Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 202

Wątek: przechowywanie/ustawianie/katalogowanie książek

  1. #161
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Chyba kupię jeszcze takie domki bo naprawdę dużo mieszczą
    to jest ten z Ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50290785/ ?

  2. #162
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta

    tak dokładnie te

  3. #163
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Drążąc dalej temat trzymania kartonówek w pudełkach, coś takiego widziałam w gazetce netto i stamtąd też wklejam kawałek zdjęcia http://www.netto.pl/gazetka.html?id=512#/page/13
    Widziałam już takie półki, może nawet z ikea nie pamiętam. Nie widać na zdjęciu na czym te pudełka się trzymają i czy ciężar i jaki zniosą. Nie byłam oglądać na żywo, bo jak wspominałam nie wstawię do tymczasowego lokum żadnego mebla już, ale myślę intensywnie na przyszłość, bo z trzech pudełek pod stołem powoli robi się sześć i zaczynają zajmować dużą powierzchnie płaską podłogi, a na tej półce sprytnie widać byłoby tytuły na grzbietach. Wiem, dumam na sucho, a potem się okaże że wyciągać ciężko byłoby, no nie wiem.

    Może ktoś z innego źródła zna podobny patent i byłoby na zdjęciach więcej widać?


  4. #164
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,277

    Domyślnie

    ja widziałam takie coś w lidlu i biedronce. To były takie pudełka jak skubb czy coś takiego. ja planowałam zagonić męża żeby mi cos takiego zrobiła ale na pojemniki plastikowe,bo te szmaciaki z tekturką(przynajmnniej biedronkowy) to jednak sa delikatne. W Ikei może plastik jest w środku do usztywnienia tych pudełke to może bardziej wytrzymałe sa.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  5. #165
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Z pudełkami masz rację, widziałam wiele ale tylko te z ikei były jakościowo dobre w stosunku do ceny. Chodzi mi bardziej o patent na półkę. A ikea nie ma takich polek albo miała? Gdzieś widziałam już takie coś, ale znaleźć teraz nie umiem.

  6. #166
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,500

    Domyślnie

    Ja takie półki widziałam kiedyś na Allegro, ale szczegółów nie pamiętam, bo nie byłam zainteresowana kupnem.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  7. #167
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,780

    Domyślnie

    Mam lidlowe,juz od kilku dobrych lat,włącznie z rozkręcaniem do przeprowadzki,jest super,nic się nie dzieje. System mocowania jest taki,że oprócz tego patyczka który widać z przodu przed pudełkami jest jeszcze jeden taki pod spodem. Będę w domu we wtorek lub środę,mogę zdjąć pudelka i zrobić zdjęcie.
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  8. #168
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zochmama Zobacz posta
    Mam lidlowe,juz od kilku dobrych lat,włącznie z rozkręcaniem do przeprowadzki,jest super,nic się nie dzieje. System mocowania jest taki,że oprócz tego patyczka który widać z przodu przed pudełkami jest jeszcze jeden taki pod spodem. Będę w domu we wtorek lub środę,mogę zdjąć pudelka i zrobić zdjęcie.
    Oo, będę wdzięczna, bo mnie właśnie interesuje na czym te pudełka wiszą i czy na książki się sprawdzi.

    Wracając do serii skubb, mam kilka z różnych lat i nie mają usztywnionego dna w ogóle. Mam teraz od niedawna ten pakiet 123 i tu jest sztywne dno, ale nie wiem czy to plastik, czy tektura.

  9. #169
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    ikeowe sa wsuwane jak szuflady - wiec trzeba bedzie wysuwac, zeby zobaczyc co jest w srodku. i z doswiadczenia pracowego - za ciezkie nie moga byc, niestety. wiec trzeba by wybierac te nizsze, jak bede u kolezanki to sprawdze czy sie kartonowki mieszcza - ale wydaje mi sie, ze beda za niskie.

    o te mi chodzi
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #170
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    O tych wiem, ale te plastiki jednak mają pochyloną ściankę, że dno jest węższe, a w materiałowych podoba mi się że są ściany na prosto i nie ma zbędnych luzów, a i się czasem naciągną na zbyt szeroką książkę . I w tych linkowanych półkach z netto, czy tam też lidl biedra, fajne jest właśnie to pochylenie, bo widać.

    edit. A ostatecznie się przeproszę z programem do projektowania i machniemy taką półkę od zera z płyt, żeby dno pod pudełkami było całe i wytrzymałe. Popatrzę też przy okazji, jak gotowiec wygląda.
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 22-07-2016 o 14:13

  11. #171
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Oo, będę wdzięczna, bo mnie właśnie interesuje na czym te pudełka wiszą i czy na książki się sprawdzi.

    Wracając do serii skubb, mam kilka z różnych lat i nie mają usztywnionego dna w ogóle. Mam teraz od niedawna ten pakiet 123 i tu jest sztywne dno, ale nie wiem czy to plastik, czy tektura.
    Zdjęcia zrobione ale coś mi się z fotosikiem stało,nie mogę się zalogować,mogę Ci wysłać na maila jeśli mi podasz na priv
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  12. #172
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Wklejam zdjęcia zochmamy









  13. #173
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,203

    Domyślnie

    spadłamznieba, świetnie wygląda ten domek z książeczkami

    martamw, ja bym nie szła w trzymanie książeczek na tego rodzaju regale. Te tekstylne pudełka przy ciężarze szybciutko zmiękną, odkształcą się i będą byle jak leżały na tych półkach z drążków.. Jak już, to kupiłabym inne sztywniejsze kosze, ale generalnie to regał na leciutkie zabawki..
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  14. #174
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    My trzymamy książki chłopaków na zwykłym regale, w jednym rzędzie,żeby im łatwiej było znaleźć, na właściwej dla nich wysokości i tego zamierzamy sie trzymać licząc się z rozrostem księgozbioru. Zależy mi by mieli swobodny dostęp do swoich książek, z takiego upakowanego kartonówkami domku mój 1,5 roczniak nie miałby żadnego pożytku, przyznaję bez bicia,że mi też się podoba takie rozwiązanie, ale ani nie weźmie sobie z niego książki, ani nie odłoży na miejsce.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  15. #175
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    My trzymamy książki chłopaków na zwykłym regale, w jednym rzędzie,żeby im łatwiej było znaleźć, na właściwej dla nich wysokości i tego zamierzamy sie trzymać licząc się z rozrostem księgozbioru. Zależy mi by mieli swobodny dostęp do swoich książek, z takiego upakowanego kartonówkami domku mój 1,5 roczniak nie miałby żadnego pożytku, przyznaję bez bicia,że mi też się podoba takie rozwiązanie, ale ani nie weźmie sobie z niego książki, ani nie odłoży na miejsce.
    U nas domek stoi na progu przy oknie balkonowym i moje dzieci bez problemu wyciągają z niego książki, ale nie mogą być na wcisk bo wiadomo, że nie dadzą rady wyjąć. I też jestem zdania, że musi być na wysokości gdzie dosięgnie dziecko bo inaczej bez sensu by było. Do dolnej półki z książkami dziecko musi przykucnąć aby coś wyjąć (nawet córka która ma ponad rok)
    Natomiast nie odkładają na miejsce, ale to nie ważne gdzie są książki (bo to nie jedyne miejsce na kartonówki). Syn w większości sytuacji odłoży książkę tam gdzie była, ale córka która z prędkością światła roznosi wszystko po mieszkaniu i gdzie jej się podoba to tam położy (nie tylko książki), nie odłoży na miejsce.
    U syna tego typu zachowania nie było, a ona po prostu roznosi wszystko i wszędzie (nawet na balkon, kiedy jest otwarty).
    Więc z tym odkładaniem to jest różnie nawet u rodzeństwa.
    W związku z tym, że domek jest przy zabawkowej kuchni książki często są "gotowane"

    Domek można przytwierdzić do ściany na każdej wysokości jak nam się podoba

  16. #176
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    spadłamznieba, świetnie wygląda ten domek z książeczkami

    martamw, ja bym nie szła w trzymanie książeczek na tego rodzaju regale. Te tekstylne pudełka przy ciężarze szybciutko zmiękną, odkształcą się i będą byle jak leżały na tych półkach z drążków.. Jak już, to kupiłabym inne sztywniejsze kosze, ale generalnie to regał na leciutkie zabawki..
    Wcale nie,te kosze maja jakies piec lat,a trzymamy na nich wszystko jak leci,drewniane klocki tez,zestaw wrzucony w jedno pudelko. One maja usztywnione dno. Są dużo bardziej wytrzymale niż na to wyglądają,przynajmniej nasze,nie wiem jak te z nowszych rzutów.
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  17. #177
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Uczepiłam się tych koszy, bo na razie mi się sprawdza takie przechowywanie kartonówek. Leżą na razie kosze na podłodze, już z trzech pokazywanych pudełek urosły do pięciu , a to nie koniec kolekcji. Ostatnio największa atrakcja syna wyrzucanie wszystkich książek z pudełka i siedzi odłożony dookoła. Z koszem z zabawkami tego nie robi, może dlatego że wyższy, ale już po cichu się cieszę że to książki wzbudzają więcej zainteresowania. Myślałam o regale na zasadzie odkładania kartonów na wieczór, a w dzień wykładania na podłogę. Bo 9 koszy na regale to zgrabniejsze rozlokowanie niż 9 koszy na podłodze non stop. Niby na prosto do regału jakiegokolwiek też można wsuwać, ale pochylenie mi się podoba. Zobaczę też przy okazji na żywo.

    Na razie kupować nie będę, acz docelowo taki regał jak się pojawi w lidlu ponownie i w pasującej mi kolorystyce, bo idę raczej w kolorowe, to wezmę. Czy się sprawdzi na kartonówki, czy nie to się okaże.

    edit. Ja na przykład nie widzę problemu z wyciągnięciem przez dziecko książki z domku spadłamznieba. O odkładaniu nie marzę, bo nie o to chodzi. Ewentualnie minimalnie luźniej i wszystko sobie wyjmie. Dziś jestem po dniu obserwowania wyrzucania wszystkiego z koszy, syn nie miał problemu a ma dopiero 8 miesięcy. Wyciągał górą upchane kartonówki albo przewracał na bok i wyjmował podobnie jakby z takiego domku.
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 31-07-2016 o 19:44

  18. #178
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    mam również pudełka z książkami ale są to książki cienkie jak Świnka Peppa, seria Moje pierwsze baśnie, Amberki miękkie, Pali się, itp. Na kartonówki nie mam pudełek bo one sporo miejsca zajmują i mało wchodzi (przynajmniej te pudełka które mam)
    Tylko u mnie zazwyczaj jest kilka książek wyciągniętych i leżą na stoliku. Sama zmieniam co kilka dni tytuły, aczkolwiek są też takie które leżą non stop te same bo córka/syn bardzo lubi. Z domku wyciągają bez problemu bo jest luz. Na razie nie ma wszystkiego na podłodze. Pamiętam taki czas u synka kiedy książki z dolnej półki lądowały non stop na podłodze aż półka była pusta. Następnie je układał i znowu wywalanie wszystkiego na podłogę

  19. #179
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Jeszcze nie mam tyle cienkich żeby zajmowały pudełko . Aż tyle kartonówek też nie, żeby się nie mieściły, ale z każdym miesiącem będzie więcej.

  20. #180
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,785

    Domyślnie

    Przeglądając zdjęcie w telefonie znalazłam takie coś.
    U nas zanim był Kalax książki były w pudłach, ale za dużo ich było i zajmowały sporo miejsca. Poza tym zbieralo się za dużo kurzu.
    Nie patrzeć na bałagan



    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •