Strona 1 z 11 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 202

Wątek: przechowywanie/ustawianie/katalogowanie książek

  1. #1
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie przechowywanie/ustawianie/katalogowanie książek

    jak przechowujecie książki dzieci? Regał, półki, komody, szafki? Czy wszystkie są widoczne okładkami, czy grzbietami? Ustawienie- po autorze, po kolorze, tematycznie, wielkością a może podział na obrazkowe/tekst? Czy są nisko by dziecię samo sięgało?
    W ma książek coraz więcej i powoli przestaję ogarniać. Teraz stoją na parapecie ad łóżkiem, po zakupie kolejnej szafki na dziecięce rzeczy staną na niej i będą dostępne z poziomu podłogi. To akurat dla mnie ważne. Ale jak będzie ich jeszcze więcej i tam tez przestaną się mieścić?? no i jak ustawiać- tematem- gryzie mi się wzrost, wzrostem- na odwrót.. ehh


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    Grzbietami, "wielkością" To dobre ćwiczenie pamięci, by potem coś odszukać Choć powoli przestaję ogarniać tę masę, wprawdzie jeszcze mi się nie zdarzyło kupić drugi raz tę samą pozycję, ale mało brakowało - na szczęście tylko raz...

    ty się ryba nie denerwuj (...)

  3. #3
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jak sie da... i roznie. na regalach - autorami, seriami - np. wszystko z Mistrzow Ilustracji razem - jeszcze sie miesci na polce. albo Basnie Swiata z Medii Rodziny. Tako razem. Maisy razem. na kolejnych polkach np. ksiazki obrazkowe -tez autorami. w pudelkach - tekturaki - jak sie da to grzbietami do gory. albo w strone przezroczystej czesci - jak jest (to takie materialowe pudelka z IKEI). Elmery razem - mimo, ze sa rozne rozmiarowo i jezykowo. jak sie da, to na gorze ksiazek stojacych leza jeszcze jakies inne - co sie upcha. troche po wielkosci - nie kazda ksiazka wejdzie na kazda polke, te najwyzsze, zwlaszcza cienkie angielskie na ogol upchane razem - ale tez autorami, nawet jak cos wyraznie odstaje wielkoscia. troche lezy w stosikach obok materaca (choc po ostatnim nabytku meblowym jakby mniej). duze kartonowe See inside z klapkami - w stosie jedna na drugiej na komodzie. delikatne pop-up'y na takiej polce, na ktora tylko ja siegne... generalnie na upych (w tym jestem mistrzem )
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    My mamy coś takiego i takiego:


    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 10-09-2014 o 23:01

  5. #5
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    wruuuu- świetne rozwiązanie z tą niby-drabinką, i praktyczne i ładne super
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  6. #6
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    wruuuu- świetne rozwiązanie z tą niby-drabinką, i praktyczne i ładne super
    Dzięki, ale niestety pomysł nie był moj półka fajna tylko już miejsca na niej brakuje

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,725

    Domyślnie

    O, ja właśnie myślę o takiej półce do przyszłego pokoju Młodej. Tam by miała te aktualnie najczęściej czytane i biblioteczne, a reszta nie wiem gdzie .

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    U mnie na razie tylko w planie, ale zamierzam część książek ustawić podobnie jak Wruuuu, natomiast część będzie na ikeowym expedicie już normalnie, grzbietami do przodu. Kartonowe pewnie wylądują w koszyku/koszykach.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  9. #9
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas taka polka-drabinka by nie przeszla, za malo sie miesci jak na ilosc miejsca na scianie jaka zabiera...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    To fakt, ale trochę przemawia do mnie to, że dziecko widzi co na półce stoi i może samo sobie wyciągnąć. Mówię tu o małym dziecku, dwulatku. Mój nie potrafi jeszcze wyciągnąć książki z szeregu ustawionych grzbietami. To będzie rozwiązanie tymczasowe
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  11. #11
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    u nas taka polka-drabinka by nie przeszla, za malo sie miesci jak na ilosc miejsca na scianie jaka zabiera...
    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    To fakt, ale trochę przemawia do mnie to, że dziecko widzi co na półce stoi i może samo sobie wyciągnąć. Mówię tu o małym dziecku, dwulatku. Mój nie potrafi jeszcze wyciągnąć książki z szeregu ustawionych grzbietami. To będzie rozwiązanie tymczasowe
    Rozumiem jedno i drugie, jestem dziś w połowie sprzatania ICH biblioteczki. Liczba książek moich dzieci jest na oko 200+ aaaaaaaaaaa. czy jak coś wyrzucę / oddam, to się zorientują?
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Rozumiem jedno i drugie, jestem dziś w połowie sprzatania ICH biblioteczki. Liczba książek moich dzieci jest na oko 200+ aaaaaaaaaaa. czy jak coś wyrzucę / oddam, to się zorientują?
    Moja trzylatka potrafi szukac ksiazki ktora ogladala dwa lata temu... u mnie sprzedaz nie wchodzi w rachube
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    zajmuje miejsce na ścianie ale w miejscu gdzie na zwykły regał nie ma miejsca 8 cm szerokości nie zajmuje przestrzeni pokojowej w żadem sposób

  14. #14
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Rozumiem jedno i drugie, jestem dziś w połowie sprzatania ICH biblioteczki. Liczba książek moich dzieci jest na oko 200+ aaaaaaaaaaa. czy jak coś wyrzucę / oddam, to się zorientują?
    Cytat Zamieszczone przez letka Zobacz posta
    Moja trzylatka potrafi szukac ksiazki ktora ogladala dwa lata temu... u mnie sprzedaz nie wchodzi w rachube
    to tak jak moi. choc ja najbardziej dzieciece (takie jeden obrazek na kartce plus podpis) wynioslam do biblioteki kiedys. ale juz bardziej lubiane - zostaja. zreszta - z moim fiolem ksiazek sie pozbywac nie da sama kupuje czasem cos, co wiem, ze juz za pozno - ale ladne. a, ze kupuje duzo to raczej przemyslanie - koszmarki na ogol sa z darow i te szybko wylatuja dalej. wole nie liczyc ile ksiazke ma biblioteczka moich dzieci (plus zapasy w szafie), tak na wszelki wypadek...

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    zajmuje miejsce na ścianie ale w miejscu gdzie na zwykły regał nie ma miejsca 8 cm szerokości nie zajmuje przestrzeni pokojowej w żadem sposób
    ale sciane zajmuje wiesz ile polek mozna powiesic na takiej scianie?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    My mamy coś takiego i takiego:




    jakie ladne
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  16. #16
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    nasze mieszczą się jeszcze w ekspedicie 4x4 kostki, ale juz zaczyna brakowac miejsca. dwulatka bez problemu rozpoznaje ksiazke po grzbiecie, jak powiem jaki ma podac tytul to znajduje.

    natala, ja to bym chciala zobaczyc te Wasze "biblioteczki"

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Miszka też rozpoznaje, ale nie umie jej sam wyciągnąć. Znaczy wyciąga, ale przy okazji spada 5 innych książek. Może mam za ciasno upchnięte
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  18. #18
    Chustomanka Awatar MamaMaksa
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    929

    Domyślnie

    Podrzućcie proszę zdjęcia regałów, chciałabym do pokoju dziecięcego i salonu lub sypialni. Nie wiem już jak trzymać i szukam pomysłu.
    Od 3.11.2013 mama już nie tylko Maksa, ale i Adasia.

  19. #19
    Chustofanka Awatar olula
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    463

    Domyślnie

    Przyznam się bez bicia, ze pod wpływem tego wątku uporządkowałam książki najmłodszej córci i zagarnęliśmy jedna z półek starszej i przetransportowaliśmy do młodszej i ... okazało się, ze biblioteczka małej ma tyle pozycji, ze po brzegi wypełniliśmy trzy półkowy pokaźny regał. wooow Dzięki Wam za wene
    Zosia (kwiecień 2006 r.), Oleńka (kwiecień 2013 r.)

  20. #20
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,733

    Domyślnie

    U mnie ns razie w pudlach bo pokoje dzieciece jeszcze nie gotowe.
    Stas siedzi ciagle przy nich i wyciaga wklada
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •