to, o co mi chodzi jeśli idzie o czasopisma.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    Z witryn kioskowych kojarze gazetę "Cudaczek", ale nie wiem jak z zawartością niestety

    Edit: i jeszcze kiedyś widziałam fajne pisemko, robione b. niekomercyjnie - bez brokatu i reklam, z różnymi myslankami i rysowankami, spokojne, ładne rysunki, jakąś czytanka, wycinanka.. Kurcze tylko gdzie ją to mogłam widzieć i jak się nazywało??
    Ostatnio edytowane przez nika023 ; 15-09-2014 o 17:30
    Marcysia '13 Janka '18

  6. #6
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cudaczek jest świetny! Z założenia dla starszych przedszkolaków, zaczynajacych czytać.
    Zalozyla go grupa bardzo fajnych rodziców z pewnej poznańskiej agencji reklamowej, niezadowolonych z tego, co jest w kiosku dla dzieci. To pisemko jest pięknie wydane, dopracowane merytorycznie i dopieszczone pod każdym względem
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  7. #7
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    My lubimy "Świerszczy" oczywiscie pierwszy numer kupiliśmy zawczesnie bo nie nadaje się dla typowych maluchów. Podoba mi sie to, ze dany numer skupia sie na określonym temacie
    www.szelmostwa-lisa.blogspot.com life style and babywearing
    franc 11
    kocia 15

  8. #8
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Och, też szukam - ale u nas w okolicy w kioskach nic ciekawego, sama masówa. Świerszczyk mi się nie podoba. Jakiś taki... za nowoczesny.
    Podobałoby mi się takie oldskulowe pisemko, jakim kiedyś był "Płomyczek", Świerczczyk, Miś. Było też pisemko JA-Ty-My. Brakuje mi czegoś takiego na polskim rynku. Po tym, co kiedyś czytałam, nic mi nie jest w stanie dogodzić. I obawiam się, że tak zostanie, bo to chyba już nie te czasy dla takich pism....
    Jak myślicie, czytałby to ktoś?
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Czytałby
    Tak samo jak znajdują czytelników inne wydawnictwa niż brokatowe masówki.
    Chociaż może rynek czasopism rządzi się innymi prawami (finansowymi) niż książki, sama nie wiem.

    Mój Miszka jeszcze za mały na Świerszczyka. Ubolewam strasznie, że przestali wydawać Misia. Pamiętam, że uwielbiałam go jako dziecko i nie mogłam się doczekać kolejnego numeru.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nika023 Zobacz posta
    Z witryn kioskowych kojarze gazetę "Cudaczek", ale nie wiem jak z zawartością niestety

    Edit: i jeszcze kiedyś widziałam fajne pisemko, robione b. niekomercyjnie - bez brokatu i reklam, z różnymi myslankami i rysowankami, spokojne, ładne rysunki, jakąś czytanka, wycinanka.. Kurcze tylko gdzie ją to mogłam widzieć i jak się nazywało??
    Znalazłam! To chyba było to, "Czarodziejska kura"


    Niestety, już go nie ma...
    Marcysia '13 Janka '18

  11. #11
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Dołączam do tęskniących za Misiem. Te wycinanki w środku i historyjki z obrazkami, ech...
    Teraz nie ma nic takiego, szkoda wielka.
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  12. #12
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nika023 Zobacz posta
    Znalazłam! To chyba było to, "Czarodziejska kura"
    Niestety, już go nie ma...
    Fajna ta Czarodziejska Kura. Nigdy jej wczesniej nie widziałam.
    www.szelmostwa-lisa.blogspot.com life style and babywearing
    franc 11
    kocia 15

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    no właśnie straszna luka w gazetach dla dzieci jest a wielka szkoda
    może za jakiś czas pojawi się fajne czasopismo, oby

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Tez tesknie za Misiem,Swierszczykiem (tym kiedys,bo za obecnym nie przepadam..),za Plomyczkiem...Mialam cale kolekcje, ale niestety zostaly wyrzucone
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Właśnie wczoraj temat zagościł u nas bardzo zywo. Najstarsza corka zainteresowana gazetami bo koleżanki czytają. Zakupiła cos o koniach, chciała Barbie (straszna tandeta IMO), młodsza zakupiła hello kitty z naklejkami, godzinę sie zajęła. Niestety przeglądając witrynę z czasopismami dla dzieci nie znalazłam nic co zajmowało mnie w dzieciństwie, teraz wszystko mega kolorowe, ociekające brokatem i postaciami z bajek.

    Tapatalk.
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  16. #16
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Ja najbardziej lubiłam Świerszczyk i Płomyczka.
    Było jeszcze takie pismo dla dzieci w formie gazety rozkładanej, niespinanej, jak Świerszczyk, ale poważniejsze, dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. I nie chodzi mi o Sztandar Młodych. Jak ono się nazywało???
    W latach 90. czytywałam Uśmiech Numeru - małe książeczki z dowcipami, historyjkami, ciekawostkami. W latach nastoletnich - Filipinka i Jestem.

    Chciałabym przeczytać znowu te swoje ukochane Płomyczki. Kilka lat temu byłam w bibliotece uniwersyteckiej w Warszawie i przypomniałam sobie stare czasy - tam w czytelni są dostępne archiwalne egzemplarze czasopism dla dzieci. Jak tylko będę miała okazję, wybiorę się znowu na czytanie
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  17. #17
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    diu - chyba o Swiat Mlodziezy Ci chodzi.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #18
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Raczej Świat Młodych
    Wychodził 3x w tygodniu.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  19. #19
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,738

    Domyślnie

    a z tylu mial zawsze komiks Zbieralo sie wszystkie czesci, potem kladlam sie na podlodze w pokoju, obok nalesniki z jablkami i.... raj na ziemi

  20. #20
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    nie, raczej nie Swiat młodych
    cos mi sie kojarzy, ze było duze zdjecie na okładce, bez tekstu
    w pamieci utkwił mi nr, w którym było opowiadanie 'blezer w łososiowym kolorze' natalii rolleczek ;-0
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •